TRANSFERUURTJE: 'Club shopt bij Standard, Kouamé alweer weg'

262 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt bij Standard, Kouamé alweer weg'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels al een tijdje gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht zou in januari een stevige domper krijgen, want het moet mogelijk alweer afscheid nemen van Christian Kouamé. De Ivoriaanse spits kwam pas in augustus op huurbasis over van Fiorentina, maar zou nu alweer kunnen terugkeren naar de Serie A. Daar zou Torino op zijn komst azen, want trainer Ivan Juric zou een grote fan zijn.



Standard nam woensdag afscheid van Hugo Siquet. De 19-jarige rechtsachter gaat per 1 januari zijn kans in de Bundesliga, waar hij een contract tot 2025 bij Freiburg tekende. De Duitsers leggen rond de 5 miljoen euro op tafel voor zijn komst, maar dat bedrag zou nog kunnen oplopen tot 7 miljoen en Standard bedong ook een doorverkooppercentage. Hij is mogelijk niet de enige vertrekker, want ook Gojko Cimirot, Samuel Bastien en Kostas Laifis komen in aanmerking voor een transferNathan Ngoy, Ameen Al-Dakhil of Damjan Pavlovic kan verhuurd worden.

De Rouches zullen wel op zoek moeten naar een vervanger. Die kunnen ze mogelijk halen bij Club Brugge, want in de zomer toonde Standard al interesse in Tibo Persyn. De 19-jarige huurling van Inter komt amper aan de bak bij de landskampioen en dus zou Standard een uitweg kunnen bieden, al zal het ongetwijfeld moeilijk worden om een transfer effectief tot stand te brengen. Ook Mergim Vojvoda stond op het lijstje van de Rouches. De Kosovaarse ex-speler komt bij Torino amper aan de bak, maar desondanks heeft hij geen trek in een terugkeer.



Anderzijds dreigen ze in Luik ook een jong talent naar Brugge te zien trekken. De 17-jarige rechtsachter Mike Bettinger is na dit seizoen einde contract bij Standard en kreeg nog geen voorstel om bij te tekenen. Club wil daarvan profiteren en informeerde al naar het Franse talent, evenals Feyenoord. Daarnaast zou Bettinger nog interesse genieten uit Frankrijk, Duitsland en Nederland.

KV Mechelen moet mogelijk ook afscheid nemen van een pion. Yannick Thoelen sluit niet uit dat hij zal vertrekken, want de doelman is niet tevreden dat hij dit seizoen zijn plaats onder de lat verloor van Gaëtan Coucke. Met een transfer of uitleenbeurt is  hij momenteel niet actief bezig, maar anderzijds lijkt hij ook te beseffen dat hij zal moeten verkassen om aan speeltijd te raken.



BUITENLAND

Het lijkt erop dat Ralf Rangnick snel zijn stempel zal drukken op Manchester United, want de Duitser heeft een indrukwekkend verlanglijstje klaar. Daarvoor put hij uit zijn Red Bull-verleden, want de interim-trainer zou graag Timo Werner en Christopher Nkunku naar Old Trafford zien komen. Werner zit momenteel wat op een zijspoor bij Chelsea door de komst van Lukaku, terwijl Nkunku dit seizoen de pannen van het dak speelt bij RB Leipzig.

Bij FC Barcelona zal Xavi schoon schip houden. Een aantal spelers zullen mogen vertrekken, onder wie ook Sergiño Dest. De Amerikaanse rechtsachter komt niet meteen in de plannen van Xavi voor en mag daardoor na anderhalf jaar alweer weg. Vanuit Duitsland is er alvast de nodige interesse voor de 21-jarige ex-speler van Ajax, want Bayern München en Borussia Dortmund zien zijn komst wel zitten.

LEES OOK: 'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Moet Anderlecht er alles aan doen om Kouamé te houden?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

41
41
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

40
40
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

24
24
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

121
121
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

23
23
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

33
33
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

169
169
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

527
527
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

162
162
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

67
67
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

430
430
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

74
74
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

199
199
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

524
524
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

496
496
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

477
477
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

351
351
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

188
188
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

586
586
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

266
266
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1020
1020
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

324
324
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

663
663
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

473
473
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

151
151

Meer sportnieuws