Pro League kondigt actie aan na zwart weekend voor fans

door
Pro League kondigt actie aan na zwart weekend voor fans

De voetbalsupporters kwamen enkele dagen geleden nog met de schrik vrij toen het Overlegcomité besliste dat ze nog gewoon wedstrijden in het stadion mogen blijven bijwonen, maar die beslissing zal na zondag ongetwijfeld onder vuur komen te liggen. Het werd immers een gitzwarte dag in de Jupiler Pro League, want zowel in Beerschot-Antwerp als Standard-Charleroi misdroegen de supporters zich op schandalige wijze.


Op het Kiel was er bijvoorbeeld een incident met een Beerschot-fan die een vuurpijl richting het Antwerp-vak gooide, terwijl het zonet op Sclessin nog een pak erger werd. Niet alleen moest de partij stilgelegd worden omdat Luikse fans vuurpijlen op het veld gegooid hadden, daarna bestormden ze ook nog eens het veld en moest de politie stevig ingrijpen.

De Pro League heeft alvast snel gereageerd na de vele incidenten. "Wij veroordelen ten strengste de incidenten die zich vandaag afgespeeld hebben. Zij getuigen van onaanvaardbaar tot zelfs crimineel gedrag. Samen met de clubs moet en zal opgetreden worden", laat de belangenvereniging van de Belgische profclubs weten in een statement.

CLUBS STRAFFEN
Hoe de Pro League precies zal optreden, dat valt wel nog af te wachten. Op Twitter roepen analist Geert De Vlieger en een aantal journalisten alvast op om eindelijk ook eens de clubs zelf zwaar aan te pakken voor het steeds weerkerende wangedrag van hun achterban. Zo wordt er gepleit om ze niet weg te laten komen met een boete, maar zwaar op te treden met matchen achter gesloten deuren of zelfs puntenaftrek.


LEES OOK: 'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Moeten er zwaardere straffen uitgedeeld worden dan boetes?

Meest recent

'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

21
21
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

228
228
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

175
175
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

39
39
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

115
115
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

42
42
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

27
27
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

139
139
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

165
165
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

99
99
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

415
415
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

237
237
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

354
354
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

104
104
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

480
480
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

320
320
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

88
88
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

161
161
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

87
87
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

239
239
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

459
459
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

412
412
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

175
175
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

222
222

Meer sportnieuws