Pro League kondigt actie aan na zwart weekend voor fans

door
Pro League kondigt actie aan na zwart weekend voor fans

De voetbalsupporters kwamen enkele dagen geleden nog met de schrik vrij toen het Overlegcomité besliste dat ze nog gewoon wedstrijden in het stadion mogen blijven bijwonen, maar die beslissing zal na zondag ongetwijfeld onder vuur komen te liggen. Het werd immers een gitzwarte dag in de Jupiler Pro League, want zowel in Beerschot-Antwerp als Standard-Charleroi misdroegen de supporters zich op schandalige wijze.


Op het Kiel was er bijvoorbeeld een incident met een Beerschot-fan die een vuurpijl richting het Antwerp-vak gooide, terwijl het zonet op Sclessin nog een pak erger werd. Niet alleen moest de partij stilgelegd worden omdat Luikse fans vuurpijlen op het veld gegooid hadden, daarna bestormden ze ook nog eens het veld en moest de politie stevig ingrijpen.

De Pro League heeft alvast snel gereageerd na de vele incidenten. "Wij veroordelen ten strengste de incidenten die zich vandaag afgespeeld hebben. Zij getuigen van onaanvaardbaar tot zelfs crimineel gedrag. Samen met de clubs moet en zal opgetreden worden", laat de belangenvereniging van de Belgische profclubs weten in een statement.

CLUBS STRAFFEN
Hoe de Pro League precies zal optreden, dat valt wel nog af te wachten. Op Twitter roepen analist Geert De Vlieger en een aantal journalisten alvast op om eindelijk ook eens de clubs zelf zwaar aan te pakken voor het steeds weerkerende wangedrag van hun achterban. Zo wordt er gepleit om ze niet weg te laten komen met een boete, maar zwaar op te treden met matchen achter gesloten deuren of zelfs puntenaftrek.


LEES OOK: Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

Moeten er zwaardere straffen uitgedeeld worden dan boetes?

Meest recent

'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

4
4
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

20
20
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

22
22
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

202
202
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

51
51
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

43
43
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

312
312
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

395
395
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

316
316
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

424
424
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

645
645
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

816
816
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

534
534
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1291
1291
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

841
841
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

459
459
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1148
1148
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

138
138
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

236
236
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

158
158
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

16
16
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

240
240
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

680
680
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

446
446

Meer sportnieuws