Club pakt Genkse scalp opnieuw na spektakelstrijd

door
Club pakt Genkse scalp opnieuw na spektakelstrijd

Club Brugge mag nog steeds dromen van de beker. Blauw-Zwart zette andermaal een achterstand recht tegen Racing Genk en pakte na een spannende strafschoppenreeks opnieuw de scalp van het team van John van den Brom. Die laatste moet stilaan toch echt vrezen voor een ontslag.

Een paar dagen na de topper in de competitie stonden Racing Genk en Club Brugge opnieuw tegenover mekaar. Afgelopen weekend pakte een tienkoppig Club zowaar de drie punten mee, van den Brom en co hadden absoluut nood aan revanche in de Croky Cup.
Club opent debatten, Racing Genk slaat hard terug
De thuisploeg opende sterk en reeds in de openingsminuut had Mignolet een wereldredding nodig om een kopbal van Ito uit doel te houden. Een vroege voorsprong voor Racing Genk leek in de maak maar het doelpunt viel na dik vijf minuten spelen aan de overzijde: Balanta haalde uit van buiten de zestien meter en poeierde heerlijk in de winkelhaak: 0-1. De thuisploeg was nauwelijks aangeslagen en op het halfuur herstelde Thorstvedt de schade met een knap doelpunt: 1-1. Blauw-Wit rook nu bloed en op slag van van rust ontsnapte Bongonda aan de buitenspelval, hij bediende Paintsil en die moest maar binnen duwen: 2-1. Dat was meteen ook de ruststand na een heerlijke eerste helft.

Halfweg zag het er weer wat rooskleuriger uit voor van den Brom en co.
Wisselende kansen en fantastische climax
Racing Genk controleerde na de pauze maar vergat om het af te maken. Dat brak de thuisploeg zuur op toen op twintig minuten van het einde De Ketelaere een spaarzame Brugse kans centraal binnen tikte: 2-2. Een scenario zoals afgelopen zondag leek in de maak maar dat was buiten Paintsil gerekend, die liep de hele bezoekende verdediging eraf en zorgde meteen voor de 3-2. Maar nog was het niet gedaan, in de absolute slotfase kopte De Ketelaere Club Brugge nog richting verlengingen: 3-3. In de blessuretijd vergat Ugbo nog om zijn team alsnog de overwinning te schenken in de reguliere speeltijd, oog in oog met Mignolet trapte hij in de grond. In de verlengingen gebeurde er uiteindelijk weinig tot niets en zo moesten strafschoppen een winnaar aanduiden in deze bekerclash. In de strafschoppen miste Hrosovsky al snel (prima gepakt door Mignolet). Bij de bezoekers faalde niemand en zo mag de landskampioen een ronde verder.
Scoreverloop:
0-1 (7') Balanta, 1-1 (29') Thorstvedt, 2-1 (45+1') Paintsil, 2-2 (69') De Ketelaere, 3-2 (71') Paintsil, 3-3 (89') De Ketelaere

LEES OOK: Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Wie verdiende de kwalificatie?

Meest recent

Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

8
8
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

104
104
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

55
55
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

100
100
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

109
109
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

164
164
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

57
57
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

295
295
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

69
69
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

209
209
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

281
281
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

128
128
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

325
325
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

182
182
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

636
636
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

124
124
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

114
114
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

420
420
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

157
157
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

284
284
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

206
206
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

51
51
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

126
126
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

119
119

Meer sportnieuws