Anderlecht aast op transfer van minimum 10 miljoen

1000 stemmen
Anderlecht aast op transfer van minimum 10 miljoen

Anderlecht is op sportief en financieel vlak in volle heropbouw. Om dat proces voorspoedig te laten verlopen, zijn er goede transfers nodig. Zoals die van Sergio Gomez bijvoorbeeld. De Spanjaard is vandaag misschien wel de beste speler van Sporting en de Belgische recordkampioen zal in de nabije toekomst ongetwijfeld zwaar cashen voor hem.


OLYMPIQUE MARSEILLE

Een (vleugel)verdediger die behoort tot de meest beslissende spelers van de Jupiler Pro League. Il faut le faire. Sergio Gomez telt momenteel 11 beslissende acties en daarmee zijn er slechts 3 spelers op de Belgische velden nóg bepalender dan hem: Dante Vanzeir (Union SG, 16), Michael Frey (Antwerp FC, 17) en Deniz Undav (Union SG, 22). Anderlecht heeft overduidelijk een echt goudhaantje te pakken met de Spanjaard en het lijdt nu al geen twijfel dat Gomez weldra een sportieve stap hogerop zal zetten.

De 21-jarige staat vandaag ongetwijfeld op de short- en longlist van verschillende Europese (top)clubs, en voorlopig wordt er alvast één team in verband gebracht met Gomez. Franse media stellen namelijk dat de traditieclub Olympique Marseille in januari een poging wil wagen om de aanvallende back binnen te halen. L’OM zou met Gomez anticiperen op het nakende vertrek van Jordan Amavi, die in de eerstkomende transferperiode wellicht verhuist naar de Turkse topclub Fenerbahçe.



Dat Sergio Gomez het niveau van Anderlecht al een tijdje overstijgt, en op bepaalde vlakken zelfs ontgroeid is, heerst er weinig discussie. Het lijkt dan ook slechts een kwestie van tijd te zijn vooraleer de geïnteresseerde clubs in het Lotto Park komen aankloppen met de nodige miljoenen onder de arm. Marseille kan de eerste concrete gegadigde zijn, maar de grote vraag luidt echter hoevéél miljoenen Anderlecht zal kunnen incasseren voor hun sterspeler.

STEVIGE FINANCIËLE MIDDELEN

Olympique Marseille is een club die buiten de Franse landsgrenzen nog steeds tot de verbeelding spreekt. L’OM heeft een rijke voetbaltraditie met onder meer de eindoverwinning in de Champions League (1993) en 10 Franse landstitels. Een absolute topclub zijn Les Phocéens al een eindje niet meer geweest, maar daar kan weldra verandering in komen. De club werd namelijk in 2016 overgenomen door de Amerikaanse zakenman Frank McCourt, die een vermogen heeft van meer dan één miljard euro.

Olympique Marseille werkt stelselmatig terug naar de Franse top en dat wordt gedaan met een rationeel en geduldig bestuur onder leiding van voorzitter Pablo Longoria. Dit jaar is de ambitie bijvoorbeeld om de top drie te halen van de Ligue 1, een doelstelling die vandaag zeker mogelijk is. Maar op de lange termijn wil Marseille echter terug meespelen voor de knikkers en zal er daarom flink geïnvesteerd moeten worden. In spelers met grote kwaliteiten en met nog veel potentieel. Zoals Sergio Gomez dus.



De komst van Lionel Messi naar de Ligue 1 en Paris Saint-Germain houdt alvast een mooie financiële surplus in voor Olympique Marseille. Veel televisiezenders, zoals ook Eleven Sports, maakten er namelijk een prioriteit van om de Franse voetbalcompetitie in hun programmatie onder te brengen. En dat zorgt aldus voor flink wat meer financiële inkomsten voor de Franse clubs, waardoor ze competitiever worden op de transfermarkt en daar dus meer geld kunnen spenderen.

10 MILJOEN?

Anderlecht kan deze troef uitspelen in de onderhandelingen met Olympique Marseille over Sergio Gomez, waarbij Sporting de een hoge vraagprijs kan hanteren. Maar de grote vraag is aan welke prijscategorie kan Peter Verbeke zich straks kan verwachten. Vandaag wordt de marktwaarde van Gomez door de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl geschat op 3 miljoen euro, maar het is overduidelijk dat de Spanjaard minstens het dubbele van dat bedrag waard is.

Olympique Marseille stelt recentelijk ook meer middelen beschikbaar voor transfers. Vorig seizoen spendeerde L’OM nog 13 miljoen euro om nieuwe spelers te kunnen aantrekken, waarmee de club de dertiende plaats bezette in de Ligue 1. In het voorbije tussenseizoen gaf Marseille dan weer 60 (!) miljoen euro uit aan transfers, een hoge besteding die enkel Paris Saint-Germain (83 miljoen euro) en Stade Rennes (79 miljoen euro) overtroffen.



Het goede nieuws voor Anderlecht is dat Marseille haar transferbudget uitgeeft aan enkele kwalitatieve aanwinsten in plaats van een heel leger nieuwkomers. Pol Lirola (Fiorentina, 6,5 miljoen), Arkadiusz Milik (Napoli, 9 miljoen euro), Leonardo Balerdi (Dortmund, 11 miljoen euro) en Gerson (Flamengo, 25 miljoen euro) kostten Marseille elk toch een aardig kapitaal. De Zuid-Fransen zijn dus bereid om verschillende miljoenen te spenderen aan één transfer, gemiddeld 12,8 miljoen euro per speler, wat dus heel goed nieuws betekent voor Anderlecht. Gomez kostte de paars-witte clubkas 2,25 miljoen euro maar Sporting mag dus hopen om een veelvoud van die investering terug te verdienen.

