Veljkovic praat 9 (ex-)trainers aan de galg

478 stemmen
Veljkovic praat 9 (ex-)trainers aan de galg

Eerder deze week geraakten de eerste verklaringen bekend van Dejan Veljkovic in het strafdossier naar fiscale fraude in het Belgisch voetbal. De spijtoptant zou daarbij hebben aangegeven aan 15 vooraanstaande (ex-)trainers en managers commissies in het zwart te hebben uitgedeeld. Nu is er tevens sprake van financiële constructies om verdoken lonen uit te betalen aan coaches, waarbij negen namen worden genoemd.


Volgens de informatie van Het Nieuwsblad noemt Veljkovic in zijn biecht 9 trainers, 31 spelers en clubbestuurders van onder meer Anderlecht, Club Brugge, KV Mechelen, Racing Genk, Standard, Lokeren en OHL. Wat betreft de illegale verloningen van coaches zijn een aantal onthullingen geen verrassingen. Zo zijn de verhalen omtrent Peter Maes bij Lokeren en Genk welbekend. Bij beide clubs zou keeperstrainer Erwin Lemmens eveneens zwart geld hebben verdiend, in Genk wordt ook Emilio Ferrera vermeld.

Nog enkele andere namen passeerden eerder deze week reeds de revue, zoals Georges Leekens (Club Brugge), Ivan Leko (OH Leuven) en Yannick Ferrera (KV Mechelen). Zij zouden zich dus niet alleen persoonlijk hebben verrijkt op transfers, maar tevens gebruik hebben gemaakt van illegale constructies om een extra salaris of ontslagvergoeding op te strijken. In het merendeel van de gevallen in samenspraak met hun werkgevers overigens, die op die manier zelf dan weer bijkomende belastingen konden ontduiken.

HASI
Zoals geweten werd dat zwarte gedeelte van hun loon doorgaans uitbetaald in de vorm van een (valse) scoutingovereenkomst of (fictief) akkoord voor management- of consultancydiensten. Nog in Mechelen zouden aldus ook Jugoslav Lazic en Alekasandar Jankovic, die tevens bij Standard buiten de lijntjes kleurden, verdoken sommen hebben ontvangen. Tot slot wordt bij Anderlecht dan weer Besnik Hasi bij naam genoemd. Heel wat betrokkenen ontkenden intussen wel reeds de beschuldigingen aan hun adres.

LEES OOK: 'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Denkt u dat we deze namen nog terugzien in het Belgisch voetbal?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

46
46
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

29
29
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

24
24
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

20
20
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

286
286
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

43
43
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

177
177
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

36
36
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

212
212
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

148
148
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

104
104
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

649
649
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

62
62
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

153
153
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

159
159
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1023
1023
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

64
64
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

643
643
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

435
435
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

825
825
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

807
807
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

130
130
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

479
479
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

795
795
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

385
385

Meer sportnieuws