Depay slaat iedereen met verstomming bij Barça

1027 stemmen
Depay slaat iedereen met verstomming bij Barça

You love him or you hate him. Memphis Depay is een speler die de meningen verdeelt. Een excentrieke voetballer maar tegelijkertijd ook een heel goeie. Depay ligt dit seizoen zwaar onder vuur bij FC Barcelona, al is er daar eigenlijk weinig reden toe. De Nederlander is zonder discussie een erg bepalende pion bij de Blaugrana.


KEIHARDE KRITIEK

“Onvergeeflijk”, schreven de Spaanse media over Memphis Depay. In de laatste twee competitiewedstrijden tegen Espanyol en Villarreal ondernam de aanvaller van FC Barcelona 10 doelpogingen, maar slechts 2 doelpunten scoorde hij. “Hij had alle kansen om zeep geholpen”, schreef Sergi Capdevila, journalist bij Sport, na de match tegen Villarreal. “En dat is onvergeeflijk als je de nummer 9 van Barcelona bent.” AS focuste zich vooral op de drie grote gemiste kansen van Depay tegen El Submarino Amarillo. “Waaronder een kans die ongetwijfeld in de komische programma’s herhaald zal worden.”



En het was al niet de eerste keer dat Memphis Depay ervan langs kreeg door de Spaanse pers. De diepe spits van Barça krijgt dit seizoen het verwijt te horen dat hij geen killer is en er vaak verloren bij loopt in de punt van de aanval. Na de wedstrijd tegen Espanyol, waarin Depay vanop de stip de winning-goal maakte, omschreef Marca hem zelfs als ‘el mentiroso’ oftewel ‘de leugenaar’. “Een complementaire voetballer maar niet de stervoetballer waarmee Barcelona zijn gebrek aan scorend vermogen moet oplossen.”

MENTAAL STERKE DEPAY

Memphis Depay kan het dus beamen: de druk bij FC Barcelona is enorm groot. Gelukkig kon ie vorig weekend tegen Villarreal nog de belangrijke 1-2 scoren, waarmee hij Barça naar de overwinning leidde. Op die manier werd de Spaanse pers hem toch wat goedgezinder. “Hij rechtte zijn rug in de slotfase met een doorslaggevend en zeer waardevol doelpunt”, schreef Mundo Deportivo bijvoorbeeld. En dat belangrijk doelpunt deed Depay duidelijk deugd.



“Gelukkig wist ik toch nog te scoren", reageerde de aanvaller, die voor zijn treffer ook een resem aan grote doelkansen miste. “Ik weet dat ik soms beter kan. Ik ben mentaal best sterk, maar ik had dit doelpunt even nodig. Dit geeft vertrouwen.” Nochtans is Depay aan een veel beter seizoen bezig dan dat de Spaanse pers eigenlijk doet uitschijnen. De Oranje-international zet dit jaar weldegelijk zijn stempel bij Barça en in LaLiga.

MISTER 35%

De Spaanse geschreven en audiovisuele pers beseffen ook wel dat Memphis Depay meer dan een doorsnee voetballer is. Maar ’t is nu ook niet een speler die altijd en overal het verschil maakt, zoals Lionel Messi, Luis Suarez of Neymar dat vroeger wel konden. Depay mist vooral de nodige efficiëntie om zich onsterfelijk te maken in het Blaugrana-shirt. Hij wisselt de meest kinderlijke fouten af met de meest geniale acties, die dan met een gelukje ook nog eens in een doelpunt kunnen eindigen.

Tot nog toe scoorde Memphis Depay 8 doelpunten in de Spaanse competitie, maar daar had hij wel 43 kansen voor nodig. Als we beide cijfers in verhouding nemen, dan behoort Depay allerminst tot één van de efficiëntste spitsen van LaLiga. Hij mankeert nog de continuïteit die de grote voetballers typeren, Depay is nog te vaak ‘spoorloos’ tijdens de wedstrijden. Daarom is het ook geen goed plan van Barça om afhankelijk te zijn van een speler die te wisselvallig is …



Memphis Depay scoorde tot nog toe 8 van de 23 competitiedoelpunten van FC Barcelona, waarmee hij met grote voorsprong de clubtopschutter is. Ansu Fati (3), Antoine Griezmann (3), Sergi Roberto (2), Martin Braithwaite en Philippe Coutinho volgen op een respectabele afstand van Depay. De Nederlander is op zijn eentje zelfs verantwoordelijk voor maar liefst 35% van de totale Catalaanse doelpuntenproductie in LaLiga. Al bij al doet hij het dus zo slecht nog niet in Camp Nou.

KOESTEREN

Depay maakt dus zeker een grote impact bij de Blaugrana, maar in Camp Nou moeten ze zich duidelijk nog aanpassen aan de nieuwe realiteit van vandaag. In de voorbije jaren werden de fans verwend door de aanwezigheid van grote kleppers zoals Lionel Messi, Luis Suarez en Neymar, en dan is een speler zoals Memphis Depay inderdaad van een inferieur niveau. Maar in alle eerlijkheid: de opvolging kon nog heel wat slechter zijn dan wat Depay dit seizoen presteert.

Memphis Depay is namelijk de meest dreigende speler op de Spaanse velden, voor Karim Benzema (Real Madrid) en Iago Aspas (Celta de Vigo). Op het gebied van kansencreatie is er geen enkele speler beter dan hem en daarnaast zorgt de Nederlander voor veel dreiging voor het doel – al is zijn afwerking niet van het zuiverste soort. Met 10 bepalende acties (8 goals + 2 assists) is Depay ook de derde beslissendste speler van LaLiga na het Real Madrid-duo Vinicius Junior (11) en Benzema (17). Da’s zeker niet mis.



