Anderlecht aast op transfer van minimum 10 miljoen

1000
Anderlecht aast op transfer van minimum 10 miljoen

Anderlecht is op sportief en financieel vlak in volle heropbouw. Om dat proces voorspoedig te laten verlopen, zijn er goede transfers nodig. Zoals die van Sergio Gomez bijvoorbeeld. De Spanjaard is vandaag misschien wel de beste speler van Sporting en de Belgische recordkampioen zal in de nabije toekomst ongetwijfeld zwaar cashen voor hem.


OLYMPIQUE MARSEILLE

Een (vleugel)verdediger die behoort tot de meest beslissende spelers van de Jupiler Pro League. Il faut le faire. Sergio Gomez telt momenteel 11 beslissende acties en daarmee zijn er slechts 3 spelers op de Belgische velden nóg bepalender dan hem: Dante Vanzeir (Union SG, 16), Michael Frey (Antwerp FC, 17) en Deniz Undav (Union SG, 22). Anderlecht heeft overduidelijk een echt goudhaantje te pakken met de Spanjaard en het lijdt nu al geen twijfel dat Gomez weldra een sportieve stap hogerop zal zetten.

De 21-jarige staat vandaag ongetwijfeld op de short- en longlist van verschillende Europese (top)clubs, en voorlopig wordt er alvast één team in verband gebracht met Gomez. Franse media stellen namelijk dat de traditieclub Olympique Marseille in januari een poging wil wagen om de aanvallende back binnen te halen. L’OM zou met Gomez anticiperen op het nakende vertrek van Jordan Amavi, die in de eerstkomende transferperiode wellicht verhuist naar de Turkse topclub Fenerbahçe.



Dat Sergio Gomez het niveau van Anderlecht al een tijdje overstijgt, en op bepaalde vlakken zelfs ontgroeid is, heerst er weinig discussie. Het lijkt dan ook slechts een kwestie van tijd te zijn vooraleer de geïnteresseerde clubs in het Lotto Park komen aankloppen met de nodige miljoenen onder de arm. Marseille kan de eerste concrete gegadigde zijn, maar de grote vraag luidt echter hoevéél miljoenen Anderlecht zal kunnen incasseren voor hun sterspeler.

STEVIGE FINANCIËLE MIDDELEN

Olympique Marseille is een club die buiten de Franse landsgrenzen nog steeds tot de verbeelding spreekt. L’OM heeft een rijke voetbaltraditie met onder meer de eindoverwinning in de Champions League (1993) en 10 Franse landstitels. Een absolute topclub zijn Les Phocéens al een eindje niet meer geweest, maar daar kan weldra verandering in komen. De club werd namelijk in 2016 overgenomen door de Amerikaanse zakenman Frank McCourt, die een vermogen heeft van meer dan één miljard euro.

Olympique Marseille werkt stelselmatig terug naar de Franse top en dat wordt gedaan met een rationeel en geduldig bestuur onder leiding van voorzitter Pablo Longoria. Dit jaar is de ambitie bijvoorbeeld om de top drie te halen van de Ligue 1, een doelstelling die vandaag zeker mogelijk is. Maar op de lange termijn wil Marseille echter terug meespelen voor de knikkers en zal er daarom flink geïnvesteerd moeten worden. In spelers met grote kwaliteiten en met nog veel potentieel. Zoals Sergio Gomez dus.



De komst van Lionel Messi naar de Ligue 1 en Paris Saint-Germain houdt alvast een mooie financiële surplus in voor Olympique Marseille. Veel televisiezenders, zoals ook Eleven Sports, maakten er namelijk een prioriteit van om de Franse voetbalcompetitie in hun programmatie onder te brengen. En dat zorgt aldus voor flink wat meer financiële inkomsten voor de Franse clubs, waardoor ze competitiever worden op de transfermarkt en daar dus meer geld kunnen spenderen.

