"Gigantisch probleem bij Anderlecht"

door

Vincent Kompany lag ruim een week geleden nog zwaar onder vuur. RSC Anderlecht presteert wisselvallig en de coach kreeg de volle laag. Vital Borkelmans vindt het onterecht.


Kompany leverde vorig seizoen uitstekend werk door met een matige kern een Europees ticket te behalen. Dat werd echter te grabbel gegooid tegen Vitesse, een ploeg die we inzake spelerskern kunnen vergelijken met die van RSCA. Paars-Wit gaf echter niet thuis in Arnhem. In de competitie gaat het op en af, waardoor Anderlecht buiten de top vier viel. Borkelmans is van mening dat Anderlecht niet zo een goede ploeg heeft. RSCA heeft een betere kern dan vorig jaar, er zijn meer wisselmogelijkheden, maar na het vertrek van Sambi Lokonga en Lukas Nmecha lijkt de basiself niet echt sterker te zijn geworden.

ONTERECHTE KRITIEK OP KOMPANY

Borkelmans neemt het op voor Kompany. “Ik vind de kritiek op Kompany onterecht. Je hoorde sommige mensen al over zijn ontslag praten… Hij heeft gewoon niet het materiaal dat Anderlecht-waardig is. Ik stuurde hem een berichtje om hem te steunen. Hij reageerde wel en liet weten dat hij de stress wel aankan”, zegt hij aan Mid Mid.

Kompany zorgde voor rust door te winnen bij Sporting Charleroi en Seraing uit te schakelen in de Beker van België. De Brusselaars hopen zondag tegen Zulte Waregem die reeks verder te kunnen zetten. Nadien volgen matchen tegen Seraing en STVV, waardoor er hoop is op een reeks van overwinningen. Al is dat altijd moeilijk voorspelbaar in de Jupiler Pro League

LEES OOK: 'PSV laat Anderlecht stikken: deal op de valreep afgeblazen'

Is er te weinig kwaliteit bij RSCA?

Meest recent

Monaco wél met goed gevoel naar CL dankzij oude bekende

Volgende week zijn Union en Club Brugge een eerste keer aan zet in de Champions League. In hun ...

21
21
Vanaken duidt oorzaak aan voor pijnlijke nederlaag

Club Brugge trekt met een flinke kater de Champions League in. Het leed zaterdag immers al zijn ...

137
137
Onklopbare Scherpen schat kansen Union tegen PSV in

Union trekt met een goed gevoel richting de Champions League, nadat het zaterdagavond in zijn ...

19
19
De Bruyne zet Napoli op weg naar nieuwe vlotte zege

De veelbesproken overgang van Kevin De Bruyne naar Napoli deze zomer blijkt vooralsnog een schot in ...

40
40
Zoon van oud-sterkhouder Club weldra in JPL?

De transfermarkt is sinds enkele dagen gesloten in België, maar heel wat clubs blijven ...

62
62
Keiharde blamage: Hongerige Wolven vloeren dramatisch Club

Onze tweede deelnemer aan de CL, Club Brugge, heeft vanavond een ferm blauwtje gelopen in ...

140
140
2 opmerkelijke VAR-beslissingen: werd Club bestolen?

Club Brugge beleeft geen makkelijke avond in La Louvière. De bekerwinnaar lijkt met het hoofd ...

490
490
Union gewaarschuwd: PSV houdt doelpuntenkermis in Nijmegen

Dinsdagavond maakt Union zijn grote debuut in de Champions League. Daarbij krijgt het PSV als eerste ...

19
19
KV Kortrijk raast door CPL, De Camargo onder zware druk

KV Kortrijk leeft voorlopig aan 200% na de degradatie uit de Jupiler Pro League. De Kerels vloerden ...

47
47
Pocognoli meldt alsnog flinke opsteker voor Champions League

Union boekte zaterdag een zeer nipte zege op het veld van rode lantaarn Dender, dat pas door een ...

16
16
Keeperskwestie Club laait weer op: fans woedend

Club Brugge probeert zaterdagavond in La Louvière vertrouwen te tanken met het oog op de ...

398
398
Godts schittert bij Ajax maar krijgt tóch tik

Mika Godts heeft zaterdag nog eens zijn enorme talent laten zien bij Ajax. Onze jonge landgenoot ...

47
47
Kompany glundert: Bayern haalt snoeihard uit tegen HSV

Vincent Kompany blijft voorlopig een foutloos parcours rijden met Bayern München dit seizoen. ...

105
105
Openda debuteert in sensationele zege Juve tegen Inter

In de Serie A stond zaterdag de Derby dell'Italia op het programma. Net als vorig seizoen - toen ...

61
61
Union spartelt voorbij Dender en tankt vertrouwen voor CL

Na een zeer moeizame wedstrijd heeft Union in de slotfase toch de drie punten gepakt in Denderleeuw. ...

41
41
Zorgen in omgeving Viktor Verhulst: “Is hij zwakbegaafd?”

In de nieuwste aflevering van ‘De Verhulstjes’ klinkt er plots ongerustheid in het ...

96
96
Hayen zorgt voor verrassingen in basiself Club Brugge

Club Brugge speelt om 20u45 in en tegen La Louvière. Blauw-Zwart verloor op de vorige ...

205
205
Genk liet toptalent gaan: De Condé maakt bizarre eis bekend

Bij KRC Genk hebben ze toch wel wat wijzigingen doorgevoerd op de jeugdacademie. Er is een ander ...

300
300
STVV zoekt oplossing: Vrancken baalt om vertrek

STVV kende een zeer goede mercato. De club deed enkele zeer goede transfers, maar ze verkochten ook ...

60
60
Beresterke Godts de grote held bij Ajax

Ajax begon niet al te best aan het seizoen in de Eredivisie. Ze namen het vandaag in de eigen ArenA ...

45
45
Mbappé flikt het weer en trekt Real Madrid over de streep

Real Madrid moest al om 16u15 aan de bak. Ze gingen op bezoek bij Real Sociedad, altijd een ...

52
52
Lommel doet gouden zaken in pittige Limburgse derby

Na een pittige Limburgse derby heeft Lommel gouden zaken gedaan. De bezoekers pakten de zege bij ...

69
69
Essevee straft pover OHL af met dodelijke efficiëntie

Essevee blijft het niet onaardig doen bij zijn terugkeer op het hoogste niveau. Vandaag won een ...

41
41
Twee Rode Duivels vallen geblesseerd uit, Tolu maakt debuut

Arsenal won eerder op de dag vlot van Nottingham Forest, maar om 16u stonden er nog een aantal ...

59
59
Straffe Bakayoko laat Bundesliga zijn enorme talent zien

Bayer Leverkusen won gisteren zijn duel en dat was nodig na een 1 op 6. Vandaag stonden er in de ...

59
59

Meer sportnieuws