Pro League voorziet extra maatregel tegen supportersgeweld

door
Pro League voorziet extra maatregel tegen supportersgeweld

Nadat de Belgische voetbalfans de voorbije maanden al geregeld negatief in het nieuws kwamen, liep het dit weekend de spuigaten uit met het supportersgeweld. Om wantoestanden als tijdens de derby's van afgelopen zondag voortaan te vermijden, wil de Pro League dan ook actie ondernemen.


Eerder geraakte al bekend dat bezoekende toeschouwers tot nieuwjaar niet langer welkom zijn, een maatregel die zowel bij heel wat clubs als hun aanhangers niet in goede aarde valt. Tenslotte waren het zowel in Beerschot als Standard vooral de thuissupporters die zich misdroegen. Op die manier hoopt de Pro League echter niet alleen verdere onregelmatigheden te voorkomen, maar wil men in één klap tevens nauwlettender toezien op de naleving van de mondmaskerplicht.

Als reactie op de wansmakelijke toestanden op 't Kiel en in Sclessin wenst de Pro League dan weer nog veel ingrijpendere acties ondernemen. Zo roept CEO Pierre François op om de betrokkenen strenger en sneller te kunnen straffen, al lijkt het kordater opleggen van een stadionverbod geen heilig redmiddel. Per slot van rekening blijken recidivisten, zoals de vuurwerkgooier in Antwerpen, zelfs dan nog steeds te gemakkelijk live wedstrijden kunnen bijwonen.

AANMELDEN BIJ POLITIE
Daarom bekijkt de Pro League nu wat het kan doen om mensen met een stadionverbod uit de tribunes te weren. "We willen dat zij zich op het uur van de wedstrijd aanmelden op het politiecommissariaat, zoals dat vroeger al het geval was", werd François geciteerd door Het Nieuwsblad. Een maatregel die dinsdag al zal worden voorgelegd tijdens het overleg met Minister van Binnenlandse Zaken Annelies Verlinden, waar de Pro League na het afgelopen weekend ongetwijfeld flink zal mogen pleiten om de stadions open te houden.

LEES OOK: Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Goede maatregel?

Meest recent

Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

43
43
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

91
91
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

28
28
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

137
137
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

201
201
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

142
142
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

307
307
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

281
281
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

93
93
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

249
249
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

154
154
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

533
533
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

599
599
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

390
390
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

330
330
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

161
161
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

616
616
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

570
570
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

355
355
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

171
171
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

512
512
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

234
234
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

322
322
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

91
91

Meer sportnieuws