Genk ruikt topdeal met ‘nieuwe Trossard’

633
Genk ruikt topdeal met ‘nieuwe Trossard’

Soms vraagt een transfer wat meer tijd dan verwacht. Joseph Paintsil is er zo ééntje. De Ghanese flankaanvaller staat al sinds 2018 onder contract bij KRC Genk, maar pas in de voorbije weken speelt hij zich stevig in de kijker. Op die manier kan hij in extremis nog de hoge verwachtingen inlossen waarvoor hij oorspronkelijk naar Genk werd gehaald: als vervanger van Leandro Trossard.


BLIKVANGER

Tijdens de voorbije weken was Joseph Paintsil een opgemerkte figuur bij KRC Genk. In die periode telde hij een handvol basisplaatsen in de competitie, de beker én de Europa League. Bovendien was hij daarin verschillende keren beslissend. Paintsil scoorde tegen West Ham bijvoorbeeld een erg knap doelpunt, waardoor Genk een knap 2-2 gelijkspel kon afdwingen in Londen. Bijna vanuit het niets verscheen de Ghanees toen aan de aftrap tegen West Ham, want ook dit seizoen leek er bij Genk initieel andermaal geen rol van betekenis voor hem weggelegd.



En die positieve lijn van tegen West Ham zet Joseph Paintsil gestaag verder. Woensdag liet de 23-jarige zich namelijk opnieuw in een positieve zin opmerken in de bekerwedstrijd tegen Club Brugge. Paintsil scoorde twee doelpunten en dat bovendien in een voor hem erg ongewone rol als diepe spits. “Ik gebruikte Paintsil als diepe spits, omdat drie matchen op rij voor Ugbo te veel van het goede zou zijn geweest. Jos deed het prima, maakte ook twee knappe goals”, zei John van den Brom na de wedstrijd. Maar de brace van Paintsil was echter niet genoeg om de bekeruitschakeling te vermijden.

CLEMENT, MAZZU, WOLF

Nochtans leek het verhaal van Joseph Paintsil bij KRC Genk op een grote sisser uit te draaien. De Ghanees werd in de zomer van 2018 aangetrokken met heel wat hoge verwachtingen maar in vier jaar tijd kon hij die niet inlossen. Onder Philippe Clement debuteerde hij veelbelovend en maakte hij ook veel minuten. “Joseph heeft een actie in huis, hij is snel en hij is doelgericht. Net als iedereen heeft ook hij recht op een aanpassingsperiode, maar hij zal ook op korte termijn een versterking blijken”, zei Clement tijdens de officiële voorstelling van Paintsil bij Genk.



Joseph Paintsil moest zich oorspronkelijk nog aanpassen aan zijn nieuwe omgeving, nadat hij door zijn Ghanese werkgever Tema Youth eerder voor één seizoen werd uitgeleend aan het Hongaarse Ferencvaros. Gelukkig kon Paintsil rekenen op zijn landgenoot Joseph Aidoo, die toen fungeerde als de perfecte gids om het integratieproces van de snelle flankaanvaller voorspoedig te laten verlopen. Maar na zijn succesvolle start onder Philippe Clement verdween Paintsil helemaal uit beeld onder Felice Mazzu. Pas toen Hannes Wolf de sportieve leiding nam, kreeg hij opnieuw zijn kans.

NIEUWE TROSSARD

Vorig seizoen werd de overbodig geachte Joseph Paintsil uitgeleend aan het Turkse Ankaragücü, waar hij uitstekend presteerde. Dankzij zijn elf doelpunten voor de degradant haalde hij zelfs de ruime selectie van de Ghanese nationale ploeg, maar desondanks lag er in Limburg toch geen prominente rol weggelegd voor hem. De clubleiding gaf Paintsil in het voorbije tussenseizoen zelfs de toestemming om te onderhandelen en uit te kijken naar een nieuwe club, maar uiteindelijk bleef hij alsnog bij Genk. Daarna kreeg én greep Paintsil zijn kans onder John van den Brom.

Joseph Paintsil ging dit seizoen zijn laatste contractjaar in bij Genk en daarom mocht hij in principe een andere club zoeken. Er heerste interesse vanuit Turkije, waar hij het vorig seizoen uitstekend deed bij Ankaragücü. Uiteindelijk kwam het dus niet tot een transfer waardoor Paintsil de voorbereiding op het nieuwe seizoen onverwacht startte in Limburg. Maar dat vond John van den Brom niet erg. “Ik wil niet over een tweede kans spreken”, zei hij in juni. “Paintsil heeft zich bij zijn uitleenbeurt in Turkije goed ontwikkeld. Als hij die lijn kan doortrekken, kan hij ons mooie diensten bewijzen.



