Clement geeft verklaring voor verrassende keuzes

door
Clement geeft verklaring voor verrassende keuzes

Bij Club Brugge loerde de crisis om de hoek na de 0-5 tegen RB Leipzig in de Champions League, maar die werd de voorbije week vakkundig bezworen met twee belangrijke en spectaculaire overwinningen tegen KRC Genk, eerst in de competitie en daarna na strafschoppen in de beker. De landskampioen wil de goede reeks nu verderzetten tegen Seraing.


Philippe Clement had wel enkele serieuze verrassingen in petto in zijn basiselftal zaterdagavond. De trainer brengt onder meer Noah Mbamba en Cisse Sandra twee tieners aan de aftrap op het middenveld, waar Eder Balanta en Hans Vanaken gespaard worden. Die opvallende keuzes zijn een rechtstreeks gevolg van de propvolle kalender.

"Het is onze derde wedstrijd op 6 dagen. De match met 10 en de 120 minuten hebben veel energie gekost", bevestigde Clement voor de match dan ook voor de camera's van Eleven Sports. "Niet iedereen is even fris, daarom roteren we en is het aan de frisse jongens om hun kwaliteiten te tonen."

PARIJS
Vorig weekend speelde Club in Genk meer dan een helft met tien na rood voor Van der Brempt, terwijl het dus in de beker tot strafschoppen kwam. Blauw-Zwart is dus inderdaad al behoorlijk diep moeten gaan de voorbije dagen en bovendien zullen ze ongetwijfeld ook al met dinsdag in het achterhoofd zitten. Dan trekt Club immers naar Parijs voor een clash met het sterrenensemble van PSG, waarin het punten zal moeten pakken als het na Nieuwjaar nog in Europa actief wil blijven.


LEES OOK: 'Beslissing gevallen: miljoenentransfer bij Club Brugge'

Heeft Clement goede keuzes gemaakt?

Meest recent

UCL: Nieuwe demonstratie Bayern, Liverpool maakt statement

De laatste tickets voor de kwartfinales van de Champions League zijn verdeeld. Het Bayern ...

20
20
'Villa neemt rigoureus transferbesluit met Tielemans'

Youri Tielemans hersteld momenteel van een blessure aan de enkels die hem ondertussen al enkele ...

32
32
Transferfabriek Union: drie nieuwe miljoenendeals in pijplijn

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

27
27
Supporters in de wolken: grote comeback bij Anderlecht

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge mathematisch verzekeren van een plek in de ...

207
207
'Beslissing gevallen: miljoenentransfer bij Club Brugge'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet. Met name aan uitgaande zijde belooft ...

221
221
Nieuwe patron bij Duivels: opvallende aanwezige op stage

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

131
131
Spektakelstuk met 9 goals: Barça wervelt naar kwartfinales

FC Barcelona heeft zich op uiterst spectaculaire wijze geplaatst voor de kwartfinales van de ...

62
62
Ultieme wending voor PO I? Analisten doen voorspelling

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

195
195
‘Garcia haalt 'eeuwige flop' terug naar Rode Duivels’

Rudi Garcia lijkt een opvallende naam opnieuw naar Rode Duivels te halen. Dat zorgt meteen voor ...

115
115
'Taravel met handen in haar: zeer straffe rentree op komst?'

Anderlecht is nog altijd niet zeker van zijn plaats in de Champions' Play-Off na de nederlaag tegen ...

398
398
Van kwaad naar erger: Bakayoko onder vuur bij Leipzig

Op enkele posities beschikken de Rode Duivels over ongeziene weelde. Dat is bijvoorbeeld het geval ...

62
62
WK-kandidatuur voor Garcia: "Nog vrij in juni en juli"

Vrijdag zal Rudi Garcia normaliter zijn selectie bekendmaken voor de komende stage van de Rode ...

56
56
Herhaling van STVV-scenario? Hayen geeft grote hint

KRC Genk greep vorig weekend zijn laatste strohalm in de strijd om de Champions' Play-Off met een ...

61
61
Sleutelrol voor Club Brugge in transfer De Cat?

Het lijkt er alsmaar minder op dat Nathan De Cat volgend seizoen nog bij Anderlecht te bewonderen ...

281
281
Club NXT kent eerste tegenstander in Final Four Youth League

De jonkies van Club Brugge zorgden dinsdag voor een straffe prestatie. Ze klopten Atletico Madrid ...

271
271
Opsteker Garcia: Rode Duivel net op tijd weer fit

Binnen tien dagen spelen de Rode Duivels hun eerste wedstrijd van 2026, want dan spelen ze een ...

44
44
Seraing zorgt voor nieuwe wending in promotiestrijd

SK Beveren is al zeker van de titel in de Challenger Pro League, maar verder is de strijd om ...

225
225
'Toch enorme blessuredomper voor Courtois'

Real Madrid plaatste zich dinsdagavond zonder al te veel problemen voor de kwartfinale van de ...

146
146
'Cercle Brugge dumpt Cinel: vier kandidaat-opvolgers'

De trainerswals in de Jupiler Pro League draait onverminderd verder, want op de valreep besloot ...

446
446
Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Het contrast kan haast niet groter zijn. Nog geen drie jaar geleden stond Luca Brecel op het hoogste ...

61
61
Groen licht voor Garcia: wit konijn bij Rode Duivels?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de ...

262
262
'Club Brugge vindt verrassende vervanger Mignolet'

Na dit seizoen breekt er het einde van een tijdperk aan bij Club Brugge, dat niet van plan lijkt om ...

1402
1402
'Drukke zomer Anderlecht: eerste aankoop ligt al vast'

Mathematisch kan het nog mislopen, maar de top zes ligt binnen handbereik voor RSC Anderlecht. Met ...

450
450
Trainerswals in de JPL: één keuze veranderde alles

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel. Voor een aantal ...

160
160
'Real dropt enorme transferbom met Bellingham'

Bij Real Madrid zou er in de zomer weleens een stevige transferbom gedropt kunnen worden. De ...

157
157

Meer sportnieuws