Verbazing bij Anderlecht: miscast slaat terug

door
Verbazing bij Anderlecht: miscast slaat terug

Hij werd al snel als een floptransfer omschreven, maar Lisandro Magallan verdient vooralsnog het voordeel van de twijfel. De Argentijn is ondertussen al twee competitiewedstrijden op rij een basisspeler bij Anderlecht en stilaan neemt zijn wedstrijdritme toe. Magallan moet wel objectief worden afgerekend op zijn kernkwaliteiten zijnde duelkracht, soberheid en pure defensieve kunde. En niet zoals bij Ajax, waar men een tweede Mathijs de Ligt verwachtte van hem.


GEEN DROOMPROFIEL

Fact: ware het niet van de langdurige blessure van Hannes Delcroix, dan had Lisandro Magallan nooit een speler van RSC Anderlecht geweest. Peter Verbeke maakte er ook nooit een geheim van dat Magallan in extremis werd gehuurd van Ajax, enkel en alleen door het uitvallen van Delcroix, jeugdproduct én de leider van de paars-witte defensie. Magallan bezit dan ook niet meteen het gedroomde profiel dat Vincent Kompany voor ogen heeft als centrale verdediger.



Zijn positionering is doorgaans niet van een aanvaardbaar niveau, hij is niet explosief op de eerste meters en bovendien is Magallan niet comfortabel met de bal aan de voet. Zijn uitvoetballend vermogen is trouwens echt wel van een bedenkelijk niveau. Dat bewees hij in zijn vorige uitleenbeurten aan Deportivo Alaves en Crotone, die beide geen groot succes waren. Kortom, Magallan is verre van een droomprofiel voor Vincent Kompany en Anderlecht. Zoveel is wel duidelijk.

(NOG) NIET OVERTUIGEND

Maar nood breekt wet. Anderlecht stelt een groot vertrouwen in Taylor Harwood-Bellis en Zeno Debast, maar anderzijds is ervaring en concurrentie ook belangrijk. Enter Lisandro Magallan, de op één na duurste verdediger van Ajax, ex-belofte international van Argentinië en bijna 100 matchen op de teller voor Boca Juniors. “De komst van Lisandro is in dat opzicht een goede zaak”, zei Peter Verbeke. Nadat hij in zijn eerste 9 competitiematchen amper 2 minuten speelde, startte Magallan de laatste twee wedstrijden als basisspeler.



Zowel tegen KV Kortrijk (1-1) als tegen Sporting Charleroi (1-3 winst) maakte Lisandro Magallan de 90 minuten vol. Zijn prestaties waren weliswaar niet hoogstaand of overweldigend, maar de 28-jarige liet wel een sobere en secure indruk na. Tegen KV Kortrijk werd hij wel verrast door Pape Habib Gueye en zaterdag verdedigde hij ook knullig in de fase van Anas Zaroury van Charleroi, maar dat is ook niet vreemd omdat Magallan momenteel nog niet volledig wedstrijdfit is.

STRAFFE STATS

Indien hij die wederkerende foutjes blijft maken, dan heeft Magallan weldegelijk een groot probleem. Maar voorlopig moeten we de robuuste Argentijn het voordeel van de twijfel geven. Magallan had zelfs een belangrijk aandeel in de overwinning tegen de Carolo’s. Hij speelde erg sterk in de één-tegen-één situaties – uitgezonderd de fase met Zaroury natuurlijk. Magallan was daarnaast voetballend secuur en hij nam weinig risico’s. Als voetballer moet je je sterktes kennen maar zeker ook je zwaktes.

Magallan legde zaterdag een hoge passing-zuiverheid aan de dag van maar liefst 92%, wat amper 3 verkeerde passes inhield. Enkel Kristoffer Olsson (95%) en Stefan Knezevic (93%) deden nog beter in dat onderdeel. Magallan legde zelfs een feilloos parcours af bij de lange passes: 4 op 4 kwamen effectief toe bij een ploegmaat. Door weinig risico in te bouwen in zijn passing, vormde Magallan zowaar een betrouwbaar sluitstuk in het opbouwende gedeelte van het spel. Niet slecht voor een centrale verdediger die oncomfortabel is aan de bal.



