TRANSFERUURTJE: 'Lewandowski wil weg, megabod voor Haaland'

door
TRANSFERUURTJE: 'Lewandowski wil weg, megabod voor Haaland'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels al een tijdje gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De voorbije dagen doken er geruchten op dat Christian Kouamé al in januari Anderlecht zou kunnen verlaten. De Ivoriaan geniet interesse van Torino, waar ze hem als ideale vervanger zien voor de geblesseerde Andrea Belotti. Maar bij Anderlecht hebben ze er alle vertrouwen in dat de spits gewoon tot het einde van het seizoen zal blijven.



Mogelijk geeft Seraing een bekende naam een nieuwe kans. De promovendus heeft immers Daniel Opare al meer dan een week op proef en de Ghanese rechtsachter zou ook een goede indruk maken. Een contract lijkt er daardoor wel in te zitten. In het verleden passeerde Opare al bij onder meer Real Madrid, Standard en Antwerp. Hij zit zonder club nadat hij geen nieuw contract kreeg bij Zulte Waregem in de zomer. 

BUITENLAND
Robert Lewandowski greep tot veler verbazing naast de Gouden Bal en dat zou er weleens kunnen voor gaan zorgen dat de Poolse scherpschutter Bayern München gaat verlaten. De Pool denkt bij een andere club meer kans te maken om de prijs in de wacht te slepen en zou daarom aan zijn makelaar Pini Zahavi de opdracht gegeven hebben om een transfer naar Real Madrid in gang te zetten. De kans dat zijn plan zal slagen lijkt wel klein.



De kans op een transfer van Erling Haaland lijkt dan weer een pak groter te zijn. Er zou alvast een eerste bod op weg zijn voor de Noorse spits, want Manchester United zou bereid zijn om 120 miljoen euro op tafel te leggen om hem bij Borussia Dortmund weg te kapen. Nieuwe trainer Ralf Rangnick kent Haaland immers zeer goed, want hij was de man die Haaland destijds naar Red Bull Salzburg haalde.

Intussen zien ze bij Man Utd wel een clubicoon vertrekken. Michael Carrick nam de ploeg de voorbije wedstrijden onder zijn hoede na het ontslag van Ole Gunnar Solskjaer, maar kondigt nu zijn vertrek in. De ex-middenvelder zal dus niet aan de slag gaan in de staf van Rangnick.



Het is nog niet duidelijk waar Dries Mertens volgend seizoen zal spelen. Zijn contract bij Napoli loopt op het einde van het seizoen af en in Italië verwacht men dat er zich een nieuwe transfersoap rond de Rode Duivel zal ontspinnen. Napoli zal immers voor de lente geen beslissing nemen over een verlenging en Mertens zal er sowieso moeten inleveren, terwijl na zijn recente prestaties ongetwijfeld de nodige clubs aan hem zullen komen snuffelen.

Roman Yaremchuk trok pas in de zomer van AA Gent naar Benfica, maar zou in januari alweer een nieuwe toptransfer kunnen maken. Hij zou namelijk hoog op het verlanglijstje van AC Milan staan, want de Rossoneri zouden hem op termijn als opvolger van Giroud en Ibrahimovic zien. Ze zouden daarom Yaremchuk willen huren met aankoopoptie.

LEES OOK: Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

Zou Lewandowski bij Real meer kans maken op de Gouden Bal?

Meest recent

'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

13
13
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

52
52
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

108
108
Van Gucht in de clinch op VRT-sportredactie: "Hij lag nog in bed"

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

53
53
Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

92
92
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

167
167
'Leko verlekkert zich: Club pakt zwaar uit op transfermarkt'

De sportieve leiding van Club Brugge zorgde deze week voor een schokgolf door een trainerswissel ...

363
363
'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Met achtereenvolgens Antwerp FC, Club Brugge en KVC Westerlo, staat KAA Gent voor een nog een pittig ...

556
556
‘Leko-shock bij Club Brugge: kleedkamer staat op springen’

In de kleedkamer van Club Brugge voelt iedereen dat er iets staat te gebeuren. Spelers die Leko nog ...

324
324
'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

232
232
'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

RSC Anderlecht staat voor een pittig einde van 2025 met duels tegen achtereenvolgens STVV, Antwerp ...

316
316
Union gelooft eigen ogen niet: "Mijn voetbalhart bloedt"

De eerste Champions League-campagne van Union SG dreigt te gaan stranden in de League Phase. De ...

117
117
Eerste basiself Leko: twee cruciale wissels bij Club Brugge

Na alle commotie van de voorbije dagen, moet Club Brugge woensdagavond weer vol aan de bak. In de ...

532
532
Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

173
173
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

58
58
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

65
65
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

71
71
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

144
144
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

323
323
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

253
253
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

392
392
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

60
60
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

421
421
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

119
119
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

190
190

Meer sportnieuws