'Jupiler Pro League sluit straks opnieuw de deuren'

door
'Jupiler Pro League sluit straks opnieuw de deuren'

Sinds speeldag vijf van dit seizoen zijn alle fans weer welkom in de Belgische voetbalstadions, en mogen de tribunes weer in volle getalen worden gevuld. De voorbije weken bleken de voortekenen dat die situatie nog lang gehandhaafd zal blijven echter uiterst ongunstig. Nu zit er nog meer slecht nieuws aan te komen.


Bij onze noorderburen in Nederland zijn toeschouwers al een aantal weken niet langer toegelaten, in België werd bovenop het Covid Safe Ticket ook de mondmaskerplicht opnieuw ingevoerd. Een maatregel waar de clubs best mee konden leven, zolang zij maar al hun zitjes konden vullen en hun stadions naar volle capaciteit konden blijven gebruiken; Door die voorwaarde wordt binnenkort evenwel mogelijk alsnog een streep getrokken.

Dat concludeert Het Nieuwsblad nadat het de plannen van de GEMS, de expertengroep die de overheid advies uitbrengt over welke stappen het moet ondernemen, kon inkijken. Daarin wordt geopperd dat alle evenementen met meer dan 200 aanwezigen moeten worden afgelast, ook in de buitenlucht. Voetbalwedstrijden zouden daardoor nog louter mogen plaatsvinden zonder de aanwezigheid van publiek in de tribunes.

PRO LEAGUE WACHT AF
Voorlopig wenst de Pro League nog niet te reageren op de sombere voorspelling, die weliswaar nog niet concreet werd gemaakt. "Wij reageren alleen op beslissingen, niet op adviezen", aldus woordvoerder Stijn Van Bever tegenover Het Nieuwsblad. Eerder liet de verzameling van profclubs reeds weten de deuren niet opnieuw te willen sluiten, nadat tal van inspanningen werden geleverd om aan de maatregelen te voldoen. Net als in andere sectoren dreigt dat weldra in zekere zin een maat voor niets te zijn geweest.

LEES OOK: Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

🚀

Denkt u dat de tribunes weer volledig zullen sluiten?

Meest recent

'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

65
65
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

72
72
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

135
135
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

26
26
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

122
122
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

68
68
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

403
403
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

141
141
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

78
78
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

145
145
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

47
47
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

335
335
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

427
427
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

130
130
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

201
201
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

81
81
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

87
87
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

171
171
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

92
92
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

274
274
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

23
23
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

113
113
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

164
164
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

237
237
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

149
149

Meer sportnieuws