Fenomenale comeback bezorgt Westerlo ongeziene voorsprong in 1B

door
Fenomenale comeback bezorgt Westerlo ongeziene voorsprong in 1B

Wie houdt dit Westerlo nog van de titel in 1B dit seizoen? Niemand lijkt ons het antwoord. Moeskroen deed deze namiddag een verdienstelijke poging om de leider een halt toe te roepen maar na een fenomenale comeback staan de Kemphanen nu maar liefst dertien punten los op de eerste achtervolgers.

Westerlo raasde dit seizoen werkelijk door 1B. De Kemphanen stonden tien punten los op de eerste achtervolgers (Waasland-Beveren, Deinze en RWDM) en konden dat verschil zelfs laten oplopen tot dertien (!) punten als het deze namiddag won van Moeskroen. De bezoekers kampten met heel wat financiële problemen maar veegden een pikzwarte start wel in no time uit met een knappe remonte.
Straf Moeskroen blijft verbazen na ontslag Scifo
Westerlo wou meteen zijn wil opleggen, na vijf minuten spelen trapte Daci een eerste kans voorlangs. Aan de overzijde was het na tien minuten spelen wel raak: Jensen raakte een terugspeelbal van Mabea compleet verkeerd en de 0-1 was na een gigantische blunder een feit. Halfweg de eerste periode verdubbelde een sterk Moeskroen zelfs zijn voorsprong: Chevalier werd alleen afgezonderd voor de thuisdoelman en maakte het ook nog eens koeltjes af, 0-2 zowaar voor Les Hurlus. De Kemphanen stonden met de rug tegen de muur en reageerden met pogingen van Daci, Van den Keybus en De Cuyper, voorlopig zonder succes. Halfweg leek Moeskroen nog maar eens een zege aan zijn indrukwekkende reeks toe te voegen.

Moeskroen lijkt zowat onklopbaar na het ontslag van Scifo.
Competitieleider toont klasse na de rust
Westerlo nam het initiatief in handen na de pauze maar botste op een prima georganiseerd Moeskroen. Na goed vijf minuten spelen schoot Van den Keybus ruim over de kooi van Gillekens en even later pakte de bezoekende doelman fantastisch bij een kopbal van De Cuyper.  Uiteindelijk kregen de Kemphanen nog voor er een uur gespeeld was toch weer een levenslijn: Myny beging handspel in de zestien meter, een rode kaart (tweede geel) en een strafschop waren de dure sancties voor Moeskroen. Vanaf elf meter maakte Bernat de 1-2. Plots kantelde de wedstrijd helemaal en amper twee minuten later nam Daci een voorzet heerlijk op de slof, de 2-2 was nog voor het uur een feit. Les Hurlus konden het duidelijk niet meer belopen en na een prima aanval zorgde Foster nog voor halfweg de tweede periode voor de 3-2, wat een onwaarschijnlijke ommekeer in het Kuipje. Daci maakte het zaakje uiteindelijk helemaal af voor Westerlo door op een kwartier van het einde ook nog de 4-2 aan te tekenen. In het absolute slot werd het nog 4-3 via een afgeweken schot van Bakic maar verder kwam Moeskroen niet. Zo lijkt de titel nog voor kerstmis al bijna een feit voor Westerlo.
Scoreverloop:
0-1 (10') ed Jensen, 0-2 (24') Chevalier, 1-2 (56') Bernat (p), 2-2 (58') Daci, 3-2 (66') Foster, 4-2 (74') Daci, 4-3 (90+3') Bakic
Bijzonderheid:
Myny (Moeskroen) krijgt een tweede gele kaart (55').

LEES OOK: Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

Is er iemand die dit Westerlo nog van de titel kan houden?

Meest recent

‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

15
15
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

30
30
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

51
51
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

119
119
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

169
169
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

69
69
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

227
227
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

208
208
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

31
31
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

121
121
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

196
196
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

292
292
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

188
188
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

242
242
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

348
348
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

485
485
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

307
307
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

107
107
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

63
63
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

83
83
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

81
81
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

86
86
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

47
47
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

87
87
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

233
233

Meer sportnieuws