Anderlecht aast op transfer van minimum 10 miljoen

1000 stemmen
Anderlecht aast op transfer van minimum 10 miljoen

Anderlecht is op sportief en financieel vlak in volle heropbouw. Om dat proces voorspoedig te laten verlopen, zijn er goede transfers nodig. Zoals die van Sergio Gomez bijvoorbeeld. De Spanjaard is vandaag misschien wel de beste speler van Sporting en de Belgische recordkampioen zal in de nabije toekomst ongetwijfeld zwaar cashen voor hem.


OLYMPIQUE MARSEILLE

Een (vleugel)verdediger die behoort tot de meest beslissende spelers van de Jupiler Pro League. Il faut le faire. Sergio Gomez telt momenteel 11 beslissende acties en daarmee zijn er slechts 3 spelers op de Belgische velden nóg bepalender dan hem: Dante Vanzeir (Union SG, 16), Michael Frey (Antwerp FC, 17) en Deniz Undav (Union SG, 22). Anderlecht heeft overduidelijk een echt goudhaantje te pakken met de Spanjaard en het lijdt nu al geen twijfel dat Gomez weldra een sportieve stap hogerop zal zetten.

De 21-jarige staat vandaag ongetwijfeld op de short- en longlist van verschillende Europese (top)clubs, en voorlopig wordt er alvast één team in verband gebracht met Gomez. Franse media stellen namelijk dat de traditieclub Olympique Marseille in januari een poging wil wagen om de aanvallende back binnen te halen. L’OM zou met Gomez anticiperen op het nakende vertrek van Jordan Amavi, die in de eerstkomende transferperiode wellicht verhuist naar de Turkse topclub Fenerbahçe.



Dat Sergio Gomez het niveau van Anderlecht al een tijdje overstijgt, en op bepaalde vlakken zelfs ontgroeid is, heerst er weinig discussie. Het lijkt dan ook slechts een kwestie van tijd te zijn vooraleer de geïnteresseerde clubs in het Lotto Park komen aankloppen met de nodige miljoenen onder de arm. Marseille kan de eerste concrete gegadigde zijn, maar de grote vraag luidt echter hoevéél miljoenen Anderlecht zal kunnen incasseren voor hun sterspeler.

STEVIGE FINANCIËLE MIDDELEN

Olympique Marseille is een club die buiten de Franse landsgrenzen nog steeds tot de verbeelding spreekt. L’OM heeft een rijke voetbaltraditie met onder meer de eindoverwinning in de Champions League (1993) en 10 Franse landstitels. Een absolute topclub zijn Les Phocéens al een eindje niet meer geweest, maar daar kan weldra verandering in komen. De club werd namelijk in 2016 overgenomen door de Amerikaanse zakenman Frank McCourt, die een vermogen heeft van meer dan één miljard euro.

Olympique Marseille werkt stelselmatig terug naar de Franse top en dat wordt gedaan met een rationeel en geduldig bestuur onder leiding van voorzitter Pablo Longoria. Dit jaar is de ambitie bijvoorbeeld om de top drie te halen van de Ligue 1, een doelstelling die vandaag zeker mogelijk is. Maar op de lange termijn wil Marseille echter terug meespelen voor de knikkers en zal er daarom flink geïnvesteerd moeten worden. In spelers met grote kwaliteiten en met nog veel potentieel. Zoals Sergio Gomez dus.



De komst van Lionel Messi naar de Ligue 1 en Paris Saint-Germain houdt alvast een mooie financiële surplus in voor Olympique Marseille. Veel televisiezenders, zoals ook Eleven Sports, maakten er namelijk een prioriteit van om de Franse voetbalcompetitie in hun programmatie onder te brengen. En dat zorgt aldus voor flink wat meer financiële inkomsten voor de Franse clubs, waardoor ze competitiever worden op de transfermarkt en daar dus meer geld kunnen spenderen.

10 MILJOEN?

Anderlecht kan deze troef uitspelen in de onderhandelingen met Olympique Marseille over Sergio Gomez, waarbij Sporting de een hoge vraagprijs kan hanteren. Maar de grote vraag is aan welke prijscategorie kan Peter Verbeke zich straks kan verwachten. Vandaag wordt de marktwaarde van Gomez door de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl geschat op 3 miljoen euro, maar het is overduidelijk dat de Spanjaard minstens het dubbele van dat bedrag waard is.

Olympique Marseille stelt recentelijk ook meer middelen beschikbaar voor transfers. Vorig seizoen spendeerde L’OM nog 13 miljoen euro om nieuwe spelers te kunnen aantrekken, waarmee de club de dertiende plaats bezette in de Ligue 1. In het voorbije tussenseizoen gaf Marseille dan weer 60 (!) miljoen euro uit aan transfers, een hoge besteding die enkel Paris Saint-Germain (83 miljoen euro) en Stade Rennes (79 miljoen euro) overtroffen.



