Clement klopt zichzelf op de borst na stunt in Genk

door
Clement klopt zichzelf op de borst na stunt in Genk

Na een aantal teleurstellingen op een rij pakte Club Brugge zondag een al even felbevochten als deugddoende zege op bezoek bij KRC Genk. Hoewel de druk op zijn persoon zo ging liggen, is er voor Philippe Clement weinig tijd om na te genieten van dat succes. Woensdagavond moet de coach van Blauw-Zwart namelijk al opnieuw vol aan de bak tegen zijn voormalige werkgever.


In de 1/8 finale van de Croky Cup trekt de landskampioen dan immers terug naar de Cegeka Arena, waar Clement zijn collega John van den Brom wel nog steeds onder vuur ligt en de regerend bekerwinnaar haar vel dus ongetwijfeld duur zal verkopen. Een verplaatsing die Club historisch gezien bovendien niet al te best ligt, zo merkte Clement tijdens zijn wekelijkse onderonsje met de pers fijntjes op.

De trainer, die overigens tevens wees op de tegenslagen die zijn troepen ondervonden tijdens de slechte reeks tegen Standard, KV Mechelen en RB Leipzig, staafde dat argument met een interessante statistiek. "Als je naar de resultaten gaat kijken van Club in Genk, bijvoorbeeld van de laatste 7 jaar, denk ik dat we pas de laatste twee seizoenen daar echt zijn beginnen winnen", klonk het tenslotte.

KONIJNENPOOT CLEMENT
Een correcte vaststelling, want tussen 2014 en 2020 kon Club inderdaad negen keer op rij niet winnen in Limburg. Een trend die pas doorbroken werd toen Clement, die zichzelf dus subtiel op de borst klopt, het roer in Jan Breydel in handen nam. Hij verloor sindsdien enkel in de play-offs van vorig jaar tegen zijn ex-club, in de overige drie confrontaties trokken de Bruggelingen aan het langste eind. 

LEES OOK: Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Denkt u dat Clement zelf hier veel mee te maken heeft?

Meest recent

Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

30
30
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

47
47
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

30
30
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

19
19
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

34
34
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

30
30
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

188
188
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

92
92
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

218
218
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

187
187
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

221
221
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

510
510
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

269
269
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

131
131
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

463
463
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

128
128
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

92
92
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

191
191
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

458
458
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

88
88
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

96
96
AA Gent pakt weer uit met jeugdinternational

Traditioneel hinkte AA Gent stevig achterop ten opzichte van concurrenten als Anderlecht, Genk, ...

24
24
Genk ontdekt nieuwe parel: "Zegen van Courtois"

Bij KRC Genk dient de Europe Play-Off niet alleen om het seizoen nog een beetje te redden en alsnog ...

81
81
Jonge Duivels kennen loodzware opdracht op EK U17

Komende zomer zien we de Rode Duivels aan het werk op het WK, maar zij worden niet het enige ...

107
107
'KV Mechelen schrap: miljoenenaanbiedingen stromen binnen'

Bij KV Mechelen hopen ze in de Champions' Play-Off nog een Europees ticket af te kunnen dwingen. Of ...

177
177

Meer sportnieuws