Gaat Amuzu Anderlecht de rug toekeren?

door
Gaat Amuzu Anderlecht de rug toekeren?

Bij RSC Anderlecht kreeg de jeugd de afgelopen jaren veel speelkansen. Jongens als Sambi Lokonga, Yari Verschaeren en Jérémy Doku grepen hun kans. Andere jongens zoals onder meer Killian Sardella en Francis Amuzu deden dat niet.


Amuzu is 22 jaar. De flankaanvaller was dit seizoen goed voor 3 goals en 4 assists in 21 wedstrijden. Amuzu mocht 10 keer in de basis starten, maar hij blijft grote problemen kennen met zijn efficiëntie. In de laatste fase verliest de sneltrein vaak het overzicht en daardoor loopt het te vaak mis. Hij is voorlopig een goede twaalfde of dertiende man, maar de laatste stap naar een vaste basisplaats kan hij niet zetten.

ZWAKKE STATISTIEKEN

Stéphane Demol stelt zich vragen. "Hij heeft al vaak zijn kans gekregen, maar hij kan mij niet overtuigen. Hij loopt snel en passeert bijna altijd zijn man, dat wel, maar de voortzetting blijft achterwege. Hij heeft nog niet laten zien dat hij elk weekend aan de aftrap moet staan. Misschien moet hij elders een nieuwe uitdaging aangaan”, zegt hij aan Sport/Voetbalmagazine.

Amuzu ligt nog tot medio 2024 onder contract bij de Belgische recordkampioen. Hij werd afgelopen zomer aan een aantal buitenlandse ploegen gelinkt, maar zij hapten niet. Zij zien dat Amuzu ook dit seizoen de nodige moeilijkheden kent. Amuzu speelde op zijn 22ste al 127 wedstrijden voor Anderlecht, maar de cijfers zijn zeker niet indrukwekkend. Hij scoorde amper 10 keer en zorgde voor 15 assists. Opvallend, Amuzu pakte ook 13 gele kaarten. Het wordt dringend tijd dat hij progressie gaat maken.

LEES OOK: Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Moet RSCA Amuzu bij een goed bod laten gaan?

Meest recent

Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

27
27
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

16
16
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

38
38
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

97
97
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

122
122
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

49
49
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

47
47
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

173
173
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

435
435
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

119
119
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

93
93
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

405
405
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

115
115
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

142
142
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

153
153
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

229
229
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

71
71
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

359
359
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

85
85
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

250
250
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

316
316
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

147
147
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

339
339
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

212
212

Meer sportnieuws