Sprookje Union nog niet voorbij na aankondiging sterkhouder

door
Sprookje Union nog niet voorbij na aankondiging sterkhouder

Union hoeft deze week niet aan de bak in de Croky Cup, want het werd in de vorige ronde al uitgeschakeld door KV Mechelen. De verrassende leider kan daardoor rust nemen en herbronnen, want afgelopen weekend gingen ze verrassend onderuit tegen OH Leuven. Dat maakt het sprookje in het Dudenpark dit seizoen er niet minder op.


De herfsttitel had Union immers al binnen en ze hebben nog steeds een fraaie voorsprong van vier punten op eerste achtervolgers Antwerp en Club Brugge. Niemand die het succes van de promovendus had zien aankomen, maar Felice Mazzu is erin geslaagd om een sterk elftal neer te zetten. Achterin staat er een goed blok, terwijl vooraan met Deniz Undav en Dante Vanzeir de twee spitsen uitblinken.

Daardoor zien alsmaar meer analisten Union stilaan als een echte titelkandidaat. Er wordt alsmaar vaker geopperd dat slechts één zaak het sprookje in Brussel nog kan verstoren: een leegloop tijdens de wintermercato. Ongetwijfeld zal er immers interesse komen voor de sterkhouders - voor Vanzeir hebben zich bijvoorbeeld al de nodige buitenlandse clubs gemeld.

AFSPRAAK
Maar zo'n vaart zal het niet lopen, verzekert doelman Anthony Moris. "We hebben met alle spelers afgesproken dat iedereen ten minste tot het einde van het seizoen blijft", verklaart hij immers in Sport/Voetbalmagazine. Het sprookje van Union lijkt dus nog niet meteen te gaan eindigen en Moris droomt dan ook groots. "Kampioen worden in België, Europees voetballen en met Luxemburg deelnemen aan een groot toernooi", omschrijft hij zijn ambities.

LEES OOK: Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Zal Union tot het einde kunnen blijven meestrijden?

Meest recent

UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

45
45
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

23
23
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

96
96
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

211
211
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

71
71
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

121
121
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

421
421
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

108
108
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

75
75
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

188
188
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

381
381
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

172
172
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

59
59
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

250
250
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

29
29
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

249
249
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

211
211
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

75
75
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

170
170
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

507
507
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

82
82
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

152
152
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

104
104
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

125
125
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

386
386

Meer sportnieuws