Depay slaat iedereen met verstomming bij Barça

1027
Depay slaat iedereen met verstomming bij Barça

You love him or you hate him. Memphis Depay is een speler die de meningen verdeelt. Een excentrieke voetballer maar tegelijkertijd ook een heel goeie. Depay ligt dit seizoen zwaar onder vuur bij FC Barcelona, al is er daar eigenlijk weinig reden toe. De Nederlander is zonder discussie een erg bepalende pion bij de Blaugrana.


KEIHARDE KRITIEK

“Onvergeeflijk”, schreven de Spaanse media over Memphis Depay. In de laatste twee competitiewedstrijden tegen Espanyol en Villarreal ondernam de aanvaller van FC Barcelona 10 doelpogingen, maar slechts 2 doelpunten scoorde hij. “Hij had alle kansen om zeep geholpen”, schreef Sergi Capdevila, journalist bij Sport, na de match tegen Villarreal. “En dat is onvergeeflijk als je de nummer 9 van Barcelona bent.” AS focuste zich vooral op de drie grote gemiste kansen van Depay tegen El Submarino Amarillo. “Waaronder een kans die ongetwijfeld in de komische programma’s herhaald zal worden.”



En het was al niet de eerste keer dat Memphis Depay ervan langs kreeg door de Spaanse pers. De diepe spits van Barça krijgt dit seizoen het verwijt te horen dat hij geen killer is en er vaak verloren bij loopt in de punt van de aanval. Na de wedstrijd tegen Espanyol, waarin Depay vanop de stip de winning-goal maakte, omschreef Marca hem zelfs als ‘el mentiroso’ oftewel ‘de leugenaar’. “Een complementaire voetballer maar niet de stervoetballer waarmee Barcelona zijn gebrek aan scorend vermogen moet oplossen.”

MENTAAL STERKE DEPAY

Memphis Depay kan het dus beamen: de druk bij FC Barcelona is enorm groot. Gelukkig kon ie vorig weekend tegen Villarreal nog de belangrijke 1-2 scoren, waarmee hij Barça naar de overwinning leidde. Op die manier werd de Spaanse pers hem toch wat goedgezinder. “Hij rechtte zijn rug in de slotfase met een doorslaggevend en zeer waardevol doelpunt”, schreef Mundo Deportivo bijvoorbeeld. En dat belangrijk doelpunt deed Depay duidelijk deugd.



“Gelukkig wist ik toch nog te scoren", reageerde de aanvaller, die voor zijn treffer ook een resem aan grote doelkansen miste. “Ik weet dat ik soms beter kan. Ik ben mentaal best sterk, maar ik had dit doelpunt even nodig. Dit geeft vertrouwen.” Nochtans is Depay aan een veel beter seizoen bezig dan dat de Spaanse pers eigenlijk doet uitschijnen. De Oranje-international zet dit jaar weldegelijk zijn stempel bij Barça en in LaLiga.

MISTER 35%

De Spaanse geschreven en audiovisuele pers beseffen ook wel dat Memphis Depay meer dan een doorsnee voetballer is. Maar ’t is nu ook niet een speler die altijd en overal het verschil maakt, zoals Lionel Messi, Luis Suarez of Neymar dat vroeger wel konden. Depay mist vooral de nodige efficiëntie om zich onsterfelijk te maken in het Blaugrana-shirt. Hij wisselt de meest kinderlijke fouten af met de meest geniale acties, die dan met een gelukje ook nog eens in een doelpunt kunnen eindigen.

Tot nog toe scoorde Memphis Depay 8 doelpunten in de Spaanse competitie, maar daar had hij wel 43 kansen voor nodig. Als we beide cijfers in verhouding nemen, dan behoort Depay allerminst tot één van de efficiëntste spitsen van LaLiga. Hij mankeert nog de continuïteit die de grote voetballers typeren, Depay is nog te vaak ‘spoorloos’ tijdens de wedstrijden. Daarom is het ook geen goed plan van Barça om afhankelijk te zijn van een speler die te wisselvallig is …



Memphis Depay scoorde tot nog toe 8 van de 23 competitiedoelpunten van FC Barcelona, waarmee hij met grote voorsprong de clubtopschutter is. Ansu Fati (3), Antoine Griezmann (3), Sergi Roberto (2), Martin Braithwaite en Philippe Coutinho volgen op een respectabele afstand van Depay. De Nederlander is op zijn eentje zelfs verantwoordelijk voor maar liefst 35% van de totale Catalaanse doelpuntenproductie in LaLiga. Al bij al doet hij het dus zo slecht nog niet in Camp Nou.

KOESTEREN

Depay maakt dus zeker een grote impact bij de Blaugrana, maar in Camp Nou moeten ze zich duidelijk nog aanpassen aan de nieuwe realiteit van vandaag. In de voorbije jaren werden de fans verwend door de aanwezigheid van grote kleppers zoals Lionel Messi, Luis Suarez en Neymar, en dan is een speler zoals Memphis Depay inderdaad van een inferieur niveau. Maar in alle eerlijkheid: de opvolging kon nog heel wat slechter zijn dan wat Depay dit seizoen presteert.

Memphis Depay is namelijk de meest dreigende speler op de Spaanse velden, voor Karim Benzema (Real Madrid) en Iago Aspas (Celta de Vigo). Op het gebied van kansencreatie is er geen enkele speler beter dan hem en daarnaast zorgt de Nederlander voor veel dreiging voor het doel – al is zijn afwerking niet van het zuiverste soort. Met 10 bepalende acties (8 goals + 2 assists) is Depay ook de derde beslissendste speler van LaLiga na het Real Madrid-duo Vinicius Junior (11) en Benzema (17). Da’s zeker niet mis.



