Anderlecht aast op transfer van minimum 10 miljoen

1000 stemmen
Anderlecht aast op transfer van minimum 10 miljoen

Anderlecht is op sportief en financieel vlak in volle heropbouw. Om dat proces voorspoedig te laten verlopen, zijn er goede transfers nodig. Zoals die van Sergio Gomez bijvoorbeeld. De Spanjaard is vandaag misschien wel de beste speler van Sporting en de Belgische recordkampioen zal in de nabije toekomst ongetwijfeld zwaar cashen voor hem.


OLYMPIQUE MARSEILLE

Een (vleugel)verdediger die behoort tot de meest beslissende spelers van de Jupiler Pro League. Il faut le faire. Sergio Gomez telt momenteel 11 beslissende acties en daarmee zijn er slechts 3 spelers op de Belgische velden nóg bepalender dan hem: Dante Vanzeir (Union SG, 16), Michael Frey (Antwerp FC, 17) en Deniz Undav (Union SG, 22). Anderlecht heeft overduidelijk een echt goudhaantje te pakken met de Spanjaard en het lijdt nu al geen twijfel dat Gomez weldra een sportieve stap hogerop zal zetten.

De 21-jarige staat vandaag ongetwijfeld op de short- en longlist van verschillende Europese (top)clubs, en voorlopig wordt er alvast één team in verband gebracht met Gomez. Franse media stellen namelijk dat de traditieclub Olympique Marseille in januari een poging wil wagen om de aanvallende back binnen te halen. L’OM zou met Gomez anticiperen op het nakende vertrek van Jordan Amavi, die in de eerstkomende transferperiode wellicht verhuist naar de Turkse topclub Fenerbahçe.



Dat Sergio Gomez het niveau van Anderlecht al een tijdje overstijgt, en op bepaalde vlakken zelfs ontgroeid is, heerst er weinig discussie. Het lijkt dan ook slechts een kwestie van tijd te zijn vooraleer de geïnteresseerde clubs in het Lotto Park komen aankloppen met de nodige miljoenen onder de arm. Marseille kan de eerste concrete gegadigde zijn, maar de grote vraag luidt echter hoevéél miljoenen Anderlecht zal kunnen incasseren voor hun sterspeler.

STEVIGE FINANCIËLE MIDDELEN

Olympique Marseille is een club die buiten de Franse landsgrenzen nog steeds tot de verbeelding spreekt. L’OM heeft een rijke voetbaltraditie met onder meer de eindoverwinning in de Champions League (1993) en 10 Franse landstitels. Een absolute topclub zijn Les Phocéens al een eindje niet meer geweest, maar daar kan weldra verandering in komen. De club werd namelijk in 2016 overgenomen door de Amerikaanse zakenman Frank McCourt, die een vermogen heeft van meer dan één miljard euro.

Olympique Marseille werkt stelselmatig terug naar de Franse top en dat wordt gedaan met een rationeel en geduldig bestuur onder leiding van voorzitter Pablo Longoria. Dit jaar is de ambitie bijvoorbeeld om de top drie te halen van de Ligue 1, een doelstelling die vandaag zeker mogelijk is. Maar op de lange termijn wil Marseille echter terug meespelen voor de knikkers en zal er daarom flink geïnvesteerd moeten worden. In spelers met grote kwaliteiten en met nog veel potentieel. Zoals Sergio Gomez dus.



De komst van Lionel Messi naar de Ligue 1 en Paris Saint-Germain houdt alvast een mooie financiële surplus in voor Olympique Marseille. Veel televisiezenders, zoals ook Eleven Sports, maakten er namelijk een prioriteit van om de Franse voetbalcompetitie in hun programmatie onder te brengen. En dat zorgt aldus voor flink wat meer financiële inkomsten voor de Franse clubs, waardoor ze competitiever worden op de transfermarkt en daar dus meer geld kunnen spenderen.

10 MILJOEN?

Anderlecht kan deze troef uitspelen in de onderhandelingen met Olympique Marseille over Sergio Gomez, waarbij Sporting de een hoge vraagprijs kan hanteren. Maar de grote vraag is aan welke prijscategorie kan Peter Verbeke zich straks kan verwachten. Vandaag wordt de marktwaarde van Gomez door de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl geschat op 3 miljoen euro, maar het is overduidelijk dat de Spanjaard minstens het dubbele van dat bedrag waard is.

Olympique Marseille stelt recentelijk ook meer middelen beschikbaar voor transfers. Vorig seizoen spendeerde L’OM nog 13 miljoen euro om nieuwe spelers te kunnen aantrekken, waarmee de club de dertiende plaats bezette in de Ligue 1. In het voorbije tussenseizoen gaf Marseille dan weer 60 (!) miljoen euro uit aan transfers, een hoge besteding die enkel Paris Saint-Germain (83 miljoen euro) en Stade Rennes (79 miljoen euro) overtroffen.



Het goede nieuws voor Anderlecht is dat Marseille haar transferbudget uitgeeft aan enkele kwalitatieve aanwinsten in plaats van een heel leger nieuwkomers. Pol Lirola (Fiorentina, 6,5 miljoen), Arkadiusz Milik (Napoli, 9 miljoen euro), Leonardo Balerdi (Dortmund, 11 miljoen euro) en Gerson (Flamengo, 25 miljoen euro) kostten Marseille elk toch een aardig kapitaal. De Zuid-Fransen zijn dus bereid om verschillende miljoenen te spenderen aan één transfer, gemiddeld 12,8 miljoen euro per speler, wat dus heel goed nieuws betekent voor Anderlecht. Gomez kostte de paars-witte clubkas 2,25 miljoen euro maar Sporting mag dus hopen om een veelvoud van die investering terug te verdienen.

