Depay slaat iedereen met verstomming bij Barça

1027 stemmen
Depay slaat iedereen met verstomming bij Barça

You love him or you hate him. Memphis Depay is een speler die de meningen verdeelt. Een excentrieke voetballer maar tegelijkertijd ook een heel goeie. Depay ligt dit seizoen zwaar onder vuur bij FC Barcelona, al is er daar eigenlijk weinig reden toe. De Nederlander is zonder discussie een erg bepalende pion bij de Blaugrana.


KEIHARDE KRITIEK

“Onvergeeflijk”, schreven de Spaanse media over Memphis Depay. In de laatste twee competitiewedstrijden tegen Espanyol en Villarreal ondernam de aanvaller van FC Barcelona 10 doelpogingen, maar slechts 2 doelpunten scoorde hij. “Hij had alle kansen om zeep geholpen”, schreef Sergi Capdevila, journalist bij Sport, na de match tegen Villarreal. “En dat is onvergeeflijk als je de nummer 9 van Barcelona bent.” AS focuste zich vooral op de drie grote gemiste kansen van Depay tegen El Submarino Amarillo. “Waaronder een kans die ongetwijfeld in de komische programma’s herhaald zal worden.”



En het was al niet de eerste keer dat Memphis Depay ervan langs kreeg door de Spaanse pers. De diepe spits van Barça krijgt dit seizoen het verwijt te horen dat hij geen killer is en er vaak verloren bij loopt in de punt van de aanval. Na de wedstrijd tegen Espanyol, waarin Depay vanop de stip de winning-goal maakte, omschreef Marca hem zelfs als ‘el mentiroso’ oftewel ‘de leugenaar’. “Een complementaire voetballer maar niet de stervoetballer waarmee Barcelona zijn gebrek aan scorend vermogen moet oplossen.”

MENTAAL STERKE DEPAY

Memphis Depay kan het dus beamen: de druk bij FC Barcelona is enorm groot. Gelukkig kon ie vorig weekend tegen Villarreal nog de belangrijke 1-2 scoren, waarmee hij Barça naar de overwinning leidde. Op die manier werd de Spaanse pers hem toch wat goedgezinder. “Hij rechtte zijn rug in de slotfase met een doorslaggevend en zeer waardevol doelpunt”, schreef Mundo Deportivo bijvoorbeeld. En dat belangrijk doelpunt deed Depay duidelijk deugd.



“Gelukkig wist ik toch nog te scoren", reageerde de aanvaller, die voor zijn treffer ook een resem aan grote doelkansen miste. “Ik weet dat ik soms beter kan. Ik ben mentaal best sterk, maar ik had dit doelpunt even nodig. Dit geeft vertrouwen.” Nochtans is Depay aan een veel beter seizoen bezig dan dat de Spaanse pers eigenlijk doet uitschijnen. De Oranje-international zet dit jaar weldegelijk zijn stempel bij Barça en in LaLiga.

MISTER 35%

De Spaanse geschreven en audiovisuele pers beseffen ook wel dat Memphis Depay meer dan een doorsnee voetballer is. Maar ’t is nu ook niet een speler die altijd en overal het verschil maakt, zoals Lionel Messi, Luis Suarez of Neymar dat vroeger wel konden. Depay mist vooral de nodige efficiëntie om zich onsterfelijk te maken in het Blaugrana-shirt. Hij wisselt de meest kinderlijke fouten af met de meest geniale acties, die dan met een gelukje ook nog eens in een doelpunt kunnen eindigen.

Tot nog toe scoorde Memphis Depay 8 doelpunten in de Spaanse competitie, maar daar had hij wel 43 kansen voor nodig. Als we beide cijfers in verhouding nemen, dan behoort Depay allerminst tot één van de efficiëntste spitsen van LaLiga. Hij mankeert nog de continuïteit die de grote voetballers typeren, Depay is nog te vaak ‘spoorloos’ tijdens de wedstrijden. Daarom is het ook geen goed plan van Barça om afhankelijk te zijn van een speler die te wisselvallig is …



Memphis Depay scoorde tot nog toe 8 van de 23 competitiedoelpunten van FC Barcelona, waarmee hij met grote voorsprong de clubtopschutter is. Ansu Fati (3), Antoine Griezmann (3), Sergi Roberto (2), Martin Braithwaite en Philippe Coutinho volgen op een respectabele afstand van Depay. De Nederlander is op zijn eentje zelfs verantwoordelijk voor maar liefst 35% van de totale Catalaanse doelpuntenproductie in LaLiga. Al bij al doet hij het dus zo slecht nog niet in Camp Nou.

KOESTEREN

Depay maakt dus zeker een grote impact bij de Blaugrana, maar in Camp Nou moeten ze zich duidelijk nog aanpassen aan de nieuwe realiteit van vandaag. In de voorbije jaren werden de fans verwend door de aanwezigheid van grote kleppers zoals Lionel Messi, Luis Suarez en Neymar, en dan is een speler zoals Memphis Depay inderdaad van een inferieur niveau. Maar in alle eerlijkheid: de opvolging kon nog heel wat slechter zijn dan wat Depay dit seizoen presteert.

Memphis Depay is namelijk de meest dreigende speler op de Spaanse velden, voor Karim Benzema (Real Madrid) en Iago Aspas (Celta de Vigo). Op het gebied van kansencreatie is er geen enkele speler beter dan hem en daarnaast zorgt de Nederlander voor veel dreiging voor het doel – al is zijn afwerking niet van het zuiverste soort. Met 10 bepalende acties (8 goals + 2 assists) is Depay ook de derde beslissendste speler van LaLiga na het Real Madrid-duo Vinicius Junior (11) en Benzema (17). Da’s zeker niet mis.



