Pro League voorziet extra maatregel tegen supportersgeweld

door
Pro League voorziet extra maatregel tegen supportersgeweld

Nadat de Belgische voetbalfans de voorbije maanden al geregeld negatief in het nieuws kwamen, liep het dit weekend de spuigaten uit met het supportersgeweld. Om wantoestanden als tijdens de derby's van afgelopen zondag voortaan te vermijden, wil de Pro League dan ook actie ondernemen.


Eerder geraakte al bekend dat bezoekende toeschouwers tot nieuwjaar niet langer welkom zijn, een maatregel die zowel bij heel wat clubs als hun aanhangers niet in goede aarde valt. Tenslotte waren het zowel in Beerschot als Standard vooral de thuissupporters die zich misdroegen. Op die manier hoopt de Pro League echter niet alleen verdere onregelmatigheden te voorkomen, maar wil men in één klap tevens nauwlettender toezien op de naleving van de mondmaskerplicht.

Als reactie op de wansmakelijke toestanden op 't Kiel en in Sclessin wenst de Pro League dan weer nog veel ingrijpendere acties ondernemen. Zo roept CEO Pierre François op om de betrokkenen strenger en sneller te kunnen straffen, al lijkt het kordater opleggen van een stadionverbod geen heilig redmiddel. Per slot van rekening blijken recidivisten, zoals de vuurwerkgooier in Antwerpen, zelfs dan nog steeds te gemakkelijk live wedstrijden kunnen bijwonen.

AANMELDEN BIJ POLITIE
Daarom bekijkt de Pro League nu wat het kan doen om mensen met een stadionverbod uit de tribunes te weren. "We willen dat zij zich op het uur van de wedstrijd aanmelden op het politiecommissariaat, zoals dat vroeger al het geval was", werd François geciteerd door Het Nieuwsblad. Een maatregel die dinsdag al zal worden voorgelegd tijdens het overleg met Minister van Binnenlandse Zaken Annelies Verlinden, waar de Pro League na het afgelopen weekend ongetwijfeld flink zal mogen pleiten om de stadions open te houden.

LEES OOK: Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Goede maatregel?

Meest recent

'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

13
13
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

240
240
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

179
179
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

102
102
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

443
443
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

344
344
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

520
520
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

224
224
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

402
402
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

323
323
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

84
84
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

509
509
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

323
323
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

95
95
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

209
209
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

565
565
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

294
294
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

71
71
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

112
112
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

77
77
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

45
45
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

471
471
WK-droom De Bruyne op instorten: "Twijfel of we hem terugzien"

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

433
433
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

147
147
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

36
36

Meer sportnieuws