'Barça neemt drastische maatregel in zoektocht naar centen'

door
'Barça neemt drastische maatregel in zoektocht naar centen'

FC Barcelona stelde onlangs Xavi aan als nieuwe trainer en hoopt hem in januari de nodige aanwinsten te bezorgen, maar evident wordt dat niet. De Catalanen zitten immers nog altijd in geldnood, wat ervoor zorgde dat ze in de zomer afscheid moesten nemen van Lionel Messi en pas op het nippertje hun zomeraanwinsten konden registreren, nadat onder meer Gerard Piqué instemde met een drastische loonsverlaging. Er is dus dringend extra geld nodig en daarvoor wil Barça gaan.


Woensdag hield Barça een persconferentie over zijn nieuwe stadion. Het is de bedoeling dat ze in 2025 na maar liefst 68 jaar vertrekken uit het Camp Nou om hun intrek te nemen in een nieuwe tempel, die voorlopig de naam 'Nieuw Camp Nou' meekreeg. Maar het is niet de bedoeling dat dat zo zal blijven. Barça kondigde immers aan dat het van plan is om de naam van zijn nieuwe stadion te verkopen.

Barça springt dus mee op de kar van een trend die de voorbije jaren al stevig opgang maakte. Het hoopt per seizoen maar liefst 48 miljoen euro op te halen met de verkoop van zijn stadionnaam én die van het Nou Palau, de nieuwe indoorarena waar onder meer de basketbal- en zaalvoetbalploegen van Barça hun wedstrijden zullen gaan spelen. Al zullen wel eerst de socio's het plan nog moeten goedkeuren. Daarover wordt op 19 december een referendum gehouden.

BREKEN MET TRADITIE
De verkoop van de stadionnaam zorgt dat stilaan ook de laatste traditie sneuvelt, want Barça weigerde jarenlang vrijwel elke vorm van sponsoring. Pas in 2006 aanvaardde het voor het eerst een hoofdsponsor op zijn shirts, toen de VN-kinderrechtenorganisatie UNICEF. Het zou nog eens zeven jaar duren voor er met Qatar Airways een eerste commerciële partner op de shirts prijkte. Nood breekt echter wet, en dus zal dat straks ook in het stadion het geval zijn.


LEES OOK: Twee verrassende Duivels bij meest waardevolle spelers

Heb je begrip voor hun plan?

Meest recent

Spaanse pers uit zijn dak na Supercopa-optreden Courtois

Aanstaande zondag wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. En degenen ...

40
40
Zware winterprik heeft gevolgen: bekermatchen in gevaar?

Komende weekend gaat de bal níét aan het rollen op de Belgische (amateur)velden. Door ...

50
50
Nainggolan richting Patro: "Radja en Stijnen? Vuurwerk!"

Een week voor de tweede seizoenshelft van start gaat, is de Challenger Pro League in de ban van een ...

66
66
Titelstrijd blijft leven: Arsenal ontsnapt tegen Liverpool

In Engeland waren de ogen donderdagavond op het Emirates Stadium gericht voor het duel tussen de ...

42
42
Hasi doet Anderlecht-fans vrezen met transferstatement

RSC Anderlecht begint binnen exact één week aan de tweede seizoenshelft met een ...

178
178
Puike Courtois zorgt voor droomfinale, eerste prijs PSG

De Supercopa de España krijgt komend weekend een gedroomde finale. Daags na FC Barcelona wist ...

66
66
Vanaken of Tzolis? Gouden Schoen verdeelt Club-kleedkamer

Aanstaande zondag vormt het Silt in Middelkerke het schouwtoneel voor de uitereiking van de 72ste ...

113
113
"Onmenselijk" - onthutsende getuigenis Essevee en Vandenbroeck

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

189
189
Nieuwe miljoenendeal Genk: "Maar níét in de winter"

KRC Genk lijkt in 2026 opnieuw afscheid te moeten nemen van enkele smaakmakers. Zo is de kans ...

668
668
'Conte schrikt zich hoedje: nieuwe wending De Bruyne'

SSC Napoli raakte woensdagavond niet voorbij Hellas Verona (2-2) en liep zo opnieuw averij op in de ...

368
368
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht wil deze winter geen tijd verliezen. Maar terwijl iedereen op een grote naam wacht, duikt ...

508
508
Westerlo casht op Rommens, prijskaartje Gandelman bekend

De wintermercato is sinds afgelopen dinsdag ook officieel geopend voor de Belgische clubs. Een ...

120
120
Club-spelers kijken plots op: onverwachte gast bij oefenpot

Ook bij Club Brugge zit de winterstage er bijna op, vrijdag keert de vicekampioen terug vanuit ...

388
388
'City doet mercato daveren: rugnummer ligt al klaar'

In de Engelse Premier League is Manchester City tegenvallend aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. ...

141
141
'Kompany wordt verwend: Bayern grijpt fors in met Kane'

Voor Bayern München zit de winterstop er zo goed als op, aanstaande zondag hervatten de troepen ...

113
113
Enorm verrassende Gouden Schoen? Burgess reageert héérlijk

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Club Brugge-aanvaller Christos Tzolis wordt op ...

328
328
Hayen gerustgesteld: Genk haalt directe vervanger

KRC Genk vertoeft momenteel in Marbella. Daar stoomt coach Nicky Hayen zijn manschappen klaar voor ...

387
387
“Ik denk er élke dag aan”: Alderweireld verrast fans

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve voetbalcarrière de wereld verbazen. Momenteel is ...

67
67
Tzolis redt meubelen: gruwelijke blunder bij Club Brugge

Daags voor de terugreis naar België stond er voor Club Brugge nog een oefenmatch tegen Sturm ...

442
442
'Done deal: AA Gent neemt afscheid van goalgetter'

AA Gent heeft een teleurstellende eerste helft van het seizoen achter de rug, en dus lijkt een ...

330
330
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht begon met een valse noot aan het nieuwe jaar, want op het oefenkamp in Spanje ...

332
332
'KRC Genk laat Hrosovsky gaan: exacte details bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, en de laatste handtekeningen moeten nog worden gezet, ...

427
427
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

173
173
'Club Brugge pikt graantje mee: knaltransfer voor Thiago'

In januari hoopt Club Brugge geen sterkhouders te verliezen, maar volgende zomer zal de kassa ...

566
566
'Anderlecht op vinkenslag: transferitis bij STVV?'

Vers bloed achterin lijkt evenmin een overbodige luxe, maar toch prijkt een spits met stip bovenaan ...

769
769

Meer sportnieuws