Courtois choqueert na Gouden Bal-schandaal

1450 stemmen
Courtois choqueert na Gouden Bal-schandaal

Thibaut Courtois was dit jaar de achtste beste doelman ter wereld. Volgens de stemgerechtigden van de Yashin Award dan toch, een nevenverkiezing van de Ballon d’Or. Die bedenkelijke ranking werd op veel ongeloof en onbegrip onthaald in de voetbalwereld. En da’s logisch. Courtois is op wekelijkse basis een spilfiguur bij Real Madrid en zijn prestaties verantwoorden minstens een plaats in de top drie van de beste doelmannen ter wereld.


SCHANDAAL IN PARIJS

Maandag troepten de prominenten van de voetbalwereld samen in Parijs voor de uitreiking van de prestigieuze Ballon d’Or. Lionel Messi won ietwat verrassend deze trofee als beste voetballer van de wereld, de Argentijn mocht het kleinood al voor de zevende keer (!) in ontvangst nemen. Maar veel analisten, media en fans vonden de verkiezing van Messi eerder onterecht. La Pulga speelde weliswaar een sterke eerste helft van het kalenderjaar, maar het vervolg bij Paris Saint-Germain was echter niet van datzelfde niveau.

Ook Thibaut Courtois, die altijd rechtuit voor zijn mening uitkomt, vond dat een andere Ballon d’Or winnaar wel op zijn plaats was. De Rode Duivel was immers van mening dat zijn ploegmaat Karim Benzema het toekwam om de Gouden Bal te winnen. “Karim verdient het, maar het is een rare prijs”, zei Courtois aan Movistar. “Je ziet dat de spelers altijd bovenaan eindigen omdat ze de Copa America, het EK of de Champions League gewonnen hebben. Zo gaat het altijd: ze kijken alleen naar de prijzen, niet naar de prestaties over het hele jaar.”



Dat was uiteraard een stevige vingerwijzing naar Lionel Messi, die dit jaar de Copa América won met de Argentijnse nationale ploeg. Nochtans werden Jorginho, Robert Lewandowski en Mo Salah door insiders en analisten veel nadrukkelijker getipt om de Ballon d’Or te winnen. Maar ook Thibaut Courtois mocht zich bekocht voelen maandag in Parijs. Naast de Ballon d’Or werd er toen namelijk ook de Yashin Award uitgereikt, de trofee voor de beste doelman van de wereld. De Rode Duivel, die er een heel sterke jaargang heeft opzitten bij de nationale ploeg en Real Madrid, haalde zelfs de top drie niet in de uitverkiezing als beste doelman. En dat roept toch enorme vragen op.

REVANCHE VAN UEFA EN FIFA?

Misschien heeft het wel te maken met de harde kritiek die Courtois in oktober verstuurde richting de UEFA en de FIFA. Na de uitschakeling van de Rode Duivels nam hij geen blad voor de mond en trok hij aan de alarmbel omdat het speelschema onverantwoord druk is – en zelfs nog drukker wordt - voor de voetballers. “Wij zijn géén robots”, fulmineerde Courtois toen. “Volgend seizoen is er een WK in november, waarna we zullen voetballen tot half juni. We zullen geblesseerd geraken, maar daar geeft niemand een moer om.”



"Ze geven niet om ons, enkel om het geld in hun zakken”, was nog de strafste quote naar de UEFA en de FIFA. Het zou zowat de énige logische reden zijn waarom Thibaut Courtois dit jaar minstens het podium niet haalde in de verkiezing als beste doelman ter wereld, want zijn sportieve prestaties anno 2021 zijn nagenoeg onberispelijk. “Dat verbaast me niet, na mijn opmerking van vorige maand”, zei Courtois er zelf eerder over. Een grote verrassing was de achtste plaats in de prestigieuze verkiezing dus niet voor hem.

WEINIG ERKENNING

Verschillende analisten en waarnemers konden zich niet vinden in de verkiezing van Lionel Messi als Ballon d’Or, maar er heerste minstens evenveel onbegrip over de lage eindklassering van Thibaut Courtois in de Yashin Award. In eigen land vond Philippe Albert het onbegrijpelijk dat Courtois slechts als achtste eindigde. “Dit is erg vreemd. Ik weet niet wie stemt, waarschijnlijk grote kenners van het keeperswerk. Thibaut zal er zelf niet om malen, hij kent zijn kwaliteiten. En Real weet ook wat hij waard is. Hij is één van de beste keepers ter wereld. Dat hij slechts 8ste is, is lachwekkend”, aldus Albert aan RTBF.



Ook Carlo Ancelotti zal wellicht gemengde gevoelens hebben na maandagavond. De coach van Real Madrid noemde Courtois onlangs letterlijk de beste doelman ter wereld van het moment. “Of hij de beste keeper is die ik ooit had? Ik had het geluk om met veel geweldige doelmannen te werken. Casillas, Diego López, Buffon, Cech, Neuer... Maar hij is sowieso één van de beste”, zei de Italiaan. Unai Simon, doelman bij Bilbao, was ook lovend over zijn collega nadat Courtois tegen hem wederom een wereldpartij keepte. “Er is weinig erkenning voor het werk van Courtois bij Real. Ze hebben veel sterren, maar zonder hem zouden ze vandaag niet gewonnen hebben.”

MINSTENS DERDE

Het is een eindeloze discussie om te bepalen wie vandaag écht de beste doelman ter wereld is, maar het staat buiten kijf dat Thibaut Courtois altijd in de top drie moet eindigen. De eindoverwinning van Gianluigi Donnarumma in de Yashin Award is allerminst gestolen, de 22-jarige leidde Italië naar de Europese titel en hij werd ook verkozen tot de beste doelman van het EK. Maar dat Edouard Mendy, Jan Oblak, Ederson, Manuel Neuer, Emiliano Martinez én Kasper Scheichel allen voor Courtois eindigden, is objectief gezien toch onbegrijpelijk.



Thibaut Courtois behoort wekelijks tot de sterkhouders bij Real Madrid, waar hij een groot aandeel heeft in de huidige leidersplaats van Los Blancos. Maar nog straffer is zijn efficiëntie in de reddingen. In de vijf grootste Europese competities waren er in het kalenderjaar 2021 slechts twee doelmannen nog straffer dan hem: Keylor Navas en Mike Maignan, telkens met een miniem verschil. Courtois scoorde in dat onderdeel zelfs 7% hoger dan Donnarumma, 3% dan Mendy en 6% dan Oblak. Een derde plaats in de Yashin Award was dus duidelijk het minimum voor Courtois … Dergelijke statistiek is uiteraard geen absolute waarheid maar het is alleszins veelzeggend.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

Is Courtois de beste doelman ter wereld?

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

140
140
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

109
109
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

122
122
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

32
32
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

50
50
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

198
198
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

47
47
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

199
199
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

84
84
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

368
368
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

352
352
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

155
155
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

201
201
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

383
383
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

50
50
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

197
197
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

115
115
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

420
420
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

417
417
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

659
659
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

772
772
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

296
296
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

468
468
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

258
258
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

310
310

Meer sportnieuws