Tiener laat zich gelden bij Club Brugge

door
Tiener laat zich gelden bij Club Brugge

Ondanks de vele transfers én gevestigde waarden die op post bleven, maakten dit seizoen ook al een aantal eigen jeugdproducten indruk bij Club Brugge. Zo kende Ignace Van der Brempt een paar goede momenten, en groeide Charles De Ketelaere uiteraard uit tot een absolute sterkhouder in Jan Breydel. Daar rekenen ze tevens op de ontwikkeling van een ander toptalent.


Nadat hij op de laatste speeldag van het vorige seizoen al eens mocht proeven van het grote werk, krijgt Noah Mbamba dit jaar per slot van rekening de nodige kansen van Philippe Clement. In totaal mocht de amper 16-jarige middenvelder, anderhalf jaar geleden weggeplukt bij KRC Genk, zo al maar liefst 16 keer meedoen bij de hoofdmacht van de landskampioen. Nadat hij in zijn eerste duels nog een uitstekende indruk naliet, verliep het bij zijn laatste optredens echter wel telkens een pak stroever.

Toch koos Clement er woensdag in Genk, uitgerekend de ex-ploeg van Mbamba dus tegen wie hij opvallend genoeg reeds drie keer in actie kwam, voor om de kaart van de talentvolle tiener nog eens te trekken. Een keuze die hem op sociale media op flink wat kritiek kwam te staan, vermits Blauw-Zwart op dat moment nog op achterstand stond in de Cegeka Arena. De keuze om Éder Balanta simpelweg te vervangen door een andere verdedigende pion ging er bij de aanhang dan ook maar moeilijk in.

LEF & NONCHALANCE
Mbamba antwoordde echter met een prima prestatie, zo zag ook Het Nieuwsblad. "Met zijn invalbeurt op het veld van Genk deed hij pas echt de hoofden draaien", klonk het onder meer bij de krant, die de youngster met een zeven op 10 bedacht. Al leed de jeugdinternational, die vooral opviel met zijn techniek, lef en vista, naar het einde toe alsmaar meer balverlies. De nonchalance moet er dus nog uit bij Mbamba, die wel eenvoudig Owen Otasowie aftroeft als eerste wisseloptie voor steunpilaar Balanta.

LEES OOK: Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Mbamba moet nog meer kansen krijgen bij Club

Meest recent

Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

8
8
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

18
18
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

140
140
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

146
146
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

91
91
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

273
273
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

255
255
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

150
150
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

61
61
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

304
304
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

106
106
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

62
62
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

224
224
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

324
324
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

379
379
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

305
305
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

355
355
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

140
140
Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

394
394
Heynen verklaart ommekeer onder Hayen

KRC Genk komt steeds meer boven water. Ze staan op twee punten van de top zes en dat zorgt voor ...

232
232
'Anderlecht ontkent: deze coach nooit een piste'

In deze tijden delen voetbalinfluenceers heel veel nieuwtjes via hun sociale media. Zo ook over het ...

264
264
Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

247
247
Albert luidt de alarmbel voor alweer matig Anderlecht

RSC Anderlecht heeft op papier een makkelijk programma, maar als je dan punten laat liggen tegen een ...

184
184
Zulte Waregem en STVV bundelen krachten na kwalijk incident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt op Stayen, maar de 0-2 werd alsnog omgezet in een 3-2 voor ...

115
115

Meer sportnieuws