Martinez ziet potentiële Duivel door de vingers glippen

door
Martinez ziet potentiële Duivel door de vingers glippen

Bij de Rode Duivels klonk de voorbije maanden alsmaar luider de roep om verjonging van de kern, en Roberto Martinez begint daar stilaan ook gehoor aan te geven. Dat bleek bijvoorbeeld nog eens tijdens de voorbije interlandperiode, waarbij de bondscoach speelkansen gaf aan Charles De Ketelaere (20), Arthur Theate (21) en Dante Vanzeir (23), terwijl ook Wout Faes (23) een eerste keer bij de selectie gehaald werd. Er zullen er nog volgen.


Vooral in de defensie lijkt vers bloed het hoogst nodig, want Alderweireld, Vertonghen, Vermaelen en Boyata zijn inmiddels allemaal rijpe dertigers. Dat leidde ertoe dat de voorbije jaren al spelers als Cobbaut, Delcroix, Vanheusden, Bornauw en nu dus ook Theate en Faes hun kans kregen, maar Martinez kijkt ook verder. De bondscoach denkt daarbij ook aan creatieve oplossingen.

Zo lonkte hij vorig seizoen nadrukkelijk naar Pascal Struijk, de 22-jarige Nederlandse verdediger van Leeds United, die wel in ons land in Deurne geboren werd. Die sloot een selectie voor de Rode Duivels niet uit en weigerde onder meer een oproeping voor Jong Oranje, om zo zijn kansen niet te hypothekeren. Ook dit seizoen maakt hij indruk in de Premier League en dus wordt een mogelijke oproeping alsmaar meer actualiteit.

VAN GAAL
Maar daar lijkt Martinez een kruis over te mogen maken. In een interview met VI geeft Struijk immers aan dat hij zijn zinnen gezet heeft op een selectie voor Nederland en dat hij met Oranje naar het WK wil. Hij hoopt om snel een telefoontje te krijgen van bondscoach Louis van Gaal. De kans lijkt dus stilaan zeer klein dat we Struijk nog in het shirt van de Rode Duivels zullen zien.

LEES OOK: Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Was hij een meerwaarde geweest voor de Rode Duivels?

Meest recent

Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

8
8
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

196
196
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

100
100
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

82
82
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

205
205
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

23
23
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

195
195
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

81
81
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

257
257
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

83
83
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

478
478
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

40
40
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

83
83
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

175
175
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

638
638
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

268
268
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

103
103
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

342
342
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

290
290
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

1392
1392
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

543
543
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

154
154
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

638
638
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

348
348
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

418
418

Meer sportnieuws