'Barça neemt drastische maatregel in zoektocht naar centen'

door
'Barça neemt drastische maatregel in zoektocht naar centen'

FC Barcelona stelde onlangs Xavi aan als nieuwe trainer en hoopt hem in januari de nodige aanwinsten te bezorgen, maar evident wordt dat niet. De Catalanen zitten immers nog altijd in geldnood, wat ervoor zorgde dat ze in de zomer afscheid moesten nemen van Lionel Messi en pas op het nippertje hun zomeraanwinsten konden registreren, nadat onder meer Gerard Piqué instemde met een drastische loonsverlaging. Er is dus dringend extra geld nodig en daarvoor wil Barça gaan.


Woensdag hield Barça een persconferentie over zijn nieuwe stadion. Het is de bedoeling dat ze in 2025 na maar liefst 68 jaar vertrekken uit het Camp Nou om hun intrek te nemen in een nieuwe tempel, die voorlopig de naam 'Nieuw Camp Nou' meekreeg. Maar het is niet de bedoeling dat dat zo zal blijven. Barça kondigde immers aan dat het van plan is om de naam van zijn nieuwe stadion te verkopen.

Barça springt dus mee op de kar van een trend die de voorbije jaren al stevig opgang maakte. Het hoopt per seizoen maar liefst 48 miljoen euro op te halen met de verkoop van zijn stadionnaam én die van het Nou Palau, de nieuwe indoorarena waar onder meer de basketbal- en zaalvoetbalploegen van Barça hun wedstrijden zullen gaan spelen. Al zullen wel eerst de socio's het plan nog moeten goedkeuren. Daarover wordt op 19 december een referendum gehouden.

BREKEN MET TRADITIE
De verkoop van de stadionnaam zorgt dat stilaan ook de laatste traditie sneuvelt, want Barça weigerde jarenlang vrijwel elke vorm van sponsoring. Pas in 2006 aanvaardde het voor het eerst een hoofdsponsor op zijn shirts, toen de VN-kinderrechtenorganisatie UNICEF. Het zou nog eens zeven jaar duren voor er met Qatar Airways een eerste commerciële partner op de shirts prijkte. Nood breekt echter wet, en dus zal dat straks ook in het stadion het geval zijn.


LEES OOK: Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

Heb je begrip voor hun plan?

Meest recent

Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

7
7
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

72
72
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

180
180
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

62
62
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

112
112
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

191
191
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

76
76
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

409
409
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

570
570
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

175
175
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

459
459
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

62
62
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

178
178
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

683
683
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

49
49
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

681
681
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

372
372
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

962
962
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

275
275
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

75
75
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

44
44
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

199
199
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

198
198
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

133
133
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

657
657

Meer sportnieuws