Memphis Depay gooit dus heel wat gewicht in de schaal bij FC Barcelona en zonder zijn inbreng zouden de Catalanen zich al helemaal in een hopeloze situatie bevinden. Barça is vandaag in volle sportieve en financiële heropbouw en dan moet men net zo’n bepalende speler koesteren. Want met de beperkte liquide middelen voorhanden is het voor de Catalanan onmogelijk om een betere aanvalsleider aan te trekken.

LEES OOK: Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Is de kritiek op Depay terecht?

Meest recent

Spanje sloopt Argentijnse muur en grijpt wereldtitel

Na een zenuwslopende WK-finale heeft Spanje zich tot wereldkampioen gekroond. De ploeg van Luis de ...

62
62
Sporza genadeloos neergesabeld na gênant WK-debacle

Voor miljoenen voetbalfans is dit hét sportmoment van de voorbije vier jaar. Maar nog voor de ...

559
559
Fred Vanderbiest verrast en ziet dé sleutel tot nieuw succes

Na een historisch seizoen liggen de verwachtingen opnieuw bijzonder hoog bij KV Mechelen. Tegelijk ...

104
104
Fans gaan los op 'WK-schaamteshow': "Hele afkickkliniek?"

Niet alleen het voetbal maakt de tongen los tijdens de WK finale. De rustshow in typisch Amerikaanse ...

218
218
Donald Trump slaat iedereen met verstomming bij WK-finale

Daar is hij dan. Donald Trump verschijnt tijdens de WK finale voor het eerst in het stadion tijdens ...

204
204
Peter Vandenbempt beleeft ware nachtmerrie op WK

Al een dikke maand lang vliegt Peter Vandenbempt van het ene WK-stadion naar het andere. Vanavond ...

174
174
WK finale ontploft (nog) niet: Spanje zoekt opening

De spanning is om te snijden in de grootste voetbalwedstrijd van het jaar. Spanje en Argentinië ...

19
19
Bart De Wever weet nu al wie wereldkampioen wordt

Na weken vol verrassingen, sensationele uitslagen en een pak rake voorspellingen is het moment van ...

178
178
Beale geeft transferplannen van Zulte Waregem prijs

Voorlopig was het in de Jupiler Pro League nog relatief rustig inzake transfers. Onder meer bij ...

215
215
Kompany geweigerd: "Ik zat toen in een moeilijke fase"

Vincent Kompany is bezig aan een fantastische trainerscarrière. De huidige coach van Bayern ...

104
104
Fan bespuwd en woede-uitbarsting: Anderlecht biedt toch 4M

Anderlecht legt ruim vier miljoen euro op tafel voor een nieuwe flankaanvaller. Opvallend, want twee ...

549
549
Nog transfers bij Cercle Brugge? Friis verklaart

Cercle Brugge is volop bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Trainer Lars Friis hoopt ...

139
139
Spanje - Argentinië: dit zijn de 22 basisspelers

Vanavond weten we wie wereldkampioen wordt. Om 21u nemen Spanje en Argentinië het tegen elkaar ...

90
90
'Hugo Cuypers versiert bijzonder verrassende transfer'

Chicago Fire maakte onlangs de komst van Robert Lewandowski bekend. De Poolse aanvaller was zo ...

145
145
'Bliksemvertrek Tresoldi: één man heeft sleutels in handen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi nog minstens een jaartje behouden. Maar dat zal niet gemakkelijk ...

370
370
'Nieuw bestuur aan zet: twee grote vertrekkers bij Antwerp'

Antwerp FC beleefde een kalme transferperiode tot dusver. Dat had natuurlijk alles te maken met het ...

723
723
'Westerlo wil uitpakken: gesprekken voor eenmalige Duivel'

KVC Westerlo beleefde tot dusver een bijzonder lucratieve mercato. Maar om al die vertrekkers op te ...

98
98
'Club Brugge bibbert: steenrijke ploeg lonkt naar Seys'

Joaquin Seys maakt handig gebruik van zijn verlofperiode na een lang en slopend seizoen. Zo liet hij ...

743
743
'Toptransfer Diego Moreira: hinderpaal van 10 miljoen'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

125
125
KV Mechelen ruikt miljoenen; Ndongala terug naar België

De start van het nieuwe seizoen op de Belgische velden nadert met rasse schreden. De ploegen uit de ...

215
215
Club scherpt de messen: vijf inkomende deals op agenda

Club Brugge haalde tijdens de huidige transferperiode al een drietal versterkingen in huis. Maar ...

957
957
Hommeles bij Fransen: "Zo'n gedrag zag ik nog nooit"

Frankrijk heeft het WK 2026 met lege handen moeten verlaten. In de troostfinale om de bronzen ...

204
204
Vandenbempt bekent kleur: lichte favoriet in WK-finale

Zondagavond betwisten Argentinië en Spanje de finale van het WK 2026. Peter Vandenbempt zal in ...

142
142
"Een nachtmerrie" - Frankrijk spuwt één speler massaal uit

Frankrijk heeft zaterdagnacht een flinke tik gekregen in de troostfinale van het WK. Zo werd met ...

222
222
'Genk krijgt cruciaal transfernieuws: deal van 60 miljoen'

KRC Genk wil in de zomermercato stevig cashen op bepaalde spelers. Met name Konstantinos Karestas ...

788
788

Meer sportnieuws