Kompany schept duidelijkheid over aantreden Olsson en Refaelov

183 stemmen
Kompany schept duidelijkheid over aantreden Olsson en Refaelov

RSC Anderlecht wist de crisis te bezweren door te winnen bij Sporting Charleroi en zich te plaatsen voor de kwartfinales van de Croky Cup. Tegen Zulte Waregem moet het echter ook winnen en Vincent Kompany sprak voor die partij de media toe.


Over Kristoffer Olsson en Lior Refaelov: "Ze hebben beiden getraind en we hopen dat ze 100% zijn voor Zulte Waregem."

Over de vaak zwakke start aan de match: "Onze twee meest ervaren spelers maakten een penaltyfout tegen Seraing. Over een jeugdzonde kan ik niet spreken bij hen. Ik ben tevreden over het feit dat we kunnen terugknokken na zo een begin. Onze ploeg deed dat al meermaals en daar verdienen ze lof voor. Ze moeten echter zo aan een match beginnen en dat leeft nu in de groep. We moeten zo 90 minuten kunnen spelen en dan hebben we een ploeg die kan genieten van bepaalde matchen. Dat is nu nog niet al te vaak geweest. We moeten defensief stabiel zijn als ploeg. Als we in een moeilijk moment zitten in de match moeten we daar misschien geconcentreerder zijn. We moeten geduldig zijn en als dat eerste doelpunt valt bij ons, gaat het meestal wel vlot."

Over Zulte Waregem: "Het hanteert een nieuw systeem en straalt iets meer vertrouwen uit. Ze hebben fysieke kracht en veel lengte. Er zijn een aantal spelers met een individuele actie. We moeten voor ons de lat hoog leggen en leren uit de fouten uit onze vorige wedstrijden. Ik hoop het stabiele Anderlecht van tegen Charleroi te zien en het Anderlecht dat vaak goed speelt na die eerste 20 minuten. Als we dat kunnen combineren, zal ik tevreden zijn."

LEES OOK: 'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Zullen beiden starten?

Meest recent

Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

195
195
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

145
145
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

60
60
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

52
52
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

479
479
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

229
229
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

106
106
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

106
106
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

111
111
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

9
9
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

91
91
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

263
263
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

105
105
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

390
390
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

97
97
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

35
35
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

133
133
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

545
545
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

200
200
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

70
70
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

347
347
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

264
264
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

138
138
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

192
192
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

515
515

Meer sportnieuws