Lukaku beleeft groot drama bij Chelsea

1130
Lukaku beleeft groot drama bij Chelsea

Romelu Lukaku maakt een onwaarschijnlijke vormdip mee bij Chelsea. In de voorbije weken wordt hij door Thomas Tuchel alleen maar gebruikt als invaller, en bovendien is zijn droogte ondertussen opgelopen naar een dramatische 607 minuten.


BELABBERDE LUKAKU

Chelsea FC beleefde zaterdag een enorme baaldag tegen West Ham (2-3 verlies), en voor Edouard Mendy was het zelfs een dramatische wedstrijd. De Franse doelman ging veroorzaakte op een knullige wijze een strafschop, waarop Manuel Lanzini de openingstreffer kon scoren voor The Hammers. In de slotfase van de wedstrijd beging Mendy vervolgens een enorme flater bij de winning goal van Arthur Masuaku. Maar ook voor Romelu Lukaku was het een namiddag om snel te vergeten.

De Rode Duivel werd al een tijdje terug fit bevonden na een enkelblessure die hem vier competitiewedstrijden aan de kant hield, maar Thomas Tuchel liet Lukaku zaterdag al voor de derde opeenvolgende wedstrijd op de bank starten. Niet leuk voor Big Rom uiteraard, maar tijdens zijn invalbeurt tegen West Ham toonde hij ook niet echt aan waarom hij wél in het basiselftal van The Blues moet starten. Zijn prestatie was verre van indrukwekkend en zelfs wat tegenvallend.



Romelu Lukaku verving Kai Havertz tijdens de rust, maar de sterke aanvaller speelde echter weinig klaar. Hij liet slechts één doelpoging noteren, een kopbal die zonder enig gevaar op het dak van doelman Lukasz Fabianski eindigde. Lukaku leek opvallend uit ritme te verkeren, iets wat ergens ook logisch is door zijn wekenlange inactiviteit door zijn enkelblessure. Sinds zijn terugkeer telt Lukaku 96 speelminuten, maar dat is blijkbaar niet genoeg om terug op toerental te komen.

607 MINUTEN ZONDER GOAL

Romelu Lukaku is nu al drie competitiewedstrijden op rij een invaller bij Chelsea en dat strookt uiteraard niet met zijn enorme ambities en zijn stevig prijskaartje van maar liefst 115 miljoen euro, waarmee hij de duurste aankoop ooit is van The Blues. Thomas Tuchel predikt nu vooral geduld voor de Rode Duivel. “Ik weet dat Romelu ongeduldig is, maar er is een verschil tussen fit zijn voor training en helemaal wedstrijdfit zijn. We moeten dit opbouwen en hij moet nog wat geduld oefenen.”



Het blijft wel vreemd dat Tuchel hem al drie opeenvolgende wedstrijden als invaller gebruikt. Lukaku’s ritme en fitheid kan uiteraard wel een issue zijn, maar ook in de periode voordat Lukaku zijn blessure opliep, bevond hij zich al niet in bloedvorm. Momenteel staat de 28-jarige reeds 607 minuten droog en kon hij in 269 minuten geen enkele doelpoging tussen de palen besluiten. En da’s wel heel erg verontrustend. Het speelt bovendien ook niet in zijn voordeel dat Chelsea tijdens zijn afwezigheid knappe resultaten haalde met een andere aanvalslinie.

TUCHEL

Romelu Lukaku wacht dus nog steeds op zijn eerste basisplaats na zijn enkelblessure, en dat zorgt voor veel vragen in de Engelse media. Dat ie niet aan de aftrap kwam tegen zijn ex-club Manchester United, de eerste wedstrijd na zijn enkelblessure, was weinig verrassend. Lukaku vatte eerder die week nog maar de groepstrainingen aan. Hem toen al meteen laten starten zou uiteraard veel te riskant geweest zijn. Over Het Kanaal werden toen twee vragen gesteld. Was Lukaku toen nog niet helemaal fit? Of ligt hij niet meer in de bovenste schuif van Thomas Tuchel?



De meest plausibele verklaring was ongetwijfeld de eerste optie. Maar na de match tegen Manchester United moest Romelu Lukaku opnieuw vrede nemen met een invalbeurt tegen Watford en zaterdag dan ook terug tegen West Ham. En dat doet de pers en analisten nu vooral speculeren over de waardering van Tuchel over Lukaku. In zowat elke persconferentie wordt de Duitser geconfronteerd met vragen over Lukaku’s status en zijn vormpeil. En dat was trouwens al het geval voordat hij zijn enkelblessure opliep.

AL LANGER UIT VORM

Romelu Lukaku liep op 20 oktober zijn enkelblessure op in de Champions League wedstrijd tegen Malmö, en op dat moment was zijn dalende vorm en gebrek aan doelpunten reeds een groot item in de Engelse pers. Lukaku kon toen namelijk in 511 minuten geen enkel doelpunt meer scoren voor Chelsea en vandaag is die droogte al opgelopen naar 607 minuten. Op die manier neemt de druk steeds meer toe op Lukaku en hij kan die enkel doen afnemen door doelpunten te scoren.



Maar het verleden leert ons dat Romelu Lukaku ook bij zijn vorige clubs eerst een vurige start nam, maar vervolgens meestal een veel mindere periode kende. Aan Lukaku dus om eindelijk komaf te maken met die historiek én ook met de sluimerende kritiek, die in de komende dagen en weken alleen maar zal blijven toenemen indien hij invaller blijft én geen doelpunten blijft maken. Maar als er één iemand kan teren op een enorme mentale sterkte, dan is het Lukaku wel …

LEES OOK: Napoli onthult Lukaku-debacle: “Egoïstisch en ingewikkeld”

Moet Tuchel Lukaku laten starten?

Meest recent

Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

12
12
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

13
13
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

31
31
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

56
56
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

184
184
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

59
59
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

54
54
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

136
136
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

37
37
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

148
148
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

690
690
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

53
53
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

98
98
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

65
65
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

65
65
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

342
342
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

155
155
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

95
95
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

182
182
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

230
230
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

173
173
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

119
119
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

225
225
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

139
139

Meer sportnieuws