Genk ruikt topdeal met ‘nieuwe Trossard’

door
Genk ruikt topdeal met ‘nieuwe Trossard’

Soms vraagt een transfer wat meer tijd dan verwacht. Joseph Paintsil is er zo ééntje. De Ghanese flankaanvaller staat al sinds 2018 onder contract bij KRC Genk, maar pas in de voorbije weken speelt hij zich stevig in de kijker. Op die manier kan hij in extremis nog de hoge verwachtingen inlossen waarvoor hij oorspronkelijk naar Genk werd gehaald: als vervanger van Leandro Trossard.


BLIKVANGER

Tijdens de voorbije weken was Joseph Paintsil een opgemerkte figuur bij KRC Genk. In die periode telde hij een handvol basisplaatsen in de competitie, de beker én de Europa League. Bovendien was hij daarin verschillende keren beslissend. Paintsil scoorde tegen West Ham bijvoorbeeld een erg knap doelpunt, waardoor Genk een knap 2-2 gelijkspel kon afdwingen in Londen. Bijna vanuit het niets verscheen de Ghanees toen aan de aftrap tegen West Ham, want ook dit seizoen leek er bij Genk initieel andermaal geen rol van betekenis voor hem weggelegd.



En die positieve lijn van tegen West Ham zet Joseph Paintsil gestaag verder. Woensdag liet de 23-jarige zich namelijk opnieuw in een positieve zin opmerken in de bekerwedstrijd tegen Club Brugge. Paintsil scoorde twee doelpunten en dat bovendien in een voor hem erg ongewone rol als diepe spits. “Ik gebruikte Paintsil als diepe spits, omdat drie matchen op rij voor Ugbo te veel van het goede zou zijn geweest. Jos deed het prima, maakte ook twee knappe goals”, zei John van den Brom na de wedstrijd. Maar de brace van Paintsil was echter niet genoeg om de bekeruitschakeling te vermijden.

CLEMENT, MAZZU, WOLF

Nochtans leek het verhaal van Joseph Paintsil bij KRC Genk op een grote sisser uit te draaien. De Ghanees werd in de zomer van 2018 aangetrokken met heel wat hoge verwachtingen maar in vier jaar tijd kon hij die niet inlossen. Onder Philippe Clement debuteerde hij veelbelovend en maakte hij ook veel minuten. “Joseph heeft een actie in huis, hij is snel en hij is doelgericht. Net als iedereen heeft ook hij recht op een aanpassingsperiode, maar hij zal ook op korte termijn een versterking blijken”, zei Clement tijdens de officiële voorstelling van Paintsil bij Genk.



Joseph Paintsil moest zich oorspronkelijk nog aanpassen aan zijn nieuwe omgeving, nadat hij door zijn Ghanese werkgever Tema Youth eerder voor één seizoen werd uitgeleend aan het Hongaarse Ferencvaros. Gelukkig kon Paintsil rekenen op zijn landgenoot Joseph Aidoo, die toen fungeerde als de perfecte gids om het integratieproces van de snelle flankaanvaller voorspoedig te laten verlopen. Maar na zijn succesvolle start onder Philippe Clement verdween Paintsil helemaal uit beeld onder Felice Mazzu. Pas toen Hannes Wolf de sportieve leiding nam, kreeg hij opnieuw zijn kans.

NIEUWE TROSSARD

Vorig seizoen werd de overbodig geachte Joseph Paintsil uitgeleend aan het Turkse Ankaragücü, waar hij uitstekend presteerde. Dankzij zijn elf doelpunten voor de degradant haalde hij zelfs de ruime selectie van de Ghanese nationale ploeg, maar desondanks lag er in Limburg toch geen prominente rol weggelegd voor hem. De clubleiding gaf Paintsil in het voorbije tussenseizoen zelfs de toestemming om te onderhandelen en uit te kijken naar een nieuwe club, maar uiteindelijk bleef hij alsnog bij Genk. Daarna kreeg én greep Paintsil zijn kans onder John van den Brom.

Joseph Paintsil ging dit seizoen zijn laatste contractjaar in bij Genk en daarom mocht hij in principe een andere club zoeken. Er heerste interesse vanuit Turkije, waar hij het vorig seizoen uitstekend deed bij Ankaragücü. Uiteindelijk kwam het dus niet tot een transfer waardoor Paintsil de voorbereiding op het nieuwe seizoen onverwacht startte in Limburg. Maar dat vond John van den Brom niet erg. “Ik wil niet over een tweede kans spreken”, zei hij in juni. “Paintsil heeft zich bij zijn uitleenbeurt in Turkije goed ontwikkeld. Als hij die lijn kan doortrekken, kan hij ons mooie diensten bewijzen.



En Paintsil levert Genk dus mooie diensten, iets wat hij woensdagavond nogmaals bewees in de beker tegen Club Brugge. Als surprise van de chef scoorde de onorthodoxe diepe spits twee doelpunten en op die manier speelt hij zich aardig in de picture. Paintsil lijkt dus eindelijk op weg te zijn om te slagen in het shirt van Genk, en da’s niets te vroeg met een aflopend contract. Met enkele jaren vertraging kan hij de verwachtingen invullen waarvoor hij oorspronkelijk werd gehaald: en dat was om de vervanger te worden van Leandro Trossard.

In 2018 zat zowat half Europa achter Joseph Paintsil aan , waaronder FC Basel, FC Köln en zelfs ook Anderlecht. Dimitri de Condé gaf toen ook eerlijk toe dat zijn dossier complex was omdat er zoveel clubs in Paintsil geïnteresseerd waren. De Head of Football kon de Ghanees en zijn makelaar uiteindelijk overtuigen van hun project. En met 4 jaar vertraging kent de passage van Paintsil toch nog een positieve wending. Of hoe vreemd het allemaal soms kan gaan in het voetbal.

LEES OOK: Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

Moet Genk Paintsils contract verlengen?

Meest recent

Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

0
0
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

21
21
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

46
46
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

35
35
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

49
49
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

45
45
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

314
314
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

74
74
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

40
40
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

159
159
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

203
203
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

251
251
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

122
122
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

184
184
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

409
409
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

94
94
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

574
574
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

334
334
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

144
144
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

155
155
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

79
79
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

110
110
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

121
121

Meer sportnieuws