Club Brugge-koopjes in grote problemen

672 stemmen
Club Brugge-koopjes in grote problemen

Dankzij de tweeklapper tegen KRC Genk kan Club Brugge opnieuw opgelucht ademhalen. Toch zijn alle problemen nog lang niet van de baan bij Blauw-Zwart. Hoewel een aantal sterkhouders als Simon Mignolet, Clinton Mata, Noa Lang en Charles De Ketelaere hun niveau eindelijk weer op lijken te krikken, kampt Philippe Clement immers nog steeds met een paar probleemgevallen. Vooral dan wat de vele zomeraanwinsten in Jan Breydel betreft.


Zo viel Kamal Sowah woensdag andermaal door de mand, nadat hij een week eerder ook tegen RB Leipzig de zwakste schakel bleek. De twijfels omtrent de recordaanwinst van negen miljoen nemen zo alleen maar toe. Voorlopig zijn de alternatieven schaars op de flank, maar in januari komt er met Tajon Buchanan een volwaardige optie bij. In de tussentijd lijkt Clement een tactische ommezwaai te overwegen. Zo bleef Sowah woensdag tijdens de rust in de kleedkamer voor Mats Rits, die een middenveld met Éder Balanta, Ruud Vormer én Hans Vanaken vervoegde. Een andere optie is Bas Dost, met Lang en De Ketelaere die dan naar de flanken uitwijken.

Nog ingevallen aan de rust in Genk: Federico Ricca. Nadat hij zondag al de winnende treffer scoorde, was de linksachter nu weer goed voor een assist én een omgezette strafschop. Stilaan legt hij Eduard Sobol, normaal gezien de vaste titularis links achterin, dus terug het vuur aan de schenen. Momenteel lijkt de 26-jarige Uruguayaan in de pikorde op die manier alvast weer over Faitout Maouassa gewipt, voor wie Club tijdens de zomermercato nochtans vier miljoen neertelde. Centraal in de defensie verliest zijn nog duurdere landgenoot Stanley Nsoki (6,5 miljoen) dan weer opnieuw het pleit van Brandon Mechele, die zijn plaats naast Jack Hendry heroverde.

ENIGE VOLTREFFER
Hoewel hij in Genk een matige indruk naliet, blijft de Schot (4 miljoen) van alle nieuwkomers voor wie de landskampioen een fikse som op tafel legde zo vooralsnog de enige voltreffer. Owen Otasowie (4 miljoen) moet namelijk nog altijd de jonge Noah Mbamba voor zich dulden als wisseloptie voor Balanta, en maakte in Genk wederom geen deel uit van de wedstrijdselectie. Net zomin als tiener Antonio Nusa (3,5 miljoen) of huurlingen Wesley Moraes en Tibo Persyn overigens. José Izquierdo tot slot bleef 120 minuten aan de bank gekluisterd.

LEES OOK: Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Van wie verwacht u nog het meest bij Club?

Meest recent

Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

42
42
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

84
84
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

133
133
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

396
396
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

31
31
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

208
208
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

184
184
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

271
271
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

167
167
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

124
124
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

193
193
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

142
142
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

55
55
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

545
545
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

92
92
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

47
47
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

262
262
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

103
103
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

210
210
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

472
472
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

381
381
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

102
102
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

70
70
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

207
207
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

196
196

Meer sportnieuws