'Barcelona verkoopt ziel voor 50 miljoen'

door
'Barcelona verkoopt ziel voor 50 miljoen'

Met het vertrek van Lionel Messi kwam er afgelopen zomer een einde aan een tijdperk bij FC Barcelona, dat al een tijdje in een neerwaartse spiraal was beland. Om het hoofd te bieden aan de financiële problemen, en zo hopelijk op termijn ook de sportieve crisis om te keren, blijken de Catalanen nu tevens bereid om hun ziel te verkopen.


Barcelona is namelijk van plan om de naam van het weldra vernieuwde Camp Nou eindelijk te koop aan te bieden, zo maakte de Blaugrana bekend op een speciaal belegde persconferentie. Een commerciële deal die op jaarbasis een slordige 48 miljoen euro zou moeten genereren. Al moeten de socio's in een referendum wel nog akkoord gaan met de opmerkelijke plannen, die tevens een verbouwing van het stadion inhouden. Die zou van start gaan in 2022 en drie jaar later afgerond moeten worden.

In de tussentijd hoopt Barça zo weinig mogelijk uit te wijken naar een andere uitvalsbasis, al verwacht het in het seizoen 2023/24 toch tijdelijk elders onderkomen te zoeken. In de nabije omgeving zouden er alvast voldoende opties voorhanden zijn, garandeert president Joan Laporta, die op zoek gaat naar de nodige fondsen om het project te bekostigen. Met de renovaties en nieuwe naam voor het iconische Camp Nou hoopt Barcelona de komende jaren een pak extra inkomsten te genereren.

MÉS QUE UN CLUB?
Op die manier wijkt de Spaanse grootmacht wel steeds verder af van de leuze 'Més que un club', en gaat het alsmaar meer de commerciële tour op. Nochtans was Barça tot 2006 zowat de enige topploeg zonder shirtsponsor, waarna Unicef als goed doel tot 2011 op de truitjes pronkten. Sindsdien kozen de Catalanen voor een traditionele geldschieter, nu staat dus zelfs de naam van het mythische stadion te koop. Iets wat bij het merendeel van de Europese concurrenten nochtans nog niet het geval is.

LEES OOK: 'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Barcelona gaat hier de mist in

Meest recent

Alle hens aan dek bij Club: "Die matchen moéten ze winnen"

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

10
10
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

20
20
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

213
213
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

53
53
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

98
98
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

78
78
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

127
127
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

160
160
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

79
79
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

339
339
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

75
75
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

76
76
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

571
571
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

100
100
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

231
231
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

286
286
‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Union SG is een waanzinnig goed geleide club. De Brusselaars verdienen niets dan lof voor hun ...

150
150
Hayen geeft update over blessure van Jackers

Club Brugge verloor kansloos met 3-0 van Sporting CP. Een verdiende nederlaag voor een matig ...

449
449
Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

339
339
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

310
310
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

80
80
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

118
118
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

59
59
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

381
381
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

287
287

Meer sportnieuws