Bundesliga op stelten na discutabele penalty in Dortmund-Bayern

door
Bundesliga op stelten na discutabele penalty in Dortmund-Bayern

Duitsland kon zich zaterdagavond verkneukelen aan de topper tussen Borussia Dortmund en Bayern München, de twee grootste clubs van het land en de nummers twee en één in de Bundesliga. Ze serveerden bovendien ook een aangenaam kijkstuk, waarin uiteindelijk Bayern aan het langste eind trok. Het won met 2-3, waarbij Robert Lewandowski de beslissende treffer vanop de stip maakte.


Er was achteraf wel héél wat discussie over de manier waarop die penalty tot stand gekomen was. Hummels kreeg de bal ongelukkig op de arm in een kopduel, scheidsrechter Felix Zwayer was onverbiddelijk en legde de bal op de stip. Dat leidde na de wedstrijd tot grote woede bij de spelers van Dortmund, die met enkele gepeperde uitspraken kwamen.

MATCHFIXING
"Ik denk dat de scheidsrechter schandalig was", haalde Erling Haaland bijvoorbeeld uit bij Viaplay Football. "Hij was arrogant en meer zal ik erover niet zeggen." Maar de strafste uitspraken kwamen op het conto van de 18-jarige Jude Bellingham. "Je kan over veel beslissingen tijdens de match wel iets zeggen. Maar je geeft de grootste wedstrijd in Duitsland aan een scheidsrechter die zich schuldig gemaakt heeft aan matchfixing. Wat kan je dan verwachten?", verklaarde de Engelsman.

Bellingham verwijst daarmee naar een schandaal uit 2005, toen Zwayer als grensrechter 300 euro gekregen had voor een wedstrijd in de Tweede Bundesliga om Wuppertal niet te laten verliezen. Hij werd daarvoor zes maanden geschorst, maar de affaire werd door de Duitse voetbalbond onder de mat geveegd. Pas jaren later raakten de feiten bekend.


LEES OOK: 'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

Is hun kritiek terecht?

Meest recent

'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

46
46
‘Kompany maakt Real Madrid gek: stunt van 11M nabij?’

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

74
74
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

36
36
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

174
174
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

26
26
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

50
50
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

245
245
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

218
218
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

127
127
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

84
84
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

94
94
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

278
278
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

221
221
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

80
80
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

354
354
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

119
119
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

280
280
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

423
423
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

269
269
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

695
695
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

265
265
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

183
183
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

126
126
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

187
187
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

101
101

Meer sportnieuws