Martinez ziet potentiële Duivel door de vingers glippen

775 stemmen
Martinez ziet potentiële Duivel door de vingers glippen

Bij de Rode Duivels klonk de voorbije maanden alsmaar luider de roep om verjonging van de kern, en Roberto Martinez begint daar stilaan ook gehoor aan te geven. Dat bleek bijvoorbeeld nog eens tijdens de voorbije interlandperiode, waarbij de bondscoach speelkansen gaf aan Charles De Ketelaere (20), Arthur Theate (21) en Dante Vanzeir (23), terwijl ook Wout Faes (23) een eerste keer bij de selectie gehaald werd. Er zullen er nog volgen.


Vooral in de defensie lijkt vers bloed het hoogst nodig, want Alderweireld, Vertonghen, Vermaelen en Boyata zijn inmiddels allemaal rijpe dertigers. Dat leidde ertoe dat de voorbije jaren al spelers als Cobbaut, Delcroix, Vanheusden, Bornauw en nu dus ook Theate en Faes hun kans kregen, maar Martinez kijkt ook verder. De bondscoach denkt daarbij ook aan creatieve oplossingen.

Zo lonkte hij vorig seizoen nadrukkelijk naar Pascal Struijk, de 22-jarige Nederlandse verdediger van Leeds United, die wel in ons land in Deurne geboren werd. Die sloot een selectie voor de Rode Duivels niet uit en weigerde onder meer een oproeping voor Jong Oranje, om zo zijn kansen niet te hypothekeren. Ook dit seizoen maakt hij indruk in de Premier League en dus wordt een mogelijke oproeping alsmaar meer actualiteit.

VAN GAAL
Maar daar lijkt Martinez een kruis over te mogen maken. In een interview met VI geeft Struijk immers aan dat hij zijn zinnen gezet heeft op een selectie voor Nederland en dat hij met Oranje naar het WK wil. Hij hoopt om snel een telefoontje te krijgen van bondscoach Louis van Gaal. De kans lijkt dus stilaan zeer klein dat we Struijk nog in het shirt van de Rode Duivels zullen zien.

LEES OOK: Nederlanders trekken pijnlijke Duivels-conclusie: "Altijd bij dit elftal"

Was hij een meerwaarde geweest voor de Rode Duivels?

Meest recent

Nederlanders trekken pijnlijke Duivels-conclusie: "Altijd bij dit elftal"

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

39
39
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

95
95
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

57
57
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

64
64
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

92
92
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

174
174
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

33
33
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

219
219
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

178
178
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

33
33
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

33
33
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

140
140
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

245
245
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

62
62
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

205
205
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

39
39
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

199
199
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

281
281
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

112
112
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

435
435
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

626
626
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

156
156
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

245
245
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

329
329
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

165
165

Meer sportnieuws