En Paintsil levert Genk dus mooie diensten, iets wat hij woensdagavond nogmaals bewees in de beker tegen Club Brugge. Als surprise van de chef scoorde de onorthodoxe diepe spits twee doelpunten en op die manier speelt hij zich aardig in de picture. Paintsil lijkt dus eindelijk op weg te zijn om te slagen in het shirt van Genk, en da’s niets te vroeg met een aflopend contract. Met enkele jaren vertraging kan hij de verwachtingen invullen waarvoor hij oorspronkelijk werd gehaald: en dat was om de vervanger te worden van Leandro Trossard.

In 2018 zat zowat half Europa achter Joseph Paintsil aan , waaronder FC Basel, FC Köln en zelfs ook Anderlecht. Dimitri de Condé gaf toen ook eerlijk toe dat zijn dossier complex was omdat er zoveel clubs in Paintsil geïnteresseerd waren. De Head of Football kon de Ghanees en zijn makelaar uiteindelijk overtuigen van hun project. En met 4 jaar vertraging kent de passage van Paintsil toch nog een positieve wending. Of hoe vreemd het allemaal soms kan gaan in het voetbal.

LEES OOK: Bruno moet één belangrijke knoop doorhakken bij Anderlecht

Moet Genk Paintsils contract verlengen?

Meest recent

Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

2
2
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

23
23
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

29
29
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

107
107
Fernandez-Pardo debuteert, Newcastle pakt laat punt

In de Premier League speelde Newcastle in eigen huis tegen Bournemouth. Het was uitkijken of ...

28
28
Ajax - PSV: Jordi Cruijff all-in met groot risico

Om 20u ontvangt Ajax PSV in de eigen ArenA. Het is een cruciaal duel voor de Amsterdammers, want de ...

25
25
Vermeeren terug naar Antwerp: verkeerde keuzes spelen parten

Royal Antwerp FC zorgde voor een grote stunt door Arthur Vermeeren terug te halen. De 21-jarige ...

84
84
Kerkhofs & Verheye leveren stuntwerk op en naast het veld

Sporting Hasselt is niet alleen op het veld aan een opvallende campagne bezig. Ook naast de lijnen ...

39
39
Hautekiet eerlijk: "Of Lazio concreet was voor mij?"

Bij Standard vertrokken er uiteindelijk geen sterkhouders meer, ook al waren er nog de nodige ...

23
23
Bruno moet één belangrijke knoop doorhakken bij Anderlecht

RSC Anderlecht staat voor een tweede grote test in de Jupiler Pro League. Zondag wacht immers KRC ...

232
232
Club meldt groot nieuws vlak voor start Champions League

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. De enige Belgische deelnemer, ...

294
294
Cercle gewaarschuwd: Friis geeft mening over swingend Gent

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

109
109
United-insiders doen boekje open: collectieve verbazing over Lammens

In de Premier League wil Manchester United zondag op het veld van Everton zijn eerste uitzege van ...

218
218
Toby Alderweireld en Ruben Van Gucht keihard in de clinch

De spanning liep recent bijzonder hoog op tussen Ruben Van Gucht en Toby Alderweireld. Wat begon als ...

480
480
Standard-Antwerp: supporterssoap kent totale wending

In de Jupiler Pro League staat zaterdagavond het interessante duel tussen Standard en Antwerp FC op ...

144
144
Steun voor zondebok Club: "Zijn shirt weegt 100 kilo"

Club Brugge pakte vrijdagavond de drie punten mee uit het Soevereinstadion, maar maakte tegen Lommel ...

611
611
TRANSFERUURTJE: 'Genk slaat toe bij Anderlecht, zware klap Talbi'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

524
524
Westerlo wrijft zich in de handen met nieuwe aanvalsleider

Westerlo heeft zich deze zomermercato flink geroerd. De Kemphanen haalde bijna een nieuwe selectie ...

94
94
Vanaken eerlijk na speciale wedstrijd tegen Lommel

Club Brugge kreeg vorige speeldag een mokerslag te verwerken met de nederlaag tegen KAA Gent, maar ...

143
143
Hairemans neemt met pijn in het hart afscheid van Antwerp

Geoffrey Hairemans (35) maakt de overstap van Royal Antwerp FC naar Sporting Hasselt. De ...

116
116
Lille stampt hard na en maakt Meunier compleet af

Thomas Meunier vertrok afgelopen zomer transfervrij van Lille naar Sunderland. De Rode Duivel was ...

205
205
Antwerp-fans kloppen op tafel: dreigende taal voor Standard

Vlak voor de topper tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd plots bekend dat de supporters van ...

143
143
Thorup overweegt drastische Brughmans-keuze

De grote transferverrassing van afgelopen zomermercato was de uitgaande deal van Lucca Brughmans. De ...

417
417
Basispion Club Brugge: "Ben geen 15 miljoen waard"

Club Brugge had nog véél meer geld kunnen vangen op de transfermarkt, maar ze ...

237
237
Smaakmaker voor Union: "Explosief, stevig en prima schot"

In het Belgische voetbal worden er héél veel transfers gedaan. Elke zomer worden de ...

72
72

Meer sportnieuws