Anderlecht maakt zich grote zorgen om Olsson

door
Anderlecht maakt zich grote zorgen om Olsson

Woensdag kreeg Kristoffer Olsson tegen Seraing verplichte rust van Vincent Kompany. De coach van Anderlecht rekent hard op zijn Zweedse middenvelder, iets wat zijn 1.602 minuten op de teller bewijzen. Maar voorlopig is de stijlrijke Olsson nog veel te weinig bepalend voor Sporting. Nochtans bezit hij de juiste kwaliteiten om beslissender te worden.


ANDERLECHT-VOETBALLER

Pas op zijn zestiende leerde Kristoffer Olsson spelen met ijzeren studs onder zijn voetbalschoenen. In Zweden voetbalde hij steeds op kunstgrasvelden, waarop hij zijn uitstekende balbehandeling onder de knie kreeg. En die techniek en voetballend vermogen raakte Olsson nooit meer kwijt. “Olsson heeft zijn opleiding genoten in Arsenal, en dat zie je”, zei Peter Verbeke vorige zomer over de kwaliteiten van zijn nieuwste aanwinst. “Hij heeft graag de bal, denkt snel en creatief en verkiest een verticale manier van voetballen.”

Olsson is een technisch onderlegde voetballer en zo'n type heeft grote kans om aan te slaan in het Lotto Park.‘t Is een speler die de bal graag voelt en rondspeelt. Dat blijkt ook uit zijn stats dit seizoen. De Zweed is een druk gesolliciteerd aanspeelpunt bij Anderlecht en hij pakt tevens uit met een grote verticaliteit en hoge zuiverheid in zijn passing. De kleine maar technisch gezegende Olsson brengt Sporting duidelijk extra voetballend vermogen bij.



Op het veld kan de 34-voudige international op zowat elke centrale positie uit de voeten: de zes, acht of zelfs tien. Maar Vincent Kompany speelt hem doorgaans uit als pure centrale middenvelder. Kristoffer Olsson treedt bij RSC Anderlecht in de voetsporen van zijn landgenoten Pär Zetterberg en Christian Wilhelmsson. De Zweedse middenvelder hoopt om in het Lotto Park een even grote sportieve erfenis na te laten als zijn voorgangers. Maar voorlopig lost Olsson, die in zijn tienerjaren gold als één van de grootste Zweedse talenten, die hoge verwachtingen nog niet in.

BELANGRIJKE SCHAKEL

Er wordt Kristoffer Olsson vooral een gebrek aan diepgang, initiatief en aanvallende impulsen verweten. En dat komt misschien net door zijn positie in het elftal van Anderlecht: Olsson was in het verleden namelijk meer gewoon om iets hoger te staan op het veld dan zijn huidige rol als centrale middenvelder. “Ik sta redelijk laag, in functie van het team, maar ja, ik zou graag vaker beslissend zijn. Ik kan het”, verklaarde hij eerder dit seizoen in Het Laatste Nieuws. Maar voorlopig moet Olsson zich dus schikken in een ‘dienende’ rol als centrale middenvelder.



Olsson positioneert zich samen met Josh Cullen in de centrale as van de ploeg. Beide spelers zijn weinig opvallend en hun meerwaarde bevindt zich vooral in de omschakeling, omdat Olsson en Cullen zich goed kunnen positioneren en omdat ze zich gemakkelijk kunnen wegcijferen voor het collectief. Het duo van Sporting is ook scherp in de duels en tevens erg gedisciplineerd. Een droom voor een coach. Dat blijkt ook uit de gespeelde minuten van Olsson (1.602) en Cullen (2.010) dit seizoen, waarmee ze beide in de top vijf pronken bij Anderlecht.

WEINIG BESLISSEND

Kristoffer Olsson is dus een zekerheid in het elftal van Anderlecht en naast zijn positionering blinkt de Zweed vooral uit door zijn voetballend vermogen. Hij speelt altijd zuiver en hij maakt zich steeds aanspeelbaar: zo’n rustpunt in de ploeg is zeker geen overbodige luxe. Olsson pakt namelijk uit met een erg hoge passing-zuiverheid waarmee hij tot de beste spelers behoort van de Jupiler Pro League. Alleen, erg beslissend is hij niet. Nochtans zou hij dat erg graag worden, maar daarvoor staat Olsson naar eigen zeggen te laag op het veld.

Kristoffer Olsson moest dit seizoen de drijvende kracht worden in het spel van Anderlecht maar de Zweed raakt te vaak geïsoleerd. Olsson is té gemiddeld, ondanks zijn mooie stijl, valt wel vaker te horen over de Zweed. Een waardige opvolger van de naar Arsenal vertrokken Albert Sambi Lokonga is hij niet echt. Maar een tegenvaller is Olsson nu ook weer niet. Hij kán voetballen, alleen komt het er nog niet helemaal uit.



Kristoffer Olsson kan uitstekend ‘ballen’ in de kleine ruimtes en hij verliest bijna nooit de bal. Hij legt ook een grote verticaliteit in zijn spel en zijn spelintelligentie is tevens van een hoog niveau. Maar door het lage tempo bij Anderlecht, lukt het Olsson dus niet om grote vaart in zijn spel te krijgen. Een hogere intensiteit zou trouwens niet alleen Olssons spel ten goede komen, ook de andere technisch onderlegde spelers van Anderlecht zouden er baat bij hebben.

REFERENTIEMATCH

Chelsea, Juventus, Ajax, Arsenal. Als tiener stonden de Europese topclubs in de rij voor Kristoffer Olsson. Hoewel de verwachtingen bij Arsenal oorspronkelijk heel hoog lagen, kon hij die vooruitzichten helaas nooit waarmaken in Londen. De Zweed verkaste na zijn passage bij The Gunners naar respectievelijk FC Midtjylland (huur en daarna definitief), AIK Solna en FK Krasnodar. En dat was toch niet het verwachte carrièreverloop dat hem destijds werd voorspeld, toen voorgenoemde topclubs nadrukkelijk naar zijn diensten hengelden.



Kristoffer Olsson heeft vooralsnog niet alles uit zijn grote potentieel gehaald, maar bij RSC Anderlecht zal hij alvast proberen om zijn capaciteiten voluit te benutten. Vincent Kompany vindt de Zweed alvast een belangrijk onderdeel in zijn ploeg, want amper drie veldspelers tellen voorlopig nog meer speelminuten dan hem. Alleen is het nog wachten op de eerste referentiematch van Olsson, waarbij hij alle voorbehoud van zich af kan spelen …

LEES OOK: Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

Zal Olsson alsnog slagen bij Anderlecht?

Meest recent

'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

48
48
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

33
33
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

84
84
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

206
206
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

89
89
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

244
244
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

91
91
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

152
152
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

132
132
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

228
228
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

538
538
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

134
134
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

245
245
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

61
61
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

202
202
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

96
96
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

148
148
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

317
317
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

287
287
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

145
145
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

329
329
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

247
247
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

254
254
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

933
933
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

297
297

Meer sportnieuws