Depay slaat iedereen met verstomming bij Barça

door
Depay slaat iedereen met verstomming bij Barça

You love him or you hate him. Memphis Depay is een speler die de meningen verdeelt. Een excentrieke voetballer maar tegelijkertijd ook een heel goeie. Depay ligt dit seizoen zwaar onder vuur bij FC Barcelona, al is er daar eigenlijk weinig reden toe. De Nederlander is zonder discussie een erg bepalende pion bij de Blaugrana.


KEIHARDE KRITIEK

“Onvergeeflijk”, schreven de Spaanse media over Memphis Depay. In de laatste twee competitiewedstrijden tegen Espanyol en Villarreal ondernam de aanvaller van FC Barcelona 10 doelpogingen, maar slechts 2 doelpunten scoorde hij. “Hij had alle kansen om zeep geholpen”, schreef Sergi Capdevila, journalist bij Sport, na de match tegen Villarreal. “En dat is onvergeeflijk als je de nummer 9 van Barcelona bent.” AS focuste zich vooral op de drie grote gemiste kansen van Depay tegen El Submarino Amarillo. “Waaronder een kans die ongetwijfeld in de komische programma’s herhaald zal worden.”



En het was al niet de eerste keer dat Memphis Depay ervan langs kreeg door de Spaanse pers. De diepe spits van Barça krijgt dit seizoen het verwijt te horen dat hij geen killer is en er vaak verloren bij loopt in de punt van de aanval. Na de wedstrijd tegen Espanyol, waarin Depay vanop de stip de winning-goal maakte, omschreef Marca hem zelfs als ‘el mentiroso’ oftewel ‘de leugenaar’. “Een complementaire voetballer maar niet de stervoetballer waarmee Barcelona zijn gebrek aan scorend vermogen moet oplossen.”

MENTAAL STERKE DEPAY

Memphis Depay kan het dus beamen: de druk bij FC Barcelona is enorm groot. Gelukkig kon ie vorig weekend tegen Villarreal nog de belangrijke 1-2 scoren, waarmee hij Barça naar de overwinning leidde. Op die manier werd de Spaanse pers hem toch wat goedgezinder. “Hij rechtte zijn rug in de slotfase met een doorslaggevend en zeer waardevol doelpunt”, schreef Mundo Deportivo bijvoorbeeld. En dat belangrijk doelpunt deed Depay duidelijk deugd.



“Gelukkig wist ik toch nog te scoren", reageerde de aanvaller, die voor zijn treffer ook een resem aan grote doelkansen miste. “Ik weet dat ik soms beter kan. Ik ben mentaal best sterk, maar ik had dit doelpunt even nodig. Dit geeft vertrouwen.” Nochtans is Depay aan een veel beter seizoen bezig dan dat de Spaanse pers eigenlijk doet uitschijnen. De Oranje-international zet dit jaar weldegelijk zijn stempel bij Barça en in LaLiga.

MISTER 35%

De Spaanse geschreven en audiovisuele pers beseffen ook wel dat Memphis Depay meer dan een doorsnee voetballer is. Maar ’t is nu ook niet een speler die altijd en overal het verschil maakt, zoals Lionel Messi, Luis Suarez of Neymar dat vroeger wel konden. Depay mist vooral de nodige efficiëntie om zich onsterfelijk te maken in het Blaugrana-shirt. Hij wisselt de meest kinderlijke fouten af met de meest geniale acties, die dan met een gelukje ook nog eens in een doelpunt kunnen eindigen.

Tot nog toe scoorde Memphis Depay 8 doelpunten in de Spaanse competitie, maar daar had hij wel 43 kansen voor nodig. Als we beide cijfers in verhouding nemen, dan behoort Depay allerminst tot één van de efficiëntste spitsen van LaLiga. Hij mankeert nog de continuïteit die de grote voetballers typeren, Depay is nog te vaak ‘spoorloos’ tijdens de wedstrijden. Daarom is het ook geen goed plan van Barça om afhankelijk te zijn van een speler die te wisselvallig is …



Memphis Depay scoorde tot nog toe 8 van de 23 competitiedoelpunten van FC Barcelona, waarmee hij met grote voorsprong de clubtopschutter is. Ansu Fati (3), Antoine Griezmann (3), Sergi Roberto (2), Martin Braithwaite en Philippe Coutinho volgen op een respectabele afstand van Depay. De Nederlander is op zijn eentje zelfs verantwoordelijk voor maar liefst 35% van de totale Catalaanse doelpuntenproductie in LaLiga. Al bij al doet hij het dus zo slecht nog niet in Camp Nou.

KOESTEREN

Depay maakt dus zeker een grote impact bij de Blaugrana, maar in Camp Nou moeten ze zich duidelijk nog aanpassen aan de nieuwe realiteit van vandaag. In de voorbije jaren werden de fans verwend door de aanwezigheid van grote kleppers zoals Lionel Messi, Luis Suarez en Neymar, en dan is een speler zoals Memphis Depay inderdaad van een inferieur niveau. Maar in alle eerlijkheid: de opvolging kon nog heel wat slechter zijn dan wat Depay dit seizoen presteert.

Memphis Depay is namelijk de meest dreigende speler op de Spaanse velden, voor Karim Benzema (Real Madrid) en Iago Aspas (Celta de Vigo). Op het gebied van kansencreatie is er geen enkele speler beter dan hem en daarnaast zorgt de Nederlander voor veel dreiging voor het doel – al is zijn afwerking niet van het zuiverste soort. Met 10 bepalende acties (8 goals + 2 assists) is Depay ook de derde beslissendste speler van LaLiga na het Real Madrid-duo Vinicius Junior (11) en Benzema (17). Da’s zeker niet mis.



Memphis Depay gooit dus heel wat gewicht in de schaal bij FC Barcelona en zonder zijn inbreng zouden de Catalanen zich al helemaal in een hopeloze situatie bevinden. Barça is vandaag in volle sportieve en financiële heropbouw en dan moet men net zo’n bepalende speler koesteren. Want met de beperkte liquide middelen voorhanden is het voor de Catalanan onmogelijk om een betere aanvalsleider aan te trekken.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

Is de kritiek op Depay terecht?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

37
37
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

175
175
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

34
34
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

64
64
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

59
59
'Verhaeghe vloekt: Feyenoord gaat all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

113
113
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

260
260
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

173
173
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

84
84
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

25
25
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

196
196
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

239
239
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

400
400
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

349
349
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

243
243
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

39
39
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

143
143
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

124
124
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

45
45
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

172
172
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

83
83
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

365
365
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

95
95
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

102
102
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

182
182

Meer sportnieuws