LEES OOK: 'Club Brugge en Genk strijden om tienersensatie'

Is Gomez minimum 10 miljoen waard?

Meest recent

'Witte rook in Genk: opvolger Hayen geeft jawoord'

Als een donderslag bij heldere hemel vertrok Nicky Hayen plots naar Burnley, waarop KRC Genk in ...

5
5
'Topclubs in de rij: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Terwijl het op inkomend vlak stilaan een versnelling hoger schakelt, draait de geruchtenmolen ook op ...

62
62
Nieuws rond Karel Snoeckx beroert heel de voetbalwereld

Voor Karel Snoeckx en zijn familie waren het angstaanjagende weken na een zwaar geval van ...

56
56
Anderlecht pakt uit: Sibierski overtuigt goudhaantje

Op inkomend vlak staat zijn teller intussen al op drie nieuwkomers, maar naar eigen zeggen wil ...

157
157
'Club in nauwe schoentjes: Tresoldi flirt met transfer'

Dat onder meer Joel Ordonez en Christos Tzolis andere oorden zullen opzoeken is geen verrassing, ...

222
222
Peter Vandenbempt emotioneel diep geraakt door vrouw

Voor het grote publiek is Peter Vandenbempt de vertrouwde stem bij de grootste voetbalmomenten. Maar ...

94
94
Club Brugge legt Belgische jeugdinternational vast

Club Brugge is volop bezig om de selectie op orde te krijgen. Met Yann Sommer werd er alvast een ...

101
101
‘Diego Moreira geeft groen licht voor knaltransfer’

Diego Moreira kende op het WK een sterke invalbeurt tegen Senegal en dat was blijkbaar genoeg om een ...

58
58
Nu al topaankoop Club: “Hij gaat zeker punten pakken”

Club Brugge heeft op de zomermercato ferm uitgepakt. Yann Sommer is de opvolger van Simon Mignolet. ...

227
227
Antwerp op zucht van overname: opvallende details onthuld

Royal Antwerp FC staat volgens journalist Sacha Tavolieri dicht bij een overname. De club zoekt al ...

881
881
Leandro Trossard heeft transfer na WK helemaal te pakken

Leandro Trossard kende een sterk WK met de Rode Duivels. De aanvaller was één van de ...

74
74
Anderlecht gaat verrassende nieuwe samenwerking aan

RSC Anderlecht is volop bezig met volgend seizoen. De voorbereidingen zijn al begonnen en ook achter ...

232
232
KAA Gent neemt pardoes afscheid van pion

De zomermercato is volop aan de gang, maar de Belgische clubs zijn ook bezig om alles op orde te ...

97
97
‘Standard zit niet stil en heeft miljoenentransfer beet’

Standard Luik zag Rafiki Said voor een ferm miljoenenbedrag vertrekken en de Rouches hebben dan ook ...

157
157
‘Volgt Theate plots Rode Duivel? Transferstrijd barst los’

De Rode Duivels worden volop genoemd tijdens de zomermercato. Het WK zit erop voor de Belgen en de ...

70
70
‘Wéér Tzolis-wending: Club Brugge knoopt gesprekken aan’

Waar ligt de toekomst van Christos Tzolis? De afgelopen weken wordt Arsenal nadrukkelijk genoemd, ...

329
329
‘Géén Valencia: Meunier verbaast met nieuwe club’

Thomas Meunier leek lange tijd op weg naar het Spaanse Valencia. De rechtsback is einde contract bij ...

140
140
TRANSFERUURTJE: ‘Club pakt uit én vreest, Genk gaat hard’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

637
637
Van Gucht krijgt waarschuwing: "Alles naar Eddy Snelders..."

Terwijl Ruben Van Gucht volop de halve finales van het WK aan elkaar praat voor Sporza, staat er ...

317
317
Na Courtois ook geen Lukaku en KDB op Nations League?

Het WK voor de Rode Duivels zit erop na de uitschakeling in de kwartfinale tegen Spanje. Thibaut ...

194
194
SK Beveren verrast met statement over verkoop

SK Beveren kende een topseizoen in de Challenger Pro League. De club werd ongeslagen kampioen en zal ...

75
75
Deschamps gooit olie op het vuur voor Frankrijk-Spanje

De halve finale tussen Frankrijk en Spanje staat op het programma. Didier Deschamps gaf een ...

108
108
Onrust bij Rode Duivels door Courtois? “Zoals bij Tedesco”

Thibaut Courtois kende een sterk WK en was weer belangrijk voor de Rode Duivels. De doelman van Real ...

309
309
‘Tielemans wees deze clubs af: Aston Villa perplex’

Youri Tielemans is op weg naar Manchester United. The Mancunians zijn bereid de afkoopsom van 41 ...

435
435
Laatste duwtje Arsenal? 'Nieuwe club duikt op in dossier-Tzolis'

Hoewel hij inmiddels weer aan het trainen is bij Club Brugge, blijft het de bedoeling dat Christos ...

390
390

Meer sportnieuws