Onrust bij Club: Dost maakt Mannaert nerveus

1368
Onrust bij Club: Dost maakt Mannaert nerveus

Bas Dost is terug van weggeweest. Na een dramatische start van het seizoen heeft de Nederlandse spits zich in de voorbije weken terug op de kaart gezet. Of gescoord liever. In de laatste vijf competitiewedstrijden kon Dost namelijk zes doelpunten maken. Maar het is nog afwachten wat de bedoeling is van Club Brugge met de 32-jarige aanvaller. Het contract van Dost loopt binnen een goeie zes maanden af in Brugge …


DOST SCOORT ÉN ONTGOOCHELT

Wie veel doelpunten wilde zien, die moest zaterdagavond in het Jan Breydelstadion zijn. Club Brugge won met 3-2 cijfers van RFC Seraing maar de thuisploeg kon zowaar nóg meer doelpunten gescoord hebben. De West-Vlamingen haalden tegen de Luikenaars zelfs hun hoogste expected goal-waarde van het seizoen, en daarnaast vuurde Club Brugge ook opmerkelijk veel doelpogingen af richting het doel van Seraing-goalie Guillaume Dietsch.

“Het is wel zo dat we deze match veel eerder hadden moeten beslissen”, gaf ook Philippe Clement toe na de wedstrijd. “Ook in de tweede helft kregen we nog verschillende honderd procent kansen, maar zo lang er maar één doelpunt verschil is, blijft het erg spannend. We hebben het onszelf moeilijk gemaakt door niet meer te scoren.” De coach van Club Brugge noemde geen namen, maar het is duidelijk dat Bas Dost zich aangesproken mocht voelen.



De Nederlandse spits scoorde weliswaar 2 doelpunten tegen Seraing, maar hij kon er gemakkelijk 5 stuks gemaakt hebben. “Die hattrick had inderdaad gemoeten, ja”, zei Dost na de wedstrijd tegen Seraing. “Het was lekker begonnen met die strafschop en dan een hele mooie actie van Noa. Daarna was ik er nog een aantal keren dichtbij. Ik denk dat het belangrijk is dat ik telkens gevaarlijk ben voor doel. Dat doet me goed.”

TOP IN BELGIË

Een brace scoren is altijd lekker meegenomen maar Bas Dost kreeg zaterdagavond van de eigen achterban wel veel kritiek te slikken door zijn vele gemiste kansen – en ook door zijn beperkte techniek. Nochtans doet de Nederlander waarvoor hij oorspronkelijk gehaald werd: doelpunten scoren. Momenteel zit ie al aan 9 stuks op 20 matchen en daarmee is hij goed op weg om zijn doelstelling te halen die hij eind juli uitdroeg. “Als ik zo fit blijf, mag je van mij toch meer dan twintig goals eisen”, zei Dost in een interview met Krant van West-Vlaanderen.



Op dit moment behoort de 32-jarige zelfs tot de absolute top onder de centrumaanvallers van de Belgische competitie. Bas Dost scoort zijn doelpunten bijvoorbeeld op een erg regelmatige basis: per wedstrijd is ie namelijk goed voor 0,87 doelpunt – een gemiddelde dat enkel Michaël Frey (Antwerp) overstijgt. Ook qua efficiëntie is Dost de nummer twee van België. Hij zet zo’n 35% van zijn doelkansen om in een goal, en ook in dat onderdeel doet enkel Frey beter dan hem. Kortom, Dost is qua regelmaat en efficiëntie dus de tweede beste spits in België.

INGEHAALD DOOR WESLEY

Nochtans was zijn seizoen op een dramatische wijze gestart. Bas Dost lukte amper één goal in zijn elf matchen van de huidige jaargang – een strafschopdoelpunt tegen KAS Eupen nota bene. Bovendien werd hij dit jaar gedegradeerd van een basisspeler tot een invaller slash luxe-invaller. Die daling in de hiërarchie had ook te maken met het feit dat Philippe Clement nadrukkelijker koos voor spelers in de centrale as en niet voor zuivere wingers.



De nieuwe geïntroduceerde 4-2-2-2 opstelling van Clement speelt niet in het voordeel van Bas Dost, die eerder optimaal rendeert als enige centrale spits in de ploeg. Slechts in erg specifieke situaties, wanneer er ballen in de box moeten worden gedropt bijvoorbeeld, zou Clement nog een beroep doen op de ervaren Nederlandse spits. Het leek er zelfs op dat Wesley hem definitief zou voorbijgaan in de hiërarchie der Brugse centrumspitsen.

EINDE CONTRACT

Maar enkele maanden later is Bas Dost helemaal terug bij Club Brugge. Hij maakt terug doelpunten zoals vanouds en is op geregelde basis zelfs een starter bij de uitgesproken titelfavoriet. Dost is dus nog steeds een erg nuttige pion bij Club Brugge maar het is nog de vraag waar zijn toekomst straks zal liggen. De 32-jarige beschikt namelijk over een aflopend contract in het Jan Breydelstadion en concrete toenaderingen tussen beide partijen zijn er nog niet geweest.



En zullen die er nog komen? In juli meldde Sport/Voetbalmagazine reeds dat er bij Club Brugge een vraagteken geplaatst werd achter de naam van Dost. Het weekblad wist namelijk dat het krediet van Dost stilaan opraakte in het Jan Breydelstadion. Daarnaast zou de kans bestaande zijn dat de Nederlander volgende zomer vertrekt bij Club, wanneer zijn contract er afloopt. Het Turkse Trabzonspor en de Nederlandse topclub Feyenoord werden toen voornamelijk gelinkt aan Dost.

