Courtois choqueert na Gouden Bal-schandaal

door
Courtois choqueert na Gouden Bal-schandaal

Thibaut Courtois was dit jaar de achtste beste doelman ter wereld. Volgens de stemgerechtigden van de Yashin Award dan toch, een nevenverkiezing van de Ballon d’Or. Die bedenkelijke ranking werd op veel ongeloof en onbegrip onthaald in de voetbalwereld. En da’s logisch. Courtois is op wekelijkse basis een spilfiguur bij Real Madrid en zijn prestaties verantwoorden minstens een plaats in de top drie van de beste doelmannen ter wereld.


SCHANDAAL IN PARIJS

Maandag troepten de prominenten van de voetbalwereld samen in Parijs voor de uitreiking van de prestigieuze Ballon d’Or. Lionel Messi won ietwat verrassend deze trofee als beste voetballer van de wereld, de Argentijn mocht het kleinood al voor de zevende keer (!) in ontvangst nemen. Maar veel analisten, media en fans vonden de verkiezing van Messi eerder onterecht. La Pulga speelde weliswaar een sterke eerste helft van het kalenderjaar, maar het vervolg bij Paris Saint-Germain was echter niet van datzelfde niveau.

Ook Thibaut Courtois, die altijd rechtuit voor zijn mening uitkomt, vond dat een andere Ballon d’Or winnaar wel op zijn plaats was. De Rode Duivel was immers van mening dat zijn ploegmaat Karim Benzema het toekwam om de Gouden Bal te winnen. “Karim verdient het, maar het is een rare prijs”, zei Courtois aan Movistar. “Je ziet dat de spelers altijd bovenaan eindigen omdat ze de Copa America, het EK of de Champions League gewonnen hebben. Zo gaat het altijd: ze kijken alleen naar de prijzen, niet naar de prestaties over het hele jaar.”



Dat was uiteraard een stevige vingerwijzing naar Lionel Messi, die dit jaar de Copa América won met de Argentijnse nationale ploeg. Nochtans werden Jorginho, Robert Lewandowski en Mo Salah door insiders en analisten veel nadrukkelijker getipt om de Ballon d’Or te winnen. Maar ook Thibaut Courtois mocht zich bekocht voelen maandag in Parijs. Naast de Ballon d’Or werd er toen namelijk ook de Yashin Award uitgereikt, de trofee voor de beste doelman van de wereld. De Rode Duivel, die er een heel sterke jaargang heeft opzitten bij de nationale ploeg en Real Madrid, haalde zelfs de top drie niet in de uitverkiezing als beste doelman. En dat roept toch enorme vragen op.

REVANCHE VAN UEFA EN FIFA?

Misschien heeft het wel te maken met de harde kritiek die Courtois in oktober verstuurde richting de UEFA en de FIFA. Na de uitschakeling van de Rode Duivels nam hij geen blad voor de mond en trok hij aan de alarmbel omdat het speelschema onverantwoord druk is – en zelfs nog drukker wordt - voor de voetballers. “Wij zijn géén robots”, fulmineerde Courtois toen. “Volgend seizoen is er een WK in november, waarna we zullen voetballen tot half juni. We zullen geblesseerd geraken, maar daar geeft niemand een moer om.”



"Ze geven niet om ons, enkel om het geld in hun zakken”, was nog de strafste quote naar de UEFA en de FIFA. Het zou zowat de énige logische reden zijn waarom Thibaut Courtois dit jaar minstens het podium niet haalde in de verkiezing als beste doelman ter wereld, want zijn sportieve prestaties anno 2021 zijn nagenoeg onberispelijk. “Dat verbaast me niet, na mijn opmerking van vorige maand”, zei Courtois er zelf eerder over. Een grote verrassing was de achtste plaats in de prestigieuze verkiezing dus niet voor hem.

WEINIG ERKENNING

Verschillende analisten en waarnemers konden zich niet vinden in de verkiezing van Lionel Messi als Ballon d’Or, maar er heerste minstens evenveel onbegrip over de lage eindklassering van Thibaut Courtois in de Yashin Award. In eigen land vond Philippe Albert het onbegrijpelijk dat Courtois slechts als achtste eindigde. “Dit is erg vreemd. Ik weet niet wie stemt, waarschijnlijk grote kenners van het keeperswerk. Thibaut zal er zelf niet om malen, hij kent zijn kwaliteiten. En Real weet ook wat hij waard is. Hij is één van de beste keepers ter wereld. Dat hij slechts 8ste is, is lachwekkend”, aldus Albert aan RTBF.



Ook Carlo Ancelotti zal wellicht gemengde gevoelens hebben na maandagavond. De coach van Real Madrid noemde Courtois onlangs letterlijk de beste doelman ter wereld van het moment. “Of hij de beste keeper is die ik ooit had? Ik had het geluk om met veel geweldige doelmannen te werken. Casillas, Diego López, Buffon, Cech, Neuer... Maar hij is sowieso één van de beste”, zei de Italiaan. Unai Simon, doelman bij Bilbao, was ook lovend over zijn collega nadat Courtois tegen hem wederom een wereldpartij keepte. “Er is weinig erkenning voor het werk van Courtois bij Real. Ze hebben veel sterren, maar zonder hem zouden ze vandaag niet gewonnen hebben.”

MINSTENS DERDE

Het is een eindeloze discussie om te bepalen wie vandaag écht de beste doelman ter wereld is, maar het staat buiten kijf dat Thibaut Courtois altijd in de top drie moet eindigen. De eindoverwinning van Gianluigi Donnarumma in de Yashin Award is allerminst gestolen, de 22-jarige leidde Italië naar de Europese titel en hij werd ook verkozen tot de beste doelman van het EK. Maar dat Edouard Mendy, Jan Oblak, Ederson, Manuel Neuer, Emiliano Martinez én Kasper Scheichel allen voor Courtois eindigden, is objectief gezien toch onbegrijpelijk.



Thibaut Courtois behoort wekelijks tot de sterkhouders bij Real Madrid, waar hij een groot aandeel heeft in de huidige leidersplaats van Los Blancos. Maar nog straffer is zijn efficiëntie in de reddingen. In de vijf grootste Europese competities waren er in het kalenderjaar 2021 slechts twee doelmannen nog straffer dan hem: Keylor Navas en Mike Maignan, telkens met een miniem verschil. Courtois scoorde in dat onderdeel zelfs 7% hoger dan Donnarumma, 3% dan Mendy en 6% dan Oblak. Een derde plaats in de Yashin Award was dus duidelijk het minimum voor Courtois … Dergelijke statistiek is uiteraard geen absolute waarheid maar het is alleszins veelzeggend.

LEES OOK: Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Is Courtois de beste doelman ter wereld?

Meest recent

KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

10
10
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

24
24
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

96
96
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

198
198
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

52
52
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

103
103
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

255
255
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

139
139
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

281
281
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

117
117
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

281
281
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

278
278
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

261
261
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

524
524
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

564
564
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

99
99
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

191
191
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

517
517
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

542
542
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

323
323
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

260
260
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

80
80
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

285
285
Club Brugge in nesten: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

259
259
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

277
277

Meer sportnieuws