Pro League kondigt actie aan na zwart weekend voor fans

497 stemmen
Pro League kondigt actie aan na zwart weekend voor fans

De voetbalsupporters kwamen enkele dagen geleden nog met de schrik vrij toen het Overlegcomité besliste dat ze nog gewoon wedstrijden in het stadion mogen blijven bijwonen, maar die beslissing zal na zondag ongetwijfeld onder vuur komen te liggen. Het werd immers een gitzwarte dag in de Jupiler Pro League, want zowel in Beerschot-Antwerp als Standard-Charleroi misdroegen de supporters zich op schandalige wijze.


Op het Kiel was er bijvoorbeeld een incident met een Beerschot-fan die een vuurpijl richting het Antwerp-vak gooide, terwijl het zonet op Sclessin nog een pak erger werd. Niet alleen moest de partij stilgelegd worden omdat Luikse fans vuurpijlen op het veld gegooid hadden, daarna bestormden ze ook nog eens het veld en moest de politie stevig ingrijpen.

De Pro League heeft alvast snel gereageerd na de vele incidenten. "Wij veroordelen ten strengste de incidenten die zich vandaag afgespeeld hebben. Zij getuigen van onaanvaardbaar tot zelfs crimineel gedrag. Samen met de clubs moet en zal opgetreden worden", laat de belangenvereniging van de Belgische profclubs weten in een statement.

CLUBS STRAFFEN
Hoe de Pro League precies zal optreden, dat valt wel nog af te wachten. Op Twitter roepen analist Geert De Vlieger en een aantal journalisten alvast op om eindelijk ook eens de clubs zelf zwaar aan te pakken voor het steeds weerkerende wangedrag van hun achterban. Zo wordt er gepleit om ze niet weg te laten komen met een boete, maar zwaar op te treden met matchen achter gesloten deuren of zelfs puntenaftrek.


LEES OOK: Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

🚀

Moeten er zwaardere straffen uitgedeeld worden dan boetes?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

10
10
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

11
11
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

11
11
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

49
49
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

51
51
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

46
46
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

86
86
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

36
36
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

120
120
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

94
94
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

19
19
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

147
147
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

340
340
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

220
220
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

68
68
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

703
703
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

469
469
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

479
479
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

357
357
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

655
655
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

327
327
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

487
487
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

135
135
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2120
2120
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

181
181

Meer sportnieuws