'Jupiler Pro League sluit straks opnieuw de deuren'

door
'Jupiler Pro League sluit straks opnieuw de deuren'

Sinds speeldag vijf van dit seizoen zijn alle fans weer welkom in de Belgische voetbalstadions, en mogen de tribunes weer in volle getalen worden gevuld. De voorbije weken bleken de voortekenen dat die situatie nog lang gehandhaafd zal blijven echter uiterst ongunstig. Nu zit er nog meer slecht nieuws aan te komen.


Bij onze noorderburen in Nederland zijn toeschouwers al een aantal weken niet langer toegelaten, in België werd bovenop het Covid Safe Ticket ook de mondmaskerplicht opnieuw ingevoerd. Een maatregel waar de clubs best mee konden leven, zolang zij maar al hun zitjes konden vullen en hun stadions naar volle capaciteit konden blijven gebruiken; Door die voorwaarde wordt binnenkort evenwel mogelijk alsnog een streep getrokken.

Dat concludeert Het Nieuwsblad nadat het de plannen van de GEMS, de expertengroep die de overheid advies uitbrengt over welke stappen het moet ondernemen, kon inkijken. Daarin wordt geopperd dat alle evenementen met meer dan 200 aanwezigen moeten worden afgelast, ook in de buitenlucht. Voetbalwedstrijden zouden daardoor nog louter mogen plaatsvinden zonder de aanwezigheid van publiek in de tribunes.

PRO LEAGUE WACHT AF
Voorlopig wenst de Pro League nog niet te reageren op de sombere voorspelling, die weliswaar nog niet concreet werd gemaakt. "Wij reageren alleen op beslissingen, niet op adviezen", aldus woordvoerder Stijn Van Bever tegenover Het Nieuwsblad. Eerder liet de verzameling van profclubs reeds weten de deuren niet opnieuw te willen sluiten, nadat tal van inspanningen werden geleverd om aan de maatregelen te voldoen. Net als in andere sectoren dreigt dat weldra in zekere zin een maat voor niets te zijn geweest.

LEES OOK: Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Denkt u dat de tribunes weer volledig zullen sluiten?

Meest recent

Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

170
170
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

96
96
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

188
188
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

118
118
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

98
98
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

56
56
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

214
214
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

224
224
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

45
45
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

405
405
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

262
262
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

504
504
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

94
94
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

42
42
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

446
446
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

56
56
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

483
483
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

151
151
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

366
366
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

256
256
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

329
329
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

110
110
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

513
513
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

532
532
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

685
685

Meer sportnieuws