'Gheysens onthult Antwerpse plannen voor wintermercato'

1002 stemmen
'Gheysens onthult Antwerpse plannen voor wintermercato'

Enkele dagen na de Europese uitschakeling boekte Antwerp zondag een deugddoende zege tegen KV Oostende. Gelukkig maar, want de Great Old heeft enkel nog de competitie om iets van het seizoen te maken. Niet bepaald waar voorzitter Paul Gheysens op had gehoopt toen hij de kern afgelopen zomer gevoelig versterkte. In gesprek met Het Nieuwsblad geeft de preses echter aan zich weinig zorgen te maken.


Zo kan de minder drukke kalender na nieuwjaar een voordeel zijn voor het stamnummer één, en meent Gheysens dat de boel stilaan beter begint te draaien. De nieuwkomers voelen zich alleszins alsmaar meer in hun sas op de Bosuil, waar de ziekenboeg de afgelopen maanden vaak stevig gevuld was. "Hopelijk hebben we niet te veel geblesseerden meer, maar we hebben een ruime kern", aldus Gheysens, die ondanks de interne en externe druk tevens zijn vertrouwen in coach Brian Priske uitspreekt.

De vraag is evenwel of die ruime selectie door de exit in de beker en Europa tijdens de wintermercato zal worden afgebouwd, dan wel verder versterkt in de hoop om de landstitel te pakken. Gezien zijn vertrouwen in de huidige spelersgroep staat Gheysens alvast niet bepaald te springen voor dat tweede scenario. "We ­hebben al een mooie groep, die almaar evolueert", klinkt het namelijk, hoewel algemeen manager Sven Jaecques recent nog aangaf dat Antwerp toch meer leidersfiguren kan gebruiken.

GEEN TITELAMBITIES
Volgens de voorzitter, zelf nochtans eveneens razend ambitieus, moeten de inspanningen van vorige zomer dus echter volstaan om de doelstellingen te bereiken. Nu al meestrijden om het kampioenschap lijkt daarbij overigens geen minimumvereiste. "Volgend seizoen opnieuw Europees spelen is het doel, dus we gaan proberen in de top vier te blijven", aldus Gheysens, een bescheidenheid die we niet van hem gewend zijn. Hij lijkt momenteel dan ook vooral even de rust in de tent te willen bewaren.

LEES OOK: Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Antwerp moet de kern in januari niet per se versterken

Meest recent

'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

58
58
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

66
66
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

377
377
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

124
124
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

55
55
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

82
82
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

71
71
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

50
50
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

212
212
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

90
90
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

309
309
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

339
339
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

90
90
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

347
347
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

43
43
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

495
495
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

345
345
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

440
440
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

162
162
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

78
78
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

136
136
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

122
122
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

59
59
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

235
235
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

308
308

Meer sportnieuws