Anderlecht maakt zich grote zorgen om Olsson

door
Anderlecht maakt zich grote zorgen om Olsson

Woensdag kreeg Kristoffer Olsson tegen Seraing verplichte rust van Vincent Kompany. De coach van Anderlecht rekent hard op zijn Zweedse middenvelder, iets wat zijn 1.602 minuten op de teller bewijzen. Maar voorlopig is de stijlrijke Olsson nog veel te weinig bepalend voor Sporting. Nochtans bezit hij de juiste kwaliteiten om beslissender te worden.


ANDERLECHT-VOETBALLER

Pas op zijn zestiende leerde Kristoffer Olsson spelen met ijzeren studs onder zijn voetbalschoenen. In Zweden voetbalde hij steeds op kunstgrasvelden, waarop hij zijn uitstekende balbehandeling onder de knie kreeg. En die techniek en voetballend vermogen raakte Olsson nooit meer kwijt. “Olsson heeft zijn opleiding genoten in Arsenal, en dat zie je”, zei Peter Verbeke vorige zomer over de kwaliteiten van zijn nieuwste aanwinst. “Hij heeft graag de bal, denkt snel en creatief en verkiest een verticale manier van voetballen.”

Olsson is een technisch onderlegde voetballer en zo'n type heeft grote kans om aan te slaan in het Lotto Park.‘t Is een speler die de bal graag voelt en rondspeelt. Dat blijkt ook uit zijn stats dit seizoen. De Zweed is een druk gesolliciteerd aanspeelpunt bij Anderlecht en hij pakt tevens uit met een grote verticaliteit en hoge zuiverheid in zijn passing. De kleine maar technisch gezegende Olsson brengt Sporting duidelijk extra voetballend vermogen bij.



Op het veld kan de 34-voudige international op zowat elke centrale positie uit de voeten: de zes, acht of zelfs tien. Maar Vincent Kompany speelt hem doorgaans uit als pure centrale middenvelder. Kristoffer Olsson treedt bij RSC Anderlecht in de voetsporen van zijn landgenoten Pär Zetterberg en Christian Wilhelmsson. De Zweedse middenvelder hoopt om in het Lotto Park een even grote sportieve erfenis na te laten als zijn voorgangers. Maar voorlopig lost Olsson, die in zijn tienerjaren gold als één van de grootste Zweedse talenten, die hoge verwachtingen nog niet in.

BELANGRIJKE SCHAKEL

Er wordt Kristoffer Olsson vooral een gebrek aan diepgang, initiatief en aanvallende impulsen verweten. En dat komt misschien net door zijn positie in het elftal van Anderlecht: Olsson was in het verleden namelijk meer gewoon om iets hoger te staan op het veld dan zijn huidige rol als centrale middenvelder. “Ik sta redelijk laag, in functie van het team, maar ja, ik zou graag vaker beslissend zijn. Ik kan het”, verklaarde hij eerder dit seizoen in Het Laatste Nieuws. Maar voorlopig moet Olsson zich dus schikken in een ‘dienende’ rol als centrale middenvelder.



Olsson positioneert zich samen met Josh Cullen in de centrale as van de ploeg. Beide spelers zijn weinig opvallend en hun meerwaarde bevindt zich vooral in de omschakeling, omdat Olsson en Cullen zich goed kunnen positioneren en omdat ze zich gemakkelijk kunnen wegcijferen voor het collectief. Het duo van Sporting is ook scherp in de duels en tevens erg gedisciplineerd. Een droom voor een coach. Dat blijkt ook uit de gespeelde minuten van Olsson (1.602) en Cullen (2.010) dit seizoen, waarmee ze beide in de top vijf pronken bij Anderlecht.

WEINIG BESLISSEND

Kristoffer Olsson is dus een zekerheid in het elftal van Anderlecht en naast zijn positionering blinkt de Zweed vooral uit door zijn voetballend vermogen. Hij speelt altijd zuiver en hij maakt zich steeds aanspeelbaar: zo’n rustpunt in de ploeg is zeker geen overbodige luxe. Olsson pakt namelijk uit met een erg hoge passing-zuiverheid waarmee hij tot de beste spelers behoort van de Jupiler Pro League. Alleen, erg beslissend is hij niet. Nochtans zou hij dat erg graag worden, maar daarvoor staat Olsson naar eigen zeggen te laag op het veld.

Kristoffer Olsson moest dit seizoen de drijvende kracht worden in het spel van Anderlecht maar de Zweed raakt te vaak geïsoleerd. Olsson is té gemiddeld, ondanks zijn mooie stijl, valt wel vaker te horen over de Zweed. Een waardige opvolger van de naar Arsenal vertrokken Albert Sambi Lokonga is hij niet echt. Maar een tegenvaller is Olsson nu ook weer niet. Hij kán voetballen, alleen komt het er nog niet helemaal uit.



Kristoffer Olsson kan uitstekend ‘ballen’ in de kleine ruimtes en hij verliest bijna nooit de bal. Hij legt ook een grote verticaliteit in zijn spel en zijn spelintelligentie is tevens van een hoog niveau. Maar door het lage tempo bij Anderlecht, lukt het Olsson dus niet om grote vaart in zijn spel te krijgen. Een hogere intensiteit zou trouwens niet alleen Olssons spel ten goede komen, ook de andere technisch onderlegde spelers van Anderlecht zouden er baat bij hebben.

REFERENTIEMATCH

Chelsea, Juventus, Ajax, Arsenal. Als tiener stonden de Europese topclubs in de rij voor Kristoffer Olsson. Hoewel de verwachtingen bij Arsenal oorspronkelijk heel hoog lagen, kon hij die vooruitzichten helaas nooit waarmaken in Londen. De Zweed verkaste na zijn passage bij The Gunners naar respectievelijk FC Midtjylland (huur en daarna definitief), AIK Solna en FK Krasnodar. En dat was toch niet het verwachte carrièreverloop dat hem destijds werd voorspeld, toen voorgenoemde topclubs nadrukkelijk naar zijn diensten hengelden.



Kristoffer Olsson heeft vooralsnog niet alles uit zijn grote potentieel gehaald, maar bij RSC Anderlecht zal hij alvast proberen om zijn capaciteiten voluit te benutten. Vincent Kompany vindt de Zweed alvast een belangrijk onderdeel in zijn ploeg, want amper drie veldspelers tellen voorlopig nog meer speelminuten dan hem. Alleen is het nog wachten op de eerste referentiematch van Olsson, waarbij hij alle voorbehoud van zich af kan spelen …

LEES OOK: Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Zal Olsson alsnog slagen bij Anderlecht?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

25
25
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

2
2
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

18
18
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

100
100
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

96
96
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

203
203
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

146
146
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

36
36
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

208
208
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

60
60
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

316
316
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

181
181
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

90
90
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

76
76
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

120
120
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

363
363
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

154
154
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

75
75
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

180
180
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

65
65
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

386
386
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

248
248
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

792
792
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

159
159
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

436
436

Meer sportnieuws