Matig Anderlecht pas na penalty's voorbij Seraing

0 stemmen
Matig Anderlecht pas na penalty's voorbij Seraing

Anderlecht en Seraing hebben dinsdagavond spektakel geserveerd in de eerste achtste finale van de Croky Cup. Na een knotsgekke wedstrijd stond het na 90 minuten spelen 3-3, in de verlengingen veranderde die score niet meer. In een enerverende strafschoppenreeks was het vervolgens toch Paars-Wit dat aan het langste eind trok, waardoor het na bibberen toch zijn ticket voor de kwartfinale beet heeft.


Anderlecht flirtte in het Stade du Pairay wel met de uitschakeling. Na nog geen 20 minuten keek het immers al tegen een dubbele achterstand aan, na twee goals in geschenkverpakking. Eerst mocht Maziz vanop de stip aanleggen na een domme fout van Magallan, en even later deed Refaelov zijn Argentijnse ploegmaat na. Deze keer was het Mikautadze die het strafschopgeschenk mocht uitpakken.

Daarmee zat Anderlecht in vieze papieren, temeer het amper een fatsoenlijke aanval in elkaar wist te knutselen. Maar kort voor rust kwam het toch langszij dankzij twee doelpunten in drie minuten. Telkens was Kouamé de afwerker. Eerst met de voet op een perfecte assist van Murillo, daarna kopte hij een voorzet van Verschaeren binnen.

PENALTYFESTIJN
Na rust kwam Anderlecht zelfs snel op voorsprong. Deze keer gaf Seraing een penalty weg en die werd door Refaelov ongenadig omgezet. Plots lonkte de kwalificatie voor de troepen van Vincent Kompany, maar die gaven het toch weer weg. Maziz bracht Seraing met zijn tweede van de avond weer langszij. Daarna viel de match compleet stil en ook in de verlengingen vielen er amper kansen te noteren, waardoor strafschoppen beslissing moesten brengen.

Na de drie omgezette penalty's tijdens de wedstrijd werden de eerste drie strafschoppen in de reeks gemist. Del Fabro en Nadrani konden niet scoren voor Seraing, terwijl tussendoor Gomez miste voor Anderlecht. Daarna bleven beide teams wel foutloos, maar dat betekende wel dat Anderlecht één keer meer kon scoren. Murillo trapte uiteindelijk de beslissende penalty binnen.

LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

Meest recent

'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

31
31
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

43
43
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

160
160
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

62
62
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

21
21
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

50
50
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

125
125
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

260
260
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

27
27
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

181
181
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

34
34
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

353
353
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

176
176
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

484
484
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

385
385
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

703
703
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

256
256
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

364
364
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

178
178
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

600
600
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

658
658
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

459
459
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

695
695
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

136
136

Meer sportnieuws