Vrancken doet voorstel als fans toch niet meer welkom zijn

door
Vrancken doet voorstel als fans toch niet meer welkom zijn

Het voetbal kan voorlopig nog altijd fans blijven ontvangen, al volgt er nog overleg tussen de Pro League en de overheid. Wouter Vrancken heeft een duidelijke mening over voetbal zonder fans.


AA Gent liet via voorzitter Ivan De Witte in VTM Nieuws al verstaan dat spelen zonder fans hen in 2021 nog drie à vier miljoen euro aan inkomstenverlies zou kosten. Vrancken is dan ook van mening dat voetballen zonder fans geen oplossing is.

INHAALMATCHEN

"Als er geen publiek meer welkom zou zijn, dan zou men de matchen beter enkele weken verplaatsen. Financieel zouden de clubs enorm lijden als er weer geen publiek toegelaten wordt. Wedstrijden uitstellen zou dat euvel verhelpen. Alleen is het maar de vraag of de Pro League matchen zou willen en kunnen uitstellen wegens de propvolle kalender. Al hebben ze in principe twee speeldata voor inhaalmatchen”, zei hij aan Het Laatste Nieuws. KV Mechelen neemt het dit weekend op tegen KRC Genk en mag voorlopig nog een vol huis verwachten. Het valt te hopen dat dit komende weken ook nog het geval zal zijn.

In Nederland was dat ook een denkpiste, maar daar besloten ze om de wedstrijden wel voor gesloten deuren te spelen. Daardoor moeten de clubs financieel door de zure appel bijten. In België is het zo ver dus nog niet, maar als de cijfers de komende weken niet drastisch gaan verbeteren, zal het wellicht niet lang meer duren vooraleer dergelijke maatregelen ook in ons land zullen worden genomen.

LEES OOK: KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

Zullen in België de deuren ook nog gaan sluiten?

Meest recent

"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

37
37
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

9
9
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

256
256
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

211
211
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

182
182
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

57
57
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

126
126
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

313
313
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

88
88
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

211
211
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

91
91
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

439
439
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

65
65
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

448
448
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

875
875
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

258
258
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

1141
1141
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

592
592
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

564
564
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

623
623
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

26
26
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

70
70
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

531
531
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

408
408
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

293
293

Meer sportnieuws