Genk ruikt topdeal met ‘nieuwe Trossard’

633 stemmen
Genk ruikt topdeal met ‘nieuwe Trossard’

Soms vraagt een transfer wat meer tijd dan verwacht. Joseph Paintsil is er zo ééntje. De Ghanese flankaanvaller staat al sinds 2018 onder contract bij KRC Genk, maar pas in de voorbije weken speelt hij zich stevig in de kijker. Op die manier kan hij in extremis nog de hoge verwachtingen inlossen waarvoor hij oorspronkelijk naar Genk werd gehaald: als vervanger van Leandro Trossard.


BLIKVANGER

Tijdens de voorbije weken was Joseph Paintsil een opgemerkte figuur bij KRC Genk. In die periode telde hij een handvol basisplaatsen in de competitie, de beker én de Europa League. Bovendien was hij daarin verschillende keren beslissend. Paintsil scoorde tegen West Ham bijvoorbeeld een erg knap doelpunt, waardoor Genk een knap 2-2 gelijkspel kon afdwingen in Londen. Bijna vanuit het niets verscheen de Ghanees toen aan de aftrap tegen West Ham, want ook dit seizoen leek er bij Genk initieel andermaal geen rol van betekenis voor hem weggelegd.



En die positieve lijn van tegen West Ham zet Joseph Paintsil gestaag verder. Woensdag liet de 23-jarige zich namelijk opnieuw in een positieve zin opmerken in de bekerwedstrijd tegen Club Brugge. Paintsil scoorde twee doelpunten en dat bovendien in een voor hem erg ongewone rol als diepe spits. “Ik gebruikte Paintsil als diepe spits, omdat drie matchen op rij voor Ugbo te veel van het goede zou zijn geweest. Jos deed het prima, maakte ook twee knappe goals”, zei John van den Brom na de wedstrijd. Maar de brace van Paintsil was echter niet genoeg om de bekeruitschakeling te vermijden.

CLEMENT, MAZZU, WOLF

Nochtans leek het verhaal van Joseph Paintsil bij KRC Genk op een grote sisser uit te draaien. De Ghanees werd in de zomer van 2018 aangetrokken met heel wat hoge verwachtingen maar in vier jaar tijd kon hij die niet inlossen. Onder Philippe Clement debuteerde hij veelbelovend en maakte hij ook veel minuten. “Joseph heeft een actie in huis, hij is snel en hij is doelgericht. Net als iedereen heeft ook hij recht op een aanpassingsperiode, maar hij zal ook op korte termijn een versterking blijken”, zei Clement tijdens de officiële voorstelling van Paintsil bij Genk.



Joseph Paintsil moest zich oorspronkelijk nog aanpassen aan zijn nieuwe omgeving, nadat hij door zijn Ghanese werkgever Tema Youth eerder voor één seizoen werd uitgeleend aan het Hongaarse Ferencvaros. Gelukkig kon Paintsil rekenen op zijn landgenoot Joseph Aidoo, die toen fungeerde als de perfecte gids om het integratieproces van de snelle flankaanvaller voorspoedig te laten verlopen. Maar na zijn succesvolle start onder Philippe Clement verdween Paintsil helemaal uit beeld onder Felice Mazzu. Pas toen Hannes Wolf de sportieve leiding nam, kreeg hij opnieuw zijn kans.

NIEUWE TROSSARD

Vorig seizoen werd de overbodig geachte Joseph Paintsil uitgeleend aan het Turkse Ankaragücü, waar hij uitstekend presteerde. Dankzij zijn elf doelpunten voor de degradant haalde hij zelfs de ruime selectie van de Ghanese nationale ploeg, maar desondanks lag er in Limburg toch geen prominente rol weggelegd voor hem. De clubleiding gaf Paintsil in het voorbije tussenseizoen zelfs de toestemming om te onderhandelen en uit te kijken naar een nieuwe club, maar uiteindelijk bleef hij alsnog bij Genk. Daarna kreeg én greep Paintsil zijn kans onder John van den Brom.

Joseph Paintsil ging dit seizoen zijn laatste contractjaar in bij Genk en daarom mocht hij in principe een andere club zoeken. Er heerste interesse vanuit Turkije, waar hij het vorig seizoen uitstekend deed bij Ankaragücü. Uiteindelijk kwam het dus niet tot een transfer waardoor Paintsil de voorbereiding op het nieuwe seizoen onverwacht startte in Limburg. Maar dat vond John van den Brom niet erg. “Ik wil niet over een tweede kans spreken”, zei hij in juni. “Paintsil heeft zich bij zijn uitleenbeurt in Turkije goed ontwikkeld. Als hij die lijn kan doortrekken, kan hij ons mooie diensten bewijzen.



En Paintsil levert Genk dus mooie diensten, iets wat hij woensdagavond nogmaals bewees in de beker tegen Club Brugge. Als surprise van de chef scoorde de onorthodoxe diepe spits twee doelpunten en op die manier speelt hij zich aardig in de picture. Paintsil lijkt dus eindelijk op weg te zijn om te slagen in het shirt van Genk, en da’s niets te vroeg met een aflopend contract. Met enkele jaren vertraging kan hij de verwachtingen invullen waarvoor hij oorspronkelijk werd gehaald: en dat was om de vervanger te worden van Leandro Trossard.

In 2018 zat zowat half Europa achter Joseph Paintsil aan , waaronder FC Basel, FC Köln en zelfs ook Anderlecht. Dimitri de Condé gaf toen ook eerlijk toe dat zijn dossier complex was omdat er zoveel clubs in Paintsil geïnteresseerd waren. De Head of Football kon de Ghanees en zijn makelaar uiteindelijk overtuigen van hun project. En met 4 jaar vertraging kent de passage van Paintsil toch nog een positieve wending. Of hoe vreemd het allemaal soms kan gaan in het voetbal.

LEES OOK: JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Moet Genk Paintsils contract verlengen?

Meest recent

'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

29
29
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

70
70
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

172
172
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

53
53
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

496
496
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

125
125
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

230
230
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

399
399
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

129
129
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

85
85
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

533
533
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

210
210
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

504
504
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

393
393
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

171
171
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

721
721
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

219
219
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

611
611
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

160
160
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

860
860
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

278
278
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

1059
1059
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

556
556
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

221
221
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

409
409

Meer sportnieuws