TRANSFERUURTJE: 'Club shopt bij Standard, Kouamé alweer weg'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt bij Standard, Kouamé alweer weg'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels al een tijdje gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht zou in januari een stevige domper krijgen, want het moet mogelijk alweer afscheid nemen van Christian Kouamé. De Ivoriaanse spits kwam pas in augustus op huurbasis over van Fiorentina, maar zou nu alweer kunnen terugkeren naar de Serie A. Daar zou Torino op zijn komst azen, want trainer Ivan Juric zou een grote fan zijn.



Standard nam woensdag afscheid van Hugo Siquet. De 19-jarige rechtsachter gaat per 1 januari zijn kans in de Bundesliga, waar hij een contract tot 2025 bij Freiburg tekende. De Duitsers leggen rond de 5 miljoen euro op tafel voor zijn komst, maar dat bedrag zou nog kunnen oplopen tot 7 miljoen en Standard bedong ook een doorverkooppercentage. Hij is mogelijk niet de enige vertrekker, want ook Gojko Cimirot, Samuel Bastien en Kostas Laifis komen in aanmerking voor een transferNathan Ngoy, Ameen Al-Dakhil of Damjan Pavlovic kan verhuurd worden.

De Rouches zullen wel op zoek moeten naar een vervanger. Die kunnen ze mogelijk halen bij Club Brugge, want in de zomer toonde Standard al interesse in Tibo Persyn. De 19-jarige huurling van Inter komt amper aan de bak bij de landskampioen en dus zou Standard een uitweg kunnen bieden, al zal het ongetwijfeld moeilijk worden om een transfer effectief tot stand te brengen. Ook Mergim Vojvoda stond op het lijstje van de Rouches. De Kosovaarse ex-speler komt bij Torino amper aan de bak, maar desondanks heeft hij geen trek in een terugkeer.



Anderzijds dreigen ze in Luik ook een jong talent naar Brugge te zien trekken. De 17-jarige rechtsachter Mike Bettinger is na dit seizoen einde contract bij Standard en kreeg nog geen voorstel om bij te tekenen. Club wil daarvan profiteren en informeerde al naar het Franse talent, evenals Feyenoord. Daarnaast zou Bettinger nog interesse genieten uit Frankrijk, Duitsland en Nederland.

KV Mechelen moet mogelijk ook afscheid nemen van een pion. Yannick Thoelen sluit niet uit dat hij zal vertrekken, want de doelman is niet tevreden dat hij dit seizoen zijn plaats onder de lat verloor van Gaëtan Coucke. Met een transfer of uitleenbeurt is  hij momenteel niet actief bezig, maar anderzijds lijkt hij ook te beseffen dat hij zal moeten verkassen om aan speeltijd te raken.



BUITENLAND

Het lijkt erop dat Ralf Rangnick snel zijn stempel zal drukken op Manchester United, want de Duitser heeft een indrukwekkend verlanglijstje klaar. Daarvoor put hij uit zijn Red Bull-verleden, want de interim-trainer zou graag Timo Werner en Christopher Nkunku naar Old Trafford zien komen. Werner zit momenteel wat op een zijspoor bij Chelsea door de komst van Lukaku, terwijl Nkunku dit seizoen de pannen van het dak speelt bij RB Leipzig.

Bij FC Barcelona zal Xavi schoon schip houden. Een aantal spelers zullen mogen vertrekken, onder wie ook Sergiño Dest. De Amerikaanse rechtsachter komt niet meteen in de plannen van Xavi voor en mag daardoor na anderhalf jaar alweer weg. Vanuit Duitsland is er alvast de nodige interesse voor de 21-jarige ex-speler van Ajax, want Bayern München en Borussia Dortmund zien zijn komst wel zitten.

LEES OOK: Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Moet Anderlecht er alles aan doen om Kouamé te houden?

Meest recent

Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

0
0
Play-Off I nog niet binnen: Gent beducht voor nieuw trauma

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

38
38
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

434
434
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

199
199
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

212
212
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

239
239
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

98
98
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

436
436
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

362
362
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

234
234
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

156
156
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

361
361
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

207
207
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

279
279
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

78
78
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

192
192
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

438
438
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

129
129
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

41
41
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

126
126
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

436
436
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

347
347
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

135
135
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

342
342
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

32
32

Meer sportnieuws