Club Brugge-koopjes in grote problemen

door
Club Brugge-koopjes in grote problemen

Dankzij de tweeklapper tegen KRC Genk kan Club Brugge opnieuw opgelucht ademhalen. Toch zijn alle problemen nog lang niet van de baan bij Blauw-Zwart. Hoewel een aantal sterkhouders als Simon Mignolet, Clinton Mata, Noa Lang en Charles De Ketelaere hun niveau eindelijk weer op lijken te krikken, kampt Philippe Clement immers nog steeds met een paar probleemgevallen. Vooral dan wat de vele zomeraanwinsten in Jan Breydel betreft.


Zo viel Kamal Sowah woensdag andermaal door de mand, nadat hij een week eerder ook tegen RB Leipzig de zwakste schakel bleek. De twijfels omtrent de recordaanwinst van negen miljoen nemen zo alleen maar toe. Voorlopig zijn de alternatieven schaars op de flank, maar in januari komt er met Tajon Buchanan een volwaardige optie bij. In de tussentijd lijkt Clement een tactische ommezwaai te overwegen. Zo bleef Sowah woensdag tijdens de rust in de kleedkamer voor Mats Rits, die een middenveld met Éder Balanta, Ruud Vormer én Hans Vanaken vervoegde. Een andere optie is Bas Dost, met Lang en De Ketelaere die dan naar de flanken uitwijken.

Nog ingevallen aan de rust in Genk: Federico Ricca. Nadat hij zondag al de winnende treffer scoorde, was de linksachter nu weer goed voor een assist én een omgezette strafschop. Stilaan legt hij Eduard Sobol, normaal gezien de vaste titularis links achterin, dus terug het vuur aan de schenen. Momenteel lijkt de 26-jarige Uruguayaan in de pikorde op die manier alvast weer over Faitout Maouassa gewipt, voor wie Club tijdens de zomermercato nochtans vier miljoen neertelde. Centraal in de defensie verliest zijn nog duurdere landgenoot Stanley Nsoki (6,5 miljoen) dan weer opnieuw het pleit van Brandon Mechele, die zijn plaats naast Jack Hendry heroverde.

ENIGE VOLTREFFER
Hoewel hij in Genk een matige indruk naliet, blijft de Schot (4 miljoen) van alle nieuwkomers voor wie de landskampioen een fikse som op tafel legde zo vooralsnog de enige voltreffer. Owen Otasowie (4 miljoen) moet namelijk nog altijd de jonge Noah Mbamba voor zich dulden als wisseloptie voor Balanta, en maakte in Genk wederom geen deel uit van de wedstrijdselectie. Net zomin als tiener Antonio Nusa (3,5 miljoen) of huurlingen Wesley Moraes en Tibo Persyn overigens. José Izquierdo tot slot bleef 120 minuten aan de bank gekluisterd.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

Van wie verwacht u nog het meest bij Club?

Meest recent

‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

41
41
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

143
143
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

43
43
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

228
228
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

106
106
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

165
165
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

98
98
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

80
80
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

66
66
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

59
59
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

233
233
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

129
129
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

120
120
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

34
34
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

343
343
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

141
141
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

45
45
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

85
85
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

422
422
Herman Brusselmans ontsnapt opnieuw aan veroordeling

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

48
48
'Club Brugge-bestuur op missie: topmeetings in Madrid'

In de play-offs van de Champions League gaat Club Brugge straks op bezoek bij Atlético ...

575
575
Strijd om top zes barst los: databureau weegt kansen

In de voorlopig laatste editie van de play-offs belooft de race om de top zes spannender te worden ...

388
388
'Anderlecht slaat alarm: duo sterkhouders richting exit'

Nu de ene na de andere kandidaat afhaakt overweegt RSC Anderlecht om tussenpaus Jérémy ...

504
504
Degryse tikt Verhaeghe op de vingers: "Kleine club"

Club Brugge gaat straks tegen Atlético Madrid opnieuw op zoek naar Europees succes. De ...

189
189
Storm rond Van Gucht: 'Nieuwe onthullingen slaan in als bom'

Vorige week raakte bekend dat Ruben Van Gucht een kind verwacht met Charlotte Van Looy, korte tijd ...

316
316

Meer sportnieuws