Pro League voorziet extra maatregel tegen supportersgeweld

door
Pro League voorziet extra maatregel tegen supportersgeweld

Nadat de Belgische voetbalfans de voorbije maanden al geregeld negatief in het nieuws kwamen, liep het dit weekend de spuigaten uit met het supportersgeweld. Om wantoestanden als tijdens de derby's van afgelopen zondag voortaan te vermijden, wil de Pro League dan ook actie ondernemen.


Eerder geraakte al bekend dat bezoekende toeschouwers tot nieuwjaar niet langer welkom zijn, een maatregel die zowel bij heel wat clubs als hun aanhangers niet in goede aarde valt. Tenslotte waren het zowel in Beerschot als Standard vooral de thuissupporters die zich misdroegen. Op die manier hoopt de Pro League echter niet alleen verdere onregelmatigheden te voorkomen, maar wil men in één klap tevens nauwlettender toezien op de naleving van de mondmaskerplicht.

Als reactie op de wansmakelijke toestanden op 't Kiel en in Sclessin wenst de Pro League dan weer nog veel ingrijpendere acties ondernemen. Zo roept CEO Pierre François op om de betrokkenen strenger en sneller te kunnen straffen, al lijkt het kordater opleggen van een stadionverbod geen heilig redmiddel. Per slot van rekening blijken recidivisten, zoals de vuurwerkgooier in Antwerpen, zelfs dan nog steeds te gemakkelijk live wedstrijden kunnen bijwonen.

AANMELDEN BIJ POLITIE
Daarom bekijkt de Pro League nu wat het kan doen om mensen met een stadionverbod uit de tribunes te weren. "We willen dat zij zich op het uur van de wedstrijd aanmelden op het politiecommissariaat, zoals dat vroeger al het geval was", werd François geciteerd door Het Nieuwsblad. Een maatregel die dinsdag al zal worden voorgelegd tijdens het overleg met Minister van Binnenlandse Zaken Annelies Verlinden, waar de Pro League na het afgelopen weekend ongetwijfeld flink zal mogen pleiten om de stadions open te houden.

LEES OOK: Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

Goede maatregel?

Meest recent

'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

15
15
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

59
59
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

62
62
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

195
195
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

176
176
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

32
32
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

70
70
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

146
146
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

35
35
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

51
51
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

33
33
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

130
130
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

259
259
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

48
48
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

72
72
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

41
41
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

170
170
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

236
236
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

188
188
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

341
341
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

584
584
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

218
218
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

300
300
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

418
418
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

130
130

Meer sportnieuws