Lukaku beleeft groot drama bij Chelsea

1130
Lukaku beleeft groot drama bij Chelsea

Romelu Lukaku maakt een onwaarschijnlijke vormdip mee bij Chelsea. In de voorbije weken wordt hij door Thomas Tuchel alleen maar gebruikt als invaller, en bovendien is zijn droogte ondertussen opgelopen naar een dramatische 607 minuten.


BELABBERDE LUKAKU

Chelsea FC beleefde zaterdag een enorme baaldag tegen West Ham (2-3 verlies), en voor Edouard Mendy was het zelfs een dramatische wedstrijd. De Franse doelman ging veroorzaakte op een knullige wijze een strafschop, waarop Manuel Lanzini de openingstreffer kon scoren voor The Hammers. In de slotfase van de wedstrijd beging Mendy vervolgens een enorme flater bij de winning goal van Arthur Masuaku. Maar ook voor Romelu Lukaku was het een namiddag om snel te vergeten.

De Rode Duivel werd al een tijdje terug fit bevonden na een enkelblessure die hem vier competitiewedstrijden aan de kant hield, maar Thomas Tuchel liet Lukaku zaterdag al voor de derde opeenvolgende wedstrijd op de bank starten. Niet leuk voor Big Rom uiteraard, maar tijdens zijn invalbeurt tegen West Ham toonde hij ook niet echt aan waarom hij wél in het basiselftal van The Blues moet starten. Zijn prestatie was verre van indrukwekkend en zelfs wat tegenvallend.



Romelu Lukaku verving Kai Havertz tijdens de rust, maar de sterke aanvaller speelde echter weinig klaar. Hij liet slechts één doelpoging noteren, een kopbal die zonder enig gevaar op het dak van doelman Lukasz Fabianski eindigde. Lukaku leek opvallend uit ritme te verkeren, iets wat ergens ook logisch is door zijn wekenlange inactiviteit door zijn enkelblessure. Sinds zijn terugkeer telt Lukaku 96 speelminuten, maar dat is blijkbaar niet genoeg om terug op toerental te komen.

607 MINUTEN ZONDER GOAL

Romelu Lukaku is nu al drie competitiewedstrijden op rij een invaller bij Chelsea en dat strookt uiteraard niet met zijn enorme ambities en zijn stevig prijskaartje van maar liefst 115 miljoen euro, waarmee hij de duurste aankoop ooit is van The Blues. Thomas Tuchel predikt nu vooral geduld voor de Rode Duivel. “Ik weet dat Romelu ongeduldig is, maar er is een verschil tussen fit zijn voor training en helemaal wedstrijdfit zijn. We moeten dit opbouwen en hij moet nog wat geduld oefenen.”



Het blijft wel vreemd dat Tuchel hem al drie opeenvolgende wedstrijden als invaller gebruikt. Lukaku’s ritme en fitheid kan uiteraard wel een issue zijn, maar ook in de periode voordat Lukaku zijn blessure opliep, bevond hij zich al niet in bloedvorm. Momenteel staat de 28-jarige reeds 607 minuten droog en kon hij in 269 minuten geen enkele doelpoging tussen de palen besluiten. En da’s wel heel erg verontrustend. Het speelt bovendien ook niet in zijn voordeel dat Chelsea tijdens zijn afwezigheid knappe resultaten haalde met een andere aanvalslinie.

TUCHEL

Romelu Lukaku wacht dus nog steeds op zijn eerste basisplaats na zijn enkelblessure, en dat zorgt voor veel vragen in de Engelse media. Dat ie niet aan de aftrap kwam tegen zijn ex-club Manchester United, de eerste wedstrijd na zijn enkelblessure, was weinig verrassend. Lukaku vatte eerder die week nog maar de groepstrainingen aan. Hem toen al meteen laten starten zou uiteraard veel te riskant geweest zijn. Over Het Kanaal werden toen twee vragen gesteld. Was Lukaku toen nog niet helemaal fit? Of ligt hij niet meer in de bovenste schuif van Thomas Tuchel?



De meest plausibele verklaring was ongetwijfeld de eerste optie. Maar na de match tegen Manchester United moest Romelu Lukaku opnieuw vrede nemen met een invalbeurt tegen Watford en zaterdag dan ook terug tegen West Ham. En dat doet de pers en analisten nu vooral speculeren over de waardering van Tuchel over Lukaku. In zowat elke persconferentie wordt de Duitser geconfronteerd met vragen over Lukaku’s status en zijn vormpeil. En dat was trouwens al het geval voordat hij zijn enkelblessure opliep.

AL LANGER UIT VORM

Romelu Lukaku liep op 20 oktober zijn enkelblessure op in de Champions League wedstrijd tegen Malmö, en op dat moment was zijn dalende vorm en gebrek aan doelpunten reeds een groot item in de Engelse pers. Lukaku kon toen namelijk in 511 minuten geen enkel doelpunt meer scoren voor Chelsea en vandaag is die droogte al opgelopen naar 607 minuten. Op die manier neemt de druk steeds meer toe op Lukaku en hij kan die enkel doen afnemen door doelpunten te scoren.



