'Barça neemt drastische maatregel in zoektocht naar centen'

144 stemmen
'Barça neemt drastische maatregel in zoektocht naar centen'

FC Barcelona stelde onlangs Xavi aan als nieuwe trainer en hoopt hem in januari de nodige aanwinsten te bezorgen, maar evident wordt dat niet. De Catalanen zitten immers nog altijd in geldnood, wat ervoor zorgde dat ze in de zomer afscheid moesten nemen van Lionel Messi en pas op het nippertje hun zomeraanwinsten konden registreren, nadat onder meer Gerard Piqué instemde met een drastische loonsverlaging. Er is dus dringend extra geld nodig en daarvoor wil Barça gaan.


Woensdag hield Barça een persconferentie over zijn nieuwe stadion. Het is de bedoeling dat ze in 2025 na maar liefst 68 jaar vertrekken uit het Camp Nou om hun intrek te nemen in een nieuwe tempel, die voorlopig de naam 'Nieuw Camp Nou' meekreeg. Maar het is niet de bedoeling dat dat zo zal blijven. Barça kondigde immers aan dat het van plan is om de naam van zijn nieuwe stadion te verkopen.

Barça springt dus mee op de kar van een trend die de voorbije jaren al stevig opgang maakte. Het hoopt per seizoen maar liefst 48 miljoen euro op te halen met de verkoop van zijn stadionnaam én die van het Nou Palau, de nieuwe indoorarena waar onder meer de basketbal- en zaalvoetbalploegen van Barça hun wedstrijden zullen gaan spelen. Al zullen wel eerst de socio's het plan nog moeten goedkeuren. Daarover wordt op 19 december een referendum gehouden.

BREKEN MET TRADITIE
De verkoop van de stadionnaam zorgt dat stilaan ook de laatste traditie sneuvelt, want Barça weigerde jarenlang vrijwel elke vorm van sponsoring. Pas in 2006 aanvaardde het voor het eerst een hoofdsponsor op zijn shirts, toen de VN-kinderrechtenorganisatie UNICEF. Het zou nog eens zeven jaar duren voor er met Qatar Airways een eerste commerciële partner op de shirts prijkte. Nood breekt echter wet, en dus zal dat straks ook in het stadion het geval zijn.


LEES OOK: Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

🚀

Heb je begrip voor hun plan?

Meest recent

Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

144
144
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

74
74
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

134
134
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

291
291
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1117
1117
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

116
116
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

159
159
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

84
84
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

75
75
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

44
44
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

174
174
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

216
216
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

163
163
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

27
27
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

301
301
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

247
247
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

392
392
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

212
212
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

121
121
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

886
886
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

533
533
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

368
368
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39

Meer sportnieuws