Matig Anderlecht pas na penalty's voorbij Seraing

door
Matig Anderlecht pas na penalty's voorbij Seraing

Anderlecht en Seraing hebben dinsdagavond spektakel geserveerd in de eerste achtste finale van de Croky Cup. Na een knotsgekke wedstrijd stond het na 90 minuten spelen 3-3, in de verlengingen veranderde die score niet meer. In een enerverende strafschoppenreeks was het vervolgens toch Paars-Wit dat aan het langste eind trok, waardoor het na bibberen toch zijn ticket voor de kwartfinale beet heeft.


Anderlecht flirtte in het Stade du Pairay wel met de uitschakeling. Na nog geen 20 minuten keek het immers al tegen een dubbele achterstand aan, na twee goals in geschenkverpakking. Eerst mocht Maziz vanop de stip aanleggen na een domme fout van Magallan, en even later deed Refaelov zijn Argentijnse ploegmaat na. Deze keer was het Mikautadze die het strafschopgeschenk mocht uitpakken.

Daarmee zat Anderlecht in vieze papieren, temeer het amper een fatsoenlijke aanval in elkaar wist te knutselen. Maar kort voor rust kwam het toch langszij dankzij twee doelpunten in drie minuten. Telkens was Kouamé de afwerker. Eerst met de voet op een perfecte assist van Murillo, daarna kopte hij een voorzet van Verschaeren binnen.

PENALTYFESTIJN
Na rust kwam Anderlecht zelfs snel op voorsprong. Deze keer gaf Seraing een penalty weg en die werd door Refaelov ongenadig omgezet. Plots lonkte de kwalificatie voor de troepen van Vincent Kompany, maar die gaven het toch weer weg. Maziz bracht Seraing met zijn tweede van de avond weer langszij. Daarna viel de match compleet stil en ook in de verlengingen vielen er amper kansen te noteren, waardoor strafschoppen beslissing moesten brengen.

Na de drie omgezette penalty's tijdens de wedstrijd werden de eerste drie strafschoppen in de reeks gemist. Del Fabro en Nadrani konden niet scoren voor Seraing, terwijl tussendoor Gomez miste voor Anderlecht. Daarna bleven beide teams wel foutloos, maar dat betekende wel dat Anderlecht één keer meer kon scoren. Murillo trapte uiteindelijk de beslissende penalty binnen.

LEES OOK: ‘Anderlecht flikt het: oude bekende aan soldenprijs’

Meest recent

Flitsende eerste helft eindigt in nachtmerrie voor Doku

In de Champions League moest Manchester City woensdag nog vol aan de bak om de top 8 te halen. Thuis ...

7
7
SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

SK Beveren blijft door de Challenger Pro League razen. Na 21 speeldagen zijn de Waaslanders nog ...

46
46
"Een monster!" - Fransen geloven ogen niet bij Club-steunpilaar

Tijdens de slotspeeldag van de League Phase in de Champions League moest Club Brugge nog vol ...

127
127
Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

57
57
Jan Breydel ontploft! Club neemt wervelstart tegen Marseille

Op de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League stond Club Brugge voor een ...

49
49
PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Paris Saint-Germain FC heeft niet voor het eerst een goudhaantje weggeplukt uit de jeugdopleiding ...

28
28
Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

152
152
‘Anderlecht flikt het: oude bekende aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

925
925
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

71
71
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

609
609
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

150
150
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

177
177
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

52
52
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

333
333
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

191
191
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

573
573
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

106
106
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

163
163
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

136
136
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

170
170
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

205
205
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

345
345
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

145
145
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

55
55
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

73
73

Meer sportnieuws