Bundesliga op stelten na discutabele penalty in Dortmund-Bayern

door
Bundesliga op stelten na discutabele penalty in Dortmund-Bayern

Duitsland kon zich zaterdagavond verkneukelen aan de topper tussen Borussia Dortmund en Bayern München, de twee grootste clubs van het land en de nummers twee en één in de Bundesliga. Ze serveerden bovendien ook een aangenaam kijkstuk, waarin uiteindelijk Bayern aan het langste eind trok. Het won met 2-3, waarbij Robert Lewandowski de beslissende treffer vanop de stip maakte.


Er was achteraf wel héél wat discussie over de manier waarop die penalty tot stand gekomen was. Hummels kreeg de bal ongelukkig op de arm in een kopduel, scheidsrechter Felix Zwayer was onverbiddelijk en legde de bal op de stip. Dat leidde na de wedstrijd tot grote woede bij de spelers van Dortmund, die met enkele gepeperde uitspraken kwamen.

MATCHFIXING
"Ik denk dat de scheidsrechter schandalig was", haalde Erling Haaland bijvoorbeeld uit bij Viaplay Football. "Hij was arrogant en meer zal ik erover niet zeggen." Maar de strafste uitspraken kwamen op het conto van de 18-jarige Jude Bellingham. "Je kan over veel beslissingen tijdens de match wel iets zeggen. Maar je geeft de grootste wedstrijd in Duitsland aan een scheidsrechter die zich schuldig gemaakt heeft aan matchfixing. Wat kan je dan verwachten?", verklaarde de Engelsman.

Bellingham verwijst daarmee naar een schandaal uit 2005, toen Zwayer als grensrechter 300 euro gekregen had voor een wedstrijd in de Tweede Bundesliga om Wuppertal niet te laten verliezen. Hij werd daarvoor zes maanden geschorst, maar de affaire werd door de Duitse voetbalbond onder de mat geveegd. Pas jaren later raakten de feiten bekend.


Is hun kritiek terecht?

Meest recent

Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

52
52
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

38
38
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

67
67
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

67
67
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

213
213
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

218
218
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

108
108
'Club Brugge neemt enorme gok: recordtransfer op spel'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

627
627
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

357
357
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

110
110
'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

293
293
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

52
52
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

61
61
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

405
405
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

77
77
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

492
492
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

264
264
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

450
450
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

372
372
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

345
345
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1460
1460
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

450
450
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

756
756
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

328
328
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

417
417

Meer sportnieuws