Genk ruikt topdeal met ‘nieuwe Trossard’

633 stemmen
Genk ruikt topdeal met ‘nieuwe Trossard’

Soms vraagt een transfer wat meer tijd dan verwacht. Joseph Paintsil is er zo ééntje. De Ghanese flankaanvaller staat al sinds 2018 onder contract bij KRC Genk, maar pas in de voorbije weken speelt hij zich stevig in de kijker. Op die manier kan hij in extremis nog de hoge verwachtingen inlossen waarvoor hij oorspronkelijk naar Genk werd gehaald: als vervanger van Leandro Trossard.


BLIKVANGER

Tijdens de voorbije weken was Joseph Paintsil een opgemerkte figuur bij KRC Genk. In die periode telde hij een handvol basisplaatsen in de competitie, de beker én de Europa League. Bovendien was hij daarin verschillende keren beslissend. Paintsil scoorde tegen West Ham bijvoorbeeld een erg knap doelpunt, waardoor Genk een knap 2-2 gelijkspel kon afdwingen in Londen. Bijna vanuit het niets verscheen de Ghanees toen aan de aftrap tegen West Ham, want ook dit seizoen leek er bij Genk initieel andermaal geen rol van betekenis voor hem weggelegd.



En die positieve lijn van tegen West Ham zet Joseph Paintsil gestaag verder. Woensdag liet de 23-jarige zich namelijk opnieuw in een positieve zin opmerken in de bekerwedstrijd tegen Club Brugge. Paintsil scoorde twee doelpunten en dat bovendien in een voor hem erg ongewone rol als diepe spits. “Ik gebruikte Paintsil als diepe spits, omdat drie matchen op rij voor Ugbo te veel van het goede zou zijn geweest. Jos deed het prima, maakte ook twee knappe goals”, zei John van den Brom na de wedstrijd. Maar de brace van Paintsil was echter niet genoeg om de bekeruitschakeling te vermijden.

CLEMENT, MAZZU, WOLF

Nochtans leek het verhaal van Joseph Paintsil bij KRC Genk op een grote sisser uit te draaien. De Ghanees werd in de zomer van 2018 aangetrokken met heel wat hoge verwachtingen maar in vier jaar tijd kon hij die niet inlossen. Onder Philippe Clement debuteerde hij veelbelovend en maakte hij ook veel minuten. “Joseph heeft een actie in huis, hij is snel en hij is doelgericht. Net als iedereen heeft ook hij recht op een aanpassingsperiode, maar hij zal ook op korte termijn een versterking blijken”, zei Clement tijdens de officiële voorstelling van Paintsil bij Genk.



Joseph Paintsil moest zich oorspronkelijk nog aanpassen aan zijn nieuwe omgeving, nadat hij door zijn Ghanese werkgever Tema Youth eerder voor één seizoen werd uitgeleend aan het Hongaarse Ferencvaros. Gelukkig kon Paintsil rekenen op zijn landgenoot Joseph Aidoo, die toen fungeerde als de perfecte gids om het integratieproces van de snelle flankaanvaller voorspoedig te laten verlopen. Maar na zijn succesvolle start onder Philippe Clement verdween Paintsil helemaal uit beeld onder Felice Mazzu. Pas toen Hannes Wolf de sportieve leiding nam, kreeg hij opnieuw zijn kans.

NIEUWE TROSSARD

Vorig seizoen werd de overbodig geachte Joseph Paintsil uitgeleend aan het Turkse Ankaragücü, waar hij uitstekend presteerde. Dankzij zijn elf doelpunten voor de degradant haalde hij zelfs de ruime selectie van de Ghanese nationale ploeg, maar desondanks lag er in Limburg toch geen prominente rol weggelegd voor hem. De clubleiding gaf Paintsil in het voorbije tussenseizoen zelfs de toestemming om te onderhandelen en uit te kijken naar een nieuwe club, maar uiteindelijk bleef hij alsnog bij Genk. Daarna kreeg én greep Paintsil zijn kans onder John van den Brom.

Joseph Paintsil ging dit seizoen zijn laatste contractjaar in bij Genk en daarom mocht hij in principe een andere club zoeken. Er heerste interesse vanuit Turkije, waar hij het vorig seizoen uitstekend deed bij Ankaragücü. Uiteindelijk kwam het dus niet tot een transfer waardoor Paintsil de voorbereiding op het nieuwe seizoen onverwacht startte in Limburg. Maar dat vond John van den Brom niet erg. “Ik wil niet over een tweede kans spreken”, zei hij in juni. “Paintsil heeft zich bij zijn uitleenbeurt in Turkije goed ontwikkeld. Als hij die lijn kan doortrekken, kan hij ons mooie diensten bewijzen.



En Paintsil levert Genk dus mooie diensten, iets wat hij woensdagavond nogmaals bewees in de beker tegen Club Brugge. Als surprise van de chef scoorde de onorthodoxe diepe spits twee doelpunten en op die manier speelt hij zich aardig in de picture. Paintsil lijkt dus eindelijk op weg te zijn om te slagen in het shirt van Genk, en da’s niets te vroeg met een aflopend contract. Met enkele jaren vertraging kan hij de verwachtingen invullen waarvoor hij oorspronkelijk werd gehaald: en dat was om de vervanger te worden van Leandro Trossard.

