Depay slaat iedereen met verstomming bij Barça

1027
Depay slaat iedereen met verstomming bij Barça

You love him or you hate him. Memphis Depay is een speler die de meningen verdeelt. Een excentrieke voetballer maar tegelijkertijd ook een heel goeie. Depay ligt dit seizoen zwaar onder vuur bij FC Barcelona, al is er daar eigenlijk weinig reden toe. De Nederlander is zonder discussie een erg bepalende pion bij de Blaugrana.


KEIHARDE KRITIEK

“Onvergeeflijk”, schreven de Spaanse media over Memphis Depay. In de laatste twee competitiewedstrijden tegen Espanyol en Villarreal ondernam de aanvaller van FC Barcelona 10 doelpogingen, maar slechts 2 doelpunten scoorde hij. “Hij had alle kansen om zeep geholpen”, schreef Sergi Capdevila, journalist bij Sport, na de match tegen Villarreal. “En dat is onvergeeflijk als je de nummer 9 van Barcelona bent.” AS focuste zich vooral op de drie grote gemiste kansen van Depay tegen El Submarino Amarillo. “Waaronder een kans die ongetwijfeld in de komische programma’s herhaald zal worden.”



En het was al niet de eerste keer dat Memphis Depay ervan langs kreeg door de Spaanse pers. De diepe spits van Barça krijgt dit seizoen het verwijt te horen dat hij geen killer is en er vaak verloren bij loopt in de punt van de aanval. Na de wedstrijd tegen Espanyol, waarin Depay vanop de stip de winning-goal maakte, omschreef Marca hem zelfs als ‘el mentiroso’ oftewel ‘de leugenaar’. “Een complementaire voetballer maar niet de stervoetballer waarmee Barcelona zijn gebrek aan scorend vermogen moet oplossen.”

MENTAAL STERKE DEPAY

Memphis Depay kan het dus beamen: de druk bij FC Barcelona is enorm groot. Gelukkig kon ie vorig weekend tegen Villarreal nog de belangrijke 1-2 scoren, waarmee hij Barça naar de overwinning leidde. Op die manier werd de Spaanse pers hem toch wat goedgezinder. “Hij rechtte zijn rug in de slotfase met een doorslaggevend en zeer waardevol doelpunt”, schreef Mundo Deportivo bijvoorbeeld. En dat belangrijk doelpunt deed Depay duidelijk deugd.



“Gelukkig wist ik toch nog te scoren", reageerde de aanvaller, die voor zijn treffer ook een resem aan grote doelkansen miste. “Ik weet dat ik soms beter kan. Ik ben mentaal best sterk, maar ik had dit doelpunt even nodig. Dit geeft vertrouwen.” Nochtans is Depay aan een veel beter seizoen bezig dan dat de Spaanse pers eigenlijk doet uitschijnen. De Oranje-international zet dit jaar weldegelijk zijn stempel bij Barça en in LaLiga.

MISTER 35%

De Spaanse geschreven en audiovisuele pers beseffen ook wel dat Memphis Depay meer dan een doorsnee voetballer is. Maar ’t is nu ook niet een speler die altijd en overal het verschil maakt, zoals Lionel Messi, Luis Suarez of Neymar dat vroeger wel konden. Depay mist vooral de nodige efficiëntie om zich onsterfelijk te maken in het Blaugrana-shirt. Hij wisselt de meest kinderlijke fouten af met de meest geniale acties, die dan met een gelukje ook nog eens in een doelpunt kunnen eindigen.

Tot nog toe scoorde Memphis Depay 8 doelpunten in de Spaanse competitie, maar daar had hij wel 43 kansen voor nodig. Als we beide cijfers in verhouding nemen, dan behoort Depay allerminst tot één van de efficiëntste spitsen van LaLiga. Hij mankeert nog de continuïteit die de grote voetballers typeren, Depay is nog te vaak ‘spoorloos’ tijdens de wedstrijden. Daarom is het ook geen goed plan van Barça om afhankelijk te zijn van een speler die te wisselvallig is …



Memphis Depay scoorde tot nog toe 8 van de 23 competitiedoelpunten van FC Barcelona, waarmee hij met grote voorsprong de clubtopschutter is. Ansu Fati (3), Antoine Griezmann (3), Sergi Roberto (2), Martin Braithwaite en Philippe Coutinho volgen op een respectabele afstand van Depay. De Nederlander is op zijn eentje zelfs verantwoordelijk voor maar liefst 35% van de totale Catalaanse doelpuntenproductie in LaLiga. Al bij al doet hij het dus zo slecht nog niet in Camp Nou.

KOESTEREN

Depay maakt dus zeker een grote impact bij de Blaugrana, maar in Camp Nou moeten ze zich duidelijk nog aanpassen aan de nieuwe realiteit van vandaag. In de voorbije jaren werden de fans verwend door de aanwezigheid van grote kleppers zoals Lionel Messi, Luis Suarez en Neymar, en dan is een speler zoals Memphis Depay inderdaad van een inferieur niveau. Maar in alle eerlijkheid: de opvolging kon nog heel wat slechter zijn dan wat Depay dit seizoen presteert.

