Vrancken doet voorstel als fans toch niet meer welkom zijn

door
Vrancken doet voorstel als fans toch niet meer welkom zijn

Het voetbal kan voorlopig nog altijd fans blijven ontvangen, al volgt er nog overleg tussen de Pro League en de overheid. Wouter Vrancken heeft een duidelijke mening over voetbal zonder fans.


AA Gent liet via voorzitter Ivan De Witte in VTM Nieuws al verstaan dat spelen zonder fans hen in 2021 nog drie à vier miljoen euro aan inkomstenverlies zou kosten. Vrancken is dan ook van mening dat voetballen zonder fans geen oplossing is.

INHAALMATCHEN

"Als er geen publiek meer welkom zou zijn, dan zou men de matchen beter enkele weken verplaatsen. Financieel zouden de clubs enorm lijden als er weer geen publiek toegelaten wordt. Wedstrijden uitstellen zou dat euvel verhelpen. Alleen is het maar de vraag of de Pro League matchen zou willen en kunnen uitstellen wegens de propvolle kalender. Al hebben ze in principe twee speeldata voor inhaalmatchen”, zei hij aan Het Laatste Nieuws. KV Mechelen neemt het dit weekend op tegen KRC Genk en mag voorlopig nog een vol huis verwachten. Het valt te hopen dat dit komende weken ook nog het geval zal zijn.

In Nederland was dat ook een denkpiste, maar daar besloten ze om de wedstrijden wel voor gesloten deuren te spelen. Daardoor moeten de clubs financieel door de zure appel bijten. In België is het zo ver dus nog niet, maar als de cijfers de komende weken niet drastisch gaan verbeteren, zal het wellicht niet lang meer duren vooraleer dergelijke maatregelen ook in ons land zullen worden genomen.

LEES OOK: Genk helemaal terug: Hayen geeft oorzaak ommekeer

Zullen in België de deuren ook nog gaan sluiten?

Meest recent

Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

3
3
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

13
13
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

34
34
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

104
104
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

70
70
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

37
37
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

44
44
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

26
26
Bayern op cruise control voorbij moedig 'Belgisch' Werder

Bayern München wist wat het namiddag moest doen op het veld van Werder Bremen: winnen. Borussia ...

35
35
"Anderlecht? Leuk, maar niet te vergelijken met Ajax"

RSC Anderlecht en Ajax zijn twee clubs die al jaren op de sukkel zijn, al is het in Amsterdam minder ...

103
103
Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Beerschot neemt het vanavond op verplaatsing op tegen KV Kortrijk. Dat is een bijzonder belangrijk ...

147
147
'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Het is al héél lang geen geheim dat Royal Antwerp FC deels te koop staat. Een nieuwe ...

276
276
Boskamp gelooft in Anderlecht: "Zou goede keuze zijn"

Johan Boskamp was dertig jaar geleden trainer in een periode dat RSC Anderlecht de nummer ...

313
313
'Standard gaat strijd aan voor absolute knaltransfer'

Standard hoopt de top zes te halen, maar dat wordt bijzonder moeilijk. De Rouches kijken echter ook ...

134
134
'Kassa, kassa bij STVV: miljoenensom lonkt'

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar dat gaat ook gevolgen hebben. Het lijkt nu al vast ...

155
155
‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

464
464
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

58
58
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

128
128
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

45
45
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

566
566
Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

849
849
Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

236
236
Genk helemaal terug: Hayen geeft oorzaak ommekeer

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

306
306
TRANSFERUURTJE: 'Bliksem-exit bij Club, recorddeal Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

399
399
‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in de Champions League. Verschillende smaakmakers staan ...

256
256

Meer sportnieuws