Union SG duwt door voor prachtig project van 70 miljoen

door
Union SG duwt door voor prachtig project van 70 miljoen

Union SG voert een zeer goed sportief beleid en deed de afgelopen jaren een pak goede transfers. CEO Philippe Bormans is ook bezig met enkele projecten naast het veld. Hij gaf er meer uitleg over.


Union SG speelt nog steeds in het Dudenpark, maar daar hoopt het over enkele jaren te vertrekken. De club zou het iconische stadion wel willen houden als oefencomplex. Bormans gaf meer uitleg over de stadionplannen van de competitieleider.

70 MILJOEN EURO

"We willen er in etappes naartoe. De eerste zou de constructie zijn van een stadion met 14.000 zitplaatsen. Nadien zijn er dan mogelijkheden om uit te breiden tot 17.000 plaatsen en nadien tot 22.000”, aldus Bormans aan La Capitale. Union SG liet in het verleden al weten dat het een zeer ecologisch stadion wil en de gesprekken met de nodige instanties lopen al. Het is echter niet makkelijk om in een complexe stad als Brussel ruimte én de nodige vergunningen te vinden. RSC Anderlecht probeerde het ook al, maar Bormans is van mening dat het voor Union iets makkelijker zal verlopen aangezien zij geen stadion van 40.000 zitplaatsen willen neerpoten.

De eigenaars van Union SG hebben ondertussen al een budget vrijgemaakt. De club hoopt met 50 à 70 miljoen euro een nieuw en modern stadion neer te zetten. Dit seizoen is het Dudenpark al regelmatig uitverkocht geweest en de club hoopt in de toekomst zijn supportersaantal nog verder uit te breiden door een nieuw stadion. Voorlopig is het nog niet duidelijk waar het nieuwe stadion gaat komen, daar hoopt de club de komende maanden een akkoord over te vinden.

LEES OOK: Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Gaat Union een vaste waarde worden in 1A?

Meest recent

Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

13
13
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

33
33
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

287
287
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

87
87
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

16
16
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

316
316
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

94
94
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

171
171
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

292
292
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

598
598
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

800
800
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

170
170
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

46
46
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

122
122
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

145
145
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

172
172
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

116
116
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

93
93
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

250
250
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

286
286
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

125
125
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

178
178
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

407
407
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

347
347
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

124
124

Meer sportnieuws