'Clement verrast in Parijs: VD Brempt aan de aftrap'

door
'Clement verrast in Parijs: VD Brempt aan de aftrap'

Club Brugge gaat dinsdag op zoek naar een tweede stunt tegen PSG. Alleen als Blauw-Zwart het in Parijs beter doet dan RB Leipzig op datzelfde moment tegen Manchester City, stoot het als derde in de groep immers nog door naar de Europa League. In aanloop naar het cruciale duel liet Philippe Clement zijn licht schijnen op het plan van aanpak.


Hoewel de landskampioen midden september in eigen huis nog knap een punt veroverde tegen het miljoenenensemble van PSG, en zo uitstekend aan haar campagne in de aartsmoeilijke Champions League-poule begon, wil de Brugse coach liefst niet teveel parallellen trekken met de heenpartij. Uiteraard hoopt hij wel op een gelijkaardige prestatie én resultaat van zijn manschappen, maar de omstandigheden en dus ook benadering van de wedstrijd zijn vandaag niet hetzelfde als enkele maanden geleden. Dat wist Clement daags voor de match zelf te vertellen tijdens zijn persbabbel in Parijs.

"We komen uit een zware week met een hoge belasting. Enkele jongens zitten met pijntjes, daar houd ik rekening mee. We gaan geen gekke dingen doen om spelers voor maanden te verliezen", aldus de trainer, die zaterdag tegen Seraing nog een paar pionnen aan de kant liet. Of dat was alleszins de bedoeling, want Hans Vanaken en Mats Rits moesten na een uurtje alsnog invallen. Wellicht nemen zij dinsdag samen met Éder Balanta weer hun plaats in op het middenveld. Voor het overige is het uitkijken naar de keuzes van Clement, wiens experiment met een 3-4-3 tegen RB Leipzig verkeerd uitpakte.

KEUZES VAN CLEMENT
Desalniettemin verwacht Het Nieuwsblad dat hij achterin opnieuw opteert voor een driemansdefensie, dit keer met Brandon Mechele in plaats van Stanley Nsoki naast Jack Hendry en Clinton Mata. Op de linkerflank mag dan Eduard Sobol weer opdraven, aan de overkant zou Ignace Van der Brempt ondanks enkele mindere optredens terug zijn kans krijgen. Voorin tot slot moet het duo Charles De Ketelaere-Noa Lang zich nog eens laten gelden. Onder andere Bas Dost, Ruud Vormer, Kamal Sowah en Federico Ricca zijn, samen met Nsoki en jonkies Noah Mbamba en Cisse Sandra, dan de slachtoffers van dienst.

De verwachte 11: Mignolet, Van der Brempt, Mata, Hendry, Mechele, Sobol, Balanta, Rits, Vanaken, De Ketelaere, Lang

Goede opstelling?

Meest recent

"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

34
34
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

43
43
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

137
137
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

152
152
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

252
252
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

348
348
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

130
130
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

91
91
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

509
509
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

290
290
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

269
269
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

171
171
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

279
279
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

422
422
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

68
68
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

136
136
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

61
61
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

255
255
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

211
211
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

71
71
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

72
72
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

99
99
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

198
198
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

152
152
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

128
128

Meer sportnieuws