Het goede nieuws voor Anderlecht is dat Marseille haar transferbudget uitgeeft aan enkele kwalitatieve aanwinsten in plaats van een heel leger nieuwkomers. Pol Lirola (Fiorentina, 6,5 miljoen), Arkadiusz Milik (Napoli, 9 miljoen euro), Leonardo Balerdi (Dortmund, 11 miljoen euro) en Gerson (Flamengo, 25 miljoen euro) kostten Marseille elk toch een aardig kapitaal. De Zuid-Fransen zijn dus bereid om verschillende miljoenen te spenderen aan één transfer, gemiddeld 12,8 miljoen euro per speler, wat dus heel goed nieuws betekent voor Anderlecht. Gomez kostte de paars-witte clubkas 2,25 miljoen euro maar Sporting mag dus hopen om een veelvoud van die investering terug te verdienen.

LEES OOK: 'Anderlecht laat talent naar reeksgenoot vertrekken'

Is Gomez minimum 10 miljoen waard?

Meest recent

'Antwerp laat fans nog wat langer in spanning'

Het zijn spannende dagen voor de supporters van Antwerp, want de toekomst van hun club moet stilaan ...

27
27
Nu ook definitief: Trossard heeft lucratieve transfer beet

De uitschakeling in de kwartfinale van het WK betekende voor de Rode Duivels dat ze nu tijd hebben ...

2
2
Emotioneel afscheid bij Anderlecht: "CEO van mijn leven"

Opvallend nieuws uit Neerpede. Niet een speler of trainer, maar een bekend gezicht achter de ...

23
23
'Arteta meteen zwaar onder indruk: Tzolis scoort punten'

Club Brugge was de voorbije dagen al zeer actief op de transfermarkt, want na Cheveyo Tsawa streken ...

53
53
'Zeer straffe transferwending rond Openda op komst'

Nu het WK voor hen voorbij is, vinden heel wat Rode Duivels een nieuwe club. Dat geldt ook voor ...

27
27
'Dender-speler na degradatie naar landskampioen'

Voor FCV Dender kwam er afgelopen seizoen na twee jaar een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

30
30
Pro League kondigt héél wat nieuwe regels aan

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen van start met de Supercup tussen ...

141
141
Vertrek Karetsas en Adedeji-Sternberg: De Condé spreekt

Bij KRC Genk zullen ze de voorbije weken toch even geschrokken zijn toen Nicky Hayen plots op weg ...

327
327
'Transferbom bij Bayern: Olise dringt aan op vertrek'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München op overtuigende wijze de dubbel, maar ...

285
285
Rooney: "Hij is de beste speler op het WK"

Nog drie matchen en het WK is voorbij. Een halve finale, een troostfinale en de finale. Wayne Rooney ...

83
83
'Anderlecht kent prijs vanuit Nederland: weldra bod?'

RSC Anderlecht heeft nog héél veel werk om een ploeg samen te stellen die top drie ...

550
550
'Manchester City en Lommel SK op weg naar nieuwe deals'

Manchester City en Lommel SK hebben dezelfde eigenaar met The City Football Group. Door de promotie ...

64
64
Sibierski wil na Nga Kana nieuwe slag slaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft geleerd uit de fouten van het verleden. De Brusselaars wisten Joshua Nga Kana ...

388
388
Anderlecht hakt knoop door: twee spelers keren terug

RSC Anderlecht speelt volgende week donderdag tegen Hammarby. Als er één ding ...

712
712
Toptransfers Tielemans en Trossard: Defour geeft mening

Leandro Trossard en Youri Tielemans hebben hun goed WK meteen verzilverd met een transfer. Tielemans ...

263
263
Opvallende reünie na blitzvertrek: De Condé en Thorup spreken

KRC Genk moest deze zomer plots op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Nicky Hayen weggekaapt werdt ...

153
153
'Vrancken mag volgende 1B-sensatie bij Hearts verwelkomen'

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

81
81
'Anderlecht laat talent naar reeksgenoot vertrekken'

Bij Anderlecht ligt er nog heel wat transferwerk op de planken. Sportief directeur Antoine Sibierski ...

168
168
'Exit Bounida bij Ajax wordt concreet'

Bij Ajax staat er deze zomer heel wat op til, want na een tegenvallend jaar willen ze het over een ...

151
151
'Club Brugge gaat loodzware transferstrijd aan'

Het leeft langer geduurd dan gebruikelijk, maar tijdens de eindfase van het WK is Club Brugge ...

596
596
'Clement wil bij Cercle Brugge komen shoppen'

Sinds november is Philippe Clement aan de slag in Engeland, waar hij trainer werd bij Norwich City. ...

116
116
Genk en STVV stellen hun nieuwe shirts voor

Binnen een drietal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League alweer van start. De ...

81
81
Garcia vol in de wind: onthulling over Courtois en Tielemans

De Rode Duivels genieten na het WK van hun vakantie, terwijl bij de voetbalbond er ongetwijfeld druk ...

1187
1187
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft nieuwe coach, droomtransfer Tielemans'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

158
158
Club Brugge profiteert optimaal van relatie: toptransfers

Club Brugge gaat deze zomermercato de Zwitserse toer op. Na Yann Sommer werd ook Andrej Vasovic ...

560
560

Meer sportnieuws