Veljkovic praat 9 (ex-)trainers aan de galg

door
Veljkovic praat 9 (ex-)trainers aan de galg

Eerder deze week geraakten de eerste verklaringen bekend van Dejan Veljkovic in het strafdossier naar fiscale fraude in het Belgisch voetbal. De spijtoptant zou daarbij hebben aangegeven aan 15 vooraanstaande (ex-)trainers en managers commissies in het zwart te hebben uitgedeeld. Nu is er tevens sprake van financiële constructies om verdoken lonen uit te betalen aan coaches, waarbij negen namen worden genoemd.


Volgens de informatie van Het Nieuwsblad noemt Veljkovic in zijn biecht 9 trainers, 31 spelers en clubbestuurders van onder meer Anderlecht, Club Brugge, KV Mechelen, Racing Genk, Standard, Lokeren en OHL. Wat betreft de illegale verloningen van coaches zijn een aantal onthullingen geen verrassingen. Zo zijn de verhalen omtrent Peter Maes bij Lokeren en Genk welbekend. Bij beide clubs zou keeperstrainer Erwin Lemmens eveneens zwart geld hebben verdiend, in Genk wordt ook Emilio Ferrera vermeld.

Nog enkele andere namen passeerden eerder deze week reeds de revue, zoals Georges Leekens (Club Brugge), Ivan Leko (OH Leuven) en Yannick Ferrera (KV Mechelen). Zij zouden zich dus niet alleen persoonlijk hebben verrijkt op transfers, maar tevens gebruik hebben gemaakt van illegale constructies om een extra salaris of ontslagvergoeding op te strijken. In het merendeel van de gevallen in samenspraak met hun werkgevers overigens, die op die manier zelf dan weer bijkomende belastingen konden ontduiken.

HASI
Zoals geweten werd dat zwarte gedeelte van hun loon doorgaans uitbetaald in de vorm van een (valse) scoutingovereenkomst of (fictief) akkoord voor management- of consultancydiensten. Nog in Mechelen zouden aldus ook Jugoslav Lazic en Alekasandar Jankovic, die tevens bij Standard buiten de lijntjes kleurden, verdoken sommen hebben ontvangen. Tot slot wordt bij Anderlecht dan weer Besnik Hasi bij naam genoemd. Heel wat betrokkenen ontkenden intussen wel reeds de beschuldigingen aan hun adres.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Verrassing Anderlecht, jackpot Genk en Antwerp’

Denkt u dat we deze namen nog terugzien in het Belgisch voetbal?

Meest recent

Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

21
21
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

35
35
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

128
128
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

595
595
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

308
308
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

88
88
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

417
417
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

308
308
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

186
186
Revelatie Club Brugge verrast: "4 op 10 voor mijn seizoen"

Er waren heel wat twijfels rond Club Brugge in de zomer, want heel wat sterkhouders vertrokken toen. ...

183
183
Smaakmaker KV Mechelen spreekt duidelijk over transfer

Zes speeldagen voor het einde van de reguliere competitie mag KV Mechelen nog altijd dromen van een ...

185
185
Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

De bekerfinale wordt een Brusselse derby, want na Union plaatste donderdagavond ook Anderlecht zich. ...

283
283
'Club Brugge pakt uit met nieuw megaproject'

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de nummer één in België, ...

367
367
Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

449
449
'Club Brugge gaat all-in voor 10M-Italiaan'

Club Brugge heeft een Italiaanse middenvelder hoog op het lijstje staan voor de zomer. Volgens ...

216
216
WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Donderdagavond werd er in Brussel geloot voor de volgende campagne van de Nations League. Met ...

82
82
Taravel onthult hét geheim achter straffe verrijzenis

Wie had dit zien aankomen? Anderlecht leek een vogel voor de kat nadat het vorige week al in eigen ...

447
447
Stevige kater voor Antwerp: "Het was gewoon shit"

Antwerp is vrijdagochtend ontwaakt met een stevige kater. Het leek de bekerfinale voor het grijpen ...

172
172
'Anderlecht pakt door en gaat vol voor deze trainer'

Anderlecht gaat door een moeilijke periode, maar kreeg donderdag wel een flinke opsteker. Dankzij ...

824
824
Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

576
576
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

231
231
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

1280
1280
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

150
150
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

388
388
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

595
595

Meer sportnieuws