Club Brugge-koopjes in grote problemen

door
Club Brugge-koopjes in grote problemen

Dankzij de tweeklapper tegen KRC Genk kan Club Brugge opnieuw opgelucht ademhalen. Toch zijn alle problemen nog lang niet van de baan bij Blauw-Zwart. Hoewel een aantal sterkhouders als Simon Mignolet, Clinton Mata, Noa Lang en Charles De Ketelaere hun niveau eindelijk weer op lijken te krikken, kampt Philippe Clement immers nog steeds met een paar probleemgevallen. Vooral dan wat de vele zomeraanwinsten in Jan Breydel betreft.


Zo viel Kamal Sowah woensdag andermaal door de mand, nadat hij een week eerder ook tegen RB Leipzig de zwakste schakel bleek. De twijfels omtrent de recordaanwinst van negen miljoen nemen zo alleen maar toe. Voorlopig zijn de alternatieven schaars op de flank, maar in januari komt er met Tajon Buchanan een volwaardige optie bij. In de tussentijd lijkt Clement een tactische ommezwaai te overwegen. Zo bleef Sowah woensdag tijdens de rust in de kleedkamer voor Mats Rits, die een middenveld met Éder Balanta, Ruud Vormer én Hans Vanaken vervoegde. Een andere optie is Bas Dost, met Lang en De Ketelaere die dan naar de flanken uitwijken.

Nog ingevallen aan de rust in Genk: Federico Ricca. Nadat hij zondag al de winnende treffer scoorde, was de linksachter nu weer goed voor een assist én een omgezette strafschop. Stilaan legt hij Eduard Sobol, normaal gezien de vaste titularis links achterin, dus terug het vuur aan de schenen. Momenteel lijkt de 26-jarige Uruguayaan in de pikorde op die manier alvast weer over Faitout Maouassa gewipt, voor wie Club tijdens de zomermercato nochtans vier miljoen neertelde. Centraal in de defensie verliest zijn nog duurdere landgenoot Stanley Nsoki (6,5 miljoen) dan weer opnieuw het pleit van Brandon Mechele, die zijn plaats naast Jack Hendry heroverde.

ENIGE VOLTREFFER
Hoewel hij in Genk een matige indruk naliet, blijft de Schot (4 miljoen) van alle nieuwkomers voor wie de landskampioen een fikse som op tafel legde zo vooralsnog de enige voltreffer. Owen Otasowie (4 miljoen) moet namelijk nog altijd de jonge Noah Mbamba voor zich dulden als wisseloptie voor Balanta, en maakte in Genk wederom geen deel uit van de wedstrijdselectie. Net zomin als tiener Antonio Nusa (3,5 miljoen) of huurlingen Wesley Moraes en Tibo Persyn overigens. José Izquierdo tot slot bleef 120 minuten aan de bank gekluisterd.

LEES OOK: 'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Van wie verwacht u nog het meest bij Club?

Meest recent

Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

0
0
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

25
25
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

103
103
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

47
47
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

160
160
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

26
26
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

102
102
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

91
91
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

157
157
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

163
163
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

67
67
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

181
181
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

142
142
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

331
331
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

749
749
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

80
80
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

89
89
Opluchting voor Genk: Hayen meldt dubbele opsteker

KRC Genk boekte donderdagavond een knap resultaat door Freiburg te kloppen. Daarmee heeft het niet ...

154
154
'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

103
103
Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

374
374
Van Handenhoven vreest voor rampscenario bij KV Mechelen

Komend weekend krijgen we sowieso zekerheid over een vierde deelnemer aan de Champions' Play-Off. In ...

283
283
'Nico Williams maakt eindelijk toptransfer'

Sinds hij op het EK in 2024 schitterde met Spanje en de Europese titel veroverde, werd Nico ...

126
126
Louwagie onthult bijzonder transferplan AA Gent

AA Gent ontdekte vorig weekend een nieuwe parel. Tegen KV Mechelen maakte de 18-jarige Ibrahima ...

215
215
Hayen spreekt El Ouahdi tegen: "Hij wist het wél"

KRC Genk heeft donderdag een goede uitgangspositie veroverd in de achtste finales van de Europa ...

178
178

Meer sportnieuws