Club pakt Genkse scalp opnieuw na spektakelstrijd

467 stemmen
Club pakt Genkse scalp opnieuw na spektakelstrijd

Club Brugge mag nog steeds dromen van de beker. Blauw-Zwart zette andermaal een achterstand recht tegen Racing Genk en pakte na een spannende strafschoppenreeks opnieuw de scalp van het team van John van den Brom. Die laatste moet stilaan toch echt vrezen voor een ontslag.

Een paar dagen na de topper in de competitie stonden Racing Genk en Club Brugge opnieuw tegenover mekaar. Afgelopen weekend pakte een tienkoppig Club zowaar de drie punten mee, van den Brom en co hadden absoluut nood aan revanche in de Croky Cup.
Club opent debatten, Racing Genk slaat hard terug
De thuisploeg opende sterk en reeds in de openingsminuut had Mignolet een wereldredding nodig om een kopbal van Ito uit doel te houden. Een vroege voorsprong voor Racing Genk leek in de maak maar het doelpunt viel na dik vijf minuten spelen aan de overzijde: Balanta haalde uit van buiten de zestien meter en poeierde heerlijk in de winkelhaak: 0-1. De thuisploeg was nauwelijks aangeslagen en op het halfuur herstelde Thorstvedt de schade met een knap doelpunt: 1-1. Blauw-Wit rook nu bloed en op slag van van rust ontsnapte Bongonda aan de buitenspelval, hij bediende Paintsil en die moest maar binnen duwen: 2-1. Dat was meteen ook de ruststand na een heerlijke eerste helft.

Halfweg zag het er weer wat rooskleuriger uit voor van den Brom en co.
Wisselende kansen en fantastische climax
Racing Genk controleerde na de pauze maar vergat om het af te maken. Dat brak de thuisploeg zuur op toen op twintig minuten van het einde De Ketelaere een spaarzame Brugse kans centraal binnen tikte: 2-2. Een scenario zoals afgelopen zondag leek in de maak maar dat was buiten Paintsil gerekend, die liep de hele bezoekende verdediging eraf en zorgde meteen voor de 3-2. Maar nog was het niet gedaan, in de absolute slotfase kopte De Ketelaere Club Brugge nog richting verlengingen: 3-3. In de blessuretijd vergat Ugbo nog om zijn team alsnog de overwinning te schenken in de reguliere speeltijd, oog in oog met Mignolet trapte hij in de grond. In de verlengingen gebeurde er uiteindelijk weinig tot niets en zo moesten strafschoppen een winnaar aanduiden in deze bekerclash. In de strafschoppen miste Hrosovsky al snel (prima gepakt door Mignolet). Bij de bezoekers faalde niemand en zo mag de landskampioen een ronde verder.
Scoreverloop:
0-1 (7') Balanta, 1-1 (29') Thorstvedt, 2-1 (45+1') Paintsil, 2-2 (69') De Ketelaere, 3-2 (71') Paintsil, 3-3 (89') De Ketelaere

LEES OOK: 'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Wie verdiende de kwalificatie?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

7
7
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

61
61
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

57
57
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

131
131
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

134
134
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

301
301
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

297
297
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

230
230
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

64
64
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

93
93
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

170
170
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

47
47
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

57
57
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

489
489
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

121
121
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

170
170
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

181
181
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

904
904
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

244
244
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

118
118
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

79
79
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

371
371
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

99
99

Meer sportnieuws