TRANSFERUURTJE: 'Club shopt bij Standard, Kouamé alweer weg'

262 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt bij Standard, Kouamé alweer weg'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels al een tijdje gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht zou in januari een stevige domper krijgen, want het moet mogelijk alweer afscheid nemen van Christian Kouamé. De Ivoriaanse spits kwam pas in augustus op huurbasis over van Fiorentina, maar zou nu alweer kunnen terugkeren naar de Serie A. Daar zou Torino op zijn komst azen, want trainer Ivan Juric zou een grote fan zijn.



Standard nam woensdag afscheid van Hugo Siquet. De 19-jarige rechtsachter gaat per 1 januari zijn kans in de Bundesliga, waar hij een contract tot 2025 bij Freiburg tekende. De Duitsers leggen rond de 5 miljoen euro op tafel voor zijn komst, maar dat bedrag zou nog kunnen oplopen tot 7 miljoen en Standard bedong ook een doorverkooppercentage. Hij is mogelijk niet de enige vertrekker, want ook Gojko Cimirot, Samuel Bastien en Kostas Laifis komen in aanmerking voor een transferNathan Ngoy, Ameen Al-Dakhil of Damjan Pavlovic kan verhuurd worden.

De Rouches zullen wel op zoek moeten naar een vervanger. Die kunnen ze mogelijk halen bij Club Brugge, want in de zomer toonde Standard al interesse in Tibo Persyn. De 19-jarige huurling van Inter komt amper aan de bak bij de landskampioen en dus zou Standard een uitweg kunnen bieden, al zal het ongetwijfeld moeilijk worden om een transfer effectief tot stand te brengen. Ook Mergim Vojvoda stond op het lijstje van de Rouches. De Kosovaarse ex-speler komt bij Torino amper aan de bak, maar desondanks heeft hij geen trek in een terugkeer.



Anderzijds dreigen ze in Luik ook een jong talent naar Brugge te zien trekken. De 17-jarige rechtsachter Mike Bettinger is na dit seizoen einde contract bij Standard en kreeg nog geen voorstel om bij te tekenen. Club wil daarvan profiteren en informeerde al naar het Franse talent, evenals Feyenoord. Daarnaast zou Bettinger nog interesse genieten uit Frankrijk, Duitsland en Nederland.

KV Mechelen moet mogelijk ook afscheid nemen van een pion. Yannick Thoelen sluit niet uit dat hij zal vertrekken, want de doelman is niet tevreden dat hij dit seizoen zijn plaats onder de lat verloor van Gaëtan Coucke. Met een transfer of uitleenbeurt is  hij momenteel niet actief bezig, maar anderzijds lijkt hij ook te beseffen dat hij zal moeten verkassen om aan speeltijd te raken.



BUITENLAND

Het lijkt erop dat Ralf Rangnick snel zijn stempel zal drukken op Manchester United, want de Duitser heeft een indrukwekkend verlanglijstje klaar. Daarvoor put hij uit zijn Red Bull-verleden, want de interim-trainer zou graag Timo Werner en Christopher Nkunku naar Old Trafford zien komen. Werner zit momenteel wat op een zijspoor bij Chelsea door de komst van Lukaku, terwijl Nkunku dit seizoen de pannen van het dak speelt bij RB Leipzig.

Bij FC Barcelona zal Xavi schoon schip houden. Een aantal spelers zullen mogen vertrekken, onder wie ook Sergiño Dest. De Amerikaanse rechtsachter komt niet meteen in de plannen van Xavi voor en mag daardoor na anderhalf jaar alweer weg. Vanuit Duitsland is er alvast de nodige interesse voor de 21-jarige ex-speler van Ajax, want Bayern München en Borussia Dortmund zien zijn komst wel zitten.

LEES OOK: Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Moet Anderlecht er alles aan doen om Kouamé te houden?

Meest recent

Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

141
141
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

241
241
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

116
116
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

17
17
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

299
299
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

302
302
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

152
152
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

163
163
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

39
39
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

270
270
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

210
210
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

600
600
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

97
97
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

89
89
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

750
750
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

169
169
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

72
72
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

144
144
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

353
353
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

606
606
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

332
332
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

731
731
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

271
271
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

44
44
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

366
366

Meer sportnieuws