'Domper Anderlecht: Kouamé vertrekt in januari alweer'

door
'Domper Anderlecht: Kouamé vertrekt in januari alweer'

De crisis lijkt voorlopig bezworen bij Anderlecht, want het pakte afgelopen weekend drie belangrijke punten in de competitie en plaatste zich dinsdagavond voor de kwartfinales van de beker. Daarvoor moest het wel zwoegen, want op Seraing moest het een dubbele achterstand ophalen en uiteindelijk kon Paars-Wit pas na strafschoppen de kwalificatie over de streep trekken. Het mocht daarvoor onder meer Christian Kouamé dankbaar zijn.


Het was immers de Ivoriaanse spits die de comeback van Anderlecht in grote mate verwezenlijkte, door kort voor rust twee keer te scoren op drie minuten tijd en zo de score van 2-0 naar 2-2 terug te brengen. De targetspits is uitgegroeid tot een belangrijke pion sinds hij in augustus in het Lotto Park neergestreken is en was tot dusver al goed voor vijf goals en een assist in elf wedstrijden.

Dat zijn zeer degelijke prestaties, maar in januari zou Anderlecht Kouamé alweer kunnen verliezen. Het huurt de spits voor de rest van het seizoen van Fiorentina, maar beschikt niet over een aankoopoptie. Volgens journalist Marco Conterio wordt er vanuit de Serie A immers gelonkt naar Kouamé. Met name Torino zou hem graag terug naar Italië willen halen.

JURIC
Torino-coach Ivan Juric zou een grote fan zijn van Kouamé en hem zo snel mogelijk aan zijn selectie willen toevoegen. In principe zal Anderlecht zich daar wel tegenover kunnen verzetten omdat het met Fiorentina een overeenkomst heeft tot het einde van het seizoen, al zal dat ook afhangen van de modaliteiten van die overeenkomst - of La Viola bijvoorbeeld beschikt over een clausule om de aanvaller vervroegd terug te halen. Een vertrek van Kouamé zou alvast betekenen dat Anderlecht in januari op zoek moet naar een nieuwe diepe spits, want dan zou Kompany enkel nog Joshua Zirkzee overhouden voor die positie.


LEES OOK: Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Moet Anderlecht die transfer tot elke prijs tegenhouden?

Meest recent

"Niet meer terug naar RSCA" - Goto reageert na heftige opstoot

Hij heeft lange tijd droog gestaan, maar donderdagavond kon Keisuke Goto eindelijk nog eens een ...

239
239
Kompany kent tegenstander bekerfinale, doelpuntenkermis PSV

Vincent Kompany weet welke ploeg hij met Bayern München zal treffen in de finale van de Duitse ...

17
17
Potjes koken over: Anderlecht-spelers pakken Goto hard aan

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een erg dure nederlaag geslikt en verloor met 2-0 van directe ...

487
487
'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

40
40
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

116
116
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

60
60
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

153
153
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

56
56
"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

189
189
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

249
249
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

283
283
Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

130
130
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

51
51
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

494
494
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

194
194
KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

547
547
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

308
308
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

301
301
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

159
159
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

271
271
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

265
265
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

135
135
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

446
446
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

427
427
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

241
241

Meer sportnieuws