Anderlecht maakt zich grote zorgen om Olsson

483 stemmen
Anderlecht maakt zich grote zorgen om Olsson

Woensdag kreeg Kristoffer Olsson tegen Seraing verplichte rust van Vincent Kompany. De coach van Anderlecht rekent hard op zijn Zweedse middenvelder, iets wat zijn 1.602 minuten op de teller bewijzen. Maar voorlopig is de stijlrijke Olsson nog veel te weinig bepalend voor Sporting. Nochtans bezit hij de juiste kwaliteiten om beslissender te worden.


ANDERLECHT-VOETBALLER

Pas op zijn zestiende leerde Kristoffer Olsson spelen met ijzeren studs onder zijn voetbalschoenen. In Zweden voetbalde hij steeds op kunstgrasvelden, waarop hij zijn uitstekende balbehandeling onder de knie kreeg. En die techniek en voetballend vermogen raakte Olsson nooit meer kwijt. “Olsson heeft zijn opleiding genoten in Arsenal, en dat zie je”, zei Peter Verbeke vorige zomer over de kwaliteiten van zijn nieuwste aanwinst. “Hij heeft graag de bal, denkt snel en creatief en verkiest een verticale manier van voetballen.”

Olsson is een technisch onderlegde voetballer en zo'n type heeft grote kans om aan te slaan in het Lotto Park.‘t Is een speler die de bal graag voelt en rondspeelt. Dat blijkt ook uit zijn stats dit seizoen. De Zweed is een druk gesolliciteerd aanspeelpunt bij Anderlecht en hij pakt tevens uit met een grote verticaliteit en hoge zuiverheid in zijn passing. De kleine maar technisch gezegende Olsson brengt Sporting duidelijk extra voetballend vermogen bij.



Op het veld kan de 34-voudige international op zowat elke centrale positie uit de voeten: de zes, acht of zelfs tien. Maar Vincent Kompany speelt hem doorgaans uit als pure centrale middenvelder. Kristoffer Olsson treedt bij RSC Anderlecht in de voetsporen van zijn landgenoten Pär Zetterberg en Christian Wilhelmsson. De Zweedse middenvelder hoopt om in het Lotto Park een even grote sportieve erfenis na te laten als zijn voorgangers. Maar voorlopig lost Olsson, die in zijn tienerjaren gold als één van de grootste Zweedse talenten, die hoge verwachtingen nog niet in.

BELANGRIJKE SCHAKEL

Er wordt Kristoffer Olsson vooral een gebrek aan diepgang, initiatief en aanvallende impulsen verweten. En dat komt misschien net door zijn positie in het elftal van Anderlecht: Olsson was in het verleden namelijk meer gewoon om iets hoger te staan op het veld dan zijn huidige rol als centrale middenvelder. “Ik sta redelijk laag, in functie van het team, maar ja, ik zou graag vaker beslissend zijn. Ik kan het”, verklaarde hij eerder dit seizoen in Het Laatste Nieuws. Maar voorlopig moet Olsson zich dus schikken in een ‘dienende’ rol als centrale middenvelder.



Olsson positioneert zich samen met Josh Cullen in de centrale as van de ploeg. Beide spelers zijn weinig opvallend en hun meerwaarde bevindt zich vooral in de omschakeling, omdat Olsson en Cullen zich goed kunnen positioneren en omdat ze zich gemakkelijk kunnen wegcijferen voor het collectief. Het duo van Sporting is ook scherp in de duels en tevens erg gedisciplineerd. Een droom voor een coach. Dat blijkt ook uit de gespeelde minuten van Olsson (1.602) en Cullen (2.010) dit seizoen, waarmee ze beide in de top vijf pronken bij Anderlecht.

WEINIG BESLISSEND

Kristoffer Olsson is dus een zekerheid in het elftal van Anderlecht en naast zijn positionering blinkt de Zweed vooral uit door zijn voetballend vermogen. Hij speelt altijd zuiver en hij maakt zich steeds aanspeelbaar: zo’n rustpunt in de ploeg is zeker geen overbodige luxe. Olsson pakt namelijk uit met een erg hoge passing-zuiverheid waarmee hij tot de beste spelers behoort van de Jupiler Pro League. Alleen, erg beslissend is hij niet. Nochtans zou hij dat erg graag worden, maar daarvoor staat Olsson naar eigen zeggen te laag op het veld.

Kristoffer Olsson moest dit seizoen de drijvende kracht worden in het spel van Anderlecht maar de Zweed raakt te vaak geïsoleerd. Olsson is té gemiddeld, ondanks zijn mooie stijl, valt wel vaker te horen over de Zweed. Een waardige opvolger van de naar Arsenal vertrokken Albert Sambi Lokonga is hij niet echt. Maar een tegenvaller is Olsson nu ook weer niet. Hij kán voetballen, alleen komt het er nog niet helemaal uit.



Kristoffer Olsson kan uitstekend ‘ballen’ in de kleine ruimtes en hij verliest bijna nooit de bal. Hij legt ook een grote verticaliteit in zijn spel en zijn spelintelligentie is tevens van een hoog niveau. Maar door het lage tempo bij Anderlecht, lukt het Olsson dus niet om grote vaart in zijn spel te krijgen. Een hogere intensiteit zou trouwens niet alleen Olssons spel ten goede komen, ook de andere technisch onderlegde spelers van Anderlecht zouden er baat bij hebben.

