TRANSFERUURTJE: 'Club shopt bij Standard, Kouamé alweer weg'

262
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt bij Standard, Kouamé alweer weg'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels al een tijdje gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht zou in januari een stevige domper krijgen, want het moet mogelijk alweer afscheid nemen van Christian Kouamé. De Ivoriaanse spits kwam pas in augustus op huurbasis over van Fiorentina, maar zou nu alweer kunnen terugkeren naar de Serie A. Daar zou Torino op zijn komst azen, want trainer Ivan Juric zou een grote fan zijn.



Standard nam woensdag afscheid van Hugo Siquet. De 19-jarige rechtsachter gaat per 1 januari zijn kans in de Bundesliga, waar hij een contract tot 2025 bij Freiburg tekende. De Duitsers leggen rond de 5 miljoen euro op tafel voor zijn komst, maar dat bedrag zou nog kunnen oplopen tot 7 miljoen en Standard bedong ook een doorverkooppercentage. Hij is mogelijk niet de enige vertrekker, want ook Gojko Cimirot, Samuel Bastien en Kostas Laifis komen in aanmerking voor een transfer. Nathan Ngoy, Ameen Al-Dakhil of Damjan Pavlovic kan verhuurd worden.

De Rouches zullen wel op zoek moeten naar een vervanger. Die kunnen ze mogelijk halen bij Club Brugge, want in de zomer toonde Standard al interesse in Tibo Persyn. De 19-jarige huurling van Inter komt amper aan de bak bij de landskampioen en dus zou Standard een uitweg kunnen bieden, al zal het ongetwijfeld moeilijk worden om een transfer effectief tot stand te brengen. Ook Mergim Vojvoda stond op het lijstje van de Rouches. De Kosovaarse ex-speler komt bij Torino amper aan de bak, maar desondanks heeft hij geen trek in een terugkeer.



Anderzijds dreigen ze in Luik ook een jong talent naar Brugge te zien trekken. De 17-jarige rechtsachter Mike Bettinger is na dit seizoen einde contract bij Standard en kreeg nog geen voorstel om bij te tekenen. Club wil daarvan profiteren en informeerde al naar het Franse talent, evenals Feyenoord. Daarnaast zou Bettinger nog interesse genieten uit Frankrijk, Duitsland en Nederland.

KV Mechelen moet mogelijk ook afscheid nemen van een pion. Yannick Thoelen sluit niet uit dat hij zal vertrekken, want de doelman is niet tevreden dat hij dit seizoen zijn plaats onder de lat verloor van Gaëtan Coucke. Met een transfer of uitleenbeurt is  hij momenteel niet actief bezig, maar anderzijds lijkt hij ook te beseffen dat hij zal moeten verkassen om aan speeltijd te raken.



BUITENLAND

Het lijkt erop dat Ralf Rangnick snel zijn stempel zal drukken op Manchester United, want de Duitser heeft een indrukwekkend verlanglijstje klaar. Daarvoor put hij uit zijn Red Bull-verleden, want de interim-trainer zou graag Timo Werner en Christopher Nkunku naar Old Trafford zien komen. Werner zit momenteel wat op een zijspoor bij Chelsea door de komst van Lukaku, terwijl Nkunku dit seizoen de pannen van het dak speelt bij RB Leipzig.

Bij FC Barcelona zal Xavi schoon schip houden. Een aantal spelers zullen mogen vertrekken, onder wie ook Sergiño Dest. De Amerikaanse rechtsachter komt niet meteen in de plannen van Xavi voor en mag daardoor na anderhalf jaar alweer weg. Vanuit Duitsland is er alvast de nodige interesse voor de 21-jarige ex-speler van Ajax, want Bayern München en Borussia Dortmund zien zijn komst wel zitten.

LEES OOK: Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

Moet Anderlecht er alles aan doen om Kouamé te houden?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

31
31
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

15
15
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

15
15
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

39
39
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

153
153
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

40
40
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

96
96
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

55
55
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

187
187
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

62
62
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

177
177
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

28
28
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

928
928
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

163
163
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

913
913
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

49
49
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

153
153
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

133
133
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

301
301
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

107
107

Meer sportnieuws