Fenomenale comeback bezorgt Westerlo ongeziene voorsprong in 1B

door
Fenomenale comeback bezorgt Westerlo ongeziene voorsprong in 1B

Wie houdt dit Westerlo nog van de titel in 1B dit seizoen? Niemand lijkt ons het antwoord. Moeskroen deed deze namiddag een verdienstelijke poging om de leider een halt toe te roepen maar na een fenomenale comeback staan de Kemphanen nu maar liefst dertien punten los op de eerste achtervolgers.

Westerlo raasde dit seizoen werkelijk door 1B. De Kemphanen stonden tien punten los op de eerste achtervolgers (Waasland-Beveren, Deinze en RWDM) en konden dat verschil zelfs laten oplopen tot dertien (!) punten als het deze namiddag won van Moeskroen. De bezoekers kampten met heel wat financiële problemen maar veegden een pikzwarte start wel in no time uit met een knappe remonte.
Straf Moeskroen blijft verbazen na ontslag Scifo
Westerlo wou meteen zijn wil opleggen, na vijf minuten spelen trapte Daci een eerste kans voorlangs. Aan de overzijde was het na tien minuten spelen wel raak: Jensen raakte een terugspeelbal van Mabea compleet verkeerd en de 0-1 was na een gigantische blunder een feit. Halfweg de eerste periode verdubbelde een sterk Moeskroen zelfs zijn voorsprong: Chevalier werd alleen afgezonderd voor de thuisdoelman en maakte het ook nog eens koeltjes af, 0-2 zowaar voor Les Hurlus. De Kemphanen stonden met de rug tegen de muur en reageerden met pogingen van Daci, Van den Keybus en De Cuyper, voorlopig zonder succes. Halfweg leek Moeskroen nog maar eens een zege aan zijn indrukwekkende reeks toe te voegen.

Moeskroen lijkt zowat onklopbaar na het ontslag van Scifo.
Competitieleider toont klasse na de rust
Westerlo nam het initiatief in handen na de pauze maar botste op een prima georganiseerd Moeskroen. Na goed vijf minuten spelen schoot Van den Keybus ruim over de kooi van Gillekens en even later pakte de bezoekende doelman fantastisch bij een kopbal van De Cuyper.  Uiteindelijk kregen de Kemphanen nog voor er een uur gespeeld was toch weer een levenslijn: Myny beging handspel in de zestien meter, een rode kaart (tweede geel) en een strafschop waren de dure sancties voor Moeskroen. Vanaf elf meter maakte Bernat de 1-2. Plots kantelde de wedstrijd helemaal en amper twee minuten later nam Daci een voorzet heerlijk op de slof, de 2-2 was nog voor het uur een feit. Les Hurlus konden het duidelijk niet meer belopen en na een prima aanval zorgde Foster nog voor halfweg de tweede periode voor de 3-2, wat een onwaarschijnlijke ommekeer in het Kuipje. Daci maakte het zaakje uiteindelijk helemaal af voor Westerlo door op een kwartier van het einde ook nog de 4-2 aan te tekenen. In het absolute slot werd het nog 4-3 via een afgeweken schot van Bakic maar verder kwam Moeskroen niet. Zo lijkt de titel nog voor kerstmis al bijna een feit voor Westerlo.
Scoreverloop:
0-1 (10') ed Jensen, 0-2 (24') Chevalier, 1-2 (56') Bernat (p), 2-2 (58') Daci, 3-2 (66') Foster, 4-2 (74') Daci, 4-3 (90+3') Bakic
Bijzonderheid:
Myny (Moeskroen) krijgt een tweede gele kaart (55').

LEES OOK: JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

Is er iemand die dit Westerlo nog van de titel kan houden?

Meest recent

'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

2
2
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

37
37
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

91
91
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

69
69
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

195
195
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

101
101
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

242
242
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

54
54
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

21
21
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

143
143
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

267
267
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

222
222
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

84
84
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

660
660
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

129
129
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

418
418
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

94
94
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

444
444
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

449
449
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

134
134
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

494
494
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

346
346
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

533
533
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

628
628
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

455
455

Meer sportnieuws