Anderlecht maakt zich grote zorgen om Olsson

483 stemmen
Anderlecht maakt zich grote zorgen om Olsson

Woensdag kreeg Kristoffer Olsson tegen Seraing verplichte rust van Vincent Kompany. De coach van Anderlecht rekent hard op zijn Zweedse middenvelder, iets wat zijn 1.602 minuten op de teller bewijzen. Maar voorlopig is de stijlrijke Olsson nog veel te weinig bepalend voor Sporting. Nochtans bezit hij de juiste kwaliteiten om beslissender te worden.


ANDERLECHT-VOETBALLER

Pas op zijn zestiende leerde Kristoffer Olsson spelen met ijzeren studs onder zijn voetbalschoenen. In Zweden voetbalde hij steeds op kunstgrasvelden, waarop hij zijn uitstekende balbehandeling onder de knie kreeg. En die techniek en voetballend vermogen raakte Olsson nooit meer kwijt. “Olsson heeft zijn opleiding genoten in Arsenal, en dat zie je”, zei Peter Verbeke vorige zomer over de kwaliteiten van zijn nieuwste aanwinst. “Hij heeft graag de bal, denkt snel en creatief en verkiest een verticale manier van voetballen.”

Olsson is een technisch onderlegde voetballer en zo'n type heeft grote kans om aan te slaan in het Lotto Park.‘t Is een speler die de bal graag voelt en rondspeelt. Dat blijkt ook uit zijn stats dit seizoen. De Zweed is een druk gesolliciteerd aanspeelpunt bij Anderlecht en hij pakt tevens uit met een grote verticaliteit en hoge zuiverheid in zijn passing. De kleine maar technisch gezegende Olsson brengt Sporting duidelijk extra voetballend vermogen bij.



Op het veld kan de 34-voudige international op zowat elke centrale positie uit de voeten: de zes, acht of zelfs tien. Maar Vincent Kompany speelt hem doorgaans uit als pure centrale middenvelder. Kristoffer Olsson treedt bij RSC Anderlecht in de voetsporen van zijn landgenoten Pär Zetterberg en Christian Wilhelmsson. De Zweedse middenvelder hoopt om in het Lotto Park een even grote sportieve erfenis na te laten als zijn voorgangers. Maar voorlopig lost Olsson, die in zijn tienerjaren gold als één van de grootste Zweedse talenten, die hoge verwachtingen nog niet in.

BELANGRIJKE SCHAKEL

Er wordt Kristoffer Olsson vooral een gebrek aan diepgang, initiatief en aanvallende impulsen verweten. En dat komt misschien net door zijn positie in het elftal van Anderlecht: Olsson was in het verleden namelijk meer gewoon om iets hoger te staan op het veld dan zijn huidige rol als centrale middenvelder. “Ik sta redelijk laag, in functie van het team, maar ja, ik zou graag vaker beslissend zijn. Ik kan het”, verklaarde hij eerder dit seizoen in Het Laatste Nieuws. Maar voorlopig moet Olsson zich dus schikken in een ‘dienende’ rol als centrale middenvelder.



Olsson positioneert zich samen met Josh Cullen in de centrale as van de ploeg. Beide spelers zijn weinig opvallend en hun meerwaarde bevindt zich vooral in de omschakeling, omdat Olsson en Cullen zich goed kunnen positioneren en omdat ze zich gemakkelijk kunnen wegcijferen voor het collectief. Het duo van Sporting is ook scherp in de duels en tevens erg gedisciplineerd. Een droom voor een coach. Dat blijkt ook uit de gespeelde minuten van Olsson (1.602) en Cullen (2.010) dit seizoen, waarmee ze beide in de top vijf pronken bij Anderlecht.

WEINIG BESLISSEND

Kristoffer Olsson is dus een zekerheid in het elftal van Anderlecht en naast zijn positionering blinkt de Zweed vooral uit door zijn voetballend vermogen. Hij speelt altijd zuiver en hij maakt zich steeds aanspeelbaar: zo’n rustpunt in de ploeg is zeker geen overbodige luxe. Olsson pakt namelijk uit met een erg hoge passing-zuiverheid waarmee hij tot de beste spelers behoort van de Jupiler Pro League. Alleen, erg beslissend is hij niet. Nochtans zou hij dat erg graag worden, maar daarvoor staat Olsson naar eigen zeggen te laag op het veld.

Kristoffer Olsson moest dit seizoen de drijvende kracht worden in het spel van Anderlecht maar de Zweed raakt te vaak geïsoleerd. Olsson is té gemiddeld, ondanks zijn mooie stijl, valt wel vaker te horen over de Zweed. Een waardige opvolger van de naar Arsenal vertrokken Albert Sambi Lokonga is hij niet echt. Maar een tegenvaller is Olsson nu ook weer niet. Hij kán voetballen, alleen komt het er nog niet helemaal uit.



Kristoffer Olsson kan uitstekend ‘ballen’ in de kleine ruimtes en hij verliest bijna nooit de bal. Hij legt ook een grote verticaliteit in zijn spel en zijn spelintelligentie is tevens van een hoog niveau. Maar door het lage tempo bij Anderlecht, lukt het Olsson dus niet om grote vaart in zijn spel te krijgen. Een hogere intensiteit zou trouwens niet alleen Olssons spel ten goede komen, ook de andere technisch onderlegde spelers van Anderlecht zouden er baat bij hebben.

REFERENTIEMATCH

Chelsea, Juventus, Ajax, Arsenal. Als tiener stonden de Europese topclubs in de rij voor Kristoffer Olsson. Hoewel de verwachtingen bij Arsenal oorspronkelijk heel hoog lagen, kon hij die vooruitzichten helaas nooit waarmaken in Londen. De Zweed verkaste na zijn passage bij The Gunners naar respectievelijk FC Midtjylland (huur en daarna definitief), AIK Solna en FK Krasnodar. En dat was toch niet het verwachte carrièreverloop dat hem destijds werd voorspeld, toen voorgenoemde topclubs nadrukkelijk naar zijn diensten hengelden.



Kristoffer Olsson heeft vooralsnog niet alles uit zijn grote potentieel gehaald, maar bij RSC Anderlecht zal hij alvast proberen om zijn capaciteiten voluit te benutten. Vincent Kompany vindt de Zweed alvast een belangrijk onderdeel in zijn ploeg, want amper drie veldspelers tellen voorlopig nog meer speelminuten dan hem. Alleen is het nog wachten op de eerste referentiematch van Olsson, waarbij hij alle voorbehoud van zich af kan spelen …

LEES OOK: Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Zal Olsson alsnog slagen bij Anderlecht?

Meest recent

'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

21
21
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

26
26
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

48
48
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

218
218
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

135
135
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

405
405
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

409
409
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

127
127
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

75
75
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

223
223
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

121
121
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

80
80
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

310
310
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

241
241
Malinwa bevestigt exit meubelstuk: "Het doet pijn"

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

100
100
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

99
99
Anderlecht kondigt vertrek van Thorgan Hazard aan

Bij Anderlecht zal er komende zomer heel wat veranderen. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

266
266
Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Donderdag werd ook in Duitsland de WK-selectie bekend gemaakt. Daarin maakte Julian Nagelsmann ...

167
167
'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

407
407
Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

141
141
WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

95
95
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

221
221
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

36
36
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

543
543
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

89
89

Meer sportnieuws