Lukaku beleeft groot drama bij Chelsea

door
Lukaku beleeft groot drama bij Chelsea

Romelu Lukaku maakt een onwaarschijnlijke vormdip mee bij Chelsea. In de voorbije weken wordt hij door Thomas Tuchel alleen maar gebruikt als invaller, en bovendien is zijn droogte ondertussen opgelopen naar een dramatische 607 minuten.


BELABBERDE LUKAKU

Chelsea FC beleefde zaterdag een enorme baaldag tegen West Ham (2-3 verlies), en voor Edouard Mendy was het zelfs een dramatische wedstrijd. De Franse doelman ging veroorzaakte op een knullige wijze een strafschop, waarop Manuel Lanzini de openingstreffer kon scoren voor The Hammers. In de slotfase van de wedstrijd beging Mendy vervolgens een enorme flater bij de winning goal van Arthur Masuaku. Maar ook voor Romelu Lukaku was het een namiddag om snel te vergeten.

De Rode Duivel werd al een tijdje terug fit bevonden na een enkelblessure die hem vier competitiewedstrijden aan de kant hield, maar Thomas Tuchel liet Lukaku zaterdag al voor de derde opeenvolgende wedstrijd op de bank starten. Niet leuk voor Big Rom uiteraard, maar tijdens zijn invalbeurt tegen West Ham toonde hij ook niet echt aan waarom hij wél in het basiselftal van The Blues moet starten. Zijn prestatie was verre van indrukwekkend en zelfs wat tegenvallend.



Romelu Lukaku verving Kai Havertz tijdens de rust, maar de sterke aanvaller speelde echter weinig klaar. Hij liet slechts één doelpoging noteren, een kopbal die zonder enig gevaar op het dak van doelman Lukasz Fabianski eindigde. Lukaku leek opvallend uit ritme te verkeren, iets wat ergens ook logisch is door zijn wekenlange inactiviteit door zijn enkelblessure. Sinds zijn terugkeer telt Lukaku 96 speelminuten, maar dat is blijkbaar niet genoeg om terug op toerental te komen.

607 MINUTEN ZONDER GOAL

Romelu Lukaku is nu al drie competitiewedstrijden op rij een invaller bij Chelsea en dat strookt uiteraard niet met zijn enorme ambities en zijn stevig prijskaartje van maar liefst 115 miljoen euro, waarmee hij de duurste aankoop ooit is van The Blues. Thomas Tuchel predikt nu vooral geduld voor de Rode Duivel. “Ik weet dat Romelu ongeduldig is, maar er is een verschil tussen fit zijn voor training en helemaal wedstrijdfit zijn. We moeten dit opbouwen en hij moet nog wat geduld oefenen.”



Het blijft wel vreemd dat Tuchel hem al drie opeenvolgende wedstrijden als invaller gebruikt. Lukaku’s ritme en fitheid kan uiteraard wel een issue zijn, maar ook in de periode voordat Lukaku zijn blessure opliep, bevond hij zich al niet in bloedvorm. Momenteel staat de 28-jarige reeds 607 minuten droog en kon hij in 269 minuten geen enkele doelpoging tussen de palen besluiten. En da’s wel heel erg verontrustend. Het speelt bovendien ook niet in zijn voordeel dat Chelsea tijdens zijn afwezigheid knappe resultaten haalde met een andere aanvalslinie.

TUCHEL

Romelu Lukaku wacht dus nog steeds op zijn eerste basisplaats na zijn enkelblessure, en dat zorgt voor veel vragen in de Engelse media. Dat ie niet aan de aftrap kwam tegen zijn ex-club Manchester United, de eerste wedstrijd na zijn enkelblessure, was weinig verrassend. Lukaku vatte eerder die week nog maar de groepstrainingen aan. Hem toen al meteen laten starten zou uiteraard veel te riskant geweest zijn. Over Het Kanaal werden toen twee vragen gesteld. Was Lukaku toen nog niet helemaal fit? Of ligt hij niet meer in de bovenste schuif van Thomas Tuchel?



De meest plausibele verklaring was ongetwijfeld de eerste optie. Maar na de match tegen Manchester United moest Romelu Lukaku opnieuw vrede nemen met een invalbeurt tegen Watford en zaterdag dan ook terug tegen West Ham. En dat doet de pers en analisten nu vooral speculeren over de waardering van Tuchel over Lukaku. In zowat elke persconferentie wordt de Duitser geconfronteerd met vragen over Lukaku’s status en zijn vormpeil. En dat was trouwens al het geval voordat hij zijn enkelblessure opliep.

AL LANGER UIT VORM

Romelu Lukaku liep op 20 oktober zijn enkelblessure op in de Champions League wedstrijd tegen Malmö, en op dat moment was zijn dalende vorm en gebrek aan doelpunten reeds een groot item in de Engelse pers. Lukaku kon toen namelijk in 511 minuten geen enkel doelpunt meer scoren voor Chelsea en vandaag is die droogte al opgelopen naar 607 minuten. Op die manier neemt de druk steeds meer toe op Lukaku en hij kan die enkel doen afnemen door doelpunten te scoren.



Maar het verleden leert ons dat Romelu Lukaku ook bij zijn vorige clubs eerst een vurige start nam, maar vervolgens meestal een veel mindere periode kende. Aan Lukaku dus om eindelijk komaf te maken met die historiek én ook met de sluimerende kritiek, die in de komende dagen en weken alleen maar zal blijven toenemen indien hij invaller blijft én geen doelpunten blijft maken. Maar als er één iemand kan teren op een enorme mentale sterkte, dan is het Lukaku wel …

LEES OOK: Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Moet Tuchel Lukaku laten starten?

Meest recent

'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

41
41
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

91
91
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

68
68
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

446
446
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

217
217
'Grote kuis bij Antwerp: duo bij grof huisvuil gezet'

Na een teleurstellend seizoen belooft het straks alweer een drukke zomer te worden bij Antwerp, waar ...

130
130
'Dembélé maakt pikante transfer na geheime meeting'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

86
86
Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

133
133
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

154
154
'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

189
189
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

200
200
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

156
156
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

636
636
'Bliksemtransfer Lewandowski naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

324
324
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

28
28
Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Thibaut Courtois kreeg enorm veel lof na de 3-0 zege van Real Madrid tegen Manchester City. De ...

101
101
Guardiola verrast met uitspraken over Doku: Duivel briest

Manchester City kreeg tegen Real Madrid een pak slaag. Nog voor rust stond het 3-0 na een hattrick ...

195
195
'Cercle Brugge wili stunten en PL-clubs aftroeven'

Cercle Brugge zal de komende weken nog stevig moeten knokken voor het behoud. De Vereniging kan de ...

158
158
'Inter wil Stankovic koppelen aan Rode Duivel'

Inter lijkt momenteel onbedreigd op weg naar de titel in de Serie A, maar toch lijken er grote ...

110
110
Club krijgt overbodige pion terug: "Ik moet wel"

Het wordt ongetwijfeld een zeer drukke transferzomer bij Club Brugge. Dat zal wellicht de nodige ...

595
595
Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

450
450
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

101
101
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

1157
1157
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

149
149

Meer sportnieuws