Tiener laat zich gelden bij Club Brugge

door
Tiener laat zich gelden bij Club Brugge

Ondanks de vele transfers én gevestigde waarden die op post bleven, maakten dit seizoen ook al een aantal eigen jeugdproducten indruk bij Club Brugge. Zo kende Ignace Van der Brempt een paar goede momenten, en groeide Charles De Ketelaere uiteraard uit tot een absolute sterkhouder in Jan Breydel. Daar rekenen ze tevens op de ontwikkeling van een ander toptalent.


Nadat hij op de laatste speeldag van het vorige seizoen al eens mocht proeven van het grote werk, krijgt Noah Mbamba dit jaar per slot van rekening de nodige kansen van Philippe Clement. In totaal mocht de amper 16-jarige middenvelder, anderhalf jaar geleden weggeplukt bij KRC Genk, zo al maar liefst 16 keer meedoen bij de hoofdmacht van de landskampioen. Nadat hij in zijn eerste duels nog een uitstekende indruk naliet, verliep het bij zijn laatste optredens echter wel telkens een pak stroever.

Toch koos Clement er woensdag in Genk, uitgerekend de ex-ploeg van Mbamba dus tegen wie hij opvallend genoeg reeds drie keer in actie kwam, voor om de kaart van de talentvolle tiener nog eens te trekken. Een keuze die hem op sociale media op flink wat kritiek kwam te staan, vermits Blauw-Zwart op dat moment nog op achterstand stond in de Cegeka Arena. De keuze om Éder Balanta simpelweg te vervangen door een andere verdedigende pion ging er bij de aanhang dan ook maar moeilijk in.

LEF & NONCHALANCE
Mbamba antwoordde echter met een prima prestatie, zo zag ook Het Nieuwsblad. "Met zijn invalbeurt op het veld van Genk deed hij pas echt de hoofden draaien", klonk het onder meer bij de krant, die de youngster met een zeven op 10 bedacht. Al leed de jeugdinternational, die vooral opviel met zijn techniek, lef en vista, naar het einde toe alsmaar meer balverlies. De nonchalance moet er dus nog uit bij Mbamba, die wel eenvoudig Owen Otasowie aftroeft als eerste wisseloptie voor steunpilaar Balanta.

Mbamba moet nog meer kansen krijgen bij Club

Meest recent

Fans Viktor Verhulst in tranen: "Veel te vroeg afscheid"

Sommige afscheidscènes komen harder binnen dan anderen. Zeker wanneer ze vroeg vallen. En als ...

1
1
Chelsea en wederoptredende Lavia laten Sels verweesd achter

Chelsea moest om 13u30 aan de bak op het veld van Nottingham Forest. The Blues kenden een zeer ...

9
9
Jonckheere verrast: "Beste U23-ploeg in de CPL"

KV Kortrijk kan een goede zaak doen door het gelijkspel tussen SK Beveren en Beerschot. Dan moeten ...

24
24
Hasi over drie 'vermiste' zomeraankopen: "Maakt progressie"

RSC Anderlecht deed sinds de intrede van Olivier Renard héél veel transfers. Het dient ...

70
70
'Groot schandaal: ex-baas Standard riskeert 25 jaar cel'

De afgelopen jaren doken er héél veel buitenlandse eigenaars op in het voetbal. ...

55
55
JPL-spits droomt hardop: "Naar FC Barcelona of Liverpool"

In de Jupiler Pro League lopen heel veel interessante spelers rond. Voetballers die de Belgische ...

19
19
'Barça-relletje laait weer op: grote naam naar uitgang'

FC Barcelona begint zaterdag aan een zware week met achtereenvolgens duels tegen Girona FC, ...

17
17
Aanwinsten in problemen: code rood voor Anderlecht-duo

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een legertje aan verse krachten in huis. Een aantal van die ...

125
125
Bayern in achterhoofd: 'Hayen puzzelt met basiself Club'

Club Brugge staat dinsdag voor één van zijn zwaarste matchen van het seizoen tot ...

138
138
Spelers met mond vol tanden: Kompany verbaast heel Bayern

In de Bundesliga is het reikhalzend uitkijken naar de kraker van zaterdagavond tussen Bayern ...

293
293
Nieuw tijdstip bekend: Standard bevoordeeld na beker-gate?

De opener van de elfde speeldag in de Jupiler Pro League is geëindigd in mineur. Nadat er ...

355
355
TRANSFERUURTJE: 'Titanenduel Anderlecht vs. Club, Barça strikt topspits'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

186
186
'IJskonijn' Lammens staat voor D-Day bij Man Utd

Senne Lammens maakte afgelopen zomer voor zo’n 20 miljoen euro de overstap van Royal Antwerp ...

93
93
Sonck vs Degryse: Onverwachte clash beroert iedereen

Wesley Sonck en Marc Degryse werden na hun carrière gedreven analisten. Sonck doet/deed dit ...

139
139
'Leko lacht: KAA Gent neemt Club Brugge ferm bij de neus’

KAA Gent deed afgelopen zomer zaken met Club Brugge. Michal Skoras (25) werd voor een kleine 2 ...

367
367
‘Europese topclubs lonken, Anderlecht grijpt drastisch in'

RSC Anderlecht staat erom bekend een sterke jeugdopleiding te hebben. Het nieuwste goudhaantje uit ...

192
192
‘Club Brugge begaat enorme transferblunder: het grote niets’

Club Brugge zag afgelopen zomermercato verschillende sterkhouders de club verlaten. Er werden heel ...

379
379
Fans zijn Belgische refs beu: Lardot slaat keihard terug

Wekelijks komen de Belgische ref en VAR zwaar onder vuur en dat zal deze speeldag niet anders zijn. ...

751
751
‘Garcia krijgt volle laag, De Cat als wit konijn naar WK?'

De Rode Duivels zijn zo goed als zeker van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. In ...

164
164
Hayen geeft update over terugkeer van Mignolet

Club Brugge speelt vanavond om 18u15 op het veld van Oud-Heverlee Leuven. De Bruggelingen hopen daar ...

247
247
'Anderlecht verbouwereerd: Renard dropt bizar transferplan'

Renard verrast intern met een gewaagd plan rond een 16-jarige sensatie uit Nigeria. Alleen: de ...

166
166
Leko dolenthousiast: "Hij mag dromen van het WK"

Bij AA Gent hopen ze dit weekend verder te gaan op hun elan. Na de 12 op 15 wacht nu een uitmatch ...

78
78
Enorm dilemma voor Hasi: "Of ik hem op de bank zet?"

Bij RSC Anderlecht maken ze zich op voor moeilijke uitmatch tegen STVV. Trainer Besnik Hasi sprak ...

130
130
L'Equipe pakt Penders hard aan na spektakelstuk op PSG

In de Franse Ligue 1 heeft titelverdediger Paris Saint-Germain vrijdagavond puntenverlies geleden na ...

90
90
Anderlecht definitief gelanceerd? Boskamp velt verdict

RSC Anderlecht is begonnen aan een nieuw hoofdstuk op bestuurlijk vlak. De plannen van Marc Coucke ...

301
301

Meer sportnieuws