Lukaku beleeft groot drama bij Chelsea

door
Lukaku beleeft groot drama bij Chelsea

Romelu Lukaku maakt een onwaarschijnlijke vormdip mee bij Chelsea. In de voorbije weken wordt hij door Thomas Tuchel alleen maar gebruikt als invaller, en bovendien is zijn droogte ondertussen opgelopen naar een dramatische 607 minuten.


BELABBERDE LUKAKU

Chelsea FC beleefde zaterdag een enorme baaldag tegen West Ham (2-3 verlies), en voor Edouard Mendy was het zelfs een dramatische wedstrijd. De Franse doelman ging veroorzaakte op een knullige wijze een strafschop, waarop Manuel Lanzini de openingstreffer kon scoren voor The Hammers. In de slotfase van de wedstrijd beging Mendy vervolgens een enorme flater bij de winning goal van Arthur Masuaku. Maar ook voor Romelu Lukaku was het een namiddag om snel te vergeten.

De Rode Duivel werd al een tijdje terug fit bevonden na een enkelblessure die hem vier competitiewedstrijden aan de kant hield, maar Thomas Tuchel liet Lukaku zaterdag al voor de derde opeenvolgende wedstrijd op de bank starten. Niet leuk voor Big Rom uiteraard, maar tijdens zijn invalbeurt tegen West Ham toonde hij ook niet echt aan waarom hij wél in het basiselftal van The Blues moet starten. Zijn prestatie was verre van indrukwekkend en zelfs wat tegenvallend.



Romelu Lukaku verving Kai Havertz tijdens de rust, maar de sterke aanvaller speelde echter weinig klaar. Hij liet slechts één doelpoging noteren, een kopbal die zonder enig gevaar op het dak van doelman Lukasz Fabianski eindigde. Lukaku leek opvallend uit ritme te verkeren, iets wat ergens ook logisch is door zijn wekenlange inactiviteit door zijn enkelblessure. Sinds zijn terugkeer telt Lukaku 96 speelminuten, maar dat is blijkbaar niet genoeg om terug op toerental te komen.

607 MINUTEN ZONDER GOAL

Romelu Lukaku is nu al drie competitiewedstrijden op rij een invaller bij Chelsea en dat strookt uiteraard niet met zijn enorme ambities en zijn stevig prijskaartje van maar liefst 115 miljoen euro, waarmee hij de duurste aankoop ooit is van The Blues. Thomas Tuchel predikt nu vooral geduld voor de Rode Duivel. “Ik weet dat Romelu ongeduldig is, maar er is een verschil tussen fit zijn voor training en helemaal wedstrijdfit zijn. We moeten dit opbouwen en hij moet nog wat geduld oefenen.”



Het blijft wel vreemd dat Tuchel hem al drie opeenvolgende wedstrijden als invaller gebruikt. Lukaku’s ritme en fitheid kan uiteraard wel een issue zijn, maar ook in de periode voordat Lukaku zijn blessure opliep, bevond hij zich al niet in bloedvorm. Momenteel staat de 28-jarige reeds 607 minuten droog en kon hij in 269 minuten geen enkele doelpoging tussen de palen besluiten. En da’s wel heel erg verontrustend. Het speelt bovendien ook niet in zijn voordeel dat Chelsea tijdens zijn afwezigheid knappe resultaten haalde met een andere aanvalslinie.

TUCHEL

Romelu Lukaku wacht dus nog steeds op zijn eerste basisplaats na zijn enkelblessure, en dat zorgt voor veel vragen in de Engelse media. Dat ie niet aan de aftrap kwam tegen zijn ex-club Manchester United, de eerste wedstrijd na zijn enkelblessure, was weinig verrassend. Lukaku vatte eerder die week nog maar de groepstrainingen aan. Hem toen al meteen laten starten zou uiteraard veel te riskant geweest zijn. Over Het Kanaal werden toen twee vragen gesteld. Was Lukaku toen nog niet helemaal fit? Of ligt hij niet meer in de bovenste schuif van Thomas Tuchel?



De meest plausibele verklaring was ongetwijfeld de eerste optie. Maar na de match tegen Manchester United moest Romelu Lukaku opnieuw vrede nemen met een invalbeurt tegen Watford en zaterdag dan ook terug tegen West Ham. En dat doet de pers en analisten nu vooral speculeren over de waardering van Tuchel over Lukaku. In zowat elke persconferentie wordt de Duitser geconfronteerd met vragen over Lukaku’s status en zijn vormpeil. En dat was trouwens al het geval voordat hij zijn enkelblessure opliep.

AL LANGER UIT VORM

Romelu Lukaku liep op 20 oktober zijn enkelblessure op in de Champions League wedstrijd tegen Malmö, en op dat moment was zijn dalende vorm en gebrek aan doelpunten reeds een groot item in de Engelse pers. Lukaku kon toen namelijk in 511 minuten geen enkel doelpunt meer scoren voor Chelsea en vandaag is die droogte al opgelopen naar 607 minuten. Op die manier neemt de druk steeds meer toe op Lukaku en hij kan die enkel doen afnemen door doelpunten te scoren.



Maar het verleden leert ons dat Romelu Lukaku ook bij zijn vorige clubs eerst een vurige start nam, maar vervolgens meestal een veel mindere periode kende. Aan Lukaku dus om eindelijk komaf te maken met die historiek én ook met de sluimerende kritiek, die in de komende dagen en weken alleen maar zal blijven toenemen indien hij invaller blijft én geen doelpunten blijft maken. Maar als er één iemand kan teren op een enorme mentale sterkte, dan is het Lukaku wel …

LEES OOK: Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

Moet Tuchel Lukaku laten starten?

Meest recent

'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

58
58
Anderlecht-soap níét voorbij: nieuwe trainer na seizoen?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

109
109
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

83
83
Werk bij Beveren: Peeters gooit transferplannen op tafel

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

158
158
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

141
141
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

181
181
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

61
61
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

163
163
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

408
408
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

39
39
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

355
355
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

116
116
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

121
121
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

335
335
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

240
240
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

109
109
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

264
264
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

27
27
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

120
120
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

535
535
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

137
137
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

250
250
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

102
102
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

359
359
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

199
199

Meer sportnieuws