Bundesliga op stelten na discutabele penalty in Dortmund-Bayern

door
Bundesliga op stelten na discutabele penalty in Dortmund-Bayern

Duitsland kon zich zaterdagavond verkneukelen aan de topper tussen Borussia Dortmund en Bayern München, de twee grootste clubs van het land en de nummers twee en één in de Bundesliga. Ze serveerden bovendien ook een aangenaam kijkstuk, waarin uiteindelijk Bayern aan het langste eind trok. Het won met 2-3, waarbij Robert Lewandowski de beslissende treffer vanop de stip maakte.


Er was achteraf wel héél wat discussie over de manier waarop die penalty tot stand gekomen was. Hummels kreeg de bal ongelukkig op de arm in een kopduel, scheidsrechter Felix Zwayer was onverbiddelijk en legde de bal op de stip. Dat leidde na de wedstrijd tot grote woede bij de spelers van Dortmund, die met enkele gepeperde uitspraken kwamen.

MATCHFIXING
"Ik denk dat de scheidsrechter schandalig was", haalde Erling Haaland bijvoorbeeld uit bij Viaplay Football. "Hij was arrogant en meer zal ik erover niet zeggen." Maar de strafste uitspraken kwamen op het conto van de 18-jarige Jude Bellingham. "Je kan over veel beslissingen tijdens de match wel iets zeggen. Maar je geeft de grootste wedstrijd in Duitsland aan een scheidsrechter die zich schuldig gemaakt heeft aan matchfixing. Wat kan je dan verwachten?", verklaarde de Engelsman.

Bellingham verwijst daarmee naar een schandaal uit 2005, toen Zwayer als grensrechter 300 euro gekregen had voor een wedstrijd in de Tweede Bundesliga om Wuppertal niet te laten verliezen. Hij werd daarvoor zes maanden geschorst, maar de affaire werd door de Duitse voetbalbond onder de mat geveegd. Pas jaren later raakten de feiten bekend.


LEES OOK: 'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

Is hun kritiek terecht?

Meest recent

Kompany schrijft wéér geschiedenis: "Dit is ongelooflijk"

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

11
11
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

79
79
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

55
55
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

119
119
Bayern staat perplex na ongenadige ingreep van Kompany

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

94
94
KRC Genk mikt hoog: absolute droomtransfer op komst

KRC Genk hoopt via Play-Off 2 een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers moeten jaarlijks ...

149
149
Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Olivier Renard had kritiek op Jesper Fredberg omwille van het ‘laten liggen’ van enkele ...

117
117
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

145
145
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

117
117
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

255
255
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

37
37
Leko maakt Club Brugge-speler kapot: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

286
286
Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

SK Beveren blijft nog wat verder bouwen aan zijn droomseizoen. Op de Freethiel werd nu ook ...

107
107
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

220
220
Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

124
124
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

19
19
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

41
41
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

301
301
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

210
210
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

216
216
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

68
68
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

41
41
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

68
68
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

41
41
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

39
39

Meer sportnieuws