De Belder helpt Deinze met tweeklapper richting tweede plek in 1B

47
De Belder helpt Deinze met tweeklapper richting tweede plek in 1B

Deinze heeft in 1B vanavond een prima zaak gedaan door hekkensluiter Virton puntenloos terug naar huis te sturen. Het team van Wim De Decker voetbalt al een heel seizoen prima maar gaf al enorm veel punten weg in de tweede helft, vandaag hield het een voorsprong wel vast en rukt het op naar de tweede plek.

De competitie in 1B was er voorlopig eentje op twee snelheden. Leider Westerlo blijkt een maatje te groot voor de rest maar daaronder staat iedereen op een zakdoek van mekaar. Het ambitieuze Deinze wou vanavond absoluut de maat nemen van de hekkensluiter, Virton. De club uit de provincie Luxemburg begon prima aan de competitie maar zakte de laatste weken toch wat weg.
Moedige bezoekers houden tandeloos Deinze in bedwang
De Oost-Vlamingen probeerden de wedstrijd meteen in handen te nemen maar veel verder dan een flauwe kopbal van De Belder kwam het in het eerste kwartier niet. Ook nadien bleef Deinze de betere ploeg maar het kon daar te weinig uitgespeelde kansen aan koppelen: Tarfi vond nog een bezoekend been op zijn weg en Sadin hield op het halfuur Dansoko van een doelpunt. Op tien minuten van de pauze stak ook Virton zowaar eens de neus aan het venster, het zwakke schot van Allach bezorgde doelman Dutoit nog de nodige moeite. Een half B-elftal van de bezoekers (wegens enorm veel blessures) hield voorlopig moeiteloos stand, enkel een prima schot van De Belder dat nipt naast de kruising vloog was nog het vermelden waard. Halfweg stond het nog 0-0 in de Dakota Arena.

Voorlopig kan Deinze geen afstand nemen van rode lantaarn Virton.
De Belder maakt het helemaal af
Vlak na de pauze was het dan toch raak voor Deinze: Sadin bracht eerst nog redding bij een kopbal maar de goed gevolgde De Belder duwde binnen: 1-0. Niet veel later verdiende de thuisploeg misschien wel een strafschop na een fout op Mertens in de zestien meter, scheidsrechter Pirard zag er geen graten in. De thuisploeg bleef stevig op het gaspedaal duwen en een prima schot van Bizimana werd nog net door een thuisverdediger in hoekschop verwerkt. Virton streed voor wat het waard was maar kwam finaal tekort, de beste kansen waren in het slot nog voor de thuisploeg en De Belder maakte het uiteindelijk helemaal af door vanuit een scherpe hoek de 2-0 in doel te leggen. In de blessuretijd deed ook topschutter Mertens nog zijn duit in het zakje door een blunder van doelman Sadin af te straffen: 3-0. Zo werd het een ruime en verdiende zege voor de thuisploeg.
Scoreverloop:
1-0 (51') De Belder, 2-0 (86') De Belder, 3-0 (90+1') Mertens

LEES OOK: Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Zal Deinze de tweede plaats pakken in 1B?

Meest recent

Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

19
19
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

99
99
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

34
34
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

60
60
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

39
39
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

94
94
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

10
10
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

10
10
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

69
69
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

177
177
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

93
93
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

86
86
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

746
746
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

71
71
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

139
139
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

92
92
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

37
37
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

374
374
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

403
403
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

205
205
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

387
387
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

384
384
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

85
85
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

353
353
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

119
119

Meer sportnieuws