'Clement verrast in Parijs: VD Brempt aan de aftrap'

door
'Clement verrast in Parijs: VD Brempt aan de aftrap'

Club Brugge gaat dinsdag op zoek naar een tweede stunt tegen PSG. Alleen als Blauw-Zwart het in Parijs beter doet dan RB Leipzig op datzelfde moment tegen Manchester City, stoot het als derde in de groep immers nog door naar de Europa League. In aanloop naar het cruciale duel liet Philippe Clement zijn licht schijnen op het plan van aanpak.


Hoewel de landskampioen midden september in eigen huis nog knap een punt veroverde tegen het miljoenenensemble van PSG, en zo uitstekend aan haar campagne in de aartsmoeilijke Champions League-poule begon, wil de Brugse coach liefst niet teveel parallellen trekken met de heenpartij. Uiteraard hoopt hij wel op een gelijkaardige prestatie én resultaat van zijn manschappen, maar de omstandigheden en dus ook benadering van de wedstrijd zijn vandaag niet hetzelfde als enkele maanden geleden. Dat wist Clement daags voor de match zelf te vertellen tijdens zijn persbabbel in Parijs.

"We komen uit een zware week met een hoge belasting. Enkele jongens zitten met pijntjes, daar houd ik rekening mee. We gaan geen gekke dingen doen om spelers voor maanden te verliezen", aldus de trainer, die zaterdag tegen Seraing nog een paar pionnen aan de kant liet. Of dat was alleszins de bedoeling, want Hans Vanaken en Mats Rits moesten na een uurtje alsnog invallen. Wellicht nemen zij dinsdag samen met Éder Balanta weer hun plaats in op het middenveld. Voor het overige is het uitkijken naar de keuzes van Clement, wiens experiment met een 3-4-3 tegen RB Leipzig verkeerd uitpakte.

KEUZES VAN CLEMENT
Desalniettemin verwacht Het Nieuwsblad dat hij achterin opnieuw opteert voor een driemansdefensie, dit keer met Brandon Mechele in plaats van Stanley Nsoki naast Jack Hendry en Clinton Mata. Op de linkerflank mag dan Eduard Sobol weer opdraven, aan de overkant zou Ignace Van der Brempt ondanks enkele mindere optredens terug zijn kans krijgen. Voorin tot slot moet het duo Charles De Ketelaere-Noa Lang zich nog eens laten gelden. Onder andere Bas Dost, Ruud Vormer, Kamal Sowah en Federico Ricca zijn, samen met Nsoki en jonkies Noah Mbamba en Cisse Sandra, dan de slachtoffers van dienst.

De verwachte 11: Mignolet, Van der Brempt, Mata, Hendry, Mechele, Sobol, Balanta, Rits, Vanaken, De Ketelaere, Lang

Goede opstelling?

Meest recent

Monstertransfer Nathan De Cat: "Nog straffer dan Jashari"

Nathan De Cat blijft dit seizoen hoge toppen scheren bij RSC Anderlecht. De Brusselaars kunnen ...

107
107
Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

129
129
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

56
56
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

148
148
Dilemma Garcia: plots twéé topkandidaten voor één WK-ticket

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

126
126
JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

165
165
Hevige discussie laait op: De Cat mee met Duivels naar WK?

Nathan De Cat pakte afgelopen weekend opnieuw uit met een vijf sterren-prestatie namens RSC ...

251
251
'Zomer-exit Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

234
234
Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

249
249
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

144
144
Toekomst De Bruyne onder druk: Napoli-insider geeft update

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

116
116
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

191
191
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

572
572
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

285
285
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

111
111
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

96
96
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

277
277
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

270
270
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

442
442
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

332
332
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

243
243
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

400
400
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

1116
1116
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

120
120
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

219
219

Meer sportnieuws