Club pakt Genkse scalp opnieuw na spektakelstrijd

door
Club pakt Genkse scalp opnieuw na spektakelstrijd

Club Brugge mag nog steeds dromen van de beker. Blauw-Zwart zette andermaal een achterstand recht tegen Racing Genk en pakte na een spannende strafschoppenreeks opnieuw de scalp van het team van John van den Brom. Die laatste moet stilaan toch echt vrezen voor een ontslag.

Een paar dagen na de topper in de competitie stonden Racing Genk en Club Brugge opnieuw tegenover mekaar. Afgelopen weekend pakte een tienkoppig Club zowaar de drie punten mee, van den Brom en co hadden absoluut nood aan revanche in de Croky Cup.
Club opent debatten, Racing Genk slaat hard terug
De thuisploeg opende sterk en reeds in de openingsminuut had Mignolet een wereldredding nodig om een kopbal van Ito uit doel te houden. Een vroege voorsprong voor Racing Genk leek in de maak maar het doelpunt viel na dik vijf minuten spelen aan de overzijde: Balanta haalde uit van buiten de zestien meter en poeierde heerlijk in de winkelhaak: 0-1. De thuisploeg was nauwelijks aangeslagen en op het halfuur herstelde Thorstvedt de schade met een knap doelpunt: 1-1. Blauw-Wit rook nu bloed en op slag van van rust ontsnapte Bongonda aan de buitenspelval, hij bediende Paintsil en die moest maar binnen duwen: 2-1. Dat was meteen ook de ruststand na een heerlijke eerste helft.

Halfweg zag het er weer wat rooskleuriger uit voor van den Brom en co.
Wisselende kansen en fantastische climax
Racing Genk controleerde na de pauze maar vergat om het af te maken. Dat brak de thuisploeg zuur op toen op twintig minuten van het einde De Ketelaere een spaarzame Brugse kans centraal binnen tikte: 2-2. Een scenario zoals afgelopen zondag leek in de maak maar dat was buiten Paintsil gerekend, die liep de hele bezoekende verdediging eraf en zorgde meteen voor de 3-2. Maar nog was het niet gedaan, in de absolute slotfase kopte De Ketelaere Club Brugge nog richting verlengingen: 3-3. In de blessuretijd vergat Ugbo nog om zijn team alsnog de overwinning te schenken in de reguliere speeltijd, oog in oog met Mignolet trapte hij in de grond. In de verlengingen gebeurde er uiteindelijk weinig tot niets en zo moesten strafschoppen een winnaar aanduiden in deze bekerclash. In de strafschoppen miste Hrosovsky al snel (prima gepakt door Mignolet). Bij de bezoekers faalde niemand en zo mag de landskampioen een ronde verder.
Scoreverloop:
0-1 (7') Balanta, 1-1 (29') Thorstvedt, 2-1 (45+1') Paintsil, 2-2 (69') De Ketelaere, 3-2 (71') Paintsil, 3-3 (89') De Ketelaere

LEES OOK: KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

Wie verdiende de kwalificatie?

Meest recent

'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

75
75
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

125
125
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

123
123
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

74
74
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

49
49
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

445
445
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

270
270
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

259
259
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

334
334
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

193
193
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

166
166
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

299
299
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

756
756
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

255
255
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

203
203
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

113
113
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

176
176
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

83
83
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

291
291
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

40
40
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1048
1048
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

341
341
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

357
357
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

101
101
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

527
527

Meer sportnieuws