'Domper Anderlecht: Kouamé vertrekt in januari alweer'

891
'Domper Anderlecht: Kouamé vertrekt in januari alweer'

De crisis lijkt voorlopig bezworen bij Anderlecht, want het pakte afgelopen weekend drie belangrijke punten in de competitie en plaatste zich dinsdagavond voor de kwartfinales van de beker. Daarvoor moest het wel zwoegen, want op Seraing moest het een dubbele achterstand ophalen en uiteindelijk kon Paars-Wit pas na strafschoppen de kwalificatie over de streep trekken. Het mocht daarvoor onder meer Christian Kouamé dankbaar zijn.


Het was immers de Ivoriaanse spits die de comeback van Anderlecht in grote mate verwezenlijkte, door kort voor rust twee keer te scoren op drie minuten tijd en zo de score van 2-0 naar 2-2 terug te brengen. De targetspits is uitgegroeid tot een belangrijke pion sinds hij in augustus in het Lotto Park neergestreken is en was tot dusver al goed voor vijf goals en een assist in elf wedstrijden.

Dat zijn zeer degelijke prestaties, maar in januari zou Anderlecht Kouamé alweer kunnen verliezen. Het huurt de spits voor de rest van het seizoen van Fiorentina, maar beschikt niet over een aankoopoptie. Volgens journalist Marco Conterio wordt er vanuit de Serie A immers gelonkt naar Kouamé. Met name Torino zou hem graag terug naar Italië willen halen.

JURIC
Torino-coach Ivan Juric zou een grote fan zijn van Kouamé en hem zo snel mogelijk aan zijn selectie willen toevoegen. In principe zal Anderlecht zich daar wel tegenover kunnen verzetten omdat het met Fiorentina een overeenkomst heeft tot het einde van het seizoen, al zal dat ook afhangen van de modaliteiten van die overeenkomst - of La Viola bijvoorbeeld beschikt over een clausule om de aanvaller vervroegd terug te halen. Een vertrek van Kouamé zou alvast betekenen dat Anderlecht in januari op zoek moet naar een nieuwe diepe spits, want dan zou Kompany enkel nog Joshua Zirkzee overhouden voor die positie.


LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Moet Anderlecht die transfer tot elke prijs tegenhouden?

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

91
91
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

228
228
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

150
150
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

175
175
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

45
45
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

239
239
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

86
86
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

34
34
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

28
28
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

32
32
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

34
34
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

103
103
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

94
94
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

54
54
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

36
36
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

26
26
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

37
37
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

126
126
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

52
52
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

269
269
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

110
110
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

214
214
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

85
85
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

81
81

Meer sportnieuws