'Clement verrast in Parijs: VD Brempt aan de aftrap'

door
'Clement verrast in Parijs: VD Brempt aan de aftrap'

Club Brugge gaat dinsdag op zoek naar een tweede stunt tegen PSG. Alleen als Blauw-Zwart het in Parijs beter doet dan RB Leipzig op datzelfde moment tegen Manchester City, stoot het als derde in de groep immers nog door naar de Europa League. In aanloop naar het cruciale duel liet Philippe Clement zijn licht schijnen op het plan van aanpak.


Hoewel de landskampioen midden september in eigen huis nog knap een punt veroverde tegen het miljoenenensemble van PSG, en zo uitstekend aan haar campagne in de aartsmoeilijke Champions League-poule begon, wil de Brugse coach liefst niet teveel parallellen trekken met de heenpartij. Uiteraard hoopt hij wel op een gelijkaardige prestatie én resultaat van zijn manschappen, maar de omstandigheden en dus ook benadering van de wedstrijd zijn vandaag niet hetzelfde als enkele maanden geleden. Dat wist Clement daags voor de match zelf te vertellen tijdens zijn persbabbel in Parijs.

"We komen uit een zware week met een hoge belasting. Enkele jongens zitten met pijntjes, daar houd ik rekening mee. We gaan geen gekke dingen doen om spelers voor maanden te verliezen", aldus de trainer, die zaterdag tegen Seraing nog een paar pionnen aan de kant liet. Of dat was alleszins de bedoeling, want Hans Vanaken en Mats Rits moesten na een uurtje alsnog invallen. Wellicht nemen zij dinsdag samen met Éder Balanta weer hun plaats in op het middenveld. Voor het overige is het uitkijken naar de keuzes van Clement, wiens experiment met een 3-4-3 tegen RB Leipzig verkeerd uitpakte.

KEUZES VAN CLEMENT
Desalniettemin verwacht Het Nieuwsblad dat hij achterin opnieuw opteert voor een driemansdefensie, dit keer met Brandon Mechele in plaats van Stanley Nsoki naast Jack Hendry en Clinton Mata. Op de linkerflank mag dan Eduard Sobol weer opdraven, aan de overkant zou Ignace Van der Brempt ondanks enkele mindere optredens terug zijn kans krijgen. Voorin tot slot moet het duo Charles De Ketelaere-Noa Lang zich nog eens laten gelden. Onder andere Bas Dost, Ruud Vormer, Kamal Sowah en Federico Ricca zijn, samen met Nsoki en jonkies Noah Mbamba en Cisse Sandra, dan de slachtoffers van dienst.

De verwachte 11: Mignolet, Van der Brempt, Mata, Hendry, Mechele, Sobol, Balanta, Rits, Vanaken, De Ketelaere, Lang

Goede opstelling?

Meest recent

'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

2
2
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

189
189
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

3
3
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

13
13
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

27
27
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

80
80
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

56
56
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

48
48
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

276
276
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

139
139
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

255
255
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

117
117
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

424
424
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

240
240
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

182
182
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

147
147
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

223
223
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

67
67
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

676
676
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

57
57
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

79
79
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

117
117
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

433
433
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

65
65
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

31
31

Meer sportnieuws