“Spelers die ze in Nederland niet meer moeten hebben, pakken ze binnen bij Anderlecht. Magallan, Hoedt en Miazga doen bij de Nederlandse topclubs niet meer mee.” Aad de Mos schoot er niet naast in Het Laatste Nieuws. Magallan is inderdaad geen wereldvoetballer, maar zijn fysiek spel maakt veel goed. Hij won tegen Charleroi 9 duels en hij verloor er slechts 2. Met een verhouding van 82% geslaagde duels was Magallan de best presterende speler op het veld zaterdagavond. Niemand won ook meer dan zijn 3 geslaagde luchtduels.

DE WAARDE VAN MAGALLAN

Lisandro Magallan wordt bij onze Noorderburen omschreven als een speler van de tweede garnituur en dat heeft vooral te maken omdat Ajax in 2019 maar liefst 9 miljoen euro betaalde voor hem. We weten uiteraard niet wat de oorspronkelijke verwachtingen waren in Amsterdam rond Magallan, maar een typische Ajax-voetballer is hij dus duidelijk nooit geweest. De Argentijn is geen verfijnde voetballer maar veeleer een fysiek sterke en no-nonsense verdediger. En dan moet je hem ook afrekenen op die kwaliteiten.

Bij Anderlecht begint Magallan stilaan zijn draai te vinden, al moeten zijn wederkerende foutjes nog tot een minimum beperkt worden. De sterke verdediger, steeds met het shirt keurig in de broek, acteert wel sterk op het puur defensieve vlak. En die kwaliteit kan ook een grote meerwaarde betekenen voor Anderlecht. Dit seizoen slikt Sporting gemiddeld 1,26 tegendoelpunt per wedstrijd, terwijl dat gemiddelde vorig seizoen nog op 1,05 lag. Dat houdt een stijging in van maar liefst 20%.



Wat extra defensieve zekerheid is dus geen overbodige luxe in het Lotto Park, en dat is een meerwaarde die Lisandro Magallan duidelijk kan brengen. De eerste tekenen op dat vlak zijn alvast veelbelovend, maar de Argentijn heeft uiteraard nog alles te bewijzen en vervolgens te bevestigen. Maar als Magallan er niet in slaagt om zich profileren op het puur defensieve vlak, dan lijkt zijn rol al vroeg uitgespeeld te zijn in het shirt van Anderlecht …

LEES OOK: 'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Kan u de pure defensieve kwaliteiten van Magallan appreciëren?

Meest recent

Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

9
9
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

20
20
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

14
14
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

67
67
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

19
19
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

76
76
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

55
55
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

102
102
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

154
154
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

62
62
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

29
29
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

32
32
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

167
167
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

91
91
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

37
37
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

141
141
Hoefkens laat PSV stevig zweten in de Eredivisie

PSV is alweer een tijdje op toerental gekomen in de Eredivisie. De landskampioen ging zopas op ...

32
32
FC Barcelona viert terugkeer naar Camp Nou met glansrijke zege

FC Barcelona speelde in de late namiddag voor het eerst sinds zeer lang weer in Camp Nou. De ruim ...

64
64
Union moet zwoegen, maar legt Cercle toch over knie

Na het puntenverlies tegen zwarte beest KV Mechelen voor de interlandbreak heeft Union zaterdag ...

66
66
Bayern schrikt hard, maar haalt toch weer sloophamer boven

Na het verrassende puntenverlies tegen Union Berlin voor de interlandbreak heeft Bayern München ...

72
72
Bounida maakt statement: grote doorbraak in de maak?

Al jaren geldt Rayane Bounida als één van de allergrootste talenten van België. ...

114
114
'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Anderlecht trekt sinds de komst van Olivier Renard als technisch directeur volop de kaart van ...

146
146
Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

188
188
'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

299
299
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

25
25

Meer sportnieuws