Onrust bij Club: Dost maakt Mannaert nerveus

1368 stemmen
Onrust bij Club: Dost maakt Mannaert nerveus

Bas Dost is terug van weggeweest. Na een dramatische start van het seizoen heeft de Nederlandse spits zich in de voorbije weken terug op de kaart gezet. Of gescoord liever. In de laatste vijf competitiewedstrijden kon Dost namelijk zes doelpunten maken. Maar het is nog afwachten wat de bedoeling is van Club Brugge met de 32-jarige aanvaller. Het contract van Dost loopt binnen een goeie zes maanden af in Brugge …


DOST SCOORT ÉN ONTGOOCHELT

Wie veel doelpunten wilde zien, die moest zaterdagavond in het Jan Breydelstadion zijn. Club Brugge won met 3-2 cijfers van RFC Seraing maar de thuisploeg kon zowaar nóg meer doelpunten gescoord hebben. De West-Vlamingen haalden tegen de Luikenaars zelfs hun hoogste expected goal-waarde van het seizoen, en daarnaast vuurde Club Brugge ook opmerkelijk veel doelpogingen af richting het doel van Seraing-goalie Guillaume Dietsch.

“Het is wel zo dat we deze match veel eerder hadden moeten beslissen”, gaf ook Philippe Clement toe na de wedstrijd. “Ook in de tweede helft kregen we nog verschillende honderd procent kansen, maar zo lang er maar één doelpunt verschil is, blijft het erg spannend. We hebben het onszelf moeilijk gemaakt door niet meer te scoren.” De coach van Club Brugge noemde geen namen, maar het is duidelijk dat Bas Dost zich aangesproken mocht voelen.



De Nederlandse spits scoorde weliswaar 2 doelpunten tegen Seraing, maar hij kon er gemakkelijk 5 stuks gemaakt hebben. “Die hattrick had inderdaad gemoeten, ja”, zei Dost na de wedstrijd tegen Seraing. “Het was lekker begonnen met die strafschop en dan een hele mooie actie van Noa. Daarna was ik er nog een aantal keren dichtbij. Ik denk dat het belangrijk is dat ik telkens gevaarlijk ben voor doel. Dat doet me goed.”

TOP IN BELGIË

Een brace scoren is altijd lekker meegenomen maar Bas Dost kreeg zaterdagavond van de eigen achterban wel veel kritiek te slikken door zijn vele gemiste kansen – en ook door zijn beperkte techniek. Nochtans doet de Nederlander waarvoor hij oorspronkelijk gehaald werd: doelpunten scoren. Momenteel zit ie al aan 9 stuks op 20 matchen en daarmee is hij goed op weg om zijn doelstelling te halen die hij eind juli uitdroeg. “Als ik zo fit blijf, mag je van mij toch meer dan twintig goals eisen”, zei Dost in een interview met Krant van West-Vlaanderen.



Op dit moment behoort de 32-jarige zelfs tot de absolute top onder de centrumaanvallers van de Belgische competitie. Bas Dost scoort zijn doelpunten bijvoorbeeld op een erg regelmatige basis: per wedstrijd is ie namelijk goed voor 0,87 doelpunt – een gemiddelde dat enkel Michaël Frey (Antwerp) overstijgt. Ook qua efficiëntie is Dost de nummer twee van België. Hij zet zo’n 35% van zijn doelkansen om in een goal, en ook in dat onderdeel doet enkel Frey beter dan hem. Kortom, Dost is qua regelmaat en efficiëntie dus de tweede beste spits in België.

INGEHAALD DOOR WESLEY

Nochtans was zijn seizoen op een dramatische wijze gestart. Bas Dost lukte amper één goal in zijn elf matchen van de huidige jaargang – een strafschopdoelpunt tegen KAS Eupen nota bene. Bovendien werd hij dit jaar gedegradeerd van een basisspeler tot een invaller slash luxe-invaller. Die daling in de hiërarchie had ook te maken met het feit dat Philippe Clement nadrukkelijker koos voor spelers in de centrale as en niet voor zuivere wingers.



De nieuwe geïntroduceerde 4-2-2-2 opstelling van Clement speelt niet in het voordeel van Bas Dost, die eerder optimaal rendeert als enige centrale spits in de ploeg. Slechts in erg specifieke situaties, wanneer er ballen in de box moeten worden gedropt bijvoorbeeld, zou Clement nog een beroep doen op de ervaren Nederlandse spits. Het leek er zelfs op dat Wesley hem definitief zou voorbijgaan in de hiërarchie der Brugse centrumspitsen.

EINDE CONTRACT

Maar enkele maanden later is Bas Dost helemaal terug bij Club Brugge. Hij maakt terug doelpunten zoals vanouds en is op geregelde basis zelfs een starter bij de uitgesproken titelfavoriet. Dost is dus nog steeds een erg nuttige pion bij Club Brugge maar het is nog de vraag waar zijn toekomst straks zal liggen. De 32-jarige beschikt namelijk over een aflopend contract in het Jan Breydelstadion en concrete toenaderingen tussen beide partijen zijn er nog niet geweest.



En zullen die er nog komen? In juli meldde Sport/Voetbalmagazine reeds dat er bij Club Brugge een vraagteken geplaatst werd achter de naam van Dost. Het weekblad wist namelijk dat het krediet van Dost stilaan opraakte in het Jan Breydelstadion. Daarnaast zou de kans bestaande zijn dat de Nederlander volgende zomer vertrekt bij Club, wanneer zijn contract er afloopt. Het Turkse Trabzonspor en de Nederlandse topclub Feyenoord werden toen voornamelijk gelinkt aan Dost.

