Onrust bij Club: Dost maakt Mannaert nerveus

door
Onrust bij Club: Dost maakt Mannaert nerveus

Bas Dost is terug van weggeweest. Na een dramatische start van het seizoen heeft de Nederlandse spits zich in de voorbije weken terug op de kaart gezet. Of gescoord liever. In de laatste vijf competitiewedstrijden kon Dost namelijk zes doelpunten maken. Maar het is nog afwachten wat de bedoeling is van Club Brugge met de 32-jarige aanvaller. Het contract van Dost loopt binnen een goeie zes maanden af in Brugge …


DOST SCOORT ÉN ONTGOOCHELT

Wie veel doelpunten wilde zien, die moest zaterdagavond in het Jan Breydelstadion zijn. Club Brugge won met 3-2 cijfers van RFC Seraing maar de thuisploeg kon zowaar nóg meer doelpunten gescoord hebben. De West-Vlamingen haalden tegen de Luikenaars zelfs hun hoogste expected goal-waarde van het seizoen, en daarnaast vuurde Club Brugge ook opmerkelijk veel doelpogingen af richting het doel van Seraing-goalie Guillaume Dietsch.

“Het is wel zo dat we deze match veel eerder hadden moeten beslissen”, gaf ook Philippe Clement toe na de wedstrijd. “Ook in de tweede helft kregen we nog verschillende honderd procent kansen, maar zo lang er maar één doelpunt verschil is, blijft het erg spannend. We hebben het onszelf moeilijk gemaakt door niet meer te scoren.” De coach van Club Brugge noemde geen namen, maar het is duidelijk dat Bas Dost zich aangesproken mocht voelen.



De Nederlandse spits scoorde weliswaar 2 doelpunten tegen Seraing, maar hij kon er gemakkelijk 5 stuks gemaakt hebben. “Die hattrick had inderdaad gemoeten, ja”, zei Dost na de wedstrijd tegen Seraing. “Het was lekker begonnen met die strafschop en dan een hele mooie actie van Noa. Daarna was ik er nog een aantal keren dichtbij. Ik denk dat het belangrijk is dat ik telkens gevaarlijk ben voor doel. Dat doet me goed.”

TOP IN BELGIË

Een brace scoren is altijd lekker meegenomen maar Bas Dost kreeg zaterdagavond van de eigen achterban wel veel kritiek te slikken door zijn vele gemiste kansen – en ook door zijn beperkte techniek. Nochtans doet de Nederlander waarvoor hij oorspronkelijk gehaald werd: doelpunten scoren. Momenteel zit ie al aan 9 stuks op 20 matchen en daarmee is hij goed op weg om zijn doelstelling te halen die hij eind juli uitdroeg. “Als ik zo fit blijf, mag je van mij toch meer dan twintig goals eisen”, zei Dost in een interview met Krant van West-Vlaanderen.



Op dit moment behoort de 32-jarige zelfs tot de absolute top onder de centrumaanvallers van de Belgische competitie. Bas Dost scoort zijn doelpunten bijvoorbeeld op een erg regelmatige basis: per wedstrijd is ie namelijk goed voor 0,87 doelpunt – een gemiddelde dat enkel Michaël Frey (Antwerp) overstijgt. Ook qua efficiëntie is Dost de nummer twee van België. Hij zet zo’n 35% van zijn doelkansen om in een goal, en ook in dat onderdeel doet enkel Frey beter dan hem. Kortom, Dost is qua regelmaat en efficiëntie dus de tweede beste spits in België.

INGEHAALD DOOR WESLEY

Nochtans was zijn seizoen op een dramatische wijze gestart. Bas Dost lukte amper één goal in zijn elf matchen van de huidige jaargang – een strafschopdoelpunt tegen KAS Eupen nota bene. Bovendien werd hij dit jaar gedegradeerd van een basisspeler tot een invaller slash luxe-invaller. Die daling in de hiërarchie had ook te maken met het feit dat Philippe Clement nadrukkelijker koos voor spelers in de centrale as en niet voor zuivere wingers.



