Club pakt Genkse scalp opnieuw na spektakelstrijd

door
Club pakt Genkse scalp opnieuw na spektakelstrijd

Club Brugge mag nog steeds dromen van de beker. Blauw-Zwart zette andermaal een achterstand recht tegen Racing Genk en pakte na een spannende strafschoppenreeks opnieuw de scalp van het team van John van den Brom. Die laatste moet stilaan toch echt vrezen voor een ontslag.

Een paar dagen na de topper in de competitie stonden Racing Genk en Club Brugge opnieuw tegenover mekaar. Afgelopen weekend pakte een tienkoppig Club zowaar de drie punten mee, van den Brom en co hadden absoluut nood aan revanche in de Croky Cup.
Club opent debatten, Racing Genk slaat hard terug
De thuisploeg opende sterk en reeds in de openingsminuut had Mignolet een wereldredding nodig om een kopbal van Ito uit doel te houden. Een vroege voorsprong voor Racing Genk leek in de maak maar het doelpunt viel na dik vijf minuten spelen aan de overzijde: Balanta haalde uit van buiten de zestien meter en poeierde heerlijk in de winkelhaak: 0-1. De thuisploeg was nauwelijks aangeslagen en op het halfuur herstelde Thorstvedt de schade met een knap doelpunt: 1-1. Blauw-Wit rook nu bloed en op slag van van rust ontsnapte Bongonda aan de buitenspelval, hij bediende Paintsil en die moest maar binnen duwen: 2-1. Dat was meteen ook de ruststand na een heerlijke eerste helft.

Halfweg zag het er weer wat rooskleuriger uit voor van den Brom en co.
Wisselende kansen en fantastische climax
Racing Genk controleerde na de pauze maar vergat om het af te maken. Dat brak de thuisploeg zuur op toen op twintig minuten van het einde De Ketelaere een spaarzame Brugse kans centraal binnen tikte: 2-2. Een scenario zoals afgelopen zondag leek in de maak maar dat was buiten Paintsil gerekend, die liep de hele bezoekende verdediging eraf en zorgde meteen voor de 3-2. Maar nog was het niet gedaan, in de absolute slotfase kopte De Ketelaere Club Brugge nog richting verlengingen: 3-3. In de blessuretijd vergat Ugbo nog om zijn team alsnog de overwinning te schenken in de reguliere speeltijd, oog in oog met Mignolet trapte hij in de grond. In de verlengingen gebeurde er uiteindelijk weinig tot niets en zo moesten strafschoppen een winnaar aanduiden in deze bekerclash. In de strafschoppen miste Hrosovsky al snel (prima gepakt door Mignolet). Bij de bezoekers faalde niemand en zo mag de landskampioen een ronde verder.
Scoreverloop:
0-1 (7') Balanta, 1-1 (29') Thorstvedt, 2-1 (45+1') Paintsil, 2-2 (69') De Ketelaere, 3-2 (71') Paintsil, 3-3 (89') De Ketelaere

LEES OOK: PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

Wie verdiende de kwalificatie?

Meest recent

Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

33
33
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

40
40
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

87
87
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

185
185
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

174
174
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

38
38
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

52
52
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

90
90
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

150
150
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

54
54
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

187
187
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

352
352
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

290
290
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

154
154
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

87
87
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

676
676
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

117
117
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

125
125
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

184
184
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

296
296
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

161
161
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

146
146
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

486
486
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

143
143
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

305
305

Meer sportnieuws