'Clement verrast in Parijs: VD Brempt aan de aftrap'

door
'Clement verrast in Parijs: VD Brempt aan de aftrap'

Club Brugge gaat dinsdag op zoek naar een tweede stunt tegen PSG. Alleen als Blauw-Zwart het in Parijs beter doet dan RB Leipzig op datzelfde moment tegen Manchester City, stoot het als derde in de groep immers nog door naar de Europa League. In aanloop naar het cruciale duel liet Philippe Clement zijn licht schijnen op het plan van aanpak.


Hoewel de landskampioen midden september in eigen huis nog knap een punt veroverde tegen het miljoenenensemble van PSG, en zo uitstekend aan haar campagne in de aartsmoeilijke Champions League-poule begon, wil de Brugse coach liefst niet teveel parallellen trekken met de heenpartij. Uiteraard hoopt hij wel op een gelijkaardige prestatie én resultaat van zijn manschappen, maar de omstandigheden en dus ook benadering van de wedstrijd zijn vandaag niet hetzelfde als enkele maanden geleden. Dat wist Clement daags voor de match zelf te vertellen tijdens zijn persbabbel in Parijs.

"We komen uit een zware week met een hoge belasting. Enkele jongens zitten met pijntjes, daar houd ik rekening mee. We gaan geen gekke dingen doen om spelers voor maanden te verliezen", aldus de trainer, die zaterdag tegen Seraing nog een paar pionnen aan de kant liet. Of dat was alleszins de bedoeling, want Hans Vanaken en Mats Rits moesten na een uurtje alsnog invallen. Wellicht nemen zij dinsdag samen met Éder Balanta weer hun plaats in op het middenveld. Voor het overige is het uitkijken naar de keuzes van Clement, wiens experiment met een 3-4-3 tegen RB Leipzig verkeerd uitpakte.

KEUZES VAN CLEMENT
Desalniettemin verwacht Het Nieuwsblad dat hij achterin opnieuw opteert voor een driemansdefensie, dit keer met Brandon Mechele in plaats van Stanley Nsoki naast Jack Hendry en Clinton Mata. Op de linkerflank mag dan Eduard Sobol weer opdraven, aan de overkant zou Ignace Van der Brempt ondanks enkele mindere optredens terug zijn kans krijgen. Voorin tot slot moet het duo Charles De Ketelaere-Noa Lang zich nog eens laten gelden. Onder andere Bas Dost, Ruud Vormer, Kamal Sowah en Federico Ricca zijn, samen met Nsoki en jonkies Noah Mbamba en Cisse Sandra, dan de slachtoffers van dienst.

De verwachte 11: Mignolet, Van der Brempt, Mata, Hendry, Mechele, Sobol, Balanta, Rits, Vanaken, De Ketelaere, Lang

Goede opstelling?

Meest recent

Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

17
17
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

23
23
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

203
203
Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

106
106
'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

166
166
Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

618
618
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

349
349
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

292
292
Dikke streep door Genkse rekening: "Zie enkel nadelen"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

251
251
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

517
517
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

153
153
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

54
54
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

81
81
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

367
367
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

51
51
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

17
17
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

502
502
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

426
426
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

40
40
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

84
84
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

293
293
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

272
272
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

219
219
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

41
41
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

309
309

Meer sportnieuws