'Jupiler Pro League sluit straks opnieuw de deuren'

door
'Jupiler Pro League sluit straks opnieuw de deuren'

Sinds speeldag vijf van dit seizoen zijn alle fans weer welkom in de Belgische voetbalstadions, en mogen de tribunes weer in volle getalen worden gevuld. De voorbije weken bleken de voortekenen dat die situatie nog lang gehandhaafd zal blijven echter uiterst ongunstig. Nu zit er nog meer slecht nieuws aan te komen.


Bij onze noorderburen in Nederland zijn toeschouwers al een aantal weken niet langer toegelaten, in België werd bovenop het Covid Safe Ticket ook de mondmaskerplicht opnieuw ingevoerd. Een maatregel waar de clubs best mee konden leven, zolang zij maar al hun zitjes konden vullen en hun stadions naar volle capaciteit konden blijven gebruiken; Door die voorwaarde wordt binnenkort evenwel mogelijk alsnog een streep getrokken.

Dat concludeert Het Nieuwsblad nadat het de plannen van de GEMS, de expertengroep die de overheid advies uitbrengt over welke stappen het moet ondernemen, kon inkijken. Daarin wordt geopperd dat alle evenementen met meer dan 200 aanwezigen moeten worden afgelast, ook in de buitenlucht. Voetbalwedstrijden zouden daardoor nog louter mogen plaatsvinden zonder de aanwezigheid van publiek in de tribunes.

PRO LEAGUE WACHT AF
Voorlopig wenst de Pro League nog niet te reageren op de sombere voorspelling, die weliswaar nog niet concreet werd gemaakt. "Wij reageren alleen op beslissingen, niet op adviezen", aldus woordvoerder Stijn Van Bever tegenover Het Nieuwsblad. Eerder liet de verzameling van profclubs reeds weten de deuren niet opnieuw te willen sluiten, nadat tal van inspanningen werden geleverd om aan de maatregelen te voldoen. Net als in andere sectoren dreigt dat weldra in zekere zin een maat voor niets te zijn geweest.

LEES OOK: Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

Denkt u dat de tribunes weer volledig zullen sluiten?

Meest recent

Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

13
13
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

24
24
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

33
33
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

35
35
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

49
49
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

140
140
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

80
80
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

79
79
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

290
290
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

76
76
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

79
79
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

554
554
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

196
196
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

235
235
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

159
159
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

68
68
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

98
98
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

62
62
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

251
251
Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

293
293
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

410
410
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

174
174
Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

89
89
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

62
62

Meer sportnieuws