Veljkovic praat 9 (ex-)trainers aan de galg

door
Veljkovic praat 9 (ex-)trainers aan de galg

Eerder deze week geraakten de eerste verklaringen bekend van Dejan Veljkovic in het strafdossier naar fiscale fraude in het Belgisch voetbal. De spijtoptant zou daarbij hebben aangegeven aan 15 vooraanstaande (ex-)trainers en managers commissies in het zwart te hebben uitgedeeld. Nu is er tevens sprake van financiële constructies om verdoken lonen uit te betalen aan coaches, waarbij negen namen worden genoemd.


Volgens de informatie van Het Nieuwsblad noemt Veljkovic in zijn biecht 9 trainers, 31 spelers en clubbestuurders van onder meer Anderlecht, Club Brugge, KV Mechelen, Racing Genk, Standard, Lokeren en OHL. Wat betreft de illegale verloningen van coaches zijn een aantal onthullingen geen verrassingen. Zo zijn de verhalen omtrent Peter Maes bij Lokeren en Genk welbekend. Bij beide clubs zou keeperstrainer Erwin Lemmens eveneens zwart geld hebben verdiend, in Genk wordt ook Emilio Ferrera vermeld.

Nog enkele andere namen passeerden eerder deze week reeds de revue, zoals Georges Leekens (Club Brugge), Ivan Leko (OH Leuven) en Yannick Ferrera (KV Mechelen). Zij zouden zich dus niet alleen persoonlijk hebben verrijkt op transfers, maar tevens gebruik hebben gemaakt van illegale constructies om een extra salaris of ontslagvergoeding op te strijken. In het merendeel van de gevallen in samenspraak met hun werkgevers overigens, die op die manier zelf dan weer bijkomende belastingen konden ontduiken.

HASI
Zoals geweten werd dat zwarte gedeelte van hun loon doorgaans uitbetaald in de vorm van een (valse) scoutingovereenkomst of (fictief) akkoord voor management- of consultancydiensten. Nog in Mechelen zouden aldus ook Jugoslav Lazic en Alekasandar Jankovic, die tevens bij Standard buiten de lijntjes kleurden, verdoken sommen hebben ontvangen. Tot slot wordt bij Anderlecht dan weer Besnik Hasi bij naam genoemd. Heel wat betrokkenen ontkenden intussen wel reeds de beschuldigingen aan hun adres.

LEES OOK: Vanhaezebrouck ziet nieuw supertalent in JPL: “Voortreffelijk”

Denkt u dat we deze namen nog terugzien in het Belgisch voetbal?

Meest recent

Euvrard in zak en as: Standard incasseert zware klappen

Standard Luik zit in de hoek waar de klappen vallen. De Rouches verloren afgelopen speeldag pijnlijk ...

8
8
Vanhaezebrouck ziet nieuw supertalent in JPL: “Voortreffelijk”

Er loopt heel wat talent rond in de Jupiler Pro League en de spelers worden al op zéér ...

30
30
Rechtbank velt oordeel over oorlog tussen Mbappé en PSG

Kylian Mbappé werd door PSG voor een slordige 180 miljoen euro overgenomen van AS Monaco. In ...

23
23
De Cat praat over toptransfer: 'Anderlecht heeft masterplan'

Nathan De Cat is dé sensatie bij RSC Anderlecht. De 17-jarige middenvelder is dit seizoen ...

201
201
KAA Gent in beroep tegen schorsing, Westerlo komt goed weg

Afgelopen speeldag vielen er enkele rode kaarten in de Jupiler Pro League. Het Bondsparket heeft ...

92
92
Nachtmerrie voor Napoli: alle ogen op Lukaku gericht

Romelu Lukaku staat dicht bij zijn rentree na een maandenlange blessure aan de quadriceps. Big Rom ...

41
41
Slag in gezicht Anderlecht en Camara: streep door Afrika Cup

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende spelers uit de Jupiler Pro League werden ...

139
139
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

33
33
Exact bedrag voor Leko bekend: KAA Gent-deadline voor Club

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge koos ...

264
264
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

230
230
Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Naar goede gewoonte staat de ‘The Best FIFA Football Awards’ op het programma. Morgen ...

30
30
Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

296
296
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

205
205
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

262
262
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

203
203
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

228
228
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

939
939
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

181
181
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

781
781
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

553
553
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

520
520
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

266
266
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

344
344
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

712
712
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

851
851

Meer sportnieuws