De Belder helpt Deinze met tweeklapper richting tweede plek in 1B

door
De Belder helpt Deinze met tweeklapper richting tweede plek in 1B

Deinze heeft in 1B vanavond een prima zaak gedaan door hekkensluiter Virton puntenloos terug naar huis te sturen. Het team van Wim De Decker voetbalt al een heel seizoen prima maar gaf al enorm veel punten weg in de tweede helft, vandaag hield het een voorsprong wel vast en rukt het op naar de tweede plek.

De competitie in 1B was er voorlopig eentje op twee snelheden. Leider Westerlo blijkt een maatje te groot voor de rest maar daaronder staat iedereen op een zakdoek van mekaar. Het ambitieuze Deinze wou vanavond absoluut de maat nemen van de hekkensluiter, Virton. De club uit de provincie Luxemburg begon prima aan de competitie maar zakte de laatste weken toch wat weg.
Moedige bezoekers houden tandeloos Deinze in bedwang
De Oost-Vlamingen probeerden de wedstrijd meteen in handen te nemen maar veel verder dan een flauwe kopbal van De Belder kwam het in het eerste kwartier niet. Ook nadien bleef Deinze de betere ploeg maar het kon daar te weinig uitgespeelde kansen aan koppelen: Tarfi vond nog een bezoekend been op zijn weg en Sadin hield op het halfuur Dansoko van een doelpunt. Op tien minuten van de pauze stak ook Virton zowaar eens de neus aan het venster, het zwakke schot van Allach bezorgde doelman Dutoit nog de nodige moeite. Een half B-elftal van de bezoekers (wegens enorm veel blessures) hield voorlopig moeiteloos stand, enkel een prima schot van De Belder dat nipt naast de kruising vloog was nog het vermelden waard. Halfweg stond het nog 0-0 in de Dakota Arena.

Voorlopig kan Deinze geen afstand nemen van rode lantaarn Virton.
De Belder maakt het helemaal af
Vlak na de pauze was het dan toch raak voor Deinze: Sadin bracht eerst nog redding bij een kopbal maar de goed gevolgde De Belder duwde binnen: 1-0. Niet veel later verdiende de thuisploeg misschien wel een strafschop na een fout op Mertens in de zestien meter, scheidsrechter Pirard zag er geen graten in. De thuisploeg bleef stevig op het gaspedaal duwen en een prima schot van Bizimana werd nog net door een thuisverdediger in hoekschop verwerkt. Virton streed voor wat het waard was maar kwam finaal tekort, de beste kansen waren in het slot nog voor de thuisploeg en De Belder maakte het uiteindelijk helemaal af door vanuit een scherpe hoek de 2-0 in doel te leggen. In de blessuretijd deed ook topschutter Mertens nog zijn duit in het zakje door een blunder van doelman Sadin af te straffen: 3-0. Zo werd het een ruime en verdiende zege voor de thuisploeg.
Scoreverloop:
1-0 (51') De Belder, 2-0 (86') De Belder, 3-0 (90+1') Mertens

Zal Deinze de tweede plaats pakken in 1B?

Meest recent

Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

30
30
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

121
121
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

218
218
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

75
75
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

197
197
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

243
243
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

46
46
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

468
468
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

364
364
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

147
147
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

463
463
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

423
423
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

78
78
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

356
356
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

583
583
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

213
213
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

252
252
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

314
314
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

310
310
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

378
378
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

559
559
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

201
201
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

311
311
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

513
513
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

393
393

Meer sportnieuws