Courtois zag andere Gouden Bal-winnaar

276 stemmen
Courtois zag andere Gouden Bal-winnaar

De voorbije dagen deed de uitslag van de Gouden Bal heel wat stof opwaaien in de voetbalwereld. Lionel Messi mocht voor de zevende keer het kleinood in ontvangst nemen, maar dat vonden heel wat waarnemers én spelers niet terecht. Ook Thibaut Courtois mocht zich tekortgedaan voelen, want hij eindigde onbegrijpelijk pas achtste in de Yashin Award voor de beste doelman.


Het hoeft dan ook niet te verbazen dat ook de Rode Duivel zich zeer kritisch uitgelaten heeft over wat er zich maandag in Parijs afgespeeld heeft. Al was hij na de partij tegen Athletic Bilbao op woensdagavond vooral scherp voor de uitslag van de hoofdprijs. Hij vond dat zijn ploegmaat Karim Benzema de Gouden Bal had moeten winnen.

"Karim verdient het, maar het is een rare prijs. Je ziet dat de spelers altijd bovenaan eindigen omdat ze de Copa America, het EK of de Champions League gewonnen hebben", stelde hij vast bij Movistar. "Zo gaat het altijd: ze kijken alleen naar de prijzen, niet naar de prestaties over het hele jaar. Hopelijk kunnen we dit jaar prijzen pakken, zodat hij hem volgend jaar kan winnen."

SNEER
De woorden van Courtois zijn ook een duidelijke sneer naar Messi, die zijn prijs inderdaad vooral te danken heeft aan zijn eindwinst in de Copa America met Argentinië.. In de tweede helft van het kalenderjaar kon de steraanvaller immers geen prestaties op de mat leggen een Gouden Bal waardig, want hij lijkt bij Paris Saint-Germain nog steeds niet volledig zijn draai gevonden te hebben.

LEES OOK: Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

🚀

Ben je het eens met hem?

Meest recent

Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

7
7
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

22
22
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

70
70
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

116
116
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

44
44
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

100
100
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

95
95
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

54
54
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

355
355
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

312
312
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

96
96
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

304
304
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

99
99
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

253
253
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

247
247
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

461
461
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

179
179
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

93
93
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

233
233
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

75
75
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

151
151
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

71
71
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

162
162
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

280
280
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

675
675

Meer sportnieuws