'Kompany gunt jonkie(s) eindelijk kansen: Cullen aan de kant?'

door
'Kompany gunt jonkie(s) eindelijk kansen: Cullen aan de kant?'

Enkele dagen na de 1-3 zege op het veld van Charleroi steekt Anderlecht alweer de taalgrens over. In de 1/8 finale van de Croky Cup nemen de Brusselaars het dinsdagavond immers op tegen promovendus Seraing. Een belangrijke opdracht voor Paars-Wit, dat niet alleen de goede lijn wil doortrekken maar van de beker uiteraard ook een van haar hoofddoelstellingen maakte.


Dat werd reeds duidelijk in de vorige ronde, waar Vincent Kompany op bezoek bij derdeklasser La Louvière uiterst zuinig omsprong met de eventuele wijzigingen aan zijn basiselftal. Anderlecht verscheen toen min of meer met haar typeploeg aan de aftrap, roteerde amper en liet nauwelijks jonkies uit de eigen jeugdopleiding opdraven. Een opmerkelijke beslissing die Kompany destijds toch op de nodige kritiek kwam te staan, vooral dan bij de fans die hoopten op meer kansen voor de Neerpede-producten.

Mogelijk heeft de coach dus geleerd uit zijn 'fouten', al kon men na de 1-7 zege toen bezwaarlijk stellen dat hij de mist inging. Toch krijgt dit keer al zeker één titularis rust. Kristoffer Olsson, de duurste zomeraanwinst in het Lotto Park, reist namelijk niet mee naar Luik. De 26-jarige middenvelder stond dit seizoen al quasi telkens in de basis en kan dus wel een adempauze gebruiken. Al gaat die bedenking voor zijn vaste partner in de as Josh Cullen, die nog geen minuut miste, eigenlijk nog veel meer op.

KANA EN/OF ARNSTAD?
Wie weet begint ook hij dus wel eens op de bank. In de wedstrijdselectie maken alvast twee opvallende namen hun opwachting die op het middenveld uit de slag kunnen: Marco Kana en Kristian Arnstad. De twee tieners kwamen in de huidige campagne nog niet in actie, alleen Kana mocht in Europa tegen Laçi een helft meedoen, maar krijgen nu dus misschien eindelijk eens hun kans. Al kan Kompany tevens voor Majeed Ashimeru opteren. Voorin is trouwens ook Mario Stroeykens weer van de partij.

LEES OOK: Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Wie zou u laten starten tegen Seraing?

Meest recent

Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

11
11
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

21
21
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

85
85
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

21
21
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

8
8
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

253
253
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

326
326
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

39
39
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

63
63
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

272
272
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

229
229
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

159
159
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

35
35
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

274
274
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

129
129
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

343
343
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

230
230
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

271
271
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

260
260
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

392
392
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

67
67
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

185
185
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

146
146
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

278
278

Meer sportnieuws