10 MILJOEN?

Anderlecht kan deze troef uitspelen in de onderhandelingen met Olympique Marseille over Sergio Gomez, waarbij Sporting de een hoge vraagprijs kan hanteren. Maar de grote vraag is aan welke prijscategorie kan Peter Verbeke zich straks kan verwachten. Vandaag wordt de marktwaarde van Gomez door de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl geschat op 3 miljoen euro, maar het is overduidelijk dat de Spanjaard minstens het dubbele van dat bedrag waard is.

Olympique Marseille stelt recentelijk ook meer middelen beschikbaar voor transfers. Vorig seizoen spendeerde L’OM nog 13 miljoen euro om nieuwe spelers te kunnen aantrekken, waarmee de club de dertiende plaats bezette in de Ligue 1. In het voorbije tussenseizoen gaf Marseille dan weer 60 (!) miljoen euro uit aan transfers, een hoge besteding die enkel Paris Saint-Germain (83 miljoen euro) en Stade Rennes (79 miljoen euro) overtroffen.



Het goede nieuws voor Anderlecht is dat Marseille haar transferbudget uitgeeft aan enkele kwalitatieve aanwinsten in plaats van een heel leger nieuwkomers. Pol Lirola (Fiorentina, 6,5 miljoen), Arkadiusz Milik (Napoli, 9 miljoen euro), Leonardo Balerdi (Dortmund, 11 miljoen euro) en Gerson (Flamengo, 25 miljoen euro) kostten Marseille elk toch een aardig kapitaal. De Zuid-Fransen zijn dus bereid om verschillende miljoenen te spenderen aan één transfer, gemiddeld 12,8 miljoen euro per speler, wat dus heel goed nieuws betekent voor Anderlecht. Gomez kostte de paars-witte clubkas 2,25 miljoen euro maar Sporting mag dus hopen om een veelvoud van die investering terug te verdienen.

LEES OOK: Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Is Gomez minimum 10 miljoen waard?

Meest recent

Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge, RSC Anderlecht, Union SG, STVV en AA Gent hebben tot op heden al goed werk geleverd in ...

5
5
Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

24
24
‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

200
200
Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

111
111
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

241
241
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

264
264
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

333
333
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

320
320
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

101
101
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

48
48
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

39
39
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

130
130
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

152
152
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

41
41
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

37
37
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

91
91
Compper voelt druk intern stijgen: ontslagroep bij Antwerp?

Royal Antwerp FC zit in de competitie in de hoek waar de klappen vallen. Hoofdtrainer Marvin Compper ...

119
119
"Kind gewond door rookbom": Charleroi grijpt hard in

Sporting Charleroi heeft op de webstek een opmerkelijke straf opgelegd nadat het in de bekerclash ...

55
55
Na stunt tegen Anderlecht: Messoudi roept straffe taal

Beerschot schakelde in de Croky Cup RSC Anderlecht uit, een ferme stunt van de tweedeklasser. Maar ...

129
129
Kustoorlog escaleert volledig bij KVDO: "Het is moorddadig"

De crisis bij KV Diksmuide Oostende blijft voor onrust zorgen en dreigt steeds meer sporen na te ...

76
76
Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Storm Austen raast door het land den de Pro League heeft beslist om in te grijpen. In de Jupiler Pro ...

270
270
Allegri houdt koppig vast aan De Bruyne-plan: "Hij kan het"

Het zijn woelige weken geweest voor Kevin De Bruyne, waarin hij van het ene uiterste in het andere ...

47
47
Spijt van keuze voor Duitsland: "Als Klopp me oproept, zeg ik nee"

Spelers met dubbele nationaliteit, het is in ons land de laatste jaren een heet hangijzer geworden. ...

262
262
Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Anderlecht stond donderdagavond onder zware druk in Polen na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

389
389
Geen JPL-voetbal vanavond: Kortrijk-Mechelen afgelast

Competitievoetbal was de voorbije anderhalve maand schaars in ons land. Eind september en begin ...

103
103

Meer sportnieuws