Club pakt Genkse scalp opnieuw na spektakelstrijd

467 stemmen
Club pakt Genkse scalp opnieuw na spektakelstrijd

Club Brugge mag nog steeds dromen van de beker. Blauw-Zwart zette andermaal een achterstand recht tegen Racing Genk en pakte na een spannende strafschoppenreeks opnieuw de scalp van het team van John van den Brom. Die laatste moet stilaan toch echt vrezen voor een ontslag.

Een paar dagen na de topper in de competitie stonden Racing Genk en Club Brugge opnieuw tegenover mekaar. Afgelopen weekend pakte een tienkoppig Club zowaar de drie punten mee, van den Brom en co hadden absoluut nood aan revanche in de Croky Cup.
Club opent debatten, Racing Genk slaat hard terug
De thuisploeg opende sterk en reeds in de openingsminuut had Mignolet een wereldredding nodig om een kopbal van Ito uit doel te houden. Een vroege voorsprong voor Racing Genk leek in de maak maar het doelpunt viel na dik vijf minuten spelen aan de overzijde: Balanta haalde uit van buiten de zestien meter en poeierde heerlijk in de winkelhaak: 0-1. De thuisploeg was nauwelijks aangeslagen en op het halfuur herstelde Thorstvedt de schade met een knap doelpunt: 1-1. Blauw-Wit rook nu bloed en op slag van van rust ontsnapte Bongonda aan de buitenspelval, hij bediende Paintsil en die moest maar binnen duwen: 2-1. Dat was meteen ook de ruststand na een heerlijke eerste helft.

Halfweg zag het er weer wat rooskleuriger uit voor van den Brom en co.
Wisselende kansen en fantastische climax
Racing Genk controleerde na de pauze maar vergat om het af te maken. Dat brak de thuisploeg zuur op toen op twintig minuten van het einde De Ketelaere een spaarzame Brugse kans centraal binnen tikte: 2-2. Een scenario zoals afgelopen zondag leek in de maak maar dat was buiten Paintsil gerekend, die liep de hele bezoekende verdediging eraf en zorgde meteen voor de 3-2. Maar nog was het niet gedaan, in de absolute slotfase kopte De Ketelaere Club Brugge nog richting verlengingen: 3-3. In de blessuretijd vergat Ugbo nog om zijn team alsnog de overwinning te schenken in de reguliere speeltijd, oog in oog met Mignolet trapte hij in de grond. In de verlengingen gebeurde er uiteindelijk weinig tot niets en zo moesten strafschoppen een winnaar aanduiden in deze bekerclash. In de strafschoppen miste Hrosovsky al snel (prima gepakt door Mignolet). Bij de bezoekers faalde niemand en zo mag de landskampioen een ronde verder.
Scoreverloop:
0-1 (7') Balanta, 1-1 (29') Thorstvedt, 2-1 (45+1') Paintsil, 2-2 (69') De Ketelaere, 3-2 (71') Paintsil, 3-3 (89') De Ketelaere

LEES OOK: 'Miljoenentransfer kaatst af: Club gooit roer meteen om'

Wie verdiende de kwalificatie?

Meest recent

'Miljoenentransfer kaatst af: Club gooit roer meteen om'

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn huiswerk op de zomermercato. Door één ...

0
0
POLL⎜Spanje of Argentinië: wie wordt wereldkampioen?

De finalisten van het WK 2026 zijn bekend. Daags na Spanje wist ook titelverdediger Argentinië ...

73
73
Argentinië in WK-finale! Engeland kraakt na enorme comeback

De finale van het WK 2026 wordt aanstaande zondag betwist door Spanje en Argentinië. De ...

57
57
Fransen met grond gelijk gemaakt: drietal krijgt volle laag

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet voor de wereldtitel niet kunnen verzilveren. Les Bleus ...

65
65
Joos tikt Garcia op vingers: 'grove fout in WK-selectie'

De KBVB zal zich deze maand nog buigen over de toekomst van Rudi Garcia. Qua resultaten valt de ...

274
274
Plan-A binnen: Standard presenteert vijfde zomeraanwinst

Standard toont zich bijzonder gretig tijdens de huidige transferperiode. Zo werd woensdagavond ...

80
80
Anderlecht wint generale repetitie: bizarre rode kaart-fase

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in zijn laatste oefenwedstrijd van de voorbereiding. Achter ...

512
512
'Diego Moreira naar topploeg: spectaculaire transfersom'

In navolging van het WK komen verschillende Rode Duivels in aanmerking voor een transfer. Onder meer ...

243
243
'Club haalt portefeuille boven: miljoenen voor sleuteltransfer'

Club Brugge begint stilaan onder stoom te raken op de transfermarkt. Met de Zwitsers Cheveyo Tsawa, ...

676
676
Marc Coucke en Jan Vertonghen bundelen plots de krachten

Marc Coucke zit in volle voorbereiding van het nieuwe seizoen bij Anderlecht. De trouwe fans van ...

76
76
Van Bommel en Mannaert: onderlinge vete laait weer op

Mark van Bommel werd al drie keer gepasseerd in dossiers waarin Vincent Mannaert een belangrijke ...

360
360
'Standard slaat wéér toe en vindt vervanger Teuma'

Standard beleefde al een zeer actieve transferzomer. De Rouches willen komend seizoen meestrijden ...

91
91
'Antwerp laat fans nog wat langer in spanning'

Het zijn spannende dagen voor de supporters van Antwerp, want de toekomst van hun club moet stilaan ...

329
329
Nu ook definitief: Trossard heeft lucratieve transfer beet

De uitschakeling in de kwartfinale van het WK betekende voor de Rode Duivels dat ze nu tijd hebben ...

22
22
Emotioneel afscheid bij Anderlecht: "CEO van mijn leven"

Opvallend nieuws uit Neerpede. Niet een speler of trainer, maar een bekend gezicht achter de ...

180
180
'Arteta meteen zwaar onder indruk: Tzolis scoort punten'

Club Brugge was de voorbije dagen al zeer actief op de transfermarkt, want na Cheveyo Tsawa streken ...

245
245
'Zeer straffe transferwending rond Openda op komst'

Nu het WK voor hen voorbij is, vinden heel wat Rode Duivels een nieuwe club. Dat geldt ook voor ...

63
63
'Dender-speler na degradatie naar landskampioen'

Voor FCV Dender kwam er afgelopen seizoen na twee jaar een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

52
52
Pro League kondigt héél wat nieuwe regels aan

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen van start met de Supercup tussen ...

191
191
Vertrek Karetsas en Adedeji-Sternberg: De Condé spreekt

Bij KRC Genk zullen ze de voorbije weken toch even geschrokken zijn toen Nicky Hayen plots op weg ...

542
542
'Transferbom bij Bayern: Olise dringt aan op vertrek'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München op overtuigende wijze de dubbel, maar ...

373
373
Rooney: "Hij is de beste speler op het WK"

Nog drie matchen en het WK is voorbij. Een halve finale, een troostfinale en de finale. Wayne Rooney ...

113
113
'Anderlecht kent prijs vanuit Nederland: weldra bod?'

RSC Anderlecht heeft nog héél veel werk om een ploeg samen te stellen die top drie ...

649
649
'Manchester City en Lommel SK op weg naar nieuwe deals'

Manchester City en Lommel SK hebben dezelfde eigenaar met The City Football Group. Door de promotie ...

75
75
Sibierski wil na Nga Kana nieuwe slag slaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft geleerd uit de fouten van het verleden. De Brusselaars wisten Joshua Nga Kana ...

438
438

Meer sportnieuws