Vanhaezebrouck geeft AA Gent-goudklomp forse veeg uit de pan

424 stemmen
Vanhaezebrouck geeft AA Gent-goudklomp forse veeg uit de pan

Naar goede gewoonte liet AA Gent tegen Standard weer een karrenvracht aan kansen liggen, maar onder impuls van een ontketende Tarik Tissoudali sleepten de Buffalo's wel vlotjes een 3-1 zege in de wacht. Terwijl de alternatieven voor Laurent Depoitre in de punt schaars zijn, barst er voor het plekje in de rug van de diepe spits zo stilaan een hevige concurrentiestrijd los in de Ghelamco Arena. Daar moesten zondag Roman Bezus, Gianni Bruno en Giorgi Chakvetadze zelfs plaatsnemen in de tribune.


Die eerste kreeg wat rust om te recupereren van een blessure die hem al een tijdje wat parten speelt, terwijl de pas herstelde zomeraanwinst Bruno in zijn voorbije optredens een mindere indruk naliet en daarom weer werd gepasseerd. Al hecht Hein Vanhaezebrouck ook veel belang aan wat er doorheen de week op de Gentse oefenvelden gebeurt, zo vertelde hij tijdens zijn wekelijkse persbabbel. Terwijl de coach zijn kritiek aan het adres van Bruno en vooral Bezus dus nog enigszins zacht verpakte door te wijzen op de diverse omstandigheden en interne concurrentie, kreeg Chakvetadze een veel stevigere sneer uit de pan.

"Giorgi heeft de kwaliteiten om er altijd bij te zijn, daar is geen discussie over mogelijk. Dan zeg ik niet dat hij altijd in de basis staat, want we hebben nog flink wat kwaliteit rondlopen. Maar hij zou altijd in de selectie moeten zijn. Als dat niet gebeurt, is dat enkel zijn fout", klonk het immers. Vanhaezebrouck ergert zich dan ook duidelijk aan de gebrekkige mentaliteit van het potentiële goudhaantje, die door allerhande blessures de afgelopen jaren helaas bleef steken in zijn ontwikkeling. Zo zou Chakvetadze tijdens de interlandbreak opnieuw amper getraind hebben bij Georgië, waar hij bovendien evenmin aan spelen toekwam.

HOOP VAN HEIN
"We kregen de cijfers: die waarden lagen echt heel laag. Sommige dagen deed hij zelfs quasi niets. Als je dan terugkeert naar Gent en je doet ook weer niets… Tja, sorry maar dan roep je zelf de problemen over je af", wordt Vanhaezebrouck verder nog geciteerd door Het Nieuwsblad. Wel gaf de trainer nog aan het geloof in de nog steeds pas 22-jarige aanvallende middenvelder nog niet volledig op te bergen, en blijft hij proberen om door te dringen tot het voormalige toptalent. "Alle deuren zijn dicht, dus Chakvetadze moet het hier doen als hij nog iets van zijn talent wil maken. Hij moet ooit eens de knop omdraaien."

LEES OOK: KRC Genk-smaakmaker hint naar enorme transferwending

Gelooft u nog in Chakvetadze bij AA Gent?

Meest recent

RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

31
31
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

336
336
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

53
53
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

53
53
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

27
27
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

83
83
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

106
106
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

98
98
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

752
752
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

352
352
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

113
113
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

829
829
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

391
391
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

462
462
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

455
455
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

137
137
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

510
510
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

116
116
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

37
37
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

281
281
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

264
264
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

262
262
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

688
688
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

178
178
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

192
192

Meer sportnieuws