Anderlecht aast op transfer van minimum 10 miljoen

1000
Anderlecht aast op transfer van minimum 10 miljoen

Anderlecht is op sportief en financieel vlak in volle heropbouw. Om dat proces voorspoedig te laten verlopen, zijn er goede transfers nodig. Zoals die van Sergio Gomez bijvoorbeeld. De Spanjaard is vandaag misschien wel de beste speler van Sporting en de Belgische recordkampioen zal in de nabije toekomst ongetwijfeld zwaar cashen voor hem.


OLYMPIQUE MARSEILLE

Een (vleugel)verdediger die behoort tot de meest beslissende spelers van de Jupiler Pro League. Il faut le faire. Sergio Gomez telt momenteel 11 beslissende acties en daarmee zijn er slechts 3 spelers op de Belgische velden nóg bepalender dan hem: Dante Vanzeir (Union SG, 16), Michael Frey (Antwerp FC, 17) en Deniz Undav (Union SG, 22). Anderlecht heeft overduidelijk een echt goudhaantje te pakken met de Spanjaard en het lijdt nu al geen twijfel dat Gomez weldra een sportieve stap hogerop zal zetten.

De 21-jarige staat vandaag ongetwijfeld op de short- en longlist van verschillende Europese (top)clubs, en voorlopig wordt er alvast één team in verband gebracht met Gomez. Franse media stellen namelijk dat de traditieclub Olympique Marseille in januari een poging wil wagen om de aanvallende back binnen te halen. L’OM zou met Gomez anticiperen op het nakende vertrek van Jordan Amavi, die in de eerstkomende transferperiode wellicht verhuist naar de Turkse topclub Fenerbahçe.



Dat Sergio Gomez het niveau van Anderlecht al een tijdje overstijgt, en op bepaalde vlakken zelfs ontgroeid is, heerst er weinig discussie. Het lijkt dan ook slechts een kwestie van tijd te zijn vooraleer de geïnteresseerde clubs in het Lotto Park komen aankloppen met de nodige miljoenen onder de arm. Marseille kan de eerste concrete gegadigde zijn, maar de grote vraag luidt echter hoevéél miljoenen Anderlecht zal kunnen incasseren voor hun sterspeler.

STEVIGE FINANCIËLE MIDDELEN

Olympique Marseille is een club die buiten de Franse landsgrenzen nog steeds tot de verbeelding spreekt. L’OM heeft een rijke voetbaltraditie met onder meer de eindoverwinning in de Champions League (1993) en 10 Franse landstitels. Een absolute topclub zijn Les Phocéens al een eindje niet meer geweest, maar daar kan weldra verandering in komen. De club werd namelijk in 2016 overgenomen door de Amerikaanse zakenman Frank McCourt, die een vermogen heeft van meer dan één miljard euro.

Olympique Marseille werkt stelselmatig terug naar de Franse top en dat wordt gedaan met een rationeel en geduldig bestuur onder leiding van voorzitter Pablo Longoria. Dit jaar is de ambitie bijvoorbeeld om de top drie te halen van de Ligue 1, een doelstelling die vandaag zeker mogelijk is. Maar op de lange termijn wil Marseille echter terug meespelen voor de knikkers en zal er daarom flink geïnvesteerd moeten worden. In spelers met grote kwaliteiten en met nog veel potentieel. Zoals Sergio Gomez dus.



De komst van Lionel Messi naar de Ligue 1 en Paris Saint-Germain houdt alvast een mooie financiële surplus in voor Olympique Marseille. Veel televisiezenders, zoals ook Eleven Sports, maakten er namelijk een prioriteit van om de Franse voetbalcompetitie in hun programmatie onder te brengen. En dat zorgt aldus voor flink wat meer financiële inkomsten voor de Franse clubs, waardoor ze competitiever worden op de transfermarkt en daar dus meer geld kunnen spenderen.

10 MILJOEN?

Anderlecht kan deze troef uitspelen in de onderhandelingen met Olympique Marseille over Sergio Gomez, waarbij Sporting de een hoge vraagprijs kan hanteren. Maar de grote vraag is aan welke prijscategorie kan Peter Verbeke zich straks kan verwachten. Vandaag wordt de marktwaarde van Gomez door de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl geschat op 3 miljoen euro, maar het is overduidelijk dat de Spanjaard minstens het dubbele van dat bedrag waard is.

Olympique Marseille stelt recentelijk ook meer middelen beschikbaar voor transfers. Vorig seizoen spendeerde L’OM nog 13 miljoen euro om nieuwe spelers te kunnen aantrekken, waarmee de club de dertiende plaats bezette in de Ligue 1. In het voorbije tussenseizoen gaf Marseille dan weer 60 (!) miljoen euro uit aan transfers, een hoge besteding die enkel Paris Saint-Germain (83 miljoen euro) en Stade Rennes (79 miljoen euro) overtroffen.



Het goede nieuws voor Anderlecht is dat Marseille haar transferbudget uitgeeft aan enkele kwalitatieve aanwinsten in plaats van een heel leger nieuwkomers. Pol Lirola (Fiorentina, 6,5 miljoen), Arkadiusz Milik (Napoli, 9 miljoen euro), Leonardo Balerdi (Dortmund, 11 miljoen euro) en Gerson (Flamengo, 25 miljoen euro) kostten Marseille elk toch een aardig kapitaal. De Zuid-Fransen zijn dus bereid om verschillende miljoenen te spenderen aan één transfer, gemiddeld 12,8 miljoen euro per speler, wat dus heel goed nieuws betekent voor Anderlecht. Gomez kostte de paars-witte clubkas 2,25 miljoen euro maar Sporting mag dus hopen om een veelvoud van die investering terug te verdienen.

