Bundesliga op stelten na discutabele penalty in Dortmund-Bayern

727
Bundesliga op stelten na discutabele penalty in Dortmund-Bayern

Duitsland kon zich zaterdagavond verkneukelen aan de topper tussen Borussia Dortmund en Bayern München, de twee grootste clubs van het land en de nummers twee en één in de Bundesliga. Ze serveerden bovendien ook een aangenaam kijkstuk, waarin uiteindelijk Bayern aan het langste eind trok. Het won met 2-3, waarbij Robert Lewandowski de beslissende treffer vanop de stip maakte.


Er was achteraf wel héél wat discussie over de manier waarop die penalty tot stand gekomen was. Hummels kreeg de bal ongelukkig op de arm in een kopduel, scheidsrechter Felix Zwayer was onverbiddelijk en legde de bal op de stip. Dat leidde na de wedstrijd tot grote woede bij de spelers van Dortmund, die met enkele gepeperde uitspraken kwamen.

MATCHFIXING
"Ik denk dat de scheidsrechter schandalig was", haalde Erling Haaland bijvoorbeeld uit bij Viaplay Football. "Hij was arrogant en meer zal ik erover niet zeggen." Maar de strafste uitspraken kwamen op het conto van de 18-jarige Jude Bellingham. "Je kan over veel beslissingen tijdens de match wel iets zeggen. Maar je geeft de grootste wedstrijd in Duitsland aan een scheidsrechter die zich schuldig gemaakt heeft aan matchfixing. Wat kan je dan verwachten?", verklaarde de Engelsman.

Bellingham verwijst daarmee naar een schandaal uit 2005, toen Zwayer als grensrechter 300 euro gekregen had voor een wedstrijd in de Tweede Bundesliga om Wuppertal niet te laten verliezen. Hij werd daarvoor zes maanden geschorst, maar de affaire werd door de Duitse voetbalbond onder de mat geveegd. Pas jaren later raakten de feiten bekend.


LEES OOK: Fenerbahçe met grote domper, Dortmund komt goed weg

Is hun kritiek terecht?

Meest recent

Europees op TV: hier kijk je Anderlecht, Gent, Union én STVV

Donderdag wacht weer een drukke voetbalavond met een volledige speeldag in de Europa én ...

0
0
‘Italië kookt: Tresoldi maakt meest gehate transfer'

Na zijn hattrick in San Siro is Nicolò Tresoldi de man van het moment in Italië. Maar ...

12
12
De Bruyne verbaast bij Napoli: Italiaanse pers maakt U-bocht

In de Champions League heeft SSC Napoli dinsdagavond een cruciale zege geboekt tegen Bodo/Glimt: ...

37
37
Club-Lens: Leko hakt laatste zware knoop door in basisploeg

Een week na de straffe stunt in Milaan, moet Club Brugge opnieuw vol aan de bak in de Champions ...

47
47
Koppen lopen: deze topclubs sturen mannetje naar Club-Lens

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond opnieuw voor een belangrijke wedstrijd. Zo ...

349
349
Plooien gladgestreken? Allegri looft De Bruyne

De voorbije week stonden de Italiaanse kranten vol van de 'vete' tussen Kevin De Bruyne en ...

42
42
Flick goudeerlijk: "PSG is beter dan ons"

De voetballiefhebber werd dinsdagavond verwend in de Champions Leauge, met maar liefst 40 doelpunten ...

53
53
PSG wint spektakelstuk tegen Barça, knappe assist KDB

Het is dinsdag een spectaculaire avond geworden in de Champions League. Dé kraker was ...

47
47
Turken kijken met nieuwe bondscoach Rode Duivels in de ogen

De Rode Duivels staan er na vier wedstrijden vrij goed voor in de Nations League. Ze staan na vier ...

44
44
'Club siddert: grootmacht gaat in januari voor Tresoldi'

Club Brugge bijft ook na het vertrek van verschillende sterkhouders vorige zomer gewoon indruk ...

208
208
Volgend seizoen Genkse nummer 1? Leysen geeft hint

Vorig weekend liet KRC Genk geen steek vallen in de Croky Cup, want het ging gewoon met 0-2 winnen ...

112
112
Club kijkt oude bekende in ogen: "Lens is favoriet"

Club Brugge hoopt woensdag opnieuw een resultaat neer te kunnen zetten in de Champions League na de ...

381
381
Fenerbahçe met grote domper, Dortmund komt goed weg

In de Champions League stonden er twee matchen op het programma in de vooravond. Om 18u45 gaf ...

41
41
Union SG wint jackpot "20 à 25 miljoen euro"

De naam van Relebohile Mofokeng begint steeds nadrukkelijker rond te zingen op de Europese ...

66
66
'Arne Slot lokt interesse van Premier League-club'

Arne Slot lijkt niet van plan om lang aan de zijlijn te blijven staan. Volgens De Telegraaf staat ...

46
46
Coach RC Lens looft Club-smaakmaker: "Een topper"

Club Brugge is favoriet voor het treffen met RC Lens. AS Monaco en Olympique Marseille werden al ...

140
140
Van Hazard tot Ivanovic: ex-JPL'ers hun rapport bij Lens

RC Lens is morgen de tegenstander van Club Brugge in de Champions League. De Belgische landskampioen ...

126
126
'Club Brugge stelt Tresoldi teleur: droomtransfer van tafel'

Een exit in januari is onbespreekbaar, maar nadien wordt Nicolo Tresoldi stilaan onhoudbaar voor ...

350
350
Belgische toptrainers in vieze papieren: terug naar JPL?

Tot dusver maakt de Jupiler Pro League zijn reputatie als trainerskerkhof niet echt waar, want na ...

202
202
'Club-grootverdiener forceert breuk: JPL-club staat klaar'

Hij kreeg bij Club Brugge een topcontract tot 2029, maar komt dit seizoen niet aan spelen toe. Deze ...

538
538
'Club Brugge kan cashen: kwartet laat kassa rinkelen'

De afgelopen jaren vonden Europese topclubs alsmaar vlotter hun weg naar Club Brugge, waar het ene ...

153
153
Leko kiest CL-selectie: 2 afvallers bij Club Brugge

Jan Breydel maakt zich al op voor een nieuwe gala-avond in de Champions League. Een week na de stunt ...

337
337
"Lieg niet"-Van Crombrugge haalt vlijmscherp uit na agressie

Hendrik Van Crombrugge beleeft een opvallende periode naast het voetbalveld. Terwijl de voormalige ...

189
189
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

De komende dagen eist het Europese voetbal nog even alle aandacht op, maar nadien wordt in de ...

93
93
Leko speelt open kaart: Vetlesen versus Lemaréchal

Op speeldag drie van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag RC Lens over de vloer. Wellicht ...

197
197

Meer sportnieuws