Maar het verleden leert ons dat Romelu Lukaku ook bij zijn vorige clubs eerst een vurige start nam, maar vervolgens meestal een veel mindere periode kende. Aan Lukaku dus om eindelijk komaf te maken met die historiek én ook met de sluimerende kritiek, die in de komende dagen en weken alleen maar zal blijven toenemen indien hij invaller blijft én geen doelpunten blijft maken. Maar als er één iemand kan teren op een enorme mentale sterkte, dan is het Lukaku wel …

LEES OOK: Advocaat Lukaku: "Geen Serie A, La Liga of Premier League"

Moet Tuchel Lukaku laten starten?

Meest recent

Anderlecht genekt door VAR? Vandenbempt fileert Mata-fase

RSC Anderlecht heeft woensdagavond zijn meerdere moeten erkennen in Olympique Lyon: 1-2. Gezien het ...

164
164
Scorende De Cuyper blameert Tielemans; Barça scoort er zeven

Manchester United is een zoveelste deceptie rijker. Met Youri Tielemans als kapitein werd MUFC ...

25
25
UEL: Lukebakio schittert in San Siro; Yaremchuk matchwinnaar

De eerste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League zijn achter de rug. En dat leverde ...

16
16
Stunt blijft uit: Anderlecht komt rampstart niet te boven tegen Lyon

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met ...

103
103
Union winnaar Europa League? CEO reageert na straffe voorspelling

Union SG slaagde er uiteindelijk niet in om zich via de voorrondes te plaatsen voor de League Phase ...

75
75
Erfgenaam Vanaken gezocht: "Hij had geen plaats bij beste Club"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

286
286
Anderlecht ziet sterretjes tegen Lyon: "Hij is een ramp"

RSC Anderlecht heeft woensdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang ...

215
215
Genk sputtert voorin: duo geslachtofferd in basiself?

KRC Genk is zijn perfecte thuisrapport kwijt. De Limburgers bleven zondagnamiddag immers op een ...

435
435
Vertederende beelden: Duranville geniet van Anderlecht-terugkeer

RSC Anderlecht kruist woensdagavond de degens met Olympique Lyon. Bij de Fransen begint Julien ...

86
86
Anderlecht-Lyon: Bruno verrast iedereen met onuitgegeven ploeg

RSC Anderlecht staat woensdagavond voor een mooie uitdaging. Paars-Wit opent dan zijn campagne in de ...

96
96
Anderlecht maakt indruk: opvallende voorspelling Lyon-coach

RSC Anderlecht begint woensdagavond aan zijn campagne in de League Phase van de Europa League. Zo ...

302
302
‘Van Bommel blaast De Bruyne-comeback zelf op’

Kevin De Bruyne lijkt zijn basisplaats bij Napoli opnieuw te veroveren, maar dreigt die straks net ...

228
228
Openda en Duranville? Lyon-ster geeft ongezouten analyse

Bij Olympique Lyon staat vanavond Loïs Openda wellicht in de basis, Julien Duranville mag ...

47
47
Euvrard wil tegen AA Gent komaf maken met pijnlijk cijfer

Standard begon goed aan het seizoen, maar tegen KVC Westerlo werden ze wel met de voeten op de grond ...

132
132
Club Brugge krijgt fikse waarschuwing na transferzomer

Club Brugge begon met hoge verwachtingen aan het nieuwe seizoen, maar in de aanloop naar de ...

398
398
Na Matz Sels zegt ook volgende speler Rode Duivels vaarwel

Matz Sels heeft besloten te stoppen als Rode Duivel. Daags nadien is er een volgende speler die ...

249
249
Ajax ontdekt 'nieuwe Dolberg': "Dacht aan vertrekken"

Ajax won gisterenavond met 5-1 van Willem II. De Amsterdammers staan momenteel nog vierde, maar het ...

101
101
Duranville terug naar Anderlecht: van gouden naar eeuwig talent?

RSC Anderlecht heeft een geweldige jeugdopleiding, dat weten ze ondertussen in heel Europa. ...

482
482
Union SG speelt Europese thuismatch... in het buitenland

Union SG speelt op 22 oktober tegen Hapoel Be'er Sheeva. De Brusselaars weten echter nog niet waar ...

288
288
"Soms denk ik in bed..."-Kat Kerkhofs onthult twijfels

Soms lijkt het alsof alles vanzelf gaat wanneer je vanop de eerste rij naar het leven van een ...

48
48
Vier jaar geleden de RSCA-ster tegen Lyon: nu actief in Serie A

RSC Anderlecht speelde vier jaar geleden een galamatch in het Lotto Park tegen Olympique Lyon. Ze ...

96
96
Hasselt greep naast Beerschot-smaakmaker: "Waren close"

Sporting Hasselt-voorzitter Sam Kerkhofs gaf via Instagram antwoord op vragen van supporters en kwam ...

247
247
'KBVB denkt aan zeer straffe zet na ontslag Willems'

De KBVB is al jaren een organisatie waar grote ego's elkaar de das omdoen. Het is er nooit rustig. ...

154
154
Géén Club Brugge, wel mooi contract bij Ajax

Volgens bepaalde Belgische media was het in de zomer al een zekerheid, maar uiteindelijk kwam het ...

112
112
Anderlecht snakt naar eerste Europese gala-avond in 10 jaar tijd

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen Olympique Lyon. Dat is een Franse topclub. De Brusselaars ...

175
175

Meer sportnieuws