Club Brugge-koopjes in grote problemen

door
Club Brugge-koopjes in grote problemen

Dankzij de tweeklapper tegen KRC Genk kan Club Brugge opnieuw opgelucht ademhalen. Toch zijn alle problemen nog lang niet van de baan bij Blauw-Zwart. Hoewel een aantal sterkhouders als Simon Mignolet, Clinton Mata, Noa Lang en Charles De Ketelaere hun niveau eindelijk weer op lijken te krikken, kampt Philippe Clement immers nog steeds met een paar probleemgevallen. Vooral dan wat de vele zomeraanwinsten in Jan Breydel betreft.


Zo viel Kamal Sowah woensdag andermaal door de mand, nadat hij een week eerder ook tegen RB Leipzig de zwakste schakel bleek. De twijfels omtrent de recordaanwinst van negen miljoen nemen zo alleen maar toe. Voorlopig zijn de alternatieven schaars op de flank, maar in januari komt er met Tajon Buchanan een volwaardige optie bij. In de tussentijd lijkt Clement een tactische ommezwaai te overwegen. Zo bleef Sowah woensdag tijdens de rust in de kleedkamer voor Mats Rits, die een middenveld met Éder Balanta, Ruud Vormer én Hans Vanaken vervoegde. Een andere optie is Bas Dost, met Lang en De Ketelaere die dan naar de flanken uitwijken.

Nog ingevallen aan de rust in Genk: Federico Ricca. Nadat hij zondag al de winnende treffer scoorde, was de linksachter nu weer goed voor een assist én een omgezette strafschop. Stilaan legt hij Eduard Sobol, normaal gezien de vaste titularis links achterin, dus terug het vuur aan de schenen. Momenteel lijkt de 26-jarige Uruguayaan in de pikorde op die manier alvast weer over Faitout Maouassa gewipt, voor wie Club tijdens de zomermercato nochtans vier miljoen neertelde. Centraal in de defensie verliest zijn nog duurdere landgenoot Stanley Nsoki (6,5 miljoen) dan weer opnieuw het pleit van Brandon Mechele, die zijn plaats naast Jack Hendry heroverde.

ENIGE VOLTREFFER
Hoewel hij in Genk een matige indruk naliet, blijft de Schot (4 miljoen) van alle nieuwkomers voor wie de landskampioen een fikse som op tafel legde zo vooralsnog de enige voltreffer. Owen Otasowie (4 miljoen) moet namelijk nog altijd de jonge Noah Mbamba voor zich dulden als wisseloptie voor Balanta, en maakte in Genk wederom geen deel uit van de wedstrijdselectie. Net zomin als tiener Antonio Nusa (3,5 miljoen) of huurlingen Wesley Moraes en Tibo Persyn overigens. José Izquierdo tot slot bleef 120 minuten aan de bank gekluisterd.

LEES OOK: Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

Van wie verwacht u nog het meest bij Club?

Meest recent

Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

15
15
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

46
46
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

24
24
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

27
27
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

48
48
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

181
181
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

334
334
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

180
180
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

129
129
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

571
571
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

844
844
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

67
67
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

303
303
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

566
566
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

106
106
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

441
441
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

566
566
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

667
667
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

368
368
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

615
615
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

470
470
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

257
257
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

563
563
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

656
656

Meer sportnieuws