Clement klopt zichzelf op de borst na stunt in Genk

door
Clement klopt zichzelf op de borst na stunt in Genk

Na een aantal teleurstellingen op een rij pakte Club Brugge zondag een al even felbevochten als deugddoende zege op bezoek bij KRC Genk. Hoewel de druk op zijn persoon zo ging liggen, is er voor Philippe Clement weinig tijd om na te genieten van dat succes. Woensdagavond moet de coach van Blauw-Zwart namelijk al opnieuw vol aan de bak tegen zijn voormalige werkgever.


In de 1/8 finale van de Croky Cup trekt de landskampioen dan immers terug naar de Cegeka Arena, waar Clement zijn collega John van den Brom wel nog steeds onder vuur ligt en de regerend bekerwinnaar haar vel dus ongetwijfeld duur zal verkopen. Een verplaatsing die Club historisch gezien bovendien niet al te best ligt, zo merkte Clement tijdens zijn wekelijkse onderonsje met de pers fijntjes op.

De trainer, die overigens tevens wees op de tegenslagen die zijn troepen ondervonden tijdens de slechte reeks tegen Standard, KV Mechelen en RB Leipzig, staafde dat argument met een interessante statistiek. "Als je naar de resultaten gaat kijken van Club in Genk, bijvoorbeeld van de laatste 7 jaar, denk ik dat we pas de laatste twee seizoenen daar echt zijn beginnen winnen", klonk het tenslotte.

KONIJNENPOOT CLEMENT
Een correcte vaststelling, want tussen 2014 en 2020 kon Club inderdaad negen keer op rij niet winnen in Limburg. Een trend die pas doorbroken werd toen Clement, die zichzelf dus subtiel op de borst klopt, het roer in Jan Breydel in handen nam. Hij verloor sindsdien enkel in de play-offs van vorig jaar tegen zijn ex-club, in de overige drie confrontaties trokken de Bruggelingen aan het langste eind. 

LEES OOK: Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Denkt u dat Clement zelf hier veel mee te maken heeft?

Meest recent

KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

18
18
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

47
47
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

51
51
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

185
185
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

97
97
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

178
178
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

240
240
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

174
174
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

112
112
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

51
51
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

95
95
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

325
325
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

186
186
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

275
275
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

499
499
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

160
160
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

192
192
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

183
183
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

52
52
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

288
288
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

414
414
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

413
413
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

114
114
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

217
217
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

154
154

Meer sportnieuws