Fenomenale comeback bezorgt Westerlo ongeziene voorsprong in 1B

167 stemmen
Fenomenale comeback bezorgt Westerlo ongeziene voorsprong in 1B

Wie houdt dit Westerlo nog van de titel in 1B dit seizoen? Niemand lijkt ons het antwoord. Moeskroen deed deze namiddag een verdienstelijke poging om de leider een halt toe te roepen maar na een fenomenale comeback staan de Kemphanen nu maar liefst dertien punten los op de eerste achtervolgers.

Westerlo raasde dit seizoen werkelijk door 1B. De Kemphanen stonden tien punten los op de eerste achtervolgers (Waasland-Beveren, Deinze en RWDM) en konden dat verschil zelfs laten oplopen tot dertien (!) punten als het deze namiddag won van Moeskroen. De bezoekers kampten met heel wat financiële problemen maar veegden een pikzwarte start wel in no time uit met een knappe remonte.
Straf Moeskroen blijft verbazen na ontslag Scifo
Westerlo wou meteen zijn wil opleggen, na vijf minuten spelen trapte Daci een eerste kans voorlangs. Aan de overzijde was het na tien minuten spelen wel raak: Jensen raakte een terugspeelbal van Mabea compleet verkeerd en de 0-1 was na een gigantische blunder een feit. Halfweg de eerste periode verdubbelde een sterk Moeskroen zelfs zijn voorsprong: Chevalier werd alleen afgezonderd voor de thuisdoelman en maakte het ook nog eens koeltjes af, 0-2 zowaar voor Les Hurlus. De Kemphanen stonden met de rug tegen de muur en reageerden met pogingen van Daci, Van den Keybus en De Cuyper, voorlopig zonder succes. Halfweg leek Moeskroen nog maar eens een zege aan zijn indrukwekkende reeks toe te voegen.

Moeskroen lijkt zowat onklopbaar na het ontslag van Scifo.
Competitieleider toont klasse na de rust
Westerlo nam het initiatief in handen na de pauze maar botste op een prima georganiseerd Moeskroen. Na goed vijf minuten spelen schoot Van den Keybus ruim over de kooi van Gillekens en even later pakte de bezoekende doelman fantastisch bij een kopbal van De Cuyper.  Uiteindelijk kregen de Kemphanen nog voor er een uur gespeeld was toch weer een levenslijn: Myny beging handspel in de zestien meter, een rode kaart (tweede geel) en een strafschop waren de dure sancties voor Moeskroen. Vanaf elf meter maakte Bernat de 1-2. Plots kantelde de wedstrijd helemaal en amper twee minuten later nam Daci een voorzet heerlijk op de slof, de 2-2 was nog voor het uur een feit. Les Hurlus konden het duidelijk niet meer belopen en na een prima aanval zorgde Foster nog voor halfweg de tweede periode voor de 3-2, wat een onwaarschijnlijke ommekeer in het Kuipje. Daci maakte het zaakje uiteindelijk helemaal af voor Westerlo door op een kwartier van het einde ook nog de 4-2 aan te tekenen. In het absolute slot werd het nog 4-3 via een afgeweken schot van Bakic maar verder kwam Moeskroen niet. Zo lijkt de titel nog voor kerstmis al bijna een feit voor Westerlo.
Scoreverloop:
0-1 (10') ed Jensen, 0-2 (24') Chevalier, 1-2 (56') Bernat (p), 2-2 (58') Daci, 3-2 (66') Foster, 4-2 (74') Daci, 4-3 (90+3') Bakic
Bijzonderheid:
Myny (Moeskroen) krijgt een tweede gele kaart (55').

LEES OOK: 'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Is er iemand die dit Westerlo nog van de titel kan houden?

Meest recent

Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

72
72
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

97
97
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

92
92
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

269
269
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

452
452
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

301
301
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3190
3190
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

56
56
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

63
63
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

139
139
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

52
52
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

185
185
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

65
65
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

21
21
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

198
198
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

190
190
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

166
166
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

99
99
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

35
35
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

114
114
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

121
121
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

124
124
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

120
120
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

250
250
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

52
52

Meer sportnieuws