DOST OUT?

Het wordt dus nog even afwachten hoe het verder moet tussen Bas Dost en Club Brugge. De onderlinge samenwerking is geen droomhuwelijk gebleken maar anderzijds heerst er ook geen ontgoocheling. Dost brengt bij Club Brugge exact waarvoor hij werd aangetrokken en dat is doelpunten scoren: Dost scoorde al 19 stuks in 42 matchen voor Club. Maar op 32-jarige leeftijd is hij geen wissel op de toekomst meer en bovendien zijn de kwaliteiten van Dost iets te beperkt om op het Europees niveau – lees: de Champions League – het verschil te kunnen maken. Een duidelijke beslissing dringt zich dus op, want vanaf 1 januari kan Dost een voorcontract tekenen bij eender welke ploeg.

LEES OOK: 'Club Brugge verrast met terugkeer Odoi'

Verdient Dost een nieuw contract bij Club Brugge?

Meest recent

Albert ziet meteen enorm probleem voor Van Bommel

Mark van Bommel wordt zoals Stijn Stijnen als eerste aanhaalde de nieuwe bondscoach van de Rode ...

9
9
'Anderlecht gaat voor recorddeal: bod van 10 miljoen'

Gaat Antoine Sibierski weldra de duurste ingaande transfer ooit afronden van RSC Anderlecht? Als we ...

106
106
'Club Brugge verrast met terugkeer Odoi'

Denis Odoi is een vrije speler nadat hij een toch wel mislukte passage kende bij NAC Breda. Het ...

180
180
'Leegloop Club Brugge duurt voort: exit nabij'

Raphael Onyedika lijkt zijn laatste dagen als speler van Club Brugge te beleven. De Nigeriaanse ...

276
276
'Oranje baalt: WK-sensatie trekt naar Saudi-Arabië'

Crysencio Summerville lijkt zijn carrière voort te zetten in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

66
66
Kritiek op Mannaert neemt toe: "Ik verwacht een verklaring"

Vincent Mannaert krijgt zeer veel lof, maar het dossier van Rudi Garcia is toch bijzonder speciaal. ...

251
251
Blunder Sibierski? "Dat RSCA hem haalde voor die prijs..."

Antoine Sibierski haalde tot op heden drie nieuwe spelers naar het Lotto Park. De Brusselaars ...

402
402
KRC Genk legt aanvaller officieel onder contract

KRC Genk is bezig om zijn ploeg te versterken op de korte termijn, maar de Limburgers denken ook aan ...

66
66
'Blunder Mannaert? Nieuwe informatie over Garcia duikt op'

Rudi Garcia werd door de KBVB op straat gezet na sterke resultaten. Mark van Bommel volgt hem ...

359
359
Sibierski gaat all-in: Anderlecht mikt op toptransfer

RSC Anderlecht gaat het op mentaliteit moeten doen tegen Hammarby. Voorlopig is er nog veel te ...

339
339
Waarom Karetsas méér is dan een groot transferdossier

KRC Genk is een club die Belgische top is inzake uitgaande transfers. Het dossier van Konstantinos ...

155
155
‘Club Brugge vreest: droomtransfer lonkt voor Vermant’

Club Brugge wil Romeo Vermant langer vastleggen, maar de spits twijfelt. Hij wil meer spelen en ...

809
809
‘Grote Anderlecht-transferstunt valt plots in duigen’

De transferpiste rond Luca Langoni leek het bewijs dat Anderlecht eindelijk wilde doorpakken op de ...

270
270
Van Bommel wordt bondscoach en grote rel barst al los

Mark van Bommel staat op het punt om bondscoach van de Rode Duivels te worden. De voetbalbond heeft ...

574
574
Onana kent waanzinnig lange revalidatieperiode

Voor Amadou Onana eindigde het WK op een grote ontgoocheling. De middenvelder pendelde tussen bank ...

110
110
Horrorstart voor Vrancken: Hearts krijgt meteen slaag

Wouter Vrancken trok na het einde van het seizoen de deur van STVV achter zich dicht. Ondanks ...

205
205
Chelsea kaapt transfer van 137 miljoen weg voor Arsenal

Arsenal veroverde afgelopen seizoen de titel in de Premier League en haalde de finale van de ...

82
82
'Openda geeft jawoord aan club: Juve ligt dwars'

Loïs Openda heeft een rustige zomer beleefd, want hij moest niet mee naar het WK na een ...

85
85
Charleroi laat spits én aanvoerder vertrekken

Charleroi hoopt in het komende seizoen stabiliteit te vinden na een woelig seizoen. Ze kozen er ...

37
37
Teuma kiest zeer opmerkelijke nieuwe club

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Er streken al zes nieuwe spelers neer op ...

80
80
'Club nadert akkoord: bliksemvertrek in de maak'

Club Brugge heeft tot dusver een vrij rustige mercato beleefd, maar daar lijkt snel verandering in ...

627
627
Westerlo heeft Belg beet, volgende aanwinst op komst

Westerlo heeft nog heel veel werk aan de winkel om een competitieve kern klaar te hebben voor de ...

92
92
Sporting Hasselt slaat transferslag bij Zulte Waregem

Sporting Hasselt was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De club van BV-voorzitters Sam ...

100
100
Hoe Westerlo in drie jaar tijd nieuwe norm vastlegde

KVC Westerlo verkocht deze zomer al voor ongeveer 27 miljoen euro, maar de verwachting is dat dit ...

258
258
‘Opvolger Garcia: Van Bommel tekent’

De kogel is door de kerk. Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. Hij tekent ...

1024
1024

Meer sportnieuws