LEES OOK: Vader De Cat onthult: daarom vertrek bij Anderlecht

Is Gomez minimum 10 miljoen waard?

Meest recent

STVV heeft eindelijk tweede nieuwkomer beet

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, waarin het de derde plaats pakte en zo een ticket voor de ...

11
11
Grote verrassing: Barça plukt talent weg bij Charleroi

FC Barcelona veroverde afgelopen seizoen voor de tweede keer op rij de Spaanse titel, maar staat ...

17
17
Sam Kerkhofs haalt snoeihard uit na zware beschuldigingen

Een dossier dat al dagen voor verhitte discussies zorgt, krijgt plots een opvallende sportieve link. ...

51
51
'Roma gaat na Moreira meteen voor volgende Rode Duivel'

AS Roma eindigde vorig seizoen knap als derde in de Serie A en mag zich daardoor in de komende ...

57
57
Vader De Cat onthult: daarom vertrek bij Anderlecht

Anderlecht heeft deze zomer al stevig kunnen cashen op de transfermarkt. Het incasseerde 10 miljoen ...

309
309
'Anderlecht moet niet rekenen op straffe terugkeer'

Bij Anderlecht is er deze zomer nog versterking broodnodig, zeker in het offensieve compartiment. ...

136
136
'Praet stuurde deze clubs wandelen voor KV Mechelen'

KV Mechelen pakte donderdagavond uit met een straffe transfer. Het kondigde vrijwel uit het niets ...

194
194
'Wilmots ongenadig: grote naam mag Standard verlaten'

Bij Standard blijft het een zeer drukke transferzomer. De Rouches zijn zeer druk in de weer om een ...

171
171
Pijnlijke keerzijde achter droomtransfer Tielemans

Youri Tielemans heeft zijn droomtransfer beet, maar achter de bliksemdeal met Manchester United ...

227
227
'Strijd om Raskin is los: verrassende bestemming lonkt'

Sinds de uitschakeling in de kwartfinales van het WK door Spanje draait de transfermolen op volle ...

146
146
'Club wrijft zich in handen: Tzolis zet goed voorbeeld'

Het zou goed kunnen dat vrijdag het Belgische transferrecord officieel zal sneuvelen. Het heeft er ...

321
321
'Anderlecht krijgt fikse domper voor beoogde aanwinst'

Anderlecht moet volgende donderdag al een eerste keer aan de bak in de voorrondes van de Europa ...

299
299
'Nog steeds geen witte rook: Antwerp-fans krijgen nieuws'

Drie weken voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League heeft Antwerp nog altijd ...

326
326
'Opvolger Tzolis: Club Brugge vol voor 'man van 10 miljoen''

Christos Tzolis heeft zijn gedroomde transfer quasi beet. Behoudens last-minute wendingen gaat de ...

748
748
Tuchel verbaast zelfs eigen spelers: pijnlijke details gelekt

Engeland is er wederom niet in geslaagd de WK-finale te halen. Nochtans kwam het in de halve finale ...

164
164
'OHL en KVM kruisen degens, Lommel lonkt weer naar City'

Het aftellen is begonnen, binnen minder dan een maandje trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro ...

189
189
Spanje houdt hart vast: tweetal staakt training daags voor finale

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt in New-Jersey de finale van het WK 2026 afgewerkt. ...

90
90
Volgende cashbom bij Club? 'Nieuwe ommezwaai Tresoldi'

Club Brugge vangt eerstdaags de jackpot met de verkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC. Er zijn ...

646
646
Micah Richards krijgt hartbrekend nieuws vlak voor WK-uitzending

Engeland sneuvelde woensdag in de halve finales van het WK 2026. Voor Micah Richards werd de avond ...

41
41
Transferbommetje! Dennis Praet vindt nieuwe Belgische club

Dennis Praet heeft voor een verrassende move op de transfermarkt gezorgd. Enkele weken nadat zijn ...

480
480
Adieu Didier: nieuwe bondscoach Frankrijk staat al klaar

Frankrijk kruist zaterdagavond de degens met Frankrijk tijdens de troostfinale van het WK 2026. Dat ...

220
220
Monsterdeal Tzolis: Club Brugge krijgt nog méér goed nieuws

Club Brugge staat andermaal op punt het nationale transferrecord op scherp te stellen. Met de ...

765
765
Thorup krijgt cruciale update: vijftal op terugweg naar Genk

Jess Thorup werd deze week gepresenteerd als nieuwe coach van KRC Genk. Zijn tweede ambtstermijn ...

302
302
Club Brugge laat Meunier op het pijnlijkste moment stikken

Thomas Meunier zette de deur naar Club Brugge wagenwijd open. Toch bleef het stil vanuit Brugge, net ...

350
350
Commotie rond Courtois: grond wordt heet onder voeten Garcia

De KBVB wil voor het einde van de maand ronde zijn met de evaluatie van bondscoach Rudi Garcia. ...

352
352

Meer sportnieuws