REFERENTIEMATCH

Chelsea, Juventus, Ajax, Arsenal. Als tiener stonden de Europese topclubs in de rij voor Kristoffer Olsson. Hoewel de verwachtingen bij Arsenal oorspronkelijk heel hoog lagen, kon hij die vooruitzichten helaas nooit waarmaken in Londen. De Zweed verkaste na zijn passage bij The Gunners naar respectievelijk FC Midtjylland (huur en daarna definitief), AIK Solna en FK Krasnodar. En dat was toch niet het verwachte carrièreverloop dat hem destijds werd voorspeld, toen voorgenoemde topclubs nadrukkelijk naar zijn diensten hengelden.



Kristoffer Olsson heeft vooralsnog niet alles uit zijn grote potentieel gehaald, maar bij RSC Anderlecht zal hij alvast proberen om zijn capaciteiten voluit te benutten. Vincent Kompany vindt de Zweed alvast een belangrijk onderdeel in zijn ploeg, want amper drie veldspelers tellen voorlopig nog meer speelminuten dan hem. Alleen is het nog wachten op de eerste referentiematch van Olsson, waarbij hij alle voorbehoud van zich af kan spelen …

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club strijdt met Antwerp, Anderlecht vreest’

Zal Olsson alsnog slagen bij Anderlecht?

Meest recent

'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

2
2
PSG bestolen in Champions League-finale?

Vorig seizoen won Paris Saint-Germain nog met de vingers in de neus de finale van de Champions ...

46
46
'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket, maar daarvoor zal het zondag in de ...

41
41
'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

76
76
'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Hij kon uitkomen voor Spanje, Italië en Argentinië, maar Matias Fernandez-Pardo koos er ...

45
45
Zulte Waregem kondigt volgende vertrekker aan

Zulte Waregem slaagde erin om in zijn eerste seizoen terug in de Jupiler Pro League het behoud te ...

69
69
Trossard start bij Arsenal, PSG zoals een jaar geleden

Om 18u staat de apotheose van het Europese voetbalseizoen op het programma, want dan wordt in ...

28
28
Volgend seizoen bij Standard? Witsel schenkt klare wijn

Verschillende Rode Duivels zullen deze zomer nog een transfer maken, of dat nu voor of na het WK zal ...

89
89
De Bruyne rouwt niet om vertrek: “Voor mij moest hij niet blijven”

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

112
112
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

74
74
‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

KRC Genk gaat in de zomer toch de nodige transfers moeten afronden. De Limburgers hebben vooral nood ...

269
269
'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

127
127
Onrust bij Beveren: "Er is daardoor onzekerheid"

SK Beveren promoveerde naar de Jupiler Pro League, maar achteraf kwam er nieuws dat de Amerikaanse ...

312
312
Anderlecht geeft vier jonge talenten kans bij A-kern

RSC Anderlecht zit nog steeds op een berg talent, zoals we jullie al eerder meedeelden. Zoals ...

206
206
Wilmots komt met ferme tegenvaller voor Standard

Standard eindigde het seizoen in mineur. Geen Europees voetbal. Een gemiste kans, want ze kregen ...

173
173
Van Crombrugge noemt dé perfecte club voor El Ouahdi

Bij KRC Genk hebben ze heel wat spelers die een goed seizoen kenden. Individueel. Een aantal van hen ...

65
65
'Liverpool neemt afscheid van Slot: opvolger staat al klaar'

Binnen een paar uur doet Arsenal een gooi naar de beker met de grote oren. Een andere Engelse club ...

143
143
Boskamp kraakt AA Gent genadeloos vlak voor cruciaal duel

Wie pakt het laatste Europees ticket? Morgenavond staan AA Gent en KRC Genk tegenover mekaar. De ...

162
162
Bart Verhaeghe doet grote onthulling rond Club-avontuur

Wat als Bart Verhaeghe ooit gewoon nee had gezegd? Het is een vraag die veel Club Brugge-supporters ...

550
550
Wonderkind wordt zorgenkind: Sterling opgepakt in Engeland

Terwijl Raheem Sterling al jaren worstelt om zijn carrière nieuw leven in te blazen, duikt ...

57
57
'Wouter Vrancken heeft gedroomde bestemming te pakken'

Wouter Vrancken heeft ondertussen zijn laatste wedstrijd als trainer van STVV al achter de rug, maar ...

734
734
Dubbele Jackpot voor Courtois? Duizelingwekkende WK-zet

Thibaut Courtois staat deze zomer opnieuw in de schijnwerpers met de Rode Duivels op het WK, maar ...

62
62
TRANSFERUURTJE: ‘Club strijdt met Antwerp, Anderlecht vreest’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

252
252
Jan Mulder serveert dwingend advies richting Nathan De Cat

Nathan De Cat wordt al maanden genoemd als één van de grootste talenten die Anderlecht ...

251
251
Champions League-chaos: zware rellen in Boedapest

De Champions League-finale wordt om 18u afgetrapt, maar in Boedapest zijn de supporters uiteraard al ...

196
196

Meer sportnieuws