DOST OUT?

Het wordt dus nog even afwachten hoe het verder moet tussen Bas Dost en Club Brugge. De onderlinge samenwerking is geen droomhuwelijk gebleken maar anderzijds heerst er ook geen ontgoocheling. Dost brengt bij Club Brugge exact waarvoor hij werd aangetrokken en dat is doelpunten scoren: Dost scoorde al 19 stuks in 42 matchen voor Club. Maar op 32-jarige leeftijd is hij geen wissel op de toekomst meer en bovendien zijn de kwaliteiten van Dost iets te beperkt om op het Europees niveau – lees: de Champions League – het verschil te kunnen maken. Een duidelijke beslissing dringt zich dus op, want vanaf 1 januari kan Dost een voorcontract tekenen bij eender welke ploeg.

LEES OOK: Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Verdient Dost een nieuw contract bij Club Brugge?

Meest recent

Ex-Genk spits zorgt voor euforie en grote woede in Nederland

Negen doelpunten in veertien wedstrijden en een publiek dat hem op handen draagt. Tolu Arokodare ...

38
38
Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Het nieuws sloeg vorige week in als een bom, ook bij mensen die Vincent Kompany door en door kennen. ...

23
23
Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Noa Lang heeft op het voetbalveld al meermaals laten zien dat hij graag de aandacht naar zich toe ...

17
17
Doku en De Cuyper bikkelen: bekerconfrontatie wordt thriller

Wat een zenuwslopende avond voor Jeremy Doku en Maxim De Cuyper! Manchester City en Brighton moesten ...

50
50
Hein Vanhaezebrouck fileert ex-Club speler tot op het bot

Hein Vanhaezebrouck heeft bij Play Sports wel vaker een opvallende kijk op het voetbal. De analist ...

82
82
Kevin De Bruyne maakt furore als invaller bij Napoli

Kevin De Bruyne beleefde vanavond bij Napoli een wedstrijd met twee gezichten. De Rode Duivel begon ...

34
34
Straffe stoot van Mbangula: "Hopelijk niet de laatste"

Na een veelbelovende start van zijn carrière bij Juventus had Samuel Mbangula het de laatste ...

15
15
Overmars duikt plots op: de rel die zijn carrière veranderde

Marc Overmars was jarenlang een van de grootste namen in het Nederlandse voetbal. Bij Ajax groeide ...

61
61
Club Brugge mag nu al dromen van stevige CL-opsteker

Voor Club Brugge is de Champions League de laatste jaren het favoriete speelterrein geworden. ...

123
123
Kompany is weer thuis: Bayern maakt diagnose bekend

Er heersten de voorbije dagen grote zorgen over de gezondheid van Vincent Kompany. Onze landgenoot ...

128
128
OHL Women beleeft weer zwarte avond in Champions League

Het lijkt niet de campagne van OHL Women te gaan worden in de Champions League. Nadat ze nog ...

57
57
Sensatie in San Siro: Mbangula velt Milan met hattrick

AC Milan heeft woensdagavond een zeer slechte zaak gedaan in de Italiaanse titelstrijd. Het leed ...

58
58
"Tielemans zal spijt hebben van zijn keuze voor Man Utd"

Komend weekend wacht Manchester United in de Premier League een lastige verplaatsing naar Chelsea en ...

92
92
Cristiano Ronaldo valt alsnog in prijzen op Gouden Bal

Hij beschouwt zichzelf nog altijd als wellicht de beste speler ter wereld, maar de rest van de ...

60
60
Anderlecht-fans maken statement na pandoering in Gent

Anderlecht lijkt weer op de rand van een crisis te staan nadat het vorig weekend een 4-0 om de oren ...

291
291
'Mignolet schiet in actie voor revelatie Standard'

Standard gaat door een moeilijke periode, want het leed vorig weekend in Genk al zijn vierde ...

152
152
Club zet nieuwe stap in CL en doet monden openvallen

Club Brugge wist de voorbije twee seizoenen telkens net de league phase van de Champions League te ...

564
564
Geen Stassin of Vermant: "Hij wordt de spits van Duivels"

Romelu Lukaku komt bij Fenerbahçe dit seizoen weinig aan spelen toe en is ondertussen ook al ...

226
226
Verheye ziet nog één manco bij de Spor: "Dan rustig seizoen"

In de Challenger Pro League lijkt het dit seizoen voor de titel te zullen gaan tussen Beerschot, dat ...

45
45
FC Barcelona krijgt zeer bizarre straf na affaire-Alvarez

De voorbije transferzomer bracht heel wat toptransfers, maar ook enkele grote deals die uiteindelijk ...

32
32
Jong Genk zal balen na heenmatch in Youth League

De voorbije weken maakte Club NXT alweer indruk in de Youth League door een zeven op negen te ...

142
142
Deschacht opnieuw onder vuur: "Moet hij ons belachelijk maken?"

Olivier Deschacht kreeg de voorbije tijd heel wat kritiek nadat hij in de podcast Ongefilterd liet ...

212
212
Alderweireld lyrisch: "Bijna schandalig hoe goed hij is"

Harry Kane heeft met het winnen van de Gouden Bal de ultieme erkenning gekregen voor zijn ...

111
111
Voorzitter Bayern schetst heel opvallend beeld over Kompany

Vincent Kompany heeft al heel veel indruk gemaakt bij Bayern München. Dat blijkt uit de lovende ...

242
242
'Westerlo wil uitpakken met volgende knaltransfer'

KVC Westerlo is zeer goed bezig en de Kemphanen hebben er op het eerste zicht wel een goede mercato ...

103
103

Meer sportnieuws