'Barcelona verkoopt ziel voor 50 miljoen'

door
'Barcelona verkoopt ziel voor 50 miljoen'

Met het vertrek van Lionel Messi kwam er afgelopen zomer een einde aan een tijdperk bij FC Barcelona, dat al een tijdje in een neerwaartse spiraal was beland. Om het hoofd te bieden aan de financiële problemen, en zo hopelijk op termijn ook de sportieve crisis om te keren, blijken de Catalanen nu tevens bereid om hun ziel te verkopen.


Barcelona is namelijk van plan om de naam van het weldra vernieuwde Camp Nou eindelijk te koop aan te bieden, zo maakte de Blaugrana bekend op een speciaal belegde persconferentie. Een commerciële deal die op jaarbasis een slordige 48 miljoen euro zou moeten genereren. Al moeten de socio's in een referendum wel nog akkoord gaan met de opmerkelijke plannen, die tevens een verbouwing van het stadion inhouden. Die zou van start gaan in 2022 en drie jaar later afgerond moeten worden.

In de tussentijd hoopt Barça zo weinig mogelijk uit te wijken naar een andere uitvalsbasis, al verwacht het in het seizoen 2023/24 toch tijdelijk elders onderkomen te zoeken. In de nabije omgeving zouden er alvast voldoende opties voorhanden zijn, garandeert president Joan Laporta, die op zoek gaat naar de nodige fondsen om het project te bekostigen. Met de renovaties en nieuwe naam voor het iconische Camp Nou hoopt Barcelona de komende jaren een pak extra inkomsten te genereren.

MÉS QUE UN CLUB?
Op die manier wijkt de Spaanse grootmacht wel steeds verder af van de leuze 'Més que un club', en gaat het alsmaar meer de commerciële tour op. Nochtans was Barça tot 2006 zowat de enige topploeg zonder shirtsponsor, waarna Unicef als goed doel tot 2011 op de truitjes pronkten. Sindsdien kozen de Catalanen voor een traditionele geldschieter, nu staat dus zelfs de naam van het mythische stadion te koop. Iets wat bij het merendeel van de Europese concurrenten nochtans nog niet het geval is.

LEES OOK: Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Barcelona gaat hier de mist in

Meest recent

'Anderlecht slaat alarm: duo sterkhouders richting exit'

Nu de ene na de andere kandidaat afhaakt overweegt RSC Anderlecht om tussenpaus Jérémy ...

27
27
Degryse tikt Verhaeghe op de vingers: "Kleine club"

Club Brugge gaat straks tegen Atlético Madrid opnieuw op zoek naar Europees succes. De ...

59
59
Storm rond Van Gucht: 'Nieuwe onthullingen slaan in als bom'

Vorige week raakte bekend dat Ruben Van Gucht een kind verwacht met Charlotte Van Looy, korte tijd ...

62
62
Straffe woorden: Van der Sar spreekt Lammens aan live op tv

Senne Lammens heeft maandagavond opnieuw indruk gemaakt bij Manchester United. De doelman hield de ...

73
73
'Dreun Anderlecht: alternatief Schreuder-scenario smelt weg'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

114
114
'Club zonder Onyedika: Leko broedt op riskant plannetje'

Om de 1/8ste finales van de Champions League te halen, zal Club Brugge dinsdagavond moeten afrekenen ...

109
109
Europees voetbal op TV: kijkers Atlético-Club opgelet

Deze week wordend de resterende tickets voor de 1/8ste finales in de Europerse competities ...

218
218
Peeters zorgt voor héérlijk beeld op viering Beveren

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

65
65
Anderlecht herboren? "Dan is Play-Off I gegarandeerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

282
282
Lammens heerst bij United: Engelsen door het dolle heen

Senne Lammens is bezig aan een sterk eerste seizoen als doelman van Manchester United. En de Rode ...

205
205
‘Anderlecht davert: nieuw topduo met coach én nieuwe TD’

Anderlecht schudt de boel opnieuw door elkaar. Na het ontslag van Besnik Hasi en van Olivier Renard ...

371
371
Hoogspanning in Madrid: Prestianni-soap bereikt kookpunt

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

214
214
Atlético vs. Club: 'Opvallende naam in Brugse basiself'

Club Brugge staat dinsdagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

222
222
Anderlecht speelt met vuur: vertrek Hazard in de maak?

RSC Anderlecht boekte zondag een broodnodige overwinning op het veld van Zulte Waregem. Paars-Wit ...

214
214
United pakt vierde plek: 'briljante' Lammens grote held

Manchester United heeft maandagavond een uitstekende zaak gedaan. De Mancunians konden beslag leggen ...

144
144
'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

293
293
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

218
218
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

377
377
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

689
689
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

195
195
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

107
107
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

1184
1184
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

413
413
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

371
371
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

919
919

Meer sportnieuws