Fenomenale comeback bezorgt Westerlo ongeziene voorsprong in 1B

door
Fenomenale comeback bezorgt Westerlo ongeziene voorsprong in 1B

Wie houdt dit Westerlo nog van de titel in 1B dit seizoen? Niemand lijkt ons het antwoord. Moeskroen deed deze namiddag een verdienstelijke poging om de leider een halt toe te roepen maar na een fenomenale comeback staan de Kemphanen nu maar liefst dertien punten los op de eerste achtervolgers.

Westerlo raasde dit seizoen werkelijk door 1B. De Kemphanen stonden tien punten los op de eerste achtervolgers (Waasland-Beveren, Deinze en RWDM) en konden dat verschil zelfs laten oplopen tot dertien (!) punten als het deze namiddag won van Moeskroen. De bezoekers kampten met heel wat financiële problemen maar veegden een pikzwarte start wel in no time uit met een knappe remonte.
Straf Moeskroen blijft verbazen na ontslag Scifo
Westerlo wou meteen zijn wil opleggen, na vijf minuten spelen trapte Daci een eerste kans voorlangs. Aan de overzijde was het na tien minuten spelen wel raak: Jensen raakte een terugspeelbal van Mabea compleet verkeerd en de 0-1 was na een gigantische blunder een feit. Halfweg de eerste periode verdubbelde een sterk Moeskroen zelfs zijn voorsprong: Chevalier werd alleen afgezonderd voor de thuisdoelman en maakte het ook nog eens koeltjes af, 0-2 zowaar voor Les Hurlus. De Kemphanen stonden met de rug tegen de muur en reageerden met pogingen van Daci, Van den Keybus en De Cuyper, voorlopig zonder succes. Halfweg leek Moeskroen nog maar eens een zege aan zijn indrukwekkende reeks toe te voegen.

Moeskroen lijkt zowat onklopbaar na het ontslag van Scifo.
Competitieleider toont klasse na de rust
Westerlo nam het initiatief in handen na de pauze maar botste op een prima georganiseerd Moeskroen. Na goed vijf minuten spelen schoot Van den Keybus ruim over de kooi van Gillekens en even later pakte de bezoekende doelman fantastisch bij een kopbal van De Cuyper.  Uiteindelijk kregen de Kemphanen nog voor er een uur gespeeld was toch weer een levenslijn: Myny beging handspel in de zestien meter, een rode kaart (tweede geel) en een strafschop waren de dure sancties voor Moeskroen. Vanaf elf meter maakte Bernat de 1-2. Plots kantelde de wedstrijd helemaal en amper twee minuten later nam Daci een voorzet heerlijk op de slof, de 2-2 was nog voor het uur een feit. Les Hurlus konden het duidelijk niet meer belopen en na een prima aanval zorgde Foster nog voor halfweg de tweede periode voor de 3-2, wat een onwaarschijnlijke ommekeer in het Kuipje. Daci maakte het zaakje uiteindelijk helemaal af voor Westerlo door op een kwartier van het einde ook nog de 4-2 aan te tekenen. In het absolute slot werd het nog 4-3 via een afgeweken schot van Bakic maar verder kwam Moeskroen niet. Zo lijkt de titel nog voor kerstmis al bijna een feit voor Westerlo.
Scoreverloop:
0-1 (10') ed Jensen, 0-2 (24') Chevalier, 1-2 (56') Bernat (p), 2-2 (58') Daci, 3-2 (66') Foster, 4-2 (74') Daci, 4-3 (90+3') Bakic
Bijzonderheid:
Myny (Moeskroen) krijgt een tweede gele kaart (55').

LEES OOK: 'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

Is er iemand die dit Westerlo nog van de titel kan houden?

Meest recent

Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

55
55
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

33
33
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

130
130
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

241
241
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

122
122
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

61
61
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

100
100
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

82
82
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

227
227
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

47
47
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

130
130
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

508
508
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

525
525
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

329
329
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

535
535
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

184
184
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

350
350
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

583
583
Trossard kijkt recht in ogen van bizarre Arsenal-vloek

Arsenal hoopt eindelijk op de titel in de Premier League en de club van Leandro Trossard staat er ...

51
51
‘Transfer Stroeykens: Anderlecht legt eisen op tafel’

Mario Stroeykens werd gezien als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar onder Besnik Hasi speelt ...

371
371
AC Milan pakt uit: Saelemaekers krijgt straffe partner

AC Milan is, net zoals alle Europese grootmachten, de wintermercato aan het afspeuren voor ...

43
43
‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Luca Oyen leek een mooie toekomst tegemoet te gaan bij KRC Genk, maar blessureleed gooide roet in ...

570
570
PSV trekt voluit kaart van Belgisch trio

Nu de feestdagen achter de rug zijn, beginnen de meeste clubs aan hun voorbereiding op de tweede ...

51
51
Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

467
467
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

432
432

Meer sportnieuws