Tiener laat zich gelden bij Club Brugge

door
Tiener laat zich gelden bij Club Brugge

Ondanks de vele transfers én gevestigde waarden die op post bleven, maakten dit seizoen ook al een aantal eigen jeugdproducten indruk bij Club Brugge. Zo kende Ignace Van der Brempt een paar goede momenten, en groeide Charles De Ketelaere uiteraard uit tot een absolute sterkhouder in Jan Breydel. Daar rekenen ze tevens op de ontwikkeling van een ander toptalent.


Nadat hij op de laatste speeldag van het vorige seizoen al eens mocht proeven van het grote werk, krijgt Noah Mbamba dit jaar per slot van rekening de nodige kansen van Philippe Clement. In totaal mocht de amper 16-jarige middenvelder, anderhalf jaar geleden weggeplukt bij KRC Genk, zo al maar liefst 16 keer meedoen bij de hoofdmacht van de landskampioen. Nadat hij in zijn eerste duels nog een uitstekende indruk naliet, verliep het bij zijn laatste optredens echter wel telkens een pak stroever.

Toch koos Clement er woensdag in Genk, uitgerekend de ex-ploeg van Mbamba dus tegen wie hij opvallend genoeg reeds drie keer in actie kwam, voor om de kaart van de talentvolle tiener nog eens te trekken. Een keuze die hem op sociale media op flink wat kritiek kwam te staan, vermits Blauw-Zwart op dat moment nog op achterstand stond in de Cegeka Arena. De keuze om Éder Balanta simpelweg te vervangen door een andere verdedigende pion ging er bij de aanhang dan ook maar moeilijk in.

LEF & NONCHALANCE
Mbamba antwoordde echter met een prima prestatie, zo zag ook Het Nieuwsblad. "Met zijn invalbeurt op het veld van Genk deed hij pas echt de hoofden draaien", klonk het onder meer bij de krant, die de youngster met een zeven op 10 bedacht. Al leed de jeugdinternational, die vooral opviel met zijn techniek, lef en vista, naar het einde toe alsmaar meer balverlies. De nonchalance moet er dus nog uit bij Mbamba, die wel eenvoudig Owen Otasowie aftroeft als eerste wisseloptie voor steunpilaar Balanta.

LEES OOK: De Cat tóch in bekerfinale? 'Anderlecht onderneemt stappen'

Mbamba moet nog meer kansen krijgen bij Club

Meest recent

'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

7
7
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

17
17
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

42
42
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

22
22
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

298
298
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

99
99
De Bruyne doet boekje open over transfer naar Napoli

De voorbije weken is er al heel wat inkt gevloeid over de verzuurde relatie tussen Napoli en Romelu ...

57
57
'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Het belooft een zeer hete transferzomer te gaan worden bij Club Brugge. Blauw-Zwart zal immers ...

180
180
'Anderlecht slaat zeer pikante slag bij Antwerp'

Bij Anderlecht lijken er heel wat grote veranderingen op til te staan. Er moet nog een nieuwe ...

231
231
Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

234
234
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

87
87
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

429
429
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

90
90
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

256
256
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

234
234
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

91
91
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

215
215
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

517
517
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

124
124
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

66
66
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

589
589
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

422
422
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

38
38
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

78
78
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

111
111

Meer sportnieuws