Genk ruikt topdeal met ‘nieuwe Trossard’

door
Genk ruikt topdeal met ‘nieuwe Trossard’

Soms vraagt een transfer wat meer tijd dan verwacht. Joseph Paintsil is er zo ééntje. De Ghanese flankaanvaller staat al sinds 2018 onder contract bij KRC Genk, maar pas in de voorbije weken speelt hij zich stevig in de kijker. Op die manier kan hij in extremis nog de hoge verwachtingen inlossen waarvoor hij oorspronkelijk naar Genk werd gehaald: als vervanger van Leandro Trossard.


BLIKVANGER

Tijdens de voorbije weken was Joseph Paintsil een opgemerkte figuur bij KRC Genk. In die periode telde hij een handvol basisplaatsen in de competitie, de beker én de Europa League. Bovendien was hij daarin verschillende keren beslissend. Paintsil scoorde tegen West Ham bijvoorbeeld een erg knap doelpunt, waardoor Genk een knap 2-2 gelijkspel kon afdwingen in Londen. Bijna vanuit het niets verscheen de Ghanees toen aan de aftrap tegen West Ham, want ook dit seizoen leek er bij Genk initieel andermaal geen rol van betekenis voor hem weggelegd.



En die positieve lijn van tegen West Ham zet Joseph Paintsil gestaag verder. Woensdag liet de 23-jarige zich namelijk opnieuw in een positieve zin opmerken in de bekerwedstrijd tegen Club Brugge. Paintsil scoorde twee doelpunten en dat bovendien in een voor hem erg ongewone rol als diepe spits. “Ik gebruikte Paintsil als diepe spits, omdat drie matchen op rij voor Ugbo te veel van het goede zou zijn geweest. Jos deed het prima, maakte ook twee knappe goals”, zei John van den Brom na de wedstrijd. Maar de brace van Paintsil was echter niet genoeg om de bekeruitschakeling te vermijden.

CLEMENT, MAZZU, WOLF

Nochtans leek het verhaal van Joseph Paintsil bij KRC Genk op een grote sisser uit te draaien. De Ghanees werd in de zomer van 2018 aangetrokken met heel wat hoge verwachtingen maar in vier jaar tijd kon hij die niet inlossen. Onder Philippe Clement debuteerde hij veelbelovend en maakte hij ook veel minuten. “Joseph heeft een actie in huis, hij is snel en hij is doelgericht. Net als iedereen heeft ook hij recht op een aanpassingsperiode, maar hij zal ook op korte termijn een versterking blijken”, zei Clement tijdens de officiële voorstelling van Paintsil bij Genk.



Joseph Paintsil moest zich oorspronkelijk nog aanpassen aan zijn nieuwe omgeving, nadat hij door zijn Ghanese werkgever Tema Youth eerder voor één seizoen werd uitgeleend aan het Hongaarse Ferencvaros. Gelukkig kon Paintsil rekenen op zijn landgenoot Joseph Aidoo, die toen fungeerde als de perfecte gids om het integratieproces van de snelle flankaanvaller voorspoedig te laten verlopen. Maar na zijn succesvolle start onder Philippe Clement verdween Paintsil helemaal uit beeld onder Felice Mazzu. Pas toen Hannes Wolf de sportieve leiding nam, kreeg hij opnieuw zijn kans.

NIEUWE TROSSARD

Vorig seizoen werd de overbodig geachte Joseph Paintsil uitgeleend aan het Turkse Ankaragücü, waar hij uitstekend presteerde. Dankzij zijn elf doelpunten voor de degradant haalde hij zelfs de ruime selectie van de Ghanese nationale ploeg, maar desondanks lag er in Limburg toch geen prominente rol weggelegd voor hem. De clubleiding gaf Paintsil in het voorbije tussenseizoen zelfs de toestemming om te onderhandelen en uit te kijken naar een nieuwe club, maar uiteindelijk bleef hij alsnog bij Genk. Daarna kreeg én greep Paintsil zijn kans onder John van den Brom.

Joseph Paintsil ging dit seizoen zijn laatste contractjaar in bij Genk en daarom mocht hij in principe een andere club zoeken. Er heerste interesse vanuit Turkije, waar hij het vorig seizoen uitstekend deed bij Ankaragücü. Uiteindelijk kwam het dus niet tot een transfer waardoor Paintsil de voorbereiding op het nieuwe seizoen onverwacht startte in Limburg. Maar dat vond John van den Brom niet erg. “Ik wil niet over een tweede kans spreken”, zei hij in juni. “Paintsil heeft zich bij zijn uitleenbeurt in Turkije goed ontwikkeld. Als hij die lijn kan doortrekken, kan hij ons mooie diensten bewijzen.



En Paintsil levert Genk dus mooie diensten, iets wat hij woensdagavond nogmaals bewees in de beker tegen Club Brugge. Als surprise van de chef scoorde de onorthodoxe diepe spits twee doelpunten en op die manier speelt hij zich aardig in de picture. Paintsil lijkt dus eindelijk op weg te zijn om te slagen in het shirt van Genk, en da’s niets te vroeg met een aflopend contract. Met enkele jaren vertraging kan hij de verwachtingen invullen waarvoor hij oorspronkelijk werd gehaald: en dat was om de vervanger te worden van Leandro Trossard.

In 2018 zat zowat half Europa achter Joseph Paintsil aan , waaronder FC Basel, FC Köln en zelfs ook Anderlecht. Dimitri de Condé gaf toen ook eerlijk toe dat zijn dossier complex was omdat er zoveel clubs in Paintsil geïnteresseerd waren. De Head of Football kon de Ghanees en zijn makelaar uiteindelijk overtuigen van hun project. En met 4 jaar vertraging kent de passage van Paintsil toch nog een positieve wending. Of hoe vreemd het allemaal soms kan gaan in het voetbal.

LEES OOK: "Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

Moet Genk Paintsils contract verlengen?

Meest recent

PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

3
3
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

7
7
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

8
8
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

19
19
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

21
21
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

9
9
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

61
61
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

25
25
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

54
54
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

425
425
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

170
170
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

212
212
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

54
54
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

380
380
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

17
17
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

87
87
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

91
91
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

119
119
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1058
1058
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

175
175
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

53
53
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

40
40
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

94
94
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

514
514
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

53
53

Meer sportnieuws