Club Brugge-koopjes in grote problemen

door
Club Brugge-koopjes in grote problemen

Dankzij de tweeklapper tegen KRC Genk kan Club Brugge opnieuw opgelucht ademhalen. Toch zijn alle problemen nog lang niet van de baan bij Blauw-Zwart. Hoewel een aantal sterkhouders als Simon Mignolet, Clinton Mata, Noa Lang en Charles De Ketelaere hun niveau eindelijk weer op lijken te krikken, kampt Philippe Clement immers nog steeds met een paar probleemgevallen. Vooral dan wat de vele zomeraanwinsten in Jan Breydel betreft.


Zo viel Kamal Sowah woensdag andermaal door de mand, nadat hij een week eerder ook tegen RB Leipzig de zwakste schakel bleek. De twijfels omtrent de recordaanwinst van negen miljoen nemen zo alleen maar toe. Voorlopig zijn de alternatieven schaars op de flank, maar in januari komt er met Tajon Buchanan een volwaardige optie bij. In de tussentijd lijkt Clement een tactische ommezwaai te overwegen. Zo bleef Sowah woensdag tijdens de rust in de kleedkamer voor Mats Rits, die een middenveld met Éder Balanta, Ruud Vormer én Hans Vanaken vervoegde. Een andere optie is Bas Dost, met Lang en De Ketelaere die dan naar de flanken uitwijken.

Nog ingevallen aan de rust in Genk: Federico Ricca. Nadat hij zondag al de winnende treffer scoorde, was de linksachter nu weer goed voor een assist én een omgezette strafschop. Stilaan legt hij Eduard Sobol, normaal gezien de vaste titularis links achterin, dus terug het vuur aan de schenen. Momenteel lijkt de 26-jarige Uruguayaan in de pikorde op die manier alvast weer over Faitout Maouassa gewipt, voor wie Club tijdens de zomermercato nochtans vier miljoen neertelde. Centraal in de defensie verliest zijn nog duurdere landgenoot Stanley Nsoki (6,5 miljoen) dan weer opnieuw het pleit van Brandon Mechele, die zijn plaats naast Jack Hendry heroverde.

ENIGE VOLTREFFER
Hoewel hij in Genk een matige indruk naliet, blijft de Schot (4 miljoen) van alle nieuwkomers voor wie de landskampioen een fikse som op tafel legde zo vooralsnog de enige voltreffer. Owen Otasowie (4 miljoen) moet namelijk nog altijd de jonge Noah Mbamba voor zich dulden als wisseloptie voor Balanta, en maakte in Genk wederom geen deel uit van de wedstrijdselectie. Net zomin als tiener Antonio Nusa (3,5 miljoen) of huurlingen Wesley Moraes en Tibo Persyn overigens. José Izquierdo tot slot bleef 120 minuten aan de bank gekluisterd.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Van wie verwacht u nog het meest bij Club?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

0
0
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

19
19
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

39
39
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

35
35
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

56
56
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

177
177
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

146
146
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

252
252
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

338
338
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

85
85
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

142
142
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

126
126
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

77
77
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

110
110
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

281
281
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

895
895
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

380
380
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

287
287
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

778
778
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

213
213
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

707
707
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

486
486
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

150
150
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1036
1036

Meer sportnieuws