De Belder helpt Deinze met tweeklapper richting tweede plek in 1B

47 stemmen
De Belder helpt Deinze met tweeklapper richting tweede plek in 1B

Deinze heeft in 1B vanavond een prima zaak gedaan door hekkensluiter Virton puntenloos terug naar huis te sturen. Het team van Wim De Decker voetbalt al een heel seizoen prima maar gaf al enorm veel punten weg in de tweede helft, vandaag hield het een voorsprong wel vast en rukt het op naar de tweede plek.

De competitie in 1B was er voorlopig eentje op twee snelheden. Leider Westerlo blijkt een maatje te groot voor de rest maar daaronder staat iedereen op een zakdoek van mekaar. Het ambitieuze Deinze wou vanavond absoluut de maat nemen van de hekkensluiter, Virton. De club uit de provincie Luxemburg begon prima aan de competitie maar zakte de laatste weken toch wat weg.
Moedige bezoekers houden tandeloos Deinze in bedwang
De Oost-Vlamingen probeerden de wedstrijd meteen in handen te nemen maar veel verder dan een flauwe kopbal van De Belder kwam het in het eerste kwartier niet. Ook nadien bleef Deinze de betere ploeg maar het kon daar te weinig uitgespeelde kansen aan koppelen: Tarfi vond nog een bezoekend been op zijn weg en Sadin hield op het halfuur Dansoko van een doelpunt. Op tien minuten van de pauze stak ook Virton zowaar eens de neus aan het venster, het zwakke schot van Allach bezorgde doelman Dutoit nog de nodige moeite. Een half B-elftal van de bezoekers (wegens enorm veel blessures) hield voorlopig moeiteloos stand, enkel een prima schot van De Belder dat nipt naast de kruising vloog was nog het vermelden waard. Halfweg stond het nog 0-0 in de Dakota Arena.

Voorlopig kan Deinze geen afstand nemen van rode lantaarn Virton.
De Belder maakt het helemaal af
Vlak na de pauze was het dan toch raak voor Deinze: Sadin bracht eerst nog redding bij een kopbal maar de goed gevolgde De Belder duwde binnen: 1-0. Niet veel later verdiende de thuisploeg misschien wel een strafschop na een fout op Mertens in de zestien meter, scheidsrechter Pirard zag er geen graten in. De thuisploeg bleef stevig op het gaspedaal duwen en een prima schot van Bizimana werd nog net door een thuisverdediger in hoekschop verwerkt. Virton streed voor wat het waard was maar kwam finaal tekort, de beste kansen waren in het slot nog voor de thuisploeg en De Belder maakte het uiteindelijk helemaal af door vanuit een scherpe hoek de 2-0 in doel te leggen. In de blessuretijd deed ook topschutter Mertens nog zijn duit in het zakje door een blunder van doelman Sadin af te straffen: 3-0. Zo werd het een ruime en verdiende zege voor de thuisploeg.
Scoreverloop:
1-0 (51') De Belder, 2-0 (86') De Belder, 3-0 (90+1') Mertens

LEES OOK: Meunier verbaast vriend en vijand: terugkeer naar België?

Zal Deinze de tweede plaats pakken in 1B?

Meest recent

Anderlecht hoopt: breken twee aanwinsten deze zomer door?

Bij RSC Anderlecht haalde men in het tijdperk veel kwantiteit, maar te weinig kwaliteit. Hoe staat ...

87
87
Taravel voorspelt grote toekomst voor RSCA-speler

Bij RSC Anderlecht zijn ze tevreden dat het seizoen voorbij is. De club kende vanaf het begin, via ...

74
74
'Drama voor Rode Duivels: sterkhouder mist WK-start'

Bondscoach Rudi Garcia begint toch met de nodige zorgen aan het WK. Romelu Lukaku topfit krijgen, ...

112
112
Standard of Antwerp? Wilmots duidelijk over Teuma

Waar speelt Teddy Teuma in het seizoen 2025/2026? De bijna 33-jarige middenvelder staat nog tot eind ...

83
83
'Anderlecht waagt zich aan levensgevaarlijke trainersgok'

Anderlecht is klaar voor een stevige gok op de trainersmarkt. Paars-wit heeft een aanbieding ...

204
204
"Vermeeren naar Club Brugge? Waarom niet?"

Waar speelt Arthur Vermeeren volgend seizoen? De jonge middenvelder maakte de afgelopen jaren niet ...

464
464
Deschacht komt met groot transfernieuws omtrent De Cat

RSC Anderlecht gaat Nathan De Cat verliezen. Dat staat zo goed als vast. Olivier Deschacht had in de ...

262
262
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

52
52
Sibierski tevreden: Anderlecht toont wél ambitie

RSC Anderlecht is al even bezig met het voorbereiden van de zomermercato. Antoine Sibierski krijgt ...

231
231
'Barcelona volledig los: nieuwe transferbom vlak na Gordon'

FC Barcelona staat op punt een grote slag te slaan op de mercato. Volgens verschillende bronnen is ...

128
128
'Knoop doorgehakt: Club verliest eerste kampioenenspeler'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato een aanzienlijk deel van zijn kampioenenploeg kwijtspelen. ...

476
476
Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

392
392
Weer prijs voor Engeland: Palace pakt Conference League

Een week nadat Aston Villa de Europa League veroverde, heeft een Engelse club ook beslag gelegd op ...

77
77
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

279
279
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

110
110
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

505
505
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

356
356
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

208
208
"Bestaat niet meer" - trieste conclusie na seizoen Anderlecht

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

472
472
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

269
269
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

695
695
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

495
495
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

280
280
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

433
433
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

24
24

Meer sportnieuws