De nieuwe geïntroduceerde 4-2-2-2 opstelling van Clement speelt niet in het voordeel van Bas Dost, die eerder optimaal rendeert als enige centrale spits in de ploeg. Slechts in erg specifieke situaties, wanneer er ballen in de box moeten worden gedropt bijvoorbeeld, zou Clement nog een beroep doen op de ervaren Nederlandse spits. Het leek er zelfs op dat Wesley hem definitief zou voorbijgaan in de hiërarchie der Brugse centrumspitsen.

EINDE CONTRACT

Maar enkele maanden later is Bas Dost helemaal terug bij Club Brugge. Hij maakt terug doelpunten zoals vanouds en is op geregelde basis zelfs een starter bij de uitgesproken titelfavoriet. Dost is dus nog steeds een erg nuttige pion bij Club Brugge maar het is nog de vraag waar zijn toekomst straks zal liggen. De 32-jarige beschikt namelijk over een aflopend contract in het Jan Breydelstadion en concrete toenaderingen tussen beide partijen zijn er nog niet geweest.



En zullen die er nog komen? In juli meldde Sport/Voetbalmagazine reeds dat er bij Club Brugge een vraagteken geplaatst werd achter de naam van Dost. Het weekblad wist namelijk dat het krediet van Dost stilaan opraakte in het Jan Breydelstadion. Daarnaast zou de kans bestaande zijn dat de Nederlander volgende zomer vertrekt bij Club, wanneer zijn contract er afloopt. Het Turkse Trabzonspor en de Nederlandse topclub Feyenoord werden toen voornamelijk gelinkt aan Dost.

DOST OUT?

Het wordt dus nog even afwachten hoe het verder moet tussen Bas Dost en Club Brugge. De onderlinge samenwerking is geen droomhuwelijk gebleken maar anderzijds heerst er ook geen ontgoocheling. Dost brengt bij Club Brugge exact waarvoor hij werd aangetrokken en dat is doelpunten scoren: Dost scoorde al 19 stuks in 42 matchen voor Club. Maar op 32-jarige leeftijd is hij geen wissel op de toekomst meer en bovendien zijn de kwaliteiten van Dost iets te beperkt om op het Europees niveau – lees: de Champions League – het verschil te kunnen maken. Een duidelijke beslissing dringt zich dus op, want vanaf 1 januari kan Dost een voorcontract tekenen bij eender welke ploeg.

LEES OOK: 'Tzolis shockeert Club Brugge met spectaculaire exit'

Verdient Dost een nieuw contract bij Club Brugge?

Meest recent

Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

10
10
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

315
315
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

34
34
JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

87
87
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

106
106
Dé titelfavoriet in de JPL? Vandenbempt slaat en zalft

Voorlopig blijven we toch op onze honger zitten in de Jupiler Pro League. Vooral de topclubs mogen ...

119
119
Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

248
248
Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

711
711
Nieuwe trainer Antwerp: Gheysens onderneemt actie

Het doek is gevallen over Stef Wils als hoofdcoach van Antwerp FC. Enkele uren na de beschamende ...

212
212
Beeld Lukaku gaat heel Italië rond: Antonio Conte reageert

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagavond met 3-1 gewonnen van Atlanta BC. Coach ...

381
381
"Hij maakte Hasi gek" - kranten geven RSCA'er 4 op 10

RSC Anderlecht wist afgelopen voor het eerst sinds half augustus nog eens een wedstrijd op ...

304
304
Degryse legt groot probleem Genk bloot: "Ongelooflijk"

De heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en een aantal clubs ...

381
381
'Tzolis shockeert Club Brugge met spectaculaire exit'

In de zomer leek er geen vuiltje aan de lucht: Club Brugge sloeg 32 miljoen van Crystal Palace af en ...

491
491
Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

Wordt dit seizoen eindelijk het goede voor Arsenal FC? De Gunners hebben in ieder geval weer gouden ...

310
310
'Trainer Sporting gelooft ogen niet na scouting Club Brugge'

De vierde speeldag van de League Phase van de Champions League staat voor de deur. Club Brugge gaat ...

711
711
'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

327
327
'Antwerp schakelt razendsnel: eerste kandidaat-coach gelekt'

Het kwakkelende Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De trieste nederlaag tegen rode ...

479
479
Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

96
96
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

160
160
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

327
327
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

86
86
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

95
95
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

734
734
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

139
139
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

106
106

Meer sportnieuws