Vanhaezebrouck geeft AA Gent-goudklomp forse veeg uit de pan

424 stemmen
Vanhaezebrouck geeft AA Gent-goudklomp forse veeg uit de pan

Naar goede gewoonte liet AA Gent tegen Standard weer een karrenvracht aan kansen liggen, maar onder impuls van een ontketende Tarik Tissoudali sleepten de Buffalo's wel vlotjes een 3-1 zege in de wacht. Terwijl de alternatieven voor Laurent Depoitre in de punt schaars zijn, barst er voor het plekje in de rug van de diepe spits zo stilaan een hevige concurrentiestrijd los in de Ghelamco Arena. Daar moesten zondag Roman Bezus, Gianni Bruno en Giorgi Chakvetadze zelfs plaatsnemen in de tribune.


Die eerste kreeg wat rust om te recupereren van een blessure die hem al een tijdje wat parten speelt, terwijl de pas herstelde zomeraanwinst Bruno in zijn voorbije optredens een mindere indruk naliet en daarom weer werd gepasseerd. Al hecht Hein Vanhaezebrouck ook veel belang aan wat er doorheen de week op de Gentse oefenvelden gebeurt, zo vertelde hij tijdens zijn wekelijkse persbabbel. Terwijl de coach zijn kritiek aan het adres van Bruno en vooral Bezus dus nog enigszins zacht verpakte door te wijzen op de diverse omstandigheden en interne concurrentie, kreeg Chakvetadze een veel stevigere sneer uit de pan.

"Giorgi heeft de kwaliteiten om er altijd bij te zijn, daar is geen discussie over mogelijk. Dan zeg ik niet dat hij altijd in de basis staat, want we hebben nog flink wat kwaliteit rondlopen. Maar hij zou altijd in de selectie moeten zijn. Als dat niet gebeurt, is dat enkel zijn fout", klonk het immers. Vanhaezebrouck ergert zich dan ook duidelijk aan de gebrekkige mentaliteit van het potentiële goudhaantje, die door allerhande blessures de afgelopen jaren helaas bleef steken in zijn ontwikkeling. Zo zou Chakvetadze tijdens de interlandbreak opnieuw amper getraind hebben bij Georgië, waar hij bovendien evenmin aan spelen toekwam.

HOOP VAN HEIN
"We kregen de cijfers: die waarden lagen echt heel laag. Sommige dagen deed hij zelfs quasi niets. Als je dan terugkeert naar Gent en je doet ook weer niets… Tja, sorry maar dan roep je zelf de problemen over je af", wordt Vanhaezebrouck verder nog geciteerd door Het Nieuwsblad. Wel gaf de trainer nog aan het geloof in de nog steeds pas 22-jarige aanvallende middenvelder nog niet volledig op te bergen, en blijft hij proberen om door te dringen tot het voormalige toptalent. "Alle deuren zijn dicht, dus Chakvetadze moet het hier doen als hij nog iets van zijn talent wil maken. Hij moet ooit eens de knop omdraaien."

LEES OOK: ‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Gelooft u nog in Chakvetadze bij AA Gent?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

38
38
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

32
32
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

176
176
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

137
137
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

37
37
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

352
352
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

144
144
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

446
446
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

56
56
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

109
109
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

44
44
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

338
338
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

688
688
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

512
512
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

149
149
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1111
1111
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

176
176
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

663
663
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

249
249
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

514
514
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

252
252
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

278
278
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1271
1271
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

641
641

Meer sportnieuws