'Clement verrast in Parijs: VD Brempt aan de aftrap'

444 stemmen
'Clement verrast in Parijs: VD Brempt aan de aftrap'

Club Brugge gaat dinsdag op zoek naar een tweede stunt tegen PSG. Alleen als Blauw-Zwart het in Parijs beter doet dan RB Leipzig op datzelfde moment tegen Manchester City, stoot het als derde in de groep immers nog door naar de Europa League. In aanloop naar het cruciale duel liet Philippe Clement zijn licht schijnen op het plan van aanpak.


Hoewel de landskampioen midden september in eigen huis nog knap een punt veroverde tegen het miljoenenensemble van PSG, en zo uitstekend aan haar campagne in de aartsmoeilijke Champions League-poule begon, wil de Brugse coach liefst niet teveel parallellen trekken met de heenpartij. Uiteraard hoopt hij wel op een gelijkaardige prestatie én resultaat van zijn manschappen, maar de omstandigheden en dus ook benadering van de wedstrijd zijn vandaag niet hetzelfde als enkele maanden geleden. Dat wist Clement daags voor de match zelf te vertellen tijdens zijn persbabbel in Parijs.

"We komen uit een zware week met een hoge belasting. Enkele jongens zitten met pijntjes, daar houd ik rekening mee. We gaan geen gekke dingen doen om spelers voor maanden te verliezen", aldus de trainer, die zaterdag tegen Seraing nog een paar pionnen aan de kant liet. Of dat was alleszins de bedoeling, want Hans Vanaken en Mats Rits moesten na een uurtje alsnog invallen. Wellicht nemen zij dinsdag samen met Éder Balanta weer hun plaats in op het middenveld. Voor het overige is het uitkijken naar de keuzes van Clement, wiens experiment met een 3-4-3 tegen RB Leipzig verkeerd uitpakte.

KEUZES VAN CLEMENT
Desalniettemin verwacht Het Nieuwsblad dat hij achterin opnieuw opteert voor een driemansdefensie, dit keer met Brandon Mechele in plaats van Stanley Nsoki naast Jack Hendry en Clinton Mata. Op de linkerflank mag dan Eduard Sobol weer opdraven, aan de overkant zou Ignace Van der Brempt ondanks enkele mindere optredens terug zijn kans krijgen. Voorin tot slot moet het duo Charles De Ketelaere-Noa Lang zich nog eens laten gelden. Onder andere Bas Dost, Ruud Vormer, Kamal Sowah en Federico Ricca zijn, samen met Nsoki en jonkies Noah Mbamba en Cisse Sandra, dan de slachtoffers van dienst.

De verwachte 11: Mignolet, Van der Brempt, Mata, Hendry, Mechele, Sobol, Balanta, Rits, Vanaken, De Ketelaere, Lang

LEES OOK: Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Goede opstelling?

Meest recent

Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

5
5
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

15
15
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

39
39
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

30
30
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

48
48
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

270
270
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

25
25
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

131
131
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

78
78
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

256
256
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

128
128
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

58
58
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

657
657
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

248
248
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

115
115
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

133
133
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

197
197
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

547
547
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

143
143
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

166
166
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

204
204
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

259
259
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

271
271
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

72
72
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

211
211

Meer sportnieuws