De Belder helpt Deinze met tweeklapper richting tweede plek in 1B

47
De Belder helpt Deinze met tweeklapper richting tweede plek in 1B

Deinze heeft in 1B vanavond een prima zaak gedaan door hekkensluiter Virton puntenloos terug naar huis te sturen. Het team van Wim De Decker voetbalt al een heel seizoen prima maar gaf al enorm veel punten weg in de tweede helft, vandaag hield het een voorsprong wel vast en rukt het op naar de tweede plek.

De competitie in 1B was er voorlopig eentje op twee snelheden. Leider Westerlo blijkt een maatje te groot voor de rest maar daaronder staat iedereen op een zakdoek van mekaar. Het ambitieuze Deinze wou vanavond absoluut de maat nemen van de hekkensluiter, Virton. De club uit de provincie Luxemburg begon prima aan de competitie maar zakte de laatste weken toch wat weg.
Moedige bezoekers houden tandeloos Deinze in bedwang
De Oost-Vlamingen probeerden de wedstrijd meteen in handen te nemen maar veel verder dan een flauwe kopbal van De Belder kwam het in het eerste kwartier niet. Ook nadien bleef Deinze de betere ploeg maar het kon daar te weinig uitgespeelde kansen aan koppelen: Tarfi vond nog een bezoekend been op zijn weg en Sadin hield op het halfuur Dansoko van een doelpunt. Op tien minuten van de pauze stak ook Virton zowaar eens de neus aan het venster, het zwakke schot van Allach bezorgde doelman Dutoit nog de nodige moeite. Een half B-elftal van de bezoekers (wegens enorm veel blessures) hield voorlopig moeiteloos stand, enkel een prima schot van De Belder dat nipt naast de kruising vloog was nog het vermelden waard. Halfweg stond het nog 0-0 in de Dakota Arena.

Voorlopig kan Deinze geen afstand nemen van rode lantaarn Virton.
De Belder maakt het helemaal af
Vlak na de pauze was het dan toch raak voor Deinze: Sadin bracht eerst nog redding bij een kopbal maar de goed gevolgde De Belder duwde binnen: 1-0. Niet veel later verdiende de thuisploeg misschien wel een strafschop na een fout op Mertens in de zestien meter, scheidsrechter Pirard zag er geen graten in. De thuisploeg bleef stevig op het gaspedaal duwen en een prima schot van Bizimana werd nog net door een thuisverdediger in hoekschop verwerkt. Virton streed voor wat het waard was maar kwam finaal tekort, de beste kansen waren in het slot nog voor de thuisploeg en De Belder maakte het uiteindelijk helemaal af door vanuit een scherpe hoek de 2-0 in doel te leggen. In de blessuretijd deed ook topschutter Mertens nog zijn duit in het zakje door een blunder van doelman Sadin af te straffen: 3-0. Zo werd het een ruime en verdiende zege voor de thuisploeg.
Scoreverloop:
1-0 (51') De Belder, 2-0 (86') De Belder, 3-0 (90+1') Mertens

LEES OOK: Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Zal Deinze de tweede plaats pakken in 1B?

Meest recent

Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

0
0
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

56
56
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

45
45
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

34
34
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

110
110
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

183
183
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

155
155
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

84
84
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

162
162
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

38
38
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

96
96
Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Union SG groeide zeer snel uit tot een Belgische topclub na de promotie. In 2020 had het echter ook ...

51
51
Ronaldo achterna: nieuw avontuur Courtois en Gerzig?

De streamingdiensten focussen zich meer en meer op de sportwereld en de grote figuren achter de ...

26
26
Lierse jubelt met ruwe diamant: “Ik wil naar JPL”

Lierse speelt momenteel in de Challenger Pro League. De Belgische traditieclub heeft de ambitie om ...

68
68
Bayern geeft Kompany-update: “Ernstig en serieus”

Vincent Kompany is herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester zal een ...

131
131
Koni De Winter krijgt er flink van langs, Theate blundert

Koni De Winter zat afgelopen WK in de selectie van de Rode Duivels, maar de centrale verdediger ...

23
23
Crisis bij Man Utd: Tielemans duidelijk over ontslag Carrick

Vorig seizoen leek Manchester United goed op weg om weer de aansluiting met de Engelse top te maken, ...

65
65
Chelsea maakt dezelfde fout: "Nieuwe De Bruyne of Lukaku"

De voorbije jaren kwam Chelsea zeer graag in België shoppen en met Mike Penders en Roméo ...

33
33
Transfers Sibierski gebuisd? Bornauw geeft zijn rapport

De povere resultaten van de laatste weken hebben ervoor gezorgd dat alles bij Anderlecht in vraag ...

144
144
RWDM knipt ook laatste band met Textor door

Bij RWDM speelden zich de voorbije jaren enkele van de meest bizarre taferelen in het Belgische ...

42
42
"De beste coach in de JPL" - verrassende naam krijgt lof

Dit weekend zijn we in de Jupiler Pro League al toe aan de tiende speeldag. In de voorbije weken ...

78
78
Ontslag aan de orde? Bornauw tikt Bruno stevig op de vingers

Zaterdag krijgt Anderlecht het bezoek van Westerlo en er staat grote druk op die wedstrijd. Na de ...

186
186
TRANSFERUURTJE: 'Deschamps keert terug, drama voor Bakayoko'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

97
97
Inter en AC Milan pakken uit met nieuw miljardenstadion

Niet enkel Club Brugge, maar ook enkele Europese grootmachten willen een nieuw stadion bouwen. ...

94
94
Vannieuwkerke slaat keihard terug na ongeziene soap aan kust

De soap bij KV Diksmuide Oostende krijgt opnieuw een opvallend vervolg. Claude Vindevogel, de ...

68
68

Meer sportnieuws