'Kompany gunt jonkie(s) eindelijk kansen: Cullen aan de kant?'

475 stemmen
'Kompany gunt jonkie(s) eindelijk kansen: Cullen aan de kant?'

Enkele dagen na de 1-3 zege op het veld van Charleroi steekt Anderlecht alweer de taalgrens over. In de 1/8 finale van de Croky Cup nemen de Brusselaars het dinsdagavond immers op tegen promovendus Seraing. Een belangrijke opdracht voor Paars-Wit, dat niet alleen de goede lijn wil doortrekken maar van de beker uiteraard ook een van haar hoofddoelstellingen maakte.


Dat werd reeds duidelijk in de vorige ronde, waar Vincent Kompany op bezoek bij derdeklasser La Louvière uiterst zuinig omsprong met de eventuele wijzigingen aan zijn basiselftal. Anderlecht verscheen toen min of meer met haar typeploeg aan de aftrap, roteerde amper en liet nauwelijks jonkies uit de eigen jeugdopleiding opdraven. Een opmerkelijke beslissing die Kompany destijds toch op de nodige kritiek kwam te staan, vooral dan bij de fans die hoopten op meer kansen voor de Neerpede-producten.

Mogelijk heeft de coach dus geleerd uit zijn 'fouten', al kon men na de 1-7 zege toen bezwaarlijk stellen dat hij de mist inging. Toch krijgt dit keer al zeker één titularis rust. Kristoffer Olsson, de duurste zomeraanwinst in het Lotto Park, reist namelijk niet mee naar Luik. De 26-jarige middenvelder stond dit seizoen al quasi telkens in de basis en kan dus wel een adempauze gebruiken. Al gaat die bedenking voor zijn vaste partner in de as Josh Cullen, die nog geen minuut miste, eigenlijk nog veel meer op.

KANA EN/OF ARNSTAD?
Wie weet begint ook hij dus wel eens op de bank. In de wedstrijdselectie maken alvast twee opvallende namen hun opwachting die op het middenveld uit de slag kunnen: Marco Kana en Kristian Arnstad. De twee tieners kwamen in de huidige campagne nog niet in actie, alleen Kana mocht in Europa tegen Laçi een helft meedoen, maar krijgen nu dus misschien eindelijk eens hun kans. Al kan Kompany tevens voor Majeed Ashimeru opteren. Voorin is trouwens ook Mario Stroeykens weer van de partij.

LEES OOK: De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Wie zou u laten starten tegen Seraing?

Meest recent

L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

22
22
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

83
83
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

289
289
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

104
104
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

168
168
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

182
182
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

96
96
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

368
368
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

334
334
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

351
351
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

701
701
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

179
179
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

186
186
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

361
361
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1699
1699
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

163
163
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

177
177
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

156
156
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

88
88
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

50
50
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

221
221
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

313
313
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

30
30
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

230
230
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

28
28

Meer sportnieuws