Zebra's slaan Standard KO: Wedstrijd definitief gestaakt

door
Zebra's slaan Standard KO: Wedstrijd definitief gestaakt

Na een tumultueuze derby heeft Charleroi de Waalse clash tegen Standard volledig naar zijn hand gezet. De bezoekers kozen hun momenten perfect uit en zetten de Rouches al na een uur met de rug tegen de muur. Ook hier zorgde wangedrag van de supporters voor het stilleggen van de wedstrijd na een uur spelen, Laforge legde de match uiteindelijk definitief stil luttele minuten voor het einde.

De tweede derby vandaag was die tussen Standard en Charleroi, al was de naam derby misschien wat overroepen door de afstand tussen beide steden, toch was deze Waalse clash er eentje met een voorgeschiedenis. Bij de thuisploeg koos Elsner grotendeels voor de vertrouwde namen in de competitie met Lestienne als verrassing, ook Still veranderde niets aan de elf die vorig weekend verloren van Anderlecht.
Sterke Koffi helpt Charleroi mee aan voorsprong
De Rouches openden sterk met een paar halve kansen, Charleroi moest het spel voorlopig ondergaan op Sclessin. Na goed tien minuten spelen was er ook een eerste kansje voor de Zebra's maar de kopbal van Zorgane verdween over de kooi van Bodart (terug onder de lat vandaag). Standard bleef zijn wil opleggen maar Koffi pakte een paar goede ballen. Halfweg de eerste periode waren het wel de bezoekers die de score openden: Gholizadeh vergat van dichtbij de trekker over te halen maar in de rebound deed Nicholson dat wel: 0-1 voor het team van Still. Standard reageerde met een kopbal van Muleka die andermaal in de handen van Koffi stierf een een schot van Donnum dat opnieuw door een sterke bezoekende doelman werd gepakt. De thuisploeg mist efficiëntie en dat werd nog voor de pauze een tweede keer afgestraft, na een bal op de paal maakte Knezevic in de rebound er 0-2 van. Halfweg stonden de Zebra's zeer gevleid op een dubbele voorsprong tegen een gefrustreerde thuisploeg, dat zijn pijlen vooral richtte op de warrig leidende Laforge.

Veel sfeer op Sclessin maar halfweg staat de thuisploeg wel twee doelpunten in het krijt.
Wangedrag zorgt opnieuw voor stilleggen wedstrijd
Standard nam na de rust opnieuw het initiatief maar tegen een laag blok van Charleroi creëerde het nauwelijks een kans. Aan de overzijde werd de eerste kans wel weer afgemaakt: Nicholson ontsnapte aan de buitenspelval en stifte fraai over Bodart de 0-3 in doel. Ook hier was er nadien weer wangedrag van de supporters, waardoor andermaal een wedstrijd werd stilgelegd. Na een oponthoud van een tiental minuten kon de wedstrijd hervat worden. Veel veranderde er uiteindelijk niet meer aan het spelbeeld en zo werd Standard nog maar eens keihard met de neus op de feiten geduwd, namelijk een kern met veel te weinig kwaliteiten.
Scoreverloop:
0-1 (22') Nicholson, 0-2 (38') Knezevic, 0-3 (57') Nicholson

LEES OOK: Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Spelen we na dit weekend weer zonder publiek?

Meest recent

Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

307
307
Eindstand UCL: Club Brugge kent potentiële tegenstanders

De League Phase van de Champions League zit erop. Woensdagavond werden alle 18 wedstrijden van de ...

86
86
UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Woensdagavond werd de volledige slotspeeldag van de League Phase in de Champions League integraal op ...

139
139
Delirium op Jan Breydel: Fenomenaal Club feest verder in CL

Club Brugge zorgde vanavond andermaal voor een geweldige stunt op het kampioenenbal. Het team van ...

155
155
Union neemt met prachtige stunt afscheid van kampioenenbal

Na een prachtige campagne heeft Union zijn laatste thuiswedstrijd verdiend gewonnen van Atalanta. De ...

75
75
Flitsende eerste helft eindigt in nachtmerrie voor Doku

In de Champions League moest Manchester City woensdag nog vol aan de bak om de top 8 te halen. Thuis ...

92
92
SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

SK Beveren blijft door de Challenger Pro League razen. Na 21 speeldagen zijn de Waaslanders nog ...

104
104
"Een monster!" - Fransen geloven ogen niet bij Club-steunpilaar

Tijdens de slotspeeldag van de League Phase in de Champions League moest Club Brugge nog vol ...

534
534
Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

117
117
Jan Breydel ontploft! Club neemt wervelstart tegen Marseille

Op de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League stond Club Brugge voor een ...

73
73
PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Paris Saint-Germain FC heeft niet voor het eerst een goudhaantje weggeplukt uit de jeugdopleiding ...

59
59
Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

267
267
‘Anderlecht flikt het: oude bekende aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

1126
1126
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

73
73
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

819
819
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

171
171
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

205
205
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

64
64
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

377
377
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

209
209
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

655
655
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

112
112
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

178
178
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

145
145
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

180
180

Meer sportnieuws