Genk & Club Brugge maken selecties voor bekerclash bekend

door
Genk & Club Brugge maken selecties voor bekerclash bekend

In een kleurrijke topper trok Club Brugge afgelopen zondag aan het langste eind tegen KRC Genk, en dus verschoof de druk van Jan Breydel naar de Cegeka Arena. Toch staan de zenuwen woensdag langs weerskanten ongetwijfeld weer strak gespannen wanneer beide teams het al opnieuw tegen mekaar opnemen, dit keer met de kwartfinale van de Croky Cup als inzet.


Daags voor het snelle weerzien maakten zowel de landskampioen als bekerwinnaar alvast hun wedstrijdselecties bekend. Langs Blauw-Zwarte zijde vallen er daarbij weinig verrassingen te noteren in de 21-koppige kern, want Philippe Clement trekt met dezelfde 21 namen terug naar Limburg. Dat betekent dus dat Ignace Van der Brempt na zijn rode kaart van zondag gewoon weer van de partij is, en onder andere Wesley Moraes en Owen Otasowie opnieuw afvallen.

Aan de overkant weigert John van den Brom, wiens positie alweer stevig onder vuur lijkt te liggen, voorlopig dan weer om knopen door te hakken. Hij weerhield voorlopig immers nog een selectie van maar liefst 24 spelers, mét daarbij ook Paul Onuachu. De topschutter van de vicekampioen gaf zondag nog verstek wegens ziekte, maar zou nu normaal gezien weer inzetbaar zijn. Wellicht neemt hij meteen weer van bij de aftrap de plaats in van stand-in Iké Ugbo.

KANS VOOR JUKLERÖD?
De enige afwezige bij de thuisploeg is zo Carlos Cuesta, nog altijd niet hersteld van een aanslepende blessure. Een aderlating voor Genk, hoewel zijn vervanger Mujaid Sadick het meer dan aardig doet centraal in de defensie. Links achterin mag Simen Jukleröd wie weet dan weer hopen op zijn eerste speelminuten. De 27-jarige Noor is stilaan volledig hersteld en kan Gerardo Arteaga, de laatste tijd in mindere doen, mogelijk het vuur aan de schenen leggen.

LEES OOK: 'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

Wie beschikt volgens u over de sterkste kern?

Meest recent

'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

24
24
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

91
91
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

22
22
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

222
222
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

607
607
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

437
437
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

383
383
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

818
818
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

91
91
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

193
193
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

124
124
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

14
14
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

218
218
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

565
565
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

403
403
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

38
38
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

790
790
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1216
1216
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

68
68
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

199
199
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

296
296
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

510
510
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

254
254
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

271
271
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

67
67

Meer sportnieuws