Anderlecht aast op transfer van minimum 10 miljoen

1000 stemmen
Anderlecht aast op transfer van minimum 10 miljoen

Anderlecht is op sportief en financieel vlak in volle heropbouw. Om dat proces voorspoedig te laten verlopen, zijn er goede transfers nodig. Zoals die van Sergio Gomez bijvoorbeeld. De Spanjaard is vandaag misschien wel de beste speler van Sporting en de Belgische recordkampioen zal in de nabije toekomst ongetwijfeld zwaar cashen voor hem.


OLYMPIQUE MARSEILLE

Een (vleugel)verdediger die behoort tot de meest beslissende spelers van de Jupiler Pro League. Il faut le faire. Sergio Gomez telt momenteel 11 beslissende acties en daarmee zijn er slechts 3 spelers op de Belgische velden nóg bepalender dan hem: Dante Vanzeir (Union SG, 16), Michael Frey (Antwerp FC, 17) en Deniz Undav (Union SG, 22). Anderlecht heeft overduidelijk een echt goudhaantje te pakken met de Spanjaard en het lijdt nu al geen twijfel dat Gomez weldra een sportieve stap hogerop zal zetten.

De 21-jarige staat vandaag ongetwijfeld op de short- en longlist van verschillende Europese (top)clubs, en voorlopig wordt er alvast één team in verband gebracht met Gomez. Franse media stellen namelijk dat de traditieclub Olympique Marseille in januari een poging wil wagen om de aanvallende back binnen te halen. L’OM zou met Gomez anticiperen op het nakende vertrek van Jordan Amavi, die in de eerstkomende transferperiode wellicht verhuist naar de Turkse topclub Fenerbahçe.



Dat Sergio Gomez het niveau van Anderlecht al een tijdje overstijgt, en op bepaalde vlakken zelfs ontgroeid is, heerst er weinig discussie. Het lijkt dan ook slechts een kwestie van tijd te zijn vooraleer de geïnteresseerde clubs in het Lotto Park komen aankloppen met de nodige miljoenen onder de arm. Marseille kan de eerste concrete gegadigde zijn, maar de grote vraag luidt echter hoevéél miljoenen Anderlecht zal kunnen incasseren voor hun sterspeler.

STEVIGE FINANCIËLE MIDDELEN

Olympique Marseille is een club die buiten de Franse landsgrenzen nog steeds tot de verbeelding spreekt. L’OM heeft een rijke voetbaltraditie met onder meer de eindoverwinning in de Champions League (1993) en 10 Franse landstitels. Een absolute topclub zijn Les Phocéens al een eindje niet meer geweest, maar daar kan weldra verandering in komen. De club werd namelijk in 2016 overgenomen door de Amerikaanse zakenman Frank McCourt, die een vermogen heeft van meer dan één miljard euro.

Olympique Marseille werkt stelselmatig terug naar de Franse top en dat wordt gedaan met een rationeel en geduldig bestuur onder leiding van voorzitter Pablo Longoria. Dit jaar is de ambitie bijvoorbeeld om de top drie te halen van de Ligue 1, een doelstelling die vandaag zeker mogelijk is. Maar op de lange termijn wil Marseille echter terug meespelen voor de knikkers en zal er daarom flink geïnvesteerd moeten worden. In spelers met grote kwaliteiten en met nog veel potentieel. Zoals Sergio Gomez dus.



De komst van Lionel Messi naar de Ligue 1 en Paris Saint-Germain houdt alvast een mooie financiële surplus in voor Olympique Marseille. Veel televisiezenders, zoals ook Eleven Sports, maakten er namelijk een prioriteit van om de Franse voetbalcompetitie in hun programmatie onder te brengen. En dat zorgt aldus voor flink wat meer financiële inkomsten voor de Franse clubs, waardoor ze competitiever worden op de transfermarkt en daar dus meer geld kunnen spenderen.

10 MILJOEN?

Anderlecht kan deze troef uitspelen in de onderhandelingen met Olympique Marseille over Sergio Gomez, waarbij Sporting de een hoge vraagprijs kan hanteren. Maar de grote vraag is aan welke prijscategorie kan Peter Verbeke zich straks kan verwachten. Vandaag wordt de marktwaarde van Gomez door de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl geschat op 3 miljoen euro, maar het is overduidelijk dat de Spanjaard minstens het dubbele van dat bedrag waard is.

Olympique Marseille stelt recentelijk ook meer middelen beschikbaar voor transfers. Vorig seizoen spendeerde L’OM nog 13 miljoen euro om nieuwe spelers te kunnen aantrekken, waarmee de club de dertiende plaats bezette in de Ligue 1. In het voorbije tussenseizoen gaf Marseille dan weer 60 (!) miljoen euro uit aan transfers, een hoge besteding die enkel Paris Saint-Germain (83 miljoen euro) en Stade Rennes (79 miljoen euro) overtroffen.



Het goede nieuws voor Anderlecht is dat Marseille haar transferbudget uitgeeft aan enkele kwalitatieve aanwinsten in plaats van een heel leger nieuwkomers. Pol Lirola (Fiorentina, 6,5 miljoen), Arkadiusz Milik (Napoli, 9 miljoen euro), Leonardo Balerdi (Dortmund, 11 miljoen euro) en Gerson (Flamengo, 25 miljoen euro) kostten Marseille elk toch een aardig kapitaal. De Zuid-Fransen zijn dus bereid om verschillende miljoenen te spenderen aan één transfer, gemiddeld 12,8 miljoen euro per speler, wat dus heel goed nieuws betekent voor Anderlecht. Gomez kostte de paars-witte clubkas 2,25 miljoen euro maar Sporting mag dus hopen om een veelvoud van die investering terug te verdienen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

Is Gomez minimum 10 miljoen waard?

Meest recent

Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

4
4
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

45
45
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

51
51
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

14
14
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

347
347
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

118
118
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

110
110
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

36
36
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

78
78
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

56
56
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

372
372
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

232
232
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

502
502
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

162
162
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

104
104
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

130
130
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

155
155
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

198
198
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

170
170
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

146
146
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

517
517
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

614
614
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

958
958
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

279
279
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

218
218

Meer sportnieuws