Matig Anderlecht pas na penalty's voorbij Seraing

0
Matig Anderlecht pas na penalty's voorbij Seraing

Anderlecht en Seraing hebben dinsdagavond spektakel geserveerd in de eerste achtste finale van de Croky Cup. Na een knotsgekke wedstrijd stond het na 90 minuten spelen 3-3, in de verlengingen veranderde die score niet meer. In een enerverende strafschoppenreeks was het vervolgens toch Paars-Wit dat aan het langste eind trok, waardoor het na bibberen toch zijn ticket voor de kwartfinale beet heeft.


Anderlecht flirtte in het Stade du Pairay wel met de uitschakeling. Na nog geen 20 minuten keek het immers al tegen een dubbele achterstand aan, na twee goals in geschenkverpakking. Eerst mocht Maziz vanop de stip aanleggen na een domme fout van Magallan, en even later deed Refaelov zijn Argentijnse ploegmaat na. Deze keer was het Mikautadze die het strafschopgeschenk mocht uitpakken.

Daarmee zat Anderlecht in vieze papieren, temeer het amper een fatsoenlijke aanval in elkaar wist te knutselen. Maar kort voor rust kwam het toch langszij dankzij twee doelpunten in drie minuten. Telkens was Kouamé de afwerker. Eerst met de voet op een perfecte assist van Murillo, daarna kopte hij een voorzet van Verschaeren binnen.

PENALTYFESTIJN
Na rust kwam Anderlecht zelfs snel op voorsprong. Deze keer gaf Seraing een penalty weg en die werd door Refaelov ongenadig omgezet. Plots lonkte de kwalificatie voor de troepen van Vincent Kompany, maar die gaven het toch weer weg. Maziz bracht Seraing met zijn tweede van de avond weer langszij. Daarna viel de match compleet stil en ook in de verlengingen vielen er amper kansen te noteren, waardoor strafschoppen beslissing moesten brengen.

Na de drie omgezette penalty's tijdens de wedstrijd werden de eerste drie strafschoppen in de reeks gemist. Del Fabro en Nadrani konden niet scoren voor Seraing, terwijl tussendoor Gomez miste voor Anderlecht. Daarna bleven beide teams wel foutloos, maar dat betekende wel dat Anderlecht één keer meer kon scoren. Murillo trapte uiteindelijk de beslissende penalty binnen.

LEES OOK: 'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

Meest recent

Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

76
76
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

93
93
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

133
133
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

386
386
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

387
387
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

9
9
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

52
52
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

244
244
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

83
83
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

180
180
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

1159
1159
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

90
90
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

343
343
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

211
211
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

115
115
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

183
183
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

117
117
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

238
238
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

259
259
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

199
199
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

89
89
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

497
497
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

167
167
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

472
472
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

99
99

Meer sportnieuws