Onrust bij Club: Dost maakt Mannaert nerveus

door
Onrust bij Club: Dost maakt Mannaert nerveus

Bas Dost is terug van weggeweest. Na een dramatische start van het seizoen heeft de Nederlandse spits zich in de voorbije weken terug op de kaart gezet. Of gescoord liever. In de laatste vijf competitiewedstrijden kon Dost namelijk zes doelpunten maken. Maar het is nog afwachten wat de bedoeling is van Club Brugge met de 32-jarige aanvaller. Het contract van Dost loopt binnen een goeie zes maanden af in Brugge …


DOST SCOORT ÉN ONTGOOCHELT

Wie veel doelpunten wilde zien, die moest zaterdagavond in het Jan Breydelstadion zijn. Club Brugge won met 3-2 cijfers van RFC Seraing maar de thuisploeg kon zowaar nóg meer doelpunten gescoord hebben. De West-Vlamingen haalden tegen de Luikenaars zelfs hun hoogste expected goal-waarde van het seizoen, en daarnaast vuurde Club Brugge ook opmerkelijk veel doelpogingen af richting het doel van Seraing-goalie Guillaume Dietsch.

“Het is wel zo dat we deze match veel eerder hadden moeten beslissen”, gaf ook Philippe Clement toe na de wedstrijd. “Ook in de tweede helft kregen we nog verschillende honderd procent kansen, maar zo lang er maar één doelpunt verschil is, blijft het erg spannend. We hebben het onszelf moeilijk gemaakt door niet meer te scoren.” De coach van Club Brugge noemde geen namen, maar het is duidelijk dat Bas Dost zich aangesproken mocht voelen.



De Nederlandse spits scoorde weliswaar 2 doelpunten tegen Seraing, maar hij kon er gemakkelijk 5 stuks gemaakt hebben. “Die hattrick had inderdaad gemoeten, ja”, zei Dost na de wedstrijd tegen Seraing. “Het was lekker begonnen met die strafschop en dan een hele mooie actie van Noa. Daarna was ik er nog een aantal keren dichtbij. Ik denk dat het belangrijk is dat ik telkens gevaarlijk ben voor doel. Dat doet me goed.”

TOP IN BELGIË

Een brace scoren is altijd lekker meegenomen maar Bas Dost kreeg zaterdagavond van de eigen achterban wel veel kritiek te slikken door zijn vele gemiste kansen – en ook door zijn beperkte techniek. Nochtans doet de Nederlander waarvoor hij oorspronkelijk gehaald werd: doelpunten scoren. Momenteel zit ie al aan 9 stuks op 20 matchen en daarmee is hij goed op weg om zijn doelstelling te halen die hij eind juli uitdroeg. “Als ik zo fit blijf, mag je van mij toch meer dan twintig goals eisen”, zei Dost in een interview met Krant van West-Vlaanderen.



Op dit moment behoort de 32-jarige zelfs tot de absolute top onder de centrumaanvallers van de Belgische competitie. Bas Dost scoort zijn doelpunten bijvoorbeeld op een erg regelmatige basis: per wedstrijd is ie namelijk goed voor 0,87 doelpunt – een gemiddelde dat enkel Michaël Frey (Antwerp) overstijgt. Ook qua efficiëntie is Dost de nummer twee van België. Hij zet zo’n 35% van zijn doelkansen om in een goal, en ook in dat onderdeel doet enkel Frey beter dan hem. Kortom, Dost is qua regelmaat en efficiëntie dus de tweede beste spits in België.

INGEHAALD DOOR WESLEY

Nochtans was zijn seizoen op een dramatische wijze gestart. Bas Dost lukte amper één goal in zijn elf matchen van de huidige jaargang – een strafschopdoelpunt tegen KAS Eupen nota bene. Bovendien werd hij dit jaar gedegradeerd van een basisspeler tot een invaller slash luxe-invaller. Die daling in de hiërarchie had ook te maken met het feit dat Philippe Clement nadrukkelijker koos voor spelers in de centrale as en niet voor zuivere wingers.



De nieuwe geïntroduceerde 4-2-2-2 opstelling van Clement speelt niet in het voordeel van Bas Dost, die eerder optimaal rendeert als enige centrale spits in de ploeg. Slechts in erg specifieke situaties, wanneer er ballen in de box moeten worden gedropt bijvoorbeeld, zou Clement nog een beroep doen op de ervaren Nederlandse spits. Het leek er zelfs op dat Wesley hem definitief zou voorbijgaan in de hiërarchie der Brugse centrumspitsen.

EINDE CONTRACT

Maar enkele maanden later is Bas Dost helemaal terug bij Club Brugge. Hij maakt terug doelpunten zoals vanouds en is op geregelde basis zelfs een starter bij de uitgesproken titelfavoriet. Dost is dus nog steeds een erg nuttige pion bij Club Brugge maar het is nog de vraag waar zijn toekomst straks zal liggen. De 32-jarige beschikt namelijk over een aflopend contract in het Jan Breydelstadion en concrete toenaderingen tussen beide partijen zijn er nog niet geweest.



En zullen die er nog komen? In juli meldde Sport/Voetbalmagazine reeds dat er bij Club Brugge een vraagteken geplaatst werd achter de naam van Dost. Het weekblad wist namelijk dat het krediet van Dost stilaan opraakte in het Jan Breydelstadion. Daarnaast zou de kans bestaande zijn dat de Nederlander volgende zomer vertrekt bij Club, wanneer zijn contract er afloopt. Het Turkse Trabzonspor en de Nederlandse topclub Feyenoord werden toen voornamelijk gelinkt aan Dost.

DOST OUT?

Het wordt dus nog even afwachten hoe het verder moet tussen Bas Dost en Club Brugge. De onderlinge samenwerking is geen droomhuwelijk gebleken maar anderzijds heerst er ook geen ontgoocheling. Dost brengt bij Club Brugge exact waarvoor hij werd aangetrokken en dat is doelpunten scoren: Dost scoorde al 19 stuks in 42 matchen voor Club. Maar op 32-jarige leeftijd is hij geen wissel op de toekomst meer en bovendien zijn de kwaliteiten van Dost iets te beperkt om op het Europees niveau – lees: de Champions League – het verschil te kunnen maken. Een duidelijke beslissing dringt zich dus op, want vanaf 1 januari kan Dost een voorcontract tekenen bij eender welke ploeg.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Verdient Dost een nieuw contract bij Club Brugge?

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

6
6
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

15
15
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

18
18
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

18
18
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

361
361
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

210
210
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

101
101
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

337
337
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

119
119
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

201
201
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

168
168
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

121
121
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

89
89
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

101
101
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

118
118
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

67
67
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

285
285
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

85
85
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

148
148
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

145
145
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

496
496
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

371
371
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

517
517
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

455
455
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

384
384

Meer sportnieuws