Memphis Depay gooit dus heel wat gewicht in de schaal bij FC Barcelona en zonder zijn inbreng zouden de Catalanen zich al helemaal in een hopeloze situatie bevinden. Barça is vandaag in volle sportieve en financiële heropbouw en dan moet men net zo’n bepalende speler koesteren. Want met de beperkte liquide middelen voorhanden is het voor de Catalanan onmogelijk om een betere aanvalsleider aan te trekken.

LEES OOK: FC Barcelona krijgt zeer bizarre straf na affaire-Alvarez

Is de kritiek op Depay terecht?

Meest recent

Ex-Genk spits zorgt voor euforie en grote woede in Nederland

Negen doelpunten in veertien wedstrijden en een publiek dat hem op handen draagt. Tolu Arokodare ...

17
17
Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Het nieuws sloeg vorige week in als een bom, ook bij mensen die Vincent Kompany door en door kennen. ...

8
8
Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Noa Lang heeft op het voetbalveld al meermaals laten zien dat hij graag de aandacht naar zich toe ...

7
7
Doku en De Cuyper bikkelen: bekerconfrontatie wordt thriller

Wat een zenuwslopende avond voor Jeremy Doku en Maxim De Cuyper! Manchester City en Brighton moesten ...

30
30
Hein Vanhaezebrouck fileert ex-Club speler tot op het bot

Hein Vanhaezebrouck heeft bij Play Sports wel vaker een opvallende kijk op het voetbal. De analist ...

53
53
Kevin De Bruyne maakt furore als invaller bij Napoli

Kevin De Bruyne beleefde vanavond bij Napoli een wedstrijd met twee gezichten. De Rode Duivel begon ...

20
20
Straffe stoot van Mbangula: "Hopelijk niet de laatste"

Na een veelbelovende start van zijn carrière bij Juventus had Samuel Mbangula het de laatste ...

9
9
Overmars duikt plots op: de rel die zijn carrière veranderde

Marc Overmars was jarenlang een van de grootste namen in het Nederlandse voetbal. Bij Ajax groeide ...

53
53
Club Brugge mag nu al dromen van stevige CL-opsteker

Voor Club Brugge is de Champions League de laatste jaren het favoriete speelterrein geworden. ...

105
105
Kompany is weer thuis: Bayern maakt diagnose bekend

Er heersten de voorbije dagen grote zorgen over de gezondheid van Vincent Kompany. Onze landgenoot ...

118
118
OHL Women beleeft weer zwarte avond in Champions League

Het lijkt niet de campagne van OHL Women te gaan worden in de Champions League. Nadat ze nog ...

53
53
Sensatie in San Siro: Mbangula velt Milan met hattrick

AC Milan heeft woensdagavond een zeer slechte zaak gedaan in de Italiaanse titelstrijd. Het leed ...

55
55
"Tielemans zal spijt hebben van zijn keuze voor Man Utd"

Komend weekend wacht Manchester United in de Premier League een lastige verplaatsing naar Chelsea en ...

83
83
Cristiano Ronaldo valt alsnog in prijzen op Gouden Bal

Hij beschouwt zichzelf nog altijd als wellicht de beste speler ter wereld, maar de rest van de ...

55
55
Anderlecht-fans maken statement na pandoering in Gent

Anderlecht lijkt weer op de rand van een crisis te staan nadat het vorig weekend een 4-0 om de oren ...

272
272
'Mignolet schiet in actie voor revelatie Standard'

Standard gaat door een moeilijke periode, want het leed vorig weekend in Genk al zijn vierde ...

147
147
Club zet nieuwe stap in CL en doet monden openvallen

Club Brugge wist de voorbije twee seizoenen telkens net de league phase van de Champions League te ...

543
543
Geen Stassin of Vermant: "Hij wordt de spits van Duivels"

Romelu Lukaku komt bij Fenerbahçe dit seizoen weinig aan spelen toe en is ondertussen ook al ...

214
214
Verheye ziet nog één manco bij de Spor: "Dan rustig seizoen"

In de Challenger Pro League lijkt het dit seizoen voor de titel te zullen gaan tussen Beerschot, dat ...

43
43
FC Barcelona krijgt zeer bizarre straf na affaire-Alvarez

De voorbije transferzomer bracht heel wat toptransfers, maar ook enkele grote deals die uiteindelijk ...

32
32
Jong Genk zal balen na heenmatch in Youth League

De voorbije weken maakte Club NXT alweer indruk in de Youth League door een zeven op negen te ...

140
140
Deschacht opnieuw onder vuur: "Moet hij ons belachelijk maken?"

Olivier Deschacht kreeg de voorbije tijd heel wat kritiek nadat hij in de podcast Ongefilterd liet ...

207
207
Alderweireld lyrisch: "Bijna schandalig hoe goed hij is"

Harry Kane heeft met het winnen van de Gouden Bal de ultieme erkenning gekregen voor zijn ...

107
107
Voorzitter Bayern schetst heel opvallend beeld over Kompany

Vincent Kompany heeft al heel veel indruk gemaakt bij Bayern München. Dat blijkt uit de lovende ...

237
237
'Westerlo wil uitpakken met volgende knaltransfer'

KVC Westerlo is zeer goed bezig en de Kemphanen hebben er op het eerste zicht wel een goede mercato ...

102
102

Meer sportnieuws