LEES OOK: Anderlecht houdt adem in: fans niet welkom in Europa?

Is Gomez minimum 10 miljoen waard?

Meest recent

Union kondigt nog late vertrekker aan

Union heeft er al een zeer drukke transferzomer opzitten. Aan inkomende zijde lijkt het huiswerk er ...

24
24
Charleroi shopt in Premier League, STVV haalt nog WK-ganger

Charleroi is voorlopig dé verrassing van het seizoensbegin in de Jupiler Pro League. De ...

13
13
'Transfersoap Fofana eindelijk voorbij: transfersom bekend'

Er ontspon zich deze zomer een heuse transfersoap rond Malick Fofana. Ondanks een seizoen dat ...

33
33
Ordoñez doet boekje open over gemiste transfer en blessure

Bij Club Brugge lijken ze behoudens grote verrassingen klaar te zijn met hun mercato. Het zag deze ...

65
65
Genk slijt overbodige pion, Antwerp shopt bij Barça

In ons land is de transfermarkt in principe nog enkele dagen open, maar toch ronden ook heel wat ...

58
58
Toptransfer voor David, Man City haalt nog een winger

In de grote competities worden op de valreep nog heel wat transfers afgesloten, waarbij ook de ...

52
52
'Sibierski tovert nog verrassende middenvelder uit hoed'

Het is nog een bijzonder druk einde van de transferperiode voor Anderlecht. Dat wist dinsdag met ...

548
548
'Fofana maakt keuze na bizarre transfersituatie'

Het werd voor Malick Fofana nog een zeer drukke deadline day, want de flankaanvaller staat op het ...

107
107
Stassin heeft op de valreep knaltransfer nog beet

In vele landen sluit de transfermarkt dinsdagavond zijn deuren en dus worden er op de valreep nog ...

66
66
Peter Vandenbempt's onthulling slaat in als een bom

Peter Vandenbempt kennen we vandaag als één van de vertrouwde stemmen van het ...

144
144
KRC Genk maakt vertrek van Steuckers wereldkundig

KRC Genk heeft een oplossing gevonden voor Jarne Steuckers. De linkspoot zat volledig op een ...

144
144
Anderlecht heeft prijs: ervaren verdediger voorgesteld

Antoine Sibierski is bezig aan een heel actieve zomermercato bij RSC Anderlecht. De Fransman heeft ...

400
400
Juventus verwent fans met absolute toptransfer

Juventus is met een zes op zes goed begonnen in de Serie A, maar het is duidelijk dat er nog ...

67
67
KRC Genk en Liverpool maken megadeal bekend

Liverpool en KRC Genk hebben zopas de toptransfer van Lucca Brughmans meegedeeld. Genk ontvangt 33 ...

229
229
‘Van Bommel gooit De Bruyne per direct uit basis’

Mark van Bommel heeft zijn eerste gevoelige knoop bij de Rode Duivels al doorgehakt. Kevin De Bruyne ...

1225
1225
Standard maakt terugkeer publiekslieveling bekend

Standard kent een zeer drukke transferdag. De Rouches lieten Thomas Henry en Timothé Nkada ...

156
156
Tedesco haalt volgende Belg in huis

Domenico Tedesco heeft na Arthur Theate nog een Belgische speler aan de kern toegevoegd bij Bologna. ...

30
30
Westerlo raast door en heeft volgende speler te pakken

KVC Westerlo kent een héél drukke zomermercato. De Kemphanen hebben ondertussen hun ...

28
28
Fernandez-Pardo haalt slag thuis: "Hij wilde mij graag"

Matias Fernandez-Pardo heeft eindelijk zijn transfer helemaal beet. De Belgische aanvaller tekende ...

53
53
Hayen verwelkomt Belgische winger bij Burnley

Nicky Hayen is met een 1 op 9 zeer pover begonnen aan het seizoen bij Burnley. De Engelse ...

34
34
Twee vertrekkers bij Standard, aanwinst onderweg

Sportief directeur Marc Wilmots kent nog drukke dagen bij Standard. Hij heeft vandaag alvast nog ...

57
57
Romano kondigt zéér verrassende transfer Anderlecht aan

RSC Anderlecht heeft een volgende aanwinst beet. Transferspecialist Fabrizio Romano komt met zeer ...

545
545
Beveren haalt uit, vertrekkers bij Cercle en Zulte Waregem

Officieel transfernieuws bij SK Beveren en Zulte Waregem. Op de Freethiel hebben ze een nieuwe ...

97
97
'Uitgaand verkeer bij Anderlecht, Antwerp & Club Brugge'

Een handvol dagen voor de transfermarkt zijn deuren onherroepelijk weer sluit, draait de ...

398
398
'Plottwist bij AA Gent: Dean blijft alsnog op post'

Met de kwalificatie voor de Conference League en een vlekkeloze negen op negen mag AA Gent ...

195
195

Meer sportnieuws