Memphis Depay gooit dus heel wat gewicht in de schaal bij FC Barcelona en zonder zijn inbreng zouden de Catalanen zich al helemaal in een hopeloze situatie bevinden. Barça is vandaag in volle sportieve en financiële heropbouw en dan moet men net zo’n bepalende speler koesteren. Want met de beperkte liquide middelen voorhanden is het voor de Catalanan onmogelijk om een betere aanvalsleider aan te trekken.

LEES OOK: ‘Club Brugge sluit deal met Barça: ferme transfersom’

Is de kritiek op Depay terecht?

Meest recent

Sibierski gaat all-in: Anderlecht mikt op toptransfer

RSC Anderlecht gaat het op mentaliteit moeten doen tegen Hammarby. Voorlopig is er nog veel te ...

32
32
Waarom Karetsas méér is dan een groot transferdossier

KRC Genk is een club die Belgische top is inzake uitgaande transfers. Het dossier van Konstantinos ...

24
24
‘Club Brugge vreest: droomtransfer lonkt voor Vermant’

Club Brugge wil Romeo Vermant langer vastleggen, maar de spits twijfelt. Hij wil meer spelen en ...

266
266
‘Grote Anderlecht-transferstunt valt plots in duigen’

De transferpiste rond Luca Langoni leek het bewijs dat Anderlecht eindelijk wilde doorpakken op de ...

106
106
Van Bommel wordt bondscoach en grote rel barst al los

Mark van Bommel staat op het punt om bondscoach van de Rode Duivels te worden. De voetbalbond heeft ...

191
191
Onana kent waanzinnig lange revalidatieperiode

Voor Amadou Onana eindigde het WK op een grote ontgoocheling. De middenvelder pendelde tussen bank ...

73
73
Horrorstart voor Vrancken: Hearts krijgt meteen slaag

Wouter Vrancken trok na het einde van het seizoen de deur van STVV achter zich dicht. Ondanks ...

123
123
Chelsea kaapt transfer van 137 miljoen weg voor Arsenal

Arsenal veroverde afgelopen seizoen de titel in de Premier League en haalde de finale van de ...

62
62
'Openda geeft jawoord aan club: Juve ligt dwars'

Loïs Openda heeft een rustige zomer beleefd, want hij moest niet mee naar het WK na een ...

63
63
Charleroi laat spits én aanvoerder vertrekken

Charleroi hoopt in het komende seizoen stabiliteit te vinden na een woelig seizoen. Ze kozen er ...

30
30
Teuma kiest zeer opmerkelijke nieuwe club

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Er streken al zes nieuwe spelers neer op ...

57
57
'Club nadert akkoord: bliksemvertrek in de maak'

Club Brugge heeft tot dusver een vrij rustige mercato beleefd, maar daar lijkt snel verandering in ...

509
509
Westerlo heeft Belg beet, volgende aanwinst op komst

Westerlo heeft nog heel veel werk aan de winkel om een competitieve kern klaar te hebben voor de ...

73
73
Sporting Hasselt slaat transferslag bij Zulte Waregem

Sporting Hasselt was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De club van BV-voorzitters Sam ...

74
74
Hoe Westerlo in drie jaar tijd nieuwe norm vastlegde

KVC Westerlo verkocht deze zomer al voor ongeveer 27 miljoen euro, maar de verwachting is dat dit ...

253
253
‘Opvolger Garcia: Van Bommel tekent’

De kogel is door de kerk. Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. Hij tekent ...

966
966
Anderlecht trekt naar Zweden: pers 'lacht' met Paars-Wit

RSC Anderlecht kende twee jaar geleden een degelijke Europese campagne, maar het is in zijn ...

965
965
Paniek breekt uit bij Club Brugge na recorddeal rond Tzolis

Christos Tzolis trekt voor een recordbedrag naar Arsenal, maar Club Brugge zit meteen met een groot ...

953
953
Bezorgt Kompany Anderlecht fikse miljoenenboost?

Bij RSC Anderlecht incasseerden ze al ruim 45 miljoen euro en daar komen deze mercato ongetwijfeld ...

347
347
Aalborg verrast met ex-speler van Club Brugge

Het Deense Aalborg heeft een opvallende transfer weten af te ronden. De Deense club heeft een ...

68
68
'Charleroi wijst absoluut monsterbod af'

Sporting Charleroi heeft volgens buitenlandse bronnen een zeer hoog bod geweigerd. Spelen de ...

86
86
'Sibierski mikt hoog: RSCA breekt bank voor toptarget'

RSC Anderlecht moet donderdag vol aan de bak in de tweede voorronde van de Europa League. Vitor ...

613
613
'Gegokt en verloren: Club Brugge smijt miljoenen weg'

Club Brugge doet nu al jaren gouden zaken op de transfermarkt, al liet de landskampioen het uit ...

555
555
Bruno verrast met Europese spelerslijst Anderlecht

Donderdag is het al meteen D-Day voor RSC Anderlecht, dat in de tweede voorronde van de Europa ...

357
357
'Nieuw toptarget voor Club Brugge: bod van 9 miljoen'

Niet alleen staat er nog veel uitgaand verkeer op til, ook op inkomend gebied heeft Club Brugge nog ...

618
618

Meer sportnieuws