TRANSFERUURTJE: 'Club shopt bij Standard, Kouamé alweer weg'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt bij Standard, Kouamé alweer weg'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels al een tijdje gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht zou in januari een stevige domper krijgen, want het moet mogelijk alweer afscheid nemen van Christian Kouamé. De Ivoriaanse spits kwam pas in augustus op huurbasis over van Fiorentina, maar zou nu alweer kunnen terugkeren naar de Serie A. Daar zou Torino op zijn komst azen, want trainer Ivan Juric zou een grote fan zijn.



Standard nam woensdag afscheid van Hugo Siquet. De 19-jarige rechtsachter gaat per 1 januari zijn kans in de Bundesliga, waar hij een contract tot 2025 bij Freiburg tekende. De Duitsers leggen rond de 5 miljoen euro op tafel voor zijn komst, maar dat bedrag zou nog kunnen oplopen tot 7 miljoen en Standard bedong ook een doorverkooppercentage. Hij is mogelijk niet de enige vertrekker, want ook Gojko Cimirot, Samuel Bastien en Kostas Laifis komen in aanmerking voor een transferNathan Ngoy, Ameen Al-Dakhil of Damjan Pavlovic kan verhuurd worden.

De Rouches zullen wel op zoek moeten naar een vervanger. Die kunnen ze mogelijk halen bij Club Brugge, want in de zomer toonde Standard al interesse in Tibo Persyn. De 19-jarige huurling van Inter komt amper aan de bak bij de landskampioen en dus zou Standard een uitweg kunnen bieden, al zal het ongetwijfeld moeilijk worden om een transfer effectief tot stand te brengen. Ook Mergim Vojvoda stond op het lijstje van de Rouches. De Kosovaarse ex-speler komt bij Torino amper aan de bak, maar desondanks heeft hij geen trek in een terugkeer.



Anderzijds dreigen ze in Luik ook een jong talent naar Brugge te zien trekken. De 17-jarige rechtsachter Mike Bettinger is na dit seizoen einde contract bij Standard en kreeg nog geen voorstel om bij te tekenen. Club wil daarvan profiteren en informeerde al naar het Franse talent, evenals Feyenoord. Daarnaast zou Bettinger nog interesse genieten uit Frankrijk, Duitsland en Nederland.

KV Mechelen moet mogelijk ook afscheid nemen van een pion. Yannick Thoelen sluit niet uit dat hij zal vertrekken, want de doelman is niet tevreden dat hij dit seizoen zijn plaats onder de lat verloor van Gaëtan Coucke. Met een transfer of uitleenbeurt is  hij momenteel niet actief bezig, maar anderzijds lijkt hij ook te beseffen dat hij zal moeten verkassen om aan speeltijd te raken.



BUITENLAND

Het lijkt erop dat Ralf Rangnick snel zijn stempel zal drukken op Manchester United, want de Duitser heeft een indrukwekkend verlanglijstje klaar. Daarvoor put hij uit zijn Red Bull-verleden, want de interim-trainer zou graag Timo Werner en Christopher Nkunku naar Old Trafford zien komen. Werner zit momenteel wat op een zijspoor bij Chelsea door de komst van Lukaku, terwijl Nkunku dit seizoen de pannen van het dak speelt bij RB Leipzig.

Bij FC Barcelona zal Xavi schoon schip houden. Een aantal spelers zullen mogen vertrekken, onder wie ook Sergiño Dest. De Amerikaanse rechtsachter komt niet meteen in de plannen van Xavi voor en mag daardoor na anderhalf jaar alweer weg. Vanuit Duitsland is er alvast de nodige interesse voor de 21-jarige ex-speler van Ajax, want Bayern München en Borussia Dortmund zien zijn komst wel zitten.

LEES OOK: Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Moet Anderlecht er alles aan doen om Kouamé te houden?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

8
8
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

33
33
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

338
338
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

292
292
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

176
176
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

228
228
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

66
66
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

571
571
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

208
208
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

392
392
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

608
608
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

210
210
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

389
389
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

181
181
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

164
164
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

163
163
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

75
75
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

258
258
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

78
78
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

334
334
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

227
227
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

236
236
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

448
448
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

529
529
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

82
82

Meer sportnieuws