Onrust bij Club: Dost maakt Mannaert nerveus

door
Onrust bij Club: Dost maakt Mannaert nerveus

Bas Dost is terug van weggeweest. Na een dramatische start van het seizoen heeft de Nederlandse spits zich in de voorbije weken terug op de kaart gezet. Of gescoord liever. In de laatste vijf competitiewedstrijden kon Dost namelijk zes doelpunten maken. Maar het is nog afwachten wat de bedoeling is van Club Brugge met de 32-jarige aanvaller. Het contract van Dost loopt binnen een goeie zes maanden af in Brugge …


DOST SCOORT ÉN ONTGOOCHELT

Wie veel doelpunten wilde zien, die moest zaterdagavond in het Jan Breydelstadion zijn. Club Brugge won met 3-2 cijfers van RFC Seraing maar de thuisploeg kon zowaar nóg meer doelpunten gescoord hebben. De West-Vlamingen haalden tegen de Luikenaars zelfs hun hoogste expected goal-waarde van het seizoen, en daarnaast vuurde Club Brugge ook opmerkelijk veel doelpogingen af richting het doel van Seraing-goalie Guillaume Dietsch.

“Het is wel zo dat we deze match veel eerder hadden moeten beslissen”, gaf ook Philippe Clement toe na de wedstrijd. “Ook in de tweede helft kregen we nog verschillende honderd procent kansen, maar zo lang er maar één doelpunt verschil is, blijft het erg spannend. We hebben het onszelf moeilijk gemaakt door niet meer te scoren.” De coach van Club Brugge noemde geen namen, maar het is duidelijk dat Bas Dost zich aangesproken mocht voelen.



De Nederlandse spits scoorde weliswaar 2 doelpunten tegen Seraing, maar hij kon er gemakkelijk 5 stuks gemaakt hebben. “Die hattrick had inderdaad gemoeten, ja”, zei Dost na de wedstrijd tegen Seraing. “Het was lekker begonnen met die strafschop en dan een hele mooie actie van Noa. Daarna was ik er nog een aantal keren dichtbij. Ik denk dat het belangrijk is dat ik telkens gevaarlijk ben voor doel. Dat doet me goed.”

TOP IN BELGIË

Een brace scoren is altijd lekker meegenomen maar Bas Dost kreeg zaterdagavond van de eigen achterban wel veel kritiek te slikken door zijn vele gemiste kansen – en ook door zijn beperkte techniek. Nochtans doet de Nederlander waarvoor hij oorspronkelijk gehaald werd: doelpunten scoren. Momenteel zit ie al aan 9 stuks op 20 matchen en daarmee is hij goed op weg om zijn doelstelling te halen die hij eind juli uitdroeg. “Als ik zo fit blijf, mag je van mij toch meer dan twintig goals eisen”, zei Dost in een interview met Krant van West-Vlaanderen.



Op dit moment behoort de 32-jarige zelfs tot de absolute top onder de centrumaanvallers van de Belgische competitie. Bas Dost scoort zijn doelpunten bijvoorbeeld op een erg regelmatige basis: per wedstrijd is ie namelijk goed voor 0,87 doelpunt – een gemiddelde dat enkel Michaël Frey (Antwerp) overstijgt. Ook qua efficiëntie is Dost de nummer twee van België. Hij zet zo’n 35% van zijn doelkansen om in een goal, en ook in dat onderdeel doet enkel Frey beter dan hem. Kortom, Dost is qua regelmaat en efficiëntie dus de tweede beste spits in België.

INGEHAALD DOOR WESLEY

Nochtans was zijn seizoen op een dramatische wijze gestart. Bas Dost lukte amper één goal in zijn elf matchen van de huidige jaargang – een strafschopdoelpunt tegen KAS Eupen nota bene. Bovendien werd hij dit jaar gedegradeerd van een basisspeler tot een invaller slash luxe-invaller. Die daling in de hiërarchie had ook te maken met het feit dat Philippe Clement nadrukkelijker koos voor spelers in de centrale as en niet voor zuivere wingers.



De nieuwe geïntroduceerde 4-2-2-2 opstelling van Clement speelt niet in het voordeel van Bas Dost, die eerder optimaal rendeert als enige centrale spits in de ploeg. Slechts in erg specifieke situaties, wanneer er ballen in de box moeten worden gedropt bijvoorbeeld, zou Clement nog een beroep doen op de ervaren Nederlandse spits. Het leek er zelfs op dat Wesley hem definitief zou voorbijgaan in de hiërarchie der Brugse centrumspitsen.

EINDE CONTRACT

Maar enkele maanden later is Bas Dost helemaal terug bij Club Brugge. Hij maakt terug doelpunten zoals vanouds en is op geregelde basis zelfs een starter bij de uitgesproken titelfavoriet. Dost is dus nog steeds een erg nuttige pion bij Club Brugge maar het is nog de vraag waar zijn toekomst straks zal liggen. De 32-jarige beschikt namelijk over een aflopend contract in het Jan Breydelstadion en concrete toenaderingen tussen beide partijen zijn er nog niet geweest.



En zullen die er nog komen? In juli meldde Sport/Voetbalmagazine reeds dat er bij Club Brugge een vraagteken geplaatst werd achter de naam van Dost. Het weekblad wist namelijk dat het krediet van Dost stilaan opraakte in het Jan Breydelstadion. Daarnaast zou de kans bestaande zijn dat de Nederlander volgende zomer vertrekt bij Club, wanneer zijn contract er afloopt. Het Turkse Trabzonspor en de Nederlandse topclub Feyenoord werden toen voornamelijk gelinkt aan Dost.

DOST OUT?

Het wordt dus nog even afwachten hoe het verder moet tussen Bas Dost en Club Brugge. De onderlinge samenwerking is geen droomhuwelijk gebleken maar anderzijds heerst er ook geen ontgoocheling. Dost brengt bij Club Brugge exact waarvoor hij werd aangetrokken en dat is doelpunten scoren: Dost scoorde al 19 stuks in 42 matchen voor Club. Maar op 32-jarige leeftijd is hij geen wissel op de toekomst meer en bovendien zijn de kwaliteiten van Dost iets te beperkt om op het Europees niveau – lees: de Champions League – het verschil te kunnen maken. Een duidelijke beslissing dringt zich dus op, want vanaf 1 januari kan Dost een voorcontract tekenen bij eender welke ploeg.

LEES OOK: Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Verdient Dost een nieuw contract bij Club Brugge?

Meest recent

Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

1
1
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

2
2
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

18
18
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

57
57
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

15
15
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

48
48
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

72
72
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

53
53
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

110
110
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

331
331
Misnoegd Antwerp wacht op uitleg Lardot: "Bizarre situatie"

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

98
98
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

320
320
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

292
292
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

431
431
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

227
227
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

659
659
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

574
574
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

244
244
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

25
25
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

88
88
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

90
90
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

131
131
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

386
386
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

62
62
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

499
499

Meer sportnieuws