In 2018 zat zowat half Europa achter Joseph Paintsil aan , waaronder FC Basel, FC Köln en zelfs ook Anderlecht. Dimitri de Condé gaf toen ook eerlijk toe dat zijn dossier complex was omdat er zoveel clubs in Paintsil geïnteresseerd waren. De Head of Football kon de Ghanees en zijn makelaar uiteindelijk overtuigen van hun project. En met 4 jaar vertraging kent de passage van Paintsil toch nog een positieve wending. Of hoe vreemd het allemaal soms kan gaan in het voetbal.

LEES OOK: Records sneuvelen bij Genk: De Condé dankt Club Brugge

Moet Genk Paintsils contract verlengen?

Meest recent

Charleroi laat ervaren pion gratis vertrekken

Bij Charleroi zijn dezer dagen alle ogen gericht op het dossier van Yassine Titraoui, die de kassa ...

0
0
Pro League grijpt in na kwalificatie Anderlecht en Gent

De voorbije week maakten de eerste Belgische clubs hun intrede op het Europese toneel. Anderlecht ...

53
53
'Sibierski bijt tanden stuk op twee dossiers'

Het nieuwe seizoen is voor Anderlecht al voorspoedig begonnen, want ze wisten in de voorbije week af ...

138
138
Records sneuvelen bij Genk: De Condé dankt Club Brugge

KRC Genk gaat door een bewogen zomer, met een onverwachte trainerswissel en twee recordtransfers. ...

201
201
TRANSFERUURTJE: 'Broos beslist, Club vangt bot'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

206
206
‘Groen licht toptransfer Arne Engels: nog één struikelblok’

Arne Engels is aan een straffe opmars bezig. Bij Celtic is de middenvelder niet meer weg te denken ...

55
55
Antwerp komt met contractnieuws: focus is duidelijk

Royal Antwerp FC versterkte zich eerder al met Michael Frey en Maxime Busi, maar The Great Old ...

131
131
‘Knaltransfer Malick Fofana lonkt, KAA Gent kijkt mee’

Malick Fofana maakte de overstap van KAA Gent naar Olympique Lyon en in Frankrijk werd de ...

116
116
Vitor Bruno spreekt over transfervuurwerk Anderlecht

Komt er nog transfervuurwerk aan bij RSC Anderlecht? Paars-Wit won met 3-1 van Hammarby en mag zich ...

869
869
‘Club Brugge bikkelt: toptransfer plots van de baan’

Club Brugge hoopt het middenveld te versterken met Peer Koopmeiners van AZ. De Nederlander wordt al ...

520
520
‘Antwerp verbaast met nieuwe T1: wending op komst’

Royal Antwerp FC is nog steeds op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Faris Haroun neemt voorlopig de ...

315
315
Patro haalt weer Japanner, Lokeren strikt zoon ex-Gouden Schoen

In de Jupiler Pro League wordt er binnen een week alweer afgetrapt, in de Challenger Pro League ...

54
54
'Verrassende transfer voor Arne Engels'

Vorig seizoen wist Arne Engels op de valreep nog de Schotse dubbel te pakken met Celtic. Onze ...

105
105
'Charleroi vindt akkoord en wacht in spanning af'

Bij Charleroi maken ze zich een week voor de start van het nieuwe seizoen nog op voor hun grootste ...

20
20
'Union waagt tweede poging voor recordtransfer'

Voor Union is het al een drukke transferzomer geweest. Het haalde al heel wat versterkingen binnen, ...

169
169
'Broos heeft knoop over toekomst definitief doorgehakt'

Hugo Broos zette deze zomer de kroon op zijn rijkgevulde trainerscarrière, want op zijn 74ste ...

413
413
'Club Brugge maakt zeer straf transferstatement'

Voor Club Brugge begint het nieuwe seizoen vrijdagavond al met de Supercup. Tegen Union zal Ivan ...

888
888
Voetbalwereld in shock: legende van Milan en Italië overleden

De internationale voetbalwereld in het algemeen en de Italiaanse in het bijzonder is vrijdagochtend ...

0
0
'Union troeft prestigieuze club af voor nieuwste aanwinst'

Het Belgische voetbalseizoen begint om 20u30 met de Supercup tussen Club Brugge en Union. Daarbij ...

147
147
‘Lukaku verraadt Napoli voor de meest gehate vijand’

Romelu Lukaku kan Napoli deze zomer verlaten voor de meest gehate vijand. Een Italiaanse topclub ...

539
539
Roef zorgt voor straffe beelden en geeft verklaring

Het Europese avontuur van AA Gent gaat verder, al heeft het donderdag toch weinig gescheeld. Bijna ...

176
176
Maamar spreekt duidelijke taal over vertrek bij Anderlecht

Anderlecht heeft donderdagavond een nieuwe stap richting de league phase van de Europa League gezet, ...

1022
1022
'Volgende jeugdproduct op vertrekken bij Club Brugge'

Club Brugge begint vrijdag aan zijn seizoen met de Supercup tegen bekerwinnaar Union. Daarin wordt ...

461
461
Coosemans geeft verklaring voor twee gezichten Anderlecht

Anderlecht mag nog steeds dromen van de Europa League, want het wist donderdagavond zijn tweede ...

384
384
Europese held bij Anderlecht: kranten geven 9 op 10

Even dreigde het opnieuw helemaal mis te lopen, maar RSC Anderlecht mag dan toch een voorronde ...

883
883

Meer sportnieuws