Anderlecht maakt zich grote zorgen om Olsson

door
Anderlecht maakt zich grote zorgen om Olsson

Woensdag kreeg Kristoffer Olsson tegen Seraing verplichte rust van Vincent Kompany. De coach van Anderlecht rekent hard op zijn Zweedse middenvelder, iets wat zijn 1.602 minuten op de teller bewijzen. Maar voorlopig is de stijlrijke Olsson nog veel te weinig bepalend voor Sporting. Nochtans bezit hij de juiste kwaliteiten om beslissender te worden.


ANDERLECHT-VOETBALLER

Pas op zijn zestiende leerde Kristoffer Olsson spelen met ijzeren studs onder zijn voetbalschoenen. In Zweden voetbalde hij steeds op kunstgrasvelden, waarop hij zijn uitstekende balbehandeling onder de knie kreeg. En die techniek en voetballend vermogen raakte Olsson nooit meer kwijt. “Olsson heeft zijn opleiding genoten in Arsenal, en dat zie je”, zei Peter Verbeke vorige zomer over de kwaliteiten van zijn nieuwste aanwinst. “Hij heeft graag de bal, denkt snel en creatief en verkiest een verticale manier van voetballen.”

Olsson is een technisch onderlegde voetballer en zo'n type heeft grote kans om aan te slaan in het Lotto Park.‘t Is een speler die de bal graag voelt en rondspeelt. Dat blijkt ook uit zijn stats dit seizoen. De Zweed is een druk gesolliciteerd aanspeelpunt bij Anderlecht en hij pakt tevens uit met een grote verticaliteit en hoge zuiverheid in zijn passing. De kleine maar technisch gezegende Olsson brengt Sporting duidelijk extra voetballend vermogen bij.



Op het veld kan de 34-voudige international op zowat elke centrale positie uit de voeten: de zes, acht of zelfs tien. Maar Vincent Kompany speelt hem doorgaans uit als pure centrale middenvelder. Kristoffer Olsson treedt bij RSC Anderlecht in de voetsporen van zijn landgenoten Pär Zetterberg en Christian Wilhelmsson. De Zweedse middenvelder hoopt om in het Lotto Park een even grote sportieve erfenis na te laten als zijn voorgangers. Maar voorlopig lost Olsson, die in zijn tienerjaren gold als één van de grootste Zweedse talenten, die hoge verwachtingen nog niet in.

BELANGRIJKE SCHAKEL

Er wordt Kristoffer Olsson vooral een gebrek aan diepgang, initiatief en aanvallende impulsen verweten. En dat komt misschien net door zijn positie in het elftal van Anderlecht: Olsson was in het verleden namelijk meer gewoon om iets hoger te staan op het veld dan zijn huidige rol als centrale middenvelder. “Ik sta redelijk laag, in functie van het team, maar ja, ik zou graag vaker beslissend zijn. Ik kan het”, verklaarde hij eerder dit seizoen in Het Laatste Nieuws. Maar voorlopig moet Olsson zich dus schikken in een ‘dienende’ rol als centrale middenvelder.



Olsson positioneert zich samen met Josh Cullen in de centrale as van de ploeg. Beide spelers zijn weinig opvallend en hun meerwaarde bevindt zich vooral in de omschakeling, omdat Olsson en Cullen zich goed kunnen positioneren en omdat ze zich gemakkelijk kunnen wegcijferen voor het collectief. Het duo van Sporting is ook scherp in de duels en tevens erg gedisciplineerd. Een droom voor een coach. Dat blijkt ook uit de gespeelde minuten van Olsson (1.602) en Cullen (2.010) dit seizoen, waarmee ze beide in de top vijf pronken bij Anderlecht.

WEINIG BESLISSEND

Kristoffer Olsson is dus een zekerheid in het elftal van Anderlecht en naast zijn positionering blinkt de Zweed vooral uit door zijn voetballend vermogen. Hij speelt altijd zuiver en hij maakt zich steeds aanspeelbaar: zo’n rustpunt in de ploeg is zeker geen overbodige luxe. Olsson pakt namelijk uit met een erg hoge passing-zuiverheid waarmee hij tot de beste spelers behoort van de Jupiler Pro League. Alleen, erg beslissend is hij niet. Nochtans zou hij dat erg graag worden, maar daarvoor staat Olsson naar eigen zeggen te laag op het veld.

Kristoffer Olsson moest dit seizoen de drijvende kracht worden in het spel van Anderlecht maar de Zweed raakt te vaak geïsoleerd. Olsson is té gemiddeld, ondanks zijn mooie stijl, valt wel vaker te horen over de Zweed. Een waardige opvolger van de naar Arsenal vertrokken Albert Sambi Lokonga is hij niet echt. Maar een tegenvaller is Olsson nu ook weer niet. Hij kán voetballen, alleen komt het er nog niet helemaal uit.



Kristoffer Olsson kan uitstekend ‘ballen’ in de kleine ruimtes en hij verliest bijna nooit de bal. Hij legt ook een grote verticaliteit in zijn spel en zijn spelintelligentie is tevens van een hoog niveau. Maar door het lage tempo bij Anderlecht, lukt het Olsson dus niet om grote vaart in zijn spel te krijgen. Een hogere intensiteit zou trouwens niet alleen Olssons spel ten goede komen, ook de andere technisch onderlegde spelers van Anderlecht zouden er baat bij hebben.

REFERENTIEMATCH

Chelsea, Juventus, Ajax, Arsenal. Als tiener stonden de Europese topclubs in de rij voor Kristoffer Olsson. Hoewel de verwachtingen bij Arsenal oorspronkelijk heel hoog lagen, kon hij die vooruitzichten helaas nooit waarmaken in Londen. De Zweed verkaste na zijn passage bij The Gunners naar respectievelijk FC Midtjylland (huur en daarna definitief), AIK Solna en FK Krasnodar. En dat was toch niet het verwachte carrièreverloop dat hem destijds werd voorspeld, toen voorgenoemde topclubs nadrukkelijk naar zijn diensten hengelden.



Kristoffer Olsson heeft vooralsnog niet alles uit zijn grote potentieel gehaald, maar bij RSC Anderlecht zal hij alvast proberen om zijn capaciteiten voluit te benutten. Vincent Kompany vindt de Zweed alvast een belangrijk onderdeel in zijn ploeg, want amper drie veldspelers tellen voorlopig nog meer speelminuten dan hem. Alleen is het nog wachten op de eerste referentiematch van Olsson, waarbij hij alle voorbehoud van zich af kan spelen …

LEES OOK: Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Zal Olsson alsnog slagen bij Anderlecht?

Meest recent

Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

16
16
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

63
63
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

58
58
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

67
67
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

225
225
Muilpeer voor pover Gent: "Ligt me zwaar op de maag"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

69
69
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

202
202
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

447
447
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

88
88
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

87
87
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

140
140
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

194
194
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

659
659
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

79
79
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

280
280
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

91
91
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

153
153
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

879
879
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

114
114
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

251
251
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

538
538
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

147
147
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

479
479
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

86
86
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

459
459

Meer sportnieuws