Lukaku beleeft groot drama bij Chelsea

1130
Lukaku beleeft groot drama bij Chelsea

Romelu Lukaku maakt een onwaarschijnlijke vormdip mee bij Chelsea. In de voorbije weken wordt hij door Thomas Tuchel alleen maar gebruikt als invaller, en bovendien is zijn droogte ondertussen opgelopen naar een dramatische 607 minuten.


BELABBERDE LUKAKU

Chelsea FC beleefde zaterdag een enorme baaldag tegen West Ham (2-3 verlies), en voor Edouard Mendy was het zelfs een dramatische wedstrijd. De Franse doelman ging veroorzaakte op een knullige wijze een strafschop, waarop Manuel Lanzini de openingstreffer kon scoren voor The Hammers. In de slotfase van de wedstrijd beging Mendy vervolgens een enorme flater bij de winning goal van Arthur Masuaku. Maar ook voor Romelu Lukaku was het een namiddag om snel te vergeten.

De Rode Duivel werd al een tijdje terug fit bevonden na een enkelblessure die hem vier competitiewedstrijden aan de kant hield, maar Thomas Tuchel liet Lukaku zaterdag al voor de derde opeenvolgende wedstrijd op de bank starten. Niet leuk voor Big Rom uiteraard, maar tijdens zijn invalbeurt tegen West Ham toonde hij ook niet echt aan waarom hij wél in het basiselftal van The Blues moet starten. Zijn prestatie was verre van indrukwekkend en zelfs wat tegenvallend.



Romelu Lukaku verving Kai Havertz tijdens de rust, maar de sterke aanvaller speelde echter weinig klaar. Hij liet slechts één doelpoging noteren, een kopbal die zonder enig gevaar op het dak van doelman Lukasz Fabianski eindigde. Lukaku leek opvallend uit ritme te verkeren, iets wat ergens ook logisch is door zijn wekenlange inactiviteit door zijn enkelblessure. Sinds zijn terugkeer telt Lukaku 96 speelminuten, maar dat is blijkbaar niet genoeg om terug op toerental te komen.

607 MINUTEN ZONDER GOAL

Romelu Lukaku is nu al drie competitiewedstrijden op rij een invaller bij Chelsea en dat strookt uiteraard niet met zijn enorme ambities en zijn stevig prijskaartje van maar liefst 115 miljoen euro, waarmee hij de duurste aankoop ooit is van The Blues. Thomas Tuchel predikt nu vooral geduld voor de Rode Duivel. “Ik weet dat Romelu ongeduldig is, maar er is een verschil tussen fit zijn voor training en helemaal wedstrijdfit zijn. We moeten dit opbouwen en hij moet nog wat geduld oefenen.”



Het blijft wel vreemd dat Tuchel hem al drie opeenvolgende wedstrijden als invaller gebruikt. Lukaku’s ritme en fitheid kan uiteraard wel een issue zijn, maar ook in de periode voordat Lukaku zijn blessure opliep, bevond hij zich al niet in bloedvorm. Momenteel staat de 28-jarige reeds 607 minuten droog en kon hij in 269 minuten geen enkele doelpoging tussen de palen besluiten. En da’s wel heel erg verontrustend. Het speelt bovendien ook niet in zijn voordeel dat Chelsea tijdens zijn afwezigheid knappe resultaten haalde met een andere aanvalslinie.

TUCHEL

Romelu Lukaku wacht dus nog steeds op zijn eerste basisplaats na zijn enkelblessure, en dat zorgt voor veel vragen in de Engelse media. Dat ie niet aan de aftrap kwam tegen zijn ex-club Manchester United, de eerste wedstrijd na zijn enkelblessure, was weinig verrassend. Lukaku vatte eerder die week nog maar de groepstrainingen aan. Hem toen al meteen laten starten zou uiteraard veel te riskant geweest zijn. Over Het Kanaal werden toen twee vragen gesteld. Was Lukaku toen nog niet helemaal fit? Of ligt hij niet meer in de bovenste schuif van Thomas Tuchel?



De meest plausibele verklaring was ongetwijfeld de eerste optie. Maar na de match tegen Manchester United moest Romelu Lukaku opnieuw vrede nemen met een invalbeurt tegen Watford en zaterdag dan ook terug tegen West Ham. En dat doet de pers en analisten nu vooral speculeren over de waardering van Tuchel over Lukaku. In zowat elke persconferentie wordt de Duitser geconfronteerd met vragen over Lukaku’s status en zijn vormpeil. En dat was trouwens al het geval voordat hij zijn enkelblessure opliep.

AL LANGER UIT VORM

Romelu Lukaku liep op 20 oktober zijn enkelblessure op in de Champions League wedstrijd tegen Malmö, en op dat moment was zijn dalende vorm en gebrek aan doelpunten reeds een groot item in de Engelse pers. Lukaku kon toen namelijk in 511 minuten geen enkel doelpunt meer scoren voor Chelsea en vandaag is die droogte al opgelopen naar 607 minuten. Op die manier neemt de druk steeds meer toe op Lukaku en hij kan die enkel doen afnemen door doelpunten te scoren.



