'Jupiler Pro League sluit straks opnieuw de deuren'

955 stemmen
'Jupiler Pro League sluit straks opnieuw de deuren'

Sinds speeldag vijf van dit seizoen zijn alle fans weer welkom in de Belgische voetbalstadions, en mogen de tribunes weer in volle getalen worden gevuld. De voorbije weken bleken de voortekenen dat die situatie nog lang gehandhaafd zal blijven echter uiterst ongunstig. Nu zit er nog meer slecht nieuws aan te komen.


Bij onze noorderburen in Nederland zijn toeschouwers al een aantal weken niet langer toegelaten, in België werd bovenop het Covid Safe Ticket ook de mondmaskerplicht opnieuw ingevoerd. Een maatregel waar de clubs best mee konden leven, zolang zij maar al hun zitjes konden vullen en hun stadions naar volle capaciteit konden blijven gebruiken; Door die voorwaarde wordt binnenkort evenwel mogelijk alsnog een streep getrokken.

Dat concludeert Het Nieuwsblad nadat het de plannen van de GEMS, de expertengroep die de overheid advies uitbrengt over welke stappen het moet ondernemen, kon inkijken. Daarin wordt geopperd dat alle evenementen met meer dan 200 aanwezigen moeten worden afgelast, ook in de buitenlucht. Voetbalwedstrijden zouden daardoor nog louter mogen plaatsvinden zonder de aanwezigheid van publiek in de tribunes.

PRO LEAGUE WACHT AF
Voorlopig wenst de Pro League nog niet te reageren op de sombere voorspelling, die weliswaar nog niet concreet werd gemaakt. "Wij reageren alleen op beslissingen, niet op adviezen", aldus woordvoerder Stijn Van Bever tegenover Het Nieuwsblad. Eerder liet de verzameling van profclubs reeds weten de deuren niet opnieuw te willen sluiten, nadat tal van inspanningen werden geleverd om aan de maatregelen te voldoen. Net als in andere sectoren dreigt dat weldra in zekere zin een maat voor niets te zijn geweest.

LEES OOK: Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Denkt u dat de tribunes weer volledig zullen sluiten?

Meest recent

VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

3
3
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

0
0
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

20
20
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

47
47
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

159
159
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

524
524
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

85
85
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

178
178
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

133
133
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

123
123
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

240
240
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

37
37
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

39
39
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

150
150
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

483
483
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

230
230
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

211
211
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

138
138
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

88
88
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

451
451
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

339
339
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

146
146
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

140
140
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

26
26
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

129
129

Meer sportnieuws