Union SG duwt door voor prachtig project van 70 miljoen

door
Union SG duwt door voor prachtig project van 70 miljoen

Union SG voert een zeer goed sportief beleid en deed de afgelopen jaren een pak goede transfers. CEO Philippe Bormans is ook bezig met enkele projecten naast het veld. Hij gaf er meer uitleg over.


Union SG speelt nog steeds in het Dudenpark, maar daar hoopt het over enkele jaren te vertrekken. De club zou het iconische stadion wel willen houden als oefencomplex. Bormans gaf meer uitleg over de stadionplannen van de competitieleider.

70 MILJOEN EURO

"We willen er in etappes naartoe. De eerste zou de constructie zijn van een stadion met 14.000 zitplaatsen. Nadien zijn er dan mogelijkheden om uit te breiden tot 17.000 plaatsen en nadien tot 22.000”, aldus Bormans aan La Capitale. Union SG liet in het verleden al weten dat het een zeer ecologisch stadion wil en de gesprekken met de nodige instanties lopen al. Het is echter niet makkelijk om in een complexe stad als Brussel ruimte én de nodige vergunningen te vinden. RSC Anderlecht probeerde het ook al, maar Bormans is van mening dat het voor Union iets makkelijker zal verlopen aangezien zij geen stadion van 40.000 zitplaatsen willen neerpoten.

De eigenaars van Union SG hebben ondertussen al een budget vrijgemaakt. De club hoopt met 50 à 70 miljoen euro een nieuw en modern stadion neer te zetten. Dit seizoen is het Dudenpark al regelmatig uitverkocht geweest en de club hoopt in de toekomst zijn supportersaantal nog verder uit te breiden door een nieuw stadion. Voorlopig is het nog niet duidelijk waar het nieuwe stadion gaat komen, daar hoopt de club de komende maanden een akkoord over te vinden.

LEES OOK: 'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Gaat Union een vaste waarde worden in 1A?

Meest recent

Crisis bij Anderlecht: fans schreeuwen om dubbel ontslag

De zoveelste crisis bij RSC Anderlecht lijkt compleet. Na de recente 5 op 18 werd zondagmiddag ook ...

54
54
Over en uit Hasi? Scherp Standard mept Anderlecht knock-out

Zijn de dagen van Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht geteld? In de match die absoluut ...

224
224
Club Brugge-stunt tegen Atlético: dit zeggen de cijfers

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

35
35
Heldenrol Godts eindigt in nieuwe optater voor Ajax

In de Nederlandse Eredivisie blijft Ajax uiterst wisselvallig presteren. Na een dubbeslag van Mika ...

16
16
Anderlecht in nesten op Sclessin: "Hoe kan hij profvoetballer zijn?!"

Sclessin vormde zondagmiddag het decor van een immer geladen clash tussen aartsrivalen Standard en ...

261
261
'Coach geeft groen licht: Genk-transfer op de valreep'

KRC Genk beleefde een erg rustige wintermercato tot dusver. Maar daar kan daags voor het verstrijken ...

236
236
Sels incasseert mokerslag, extra Belg naar Eredivisie

Het einde van de wintermercato is in zicht en dus worden nog volop deals beklonken. Een aantal van ...

40
40
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Club Brugge wil vlak voor het sluiten van de winterse transfermarkt zijn selectie versterken ...

479
479
Opvallende transferdeal Anderlecht: ook bondscoach betrokken

RSC Anderlecht heeft deze week zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd ...

519
519
Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

154
154
Clement onthult: "Welke Club-speler goede coach zou zijn?"

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

288
288
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

383
383
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

88
88
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

72
72
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

80
80
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

274
274
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

267
267
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

120
120
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

383
383
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

623
623
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

73
73
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

284
284
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

147
147
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

114
114
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

1330
1330

Meer sportnieuws