Clement geeft verklaring voor verrassende keuzes

door
Clement geeft verklaring voor verrassende keuzes

Bij Club Brugge loerde de crisis om de hoek na de 0-5 tegen RB Leipzig in de Champions League, maar die werd de voorbije week vakkundig bezworen met twee belangrijke en spectaculaire overwinningen tegen KRC Genk, eerst in de competitie en daarna na strafschoppen in de beker. De landskampioen wil de goede reeks nu verderzetten tegen Seraing.


Philippe Clement had wel enkele serieuze verrassingen in petto in zijn basiselftal zaterdagavond. De trainer brengt onder meer Noah Mbamba en Cisse Sandra twee tieners aan de aftrap op het middenveld, waar Eder Balanta en Hans Vanaken gespaard worden. Die opvallende keuzes zijn een rechtstreeks gevolg van de propvolle kalender.

"Het is onze derde wedstrijd op 6 dagen. De match met 10 en de 120 minuten hebben veel energie gekost", bevestigde Clement voor de match dan ook voor de camera's van Eleven Sports. "Niet iedereen is even fris, daarom roteren we en is het aan de frisse jongens om hun kwaliteiten te tonen."

PARIJS
Vorig weekend speelde Club in Genk meer dan een helft met tien na rood voor Van der Brempt, terwijl het dus in de beker tot strafschoppen kwam. Blauw-Zwart is dus inderdaad al behoorlijk diep moeten gaan de voorbije dagen en bovendien zullen ze ongetwijfeld ook al met dinsdag in het achterhoofd zitten. Dan trekt Club immers naar Parijs voor een clash met het sterrenensemble van PSG, waarin het punten zal moeten pakken als het na Nieuwjaar nog in Europa actief wil blijven.


LEES OOK: 'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Heeft Clement goede keuzes gemaakt?

Meest recent

Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

16
16
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

17
17
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

31
31
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

141
141
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

72
72
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

103
103
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

186
186
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

118
118
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

76
76
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

36
36
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

93
93
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

269
269
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

881
881
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

93
93
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

78
78
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

90
90
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

344
344
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

475
475
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

394
394
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

720
720
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

211
211
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

269
269
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

538
538
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

375
375
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

286
286

Meer sportnieuws