Memphis Depay is namelijk de meest dreigende speler op de Spaanse velden, voor Karim Benzema (Real Madrid) en Iago Aspas (Celta de Vigo). Op het gebied van kansencreatie is er geen enkele speler beter dan hem en daarnaast zorgt de Nederlander voor veel dreiging voor het doel – al is zijn afwerking niet van het zuiverste soort. Met 10 bepalende acties (8 goals + 2 assists) is Depay ook de derde beslissendste speler van LaLiga na het Real Madrid-duo Vinicius Junior (11) en Benzema (17). Da’s zeker niet mis.



Memphis Depay gooit dus heel wat gewicht in de schaal bij FC Barcelona en zonder zijn inbreng zouden de Catalanen zich al helemaal in een hopeloze situatie bevinden. Barça is vandaag in volle sportieve en financiële heropbouw en dan moet men net zo’n bepalende speler koesteren. Want met de beperkte liquide middelen voorhanden is het voor de Catalanan onmogelijk om een betere aanvalsleider aan te trekken.

LEES OOK: 'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten in de rij'

Is de kritiek op Depay terecht?

Meest recent

Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

0
0
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

1
1
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

12
12
'Race tegen de klok voor Kompany voor kraker tegen Arsenal'

Er wordt deze week opnieuw gevoetbald in de Champions League en op de derde speeldag van de league ...

8
8
Dure fout van Bruno: één speler blijkt onmisbaar

RSC Anderlecht speelde tegen Beerschot alweer zijn zeventiende match van het seizoen. Het verloor ...

85
85
Club krijgt tegen Lens te maken met Portugese ref

Club Brugge zit in een zeer drukke periode met in bijna elke week een midweekwedstrijd in de ...

38
38
"Dacht dat ik zou sterven"-Totti laat iedereen verbijsterd achter

Francesco Totti heeft als voetballegende al heel wat meegemaakt, maar één periode uit ...

12
12
'Charleroi moet wéér matchen achter gesloten deuren vrezen'

Charleroi is tot dusver dé revelatie van het seizoen en staat na acht speeldagen op een zeer ...

50
50
'Bekerstunt met gevolg: profclubs kloppen aan in Rochefort'

De Croky Cup bracht afgelopen weekend enkele stevige verrassingen met zich mee. Hét strafste ...

91
91
Italianen blijven vissen naar Tresoldi: vader geeft antwoord

Zowat heel Europa is dezer dagen in de ban van Nicolo Tresoldi. Zijn hattrick op het veld van Inter ...

229
229
Union heeft goud in handen: Sylla bij Europese top

Union wist in de zomer alweer de nodige sterkhouders te gelde te maken, maar hun vertrek werd ...

25
25
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

161
161
KV Mechelen ontdekt goudhaantje dankzij 'domme' oefenmatch

Na een vervelend seizoensbegin lijkt de hemel eindelijk op te klaren voor KV Mechelen. Nadat het ...

84
84
Duranville eindelijk vertrokken? "Onmiskenbaar talent"

De Rode Duivels beschikken dezer dagen over enorme weelde op de flanken, en dan hebben nog niet eens ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tresoldi, Club heeft opvolger in vizier'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

297
297
Grove fout De Mil bloot: “Pijnlijk en blamage KAA Gent”

KAA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League en de Buffalo’s leken ook in de beker op ...

179
179
Zoon Oosting duwt ex-Antwerp-coach dieper de put in

Joseph Oosting was de opvolger van Mark van Bommel bij Royal Antwerp FC, maar de Nederlander werd ...

34
34
Karetsas incasseert wéér ferme mokerslag bij Dortmund

Konstantinos Karetsas maakte de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund, maar na een vliegende ...

130
130
Augustinsson velt eerste oordeel over kern én Bruno

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België. Dat is uiteraard hard aangekomen in Brussel. De ...

306
306
STVV kent heerlijke week: De Meyer haalt zijn gram

In het voetbal worden er héél snel conclusies getrokken. Ook in bepaalde media. Zwart ...

46
46
Kritiek op Bruno neemt toe: "Is zijn verantwoordelijkheid"

RSC Anderlecht ligt uit de Croky Cup en dat tegen een tweedeklasser. Het is de eerste grote ...

241
241
Messoudi zorgt voor feest op het Kiel: "Verschil is groot"

Beerschot kende nog eens een hoogdag op het Kiel. Ze wonnen met 2-1 van RSC Anderlecht en zorgden ...

105
105
Clement onder vuur: "Dit heb ik nog nooit meegemaakt"

Het gaat niet goed met de Belgische trainers in Engeland. Nicky Hayen bakt er weinig tot niets van ...

414
414
Code oranje: Anderlecht wéét wat het moet doen

RSC Anderlecht verloor met 2-1 bij Beerschot en ligt uit de Beker van België. De eerste blamage ...

184
184
'La Liga davert: spetterende comeback Sergio Ramos'

Sergio Ramos is inmiddels alweer 40 jaar oud en zit ondertussen al maandenlang zonder club. Maar de ...

124
124

Meer sportnieuws