Veljkovic praat 9 (ex-)trainers aan de galg

door
Veljkovic praat 9 (ex-)trainers aan de galg

Eerder deze week geraakten de eerste verklaringen bekend van Dejan Veljkovic in het strafdossier naar fiscale fraude in het Belgisch voetbal. De spijtoptant zou daarbij hebben aangegeven aan 15 vooraanstaande (ex-)trainers en managers commissies in het zwart te hebben uitgedeeld. Nu is er tevens sprake van financiële constructies om verdoken lonen uit te betalen aan coaches, waarbij negen namen worden genoemd.


Volgens de informatie van Het Nieuwsblad noemt Veljkovic in zijn biecht 9 trainers, 31 spelers en clubbestuurders van onder meer Anderlecht, Club Brugge, KV Mechelen, Racing Genk, Standard, Lokeren en OHL. Wat betreft de illegale verloningen van coaches zijn een aantal onthullingen geen verrassingen. Zo zijn de verhalen omtrent Peter Maes bij Lokeren en Genk welbekend. Bij beide clubs zou keeperstrainer Erwin Lemmens eveneens zwart geld hebben verdiend, in Genk wordt ook Emilio Ferrera vermeld.

Nog enkele andere namen passeerden eerder deze week reeds de revue, zoals Georges Leekens (Club Brugge), Ivan Leko (OH Leuven) en Yannick Ferrera (KV Mechelen). Zij zouden zich dus niet alleen persoonlijk hebben verrijkt op transfers, maar tevens gebruik hebben gemaakt van illegale constructies om een extra salaris of ontslagvergoeding op te strijken. In het merendeel van de gevallen in samenspraak met hun werkgevers overigens, die op die manier zelf dan weer bijkomende belastingen konden ontduiken.

HASI
Zoals geweten werd dat zwarte gedeelte van hun loon doorgaans uitbetaald in de vorm van een (valse) scoutingovereenkomst of (fictief) akkoord voor management- of consultancydiensten. Nog in Mechelen zouden aldus ook Jugoslav Lazic en Alekasandar Jankovic, die tevens bij Standard buiten de lijntjes kleurden, verdoken sommen hebben ontvangen. Tot slot wordt bij Anderlecht dan weer Besnik Hasi bij naam genoemd. Heel wat betrokkenen ontkenden intussen wel reeds de beschuldigingen aan hun adres.

LEES OOK: Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

Denkt u dat we deze namen nog terugzien in het Belgisch voetbal?

Meest recent

Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

6
6
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

23
23
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

70
70
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

29
29
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

44
44
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

146
146
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

104
104
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

360
360
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

64
64
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

89
89
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

43
43
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

112
112
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

241
241
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

107
107
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

429
429
Straffe stoot Vanderbiest: "Als je dat ziet..."

In de komende drie weken wordt de strijd om de Champions' Play-Off helemaal beslist. Union, Club ...

103
103
'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Bij KRC Genk gaat alle aandacht in de komende weken naar het veiligstellen van de zesde plaats. ...

255
255
'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Standard deed vorige week een enorme slechte zaak door 1-1 te spelen tegen La Louvière. De ...

168
168
'Club Brugge twijfelt: dure 'flopaankoop' al na jaar weg'

Club Brugge heeft een brede kern en daardoor zijn er een aantal spelers die minder aan bod komen. ...

369
369
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

118
118
Lammens snoeihard na nederlaag Manchester United

Manchester United kon een goede zaak doen door het puntenverlies van Manchester City. Ze verloren ...

103
103
Club Brugge davert: Verhaeghe sleurt Club de miserie in

Bart Verhaeghe zette zelf mee de lijnen uit bij Club Brugge, en net daar wringt het nu. Nu de ...

952
952
Drama bij Anderlecht: moét Taravel aftreden als T1?

RSC Anderlecht zit met een gigantisch probleem. De Brusselaars lijken Jérémy Taravel ...

503
503
Roda JC rekent op Belg voor ‘Operatie Eredivisie’

Roda JC is een club die altijd heel wat Belgen in zijn rangen heeft gehad. De Nederlandse ...

16
16
Anderlecht dreigt opnieuw zware fout te maken

RSC Anderlecht moet stilaan een knoop gaan doorhakken. Gaan de Brusselaars de laatste aanvallende ...

316
316

Meer sportnieuws