Fenomenale comeback bezorgt Westerlo ongeziene voorsprong in 1B

door
Fenomenale comeback bezorgt Westerlo ongeziene voorsprong in 1B

Wie houdt dit Westerlo nog van de titel in 1B dit seizoen? Niemand lijkt ons het antwoord. Moeskroen deed deze namiddag een verdienstelijke poging om de leider een halt toe te roepen maar na een fenomenale comeback staan de Kemphanen nu maar liefst dertien punten los op de eerste achtervolgers.

Westerlo raasde dit seizoen werkelijk door 1B. De Kemphanen stonden tien punten los op de eerste achtervolgers (Waasland-Beveren, Deinze en RWDM) en konden dat verschil zelfs laten oplopen tot dertien (!) punten als het deze namiddag won van Moeskroen. De bezoekers kampten met heel wat financiële problemen maar veegden een pikzwarte start wel in no time uit met een knappe remonte.
Straf Moeskroen blijft verbazen na ontslag Scifo
Westerlo wou meteen zijn wil opleggen, na vijf minuten spelen trapte Daci een eerste kans voorlangs. Aan de overzijde was het na tien minuten spelen wel raak: Jensen raakte een terugspeelbal van Mabea compleet verkeerd en de 0-1 was na een gigantische blunder een feit. Halfweg de eerste periode verdubbelde een sterk Moeskroen zelfs zijn voorsprong: Chevalier werd alleen afgezonderd voor de thuisdoelman en maakte het ook nog eens koeltjes af, 0-2 zowaar voor Les Hurlus. De Kemphanen stonden met de rug tegen de muur en reageerden met pogingen van Daci, Van den Keybus en De Cuyper, voorlopig zonder succes. Halfweg leek Moeskroen nog maar eens een zege aan zijn indrukwekkende reeks toe te voegen.

Moeskroen lijkt zowat onklopbaar na het ontslag van Scifo.
Competitieleider toont klasse na de rust
Westerlo nam het initiatief in handen na de pauze maar botste op een prima georganiseerd Moeskroen. Na goed vijf minuten spelen schoot Van den Keybus ruim over de kooi van Gillekens en even later pakte de bezoekende doelman fantastisch bij een kopbal van De Cuyper.  Uiteindelijk kregen de Kemphanen nog voor er een uur gespeeld was toch weer een levenslijn: Myny beging handspel in de zestien meter, een rode kaart (tweede geel) en een strafschop waren de dure sancties voor Moeskroen. Vanaf elf meter maakte Bernat de 1-2. Plots kantelde de wedstrijd helemaal en amper twee minuten later nam Daci een voorzet heerlijk op de slof, de 2-2 was nog voor het uur een feit. Les Hurlus konden het duidelijk niet meer belopen en na een prima aanval zorgde Foster nog voor halfweg de tweede periode voor de 3-2, wat een onwaarschijnlijke ommekeer in het Kuipje. Daci maakte het zaakje uiteindelijk helemaal af voor Westerlo door op een kwartier van het einde ook nog de 4-2 aan te tekenen. In het absolute slot werd het nog 4-3 via een afgeweken schot van Bakic maar verder kwam Moeskroen niet. Zo lijkt de titel nog voor kerstmis al bijna een feit voor Westerlo.
Scoreverloop:
0-1 (10') ed Jensen, 0-2 (24') Chevalier, 1-2 (56') Bernat (p), 2-2 (58') Daci, 3-2 (66') Foster, 4-2 (74') Daci, 4-3 (90+3') Bakic
Bijzonderheid:
Myny (Moeskroen) krijgt een tweede gele kaart (55').

LEES OOK: Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Is er iemand die dit Westerlo nog van de titel kan houden?

Meest recent

'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

54
54
'Sibierski verbaast: Anderlecht dumpt steunpilaar'

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

100
100
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

56
56
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

83
83
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

24
24
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

49
49
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

96
96
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

46
46
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

188
188
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

19
19
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

77
77
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

139
139
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

179
179
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

123
123
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

78
78
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

64
64
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

115
115
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

82
82
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

341
341
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

399
399
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

363
363
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

25
25
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

113
113
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

260
260

Meer sportnieuws