Veljkovic praat 9 (ex-)trainers aan de galg

478 stemmen
Veljkovic praat 9 (ex-)trainers aan de galg

Eerder deze week geraakten de eerste verklaringen bekend van Dejan Veljkovic in het strafdossier naar fiscale fraude in het Belgisch voetbal. De spijtoptant zou daarbij hebben aangegeven aan 15 vooraanstaande (ex-)trainers en managers commissies in het zwart te hebben uitgedeeld. Nu is er tevens sprake van financiële constructies om verdoken lonen uit te betalen aan coaches, waarbij negen namen worden genoemd.


Volgens de informatie van Het Nieuwsblad noemt Veljkovic in zijn biecht 9 trainers, 31 spelers en clubbestuurders van onder meer Anderlecht, Club Brugge, KV Mechelen, Racing Genk, Standard, Lokeren en OHL. Wat betreft de illegale verloningen van coaches zijn een aantal onthullingen geen verrassingen. Zo zijn de verhalen omtrent Peter Maes bij Lokeren en Genk welbekend. Bij beide clubs zou keeperstrainer Erwin Lemmens eveneens zwart geld hebben verdiend, in Genk wordt ook Emilio Ferrera vermeld.

Nog enkele andere namen passeerden eerder deze week reeds de revue, zoals Georges Leekens (Club Brugge), Ivan Leko (OH Leuven) en Yannick Ferrera (KV Mechelen). Zij zouden zich dus niet alleen persoonlijk hebben verrijkt op transfers, maar tevens gebruik hebben gemaakt van illegale constructies om een extra salaris of ontslagvergoeding op te strijken. In het merendeel van de gevallen in samenspraak met hun werkgevers overigens, die op die manier zelf dan weer bijkomende belastingen konden ontduiken.

HASI
Zoals geweten werd dat zwarte gedeelte van hun loon doorgaans uitbetaald in de vorm van een (valse) scoutingovereenkomst of (fictief) akkoord voor management- of consultancydiensten. Nog in Mechelen zouden aldus ook Jugoslav Lazic en Alekasandar Jankovic, die tevens bij Standard buiten de lijntjes kleurden, verdoken sommen hebben ontvangen. Tot slot wordt bij Anderlecht dan weer Besnik Hasi bij naam genoemd. Heel wat betrokkenen ontkenden intussen wel reeds de beschuldigingen aan hun adres.

LEES OOK: De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Denkt u dat we deze namen nog terugzien in het Belgisch voetbal?

Meest recent

'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

3
3
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

26
26
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

177
177
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

131
131
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

192
192
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

606
606
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

408
408
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

275
275
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

245
245
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

107
107
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

147
147
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

579
579
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

293
293
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

87
87
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

218
218
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

117
117
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

39
39
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

395
395
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

92
92
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

43
43
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

630
630
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

668
668
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

133
133
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

20
20
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

308
308

Meer sportnieuws