Maar het verleden leert ons dat Romelu Lukaku ook bij zijn vorige clubs eerst een vurige start nam, maar vervolgens meestal een veel mindere periode kende. Aan Lukaku dus om eindelijk komaf te maken met die historiek én ook met de sluimerende kritiek, die in de komende dagen en weken alleen maar zal blijven toenemen indien hij invaller blijft én geen doelpunten blijft maken. Maar als er één iemand kan teren op een enorme mentale sterkte, dan is het Lukaku wel …

LEES OOK: Alarmbel rond Lukaku bij Fenerbahçe: "Hij is daarvan de dupe"

Moet Tuchel Lukaku laten starten?

Meest recent

Nainggolan op de bank: Stijnen haalt stevig uit

De voorbije seizoenen was Patro Eisden nog een vaste waarde in de strijd om de play-offs in de ...

46
46
Adedeji-Sternberg doet opvallend boekje open over Club-soap

KRC Genk slaagde er zondag als eerste in om dit seizoen AA Gent punten te ontfutselen. Vooral ...

47
47
Napoli kan weer winnen: De Bruyne krijgt enorme lof

Bij Napoli slaakten ze zondag een zucht van opluchting. Na een nul op zes in de Serie A én ...

56
56
Sassuolo-Belgen stunten tegen Juve, nipte zege Godts en PSG

Er werd zondagavond ook nog in het buitenland gevoetbald. Daar boekte invaller Mika Godts met PSG ...

29
29
Essvee trekt verrassende conclusie na eerste nederlaag

Er stond zondagnamiddag nog een duel op het programma tussen twee van de revelaties van het ...

53
53
Eerste trainersontslag JPL? "Trainer is verantwoordelijk..."

Na zes speeldagen oogt de situatie bij enkele teams in de Jupiler Pro League stilaan zeer precair. ...

157
157
Club ziet transfer eindelijk renderen: "Heb het nu begrepen"

Club Brugge heeft zondagmiddag zijn opdracht tegen Antwerp tot een goed einde gebracht, want de ...

183
183
Vierde nederlaag op rij voor Patro na dolle slotfase

De slotwedstrijd van de vijfde speeldag in de Challenger Pro League heeft nog een opmerkelijk ...

104
104
Kortrijk nog steeds puntenloos na pandoering in kelderkraker

Na zes speeldagen blijft KV Kortrijk als enige puntenloos in de Jupiler Pro League. De Kerels kregen ...

93
93
Leko velt oordeel over prestatie van Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 3-1 van Royal Antwerp FC. Het is echter ook duidelijk dat er nog veel ...

246
246
Charleroi blijft verrassen en zegeviert aan de Gaverbeek

Sporting Charleroi en Zulte Waregem waren goed begonnen aan het seizoen. De twee stonden vanavond ...

32
32
‘Nieuwe Coucke-ramp al in de maak bij Anderlecht’

Anderlecht gaf deze zomer opnieuw bijna dertig miljoen euro uit. De zuinige zege bij KV Mechelen ...

601
601
De Mil looft zijn ploeg: "Dat was top"

AA Gent pakte een punt op het veld van KRC Genk. Alweer een correcte prestatie van de Buffalo's, die ...

140
140
Haaland krijgt Old Trafford stil, Kompany dankt Kane

In de Bundesliga ging Bayern München op bezoek bij Elversberg. In de Premier League stond de ...

52
52
Thorup scherp: "Dat was onacceptabel"

Alwéér puntenverlies voor KRC Genk. De Limburgers speelden 1-1 tegen AA Gent. Daar kan ...

450
450
Drama bij Union: Mac Allister maandenlang buiten strijd

Union SG boekte zaterdagavond een ruime 5-0-overwinning tegen Lommel SK. Maar voor die overwinning ...

151
151
Barça niet te stuiten: Yamal en co pakken 15 op 15

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De troepen van coach Hansi Flick boekten ...

51
51
Nieuwkomer imponeert bij Club: Joaquin Seys zwaait met lof

Club Brugge heeft de nederlaag tegen Aston Villa op gepaste wijze doorgespoeld. De titelverdediger ...

294
294
AA Gent is maximum kwijt: KRC Genk schiet wakker na rust

AA Gent is als laatste ploeg uit de Jupiler Pro League het maximum van de punten kwijt. De Buffalo's ...

137
137
De Cuyper assisteert bij pandoering; nieuwe afgang El Ouahdi en co

Maxim De Cuyper zal zich binnen een dikke week in bloedvorm melden bij de Rode Duivels. Zondag was ...

130
130
Frustratie borrelt op bij Antwerp: "Waren aan het slapen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

340
340
Nachtmerrie-week Sommer: Leko en spelers spreken klare taal

Yann Sommer heeft een week om heel snel te vergeten achter de rug. Het sluitstuk van Club Brugge ...

317
317
Club-publiek klaar met één speler: keihard verdict Verheyen

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. ...

1114
1114
"Weddenschap verloren?" - Nieuwe look Vermant maakt tongen los

Club Brugge kruist zondagmiddag de degens met Antwerp FC. Voor de gelegenheid verraste coach Ivan ...

360
360
'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

613
613

Meer sportnieuws