Tiener laat zich gelden bij Club Brugge

door
Tiener laat zich gelden bij Club Brugge

Ondanks de vele transfers én gevestigde waarden die op post bleven, maakten dit seizoen ook al een aantal eigen jeugdproducten indruk bij Club Brugge. Zo kende Ignace Van der Brempt een paar goede momenten, en groeide Charles De Ketelaere uiteraard uit tot een absolute sterkhouder in Jan Breydel. Daar rekenen ze tevens op de ontwikkeling van een ander toptalent.


Nadat hij op de laatste speeldag van het vorige seizoen al eens mocht proeven van het grote werk, krijgt Noah Mbamba dit jaar per slot van rekening de nodige kansen van Philippe Clement. In totaal mocht de amper 16-jarige middenvelder, anderhalf jaar geleden weggeplukt bij KRC Genk, zo al maar liefst 16 keer meedoen bij de hoofdmacht van de landskampioen. Nadat hij in zijn eerste duels nog een uitstekende indruk naliet, verliep het bij zijn laatste optredens echter wel telkens een pak stroever.

Toch koos Clement er woensdag in Genk, uitgerekend de ex-ploeg van Mbamba dus tegen wie hij opvallend genoeg reeds drie keer in actie kwam, voor om de kaart van de talentvolle tiener nog eens te trekken. Een keuze die hem op sociale media op flink wat kritiek kwam te staan, vermits Blauw-Zwart op dat moment nog op achterstand stond in de Cegeka Arena. De keuze om Éder Balanta simpelweg te vervangen door een andere verdedigende pion ging er bij de aanhang dan ook maar moeilijk in.

LEF & NONCHALANCE
Mbamba antwoordde echter met een prima prestatie, zo zag ook Het Nieuwsblad. "Met zijn invalbeurt op het veld van Genk deed hij pas echt de hoofden draaien", klonk het onder meer bij de krant, die de youngster met een zeven op 10 bedacht. Al leed de jeugdinternational, die vooral opviel met zijn techniek, lef en vista, naar het einde toe alsmaar meer balverlies. De nonchalance moet er dus nog uit bij Mbamba, die wel eenvoudig Owen Otasowie aftroeft als eerste wisseloptie voor steunpilaar Balanta.

LEES OOK: 'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

Mbamba moet nog meer kansen krijgen bij Club

Meest recent

Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

9
9
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

26
26
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

82
82
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

30
30
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

35
35
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

235
235
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

123
123
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

194
194
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

264
264
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

34
34
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

115
115
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

48
48
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

516
516
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

145
145
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

247
247
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

310
310
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

254
254
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

183
183
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

97
97
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

71
71
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

108
108
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

473
473
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

245
245
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

361
361
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

174
174

Meer sportnieuws