Martinez ziet potentiële Duivel door de vingers glippen

775 stemmen
Martinez ziet potentiële Duivel door de vingers glippen

Bij de Rode Duivels klonk de voorbije maanden alsmaar luider de roep om verjonging van de kern, en Roberto Martinez begint daar stilaan ook gehoor aan te geven. Dat bleek bijvoorbeeld nog eens tijdens de voorbije interlandperiode, waarbij de bondscoach speelkansen gaf aan Charles De Ketelaere (20), Arthur Theate (21) en Dante Vanzeir (23), terwijl ook Wout Faes (23) een eerste keer bij de selectie gehaald werd. Er zullen er nog volgen.


Vooral in de defensie lijkt vers bloed het hoogst nodig, want Alderweireld, Vertonghen, Vermaelen en Boyata zijn inmiddels allemaal rijpe dertigers. Dat leidde ertoe dat de voorbije jaren al spelers als Cobbaut, Delcroix, Vanheusden, Bornauw en nu dus ook Theate en Faes hun kans kregen, maar Martinez kijkt ook verder. De bondscoach denkt daarbij ook aan creatieve oplossingen.

Zo lonkte hij vorig seizoen nadrukkelijk naar Pascal Struijk, de 22-jarige Nederlandse verdediger van Leeds United, die wel in ons land in Deurne geboren werd. Die sloot een selectie voor de Rode Duivels niet uit en weigerde onder meer een oproeping voor Jong Oranje, om zo zijn kansen niet te hypothekeren. Ook dit seizoen maakt hij indruk in de Premier League en dus wordt een mogelijke oproeping alsmaar meer actualiteit.

VAN GAAL
Maar daar lijkt Martinez een kruis over te mogen maken. In een interview met VI geeft Struijk immers aan dat hij zijn zinnen gezet heeft op een selectie voor Nederland en dat hij met Oranje naar het WK wil. Hij hoopt om snel een telefoontje te krijgen van bondscoach Louis van Gaal. De kans lijkt dus stilaan zeer klein dat we Struijk nog in het shirt van de Rode Duivels zullen zien.

LEES OOK: Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

Was hij een meerwaarde geweest voor de Rode Duivels?

Meest recent

Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

5
5
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

3
3
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

12
12
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

56
56
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

187
187
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

94
94
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

252
252
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

301
301
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

24
24
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

948
948
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

37
37
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

38
38
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

98
98
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

376
376
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

144
144
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

156
156
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

73
73
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

109
109
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

66
66
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

62
62
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

246
246
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

147
147
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

124
124
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

43
43
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

314
314

Meer sportnieuws