Verbazing bij Anderlecht: miscast slaat terug

476 stemmen
Verbazing bij Anderlecht: miscast slaat terug

Hij werd al snel als een floptransfer omschreven, maar Lisandro Magallan verdient vooralsnog het voordeel van de twijfel. De Argentijn is ondertussen al twee competitiewedstrijden op rij een basisspeler bij Anderlecht en stilaan neemt zijn wedstrijdritme toe. Magallan moet wel objectief worden afgerekend op zijn kernkwaliteiten zijnde duelkracht, soberheid en pure defensieve kunde. En niet zoals bij Ajax, waar men een tweede Mathijs de Ligt verwachtte van hem.


GEEN DROOMPROFIEL

Fact: ware het niet van de langdurige blessure van Hannes Delcroix, dan had Lisandro Magallan nooit een speler van RSC Anderlecht geweest. Peter Verbeke maakte er ook nooit een geheim van dat Magallan in extremis werd gehuurd van Ajax, enkel en alleen door het uitvallen van Delcroix, jeugdproduct én de leider van de paars-witte defensie. Magallan bezit dan ook niet meteen het gedroomde profiel dat Vincent Kompany voor ogen heeft als centrale verdediger.



Zijn positionering is doorgaans niet van een aanvaardbaar niveau, hij is niet explosief op de eerste meters en bovendien is Magallan niet comfortabel met de bal aan de voet. Zijn uitvoetballend vermogen is trouwens echt wel van een bedenkelijk niveau. Dat bewees hij in zijn vorige uitleenbeurten aan Deportivo Alaves en Crotone, die beide geen groot succes waren. Kortom, Magallan is verre van een droomprofiel voor Vincent Kompany en Anderlecht. Zoveel is wel duidelijk.

(NOG) NIET OVERTUIGEND

Maar nood breekt wet. Anderlecht stelt een groot vertrouwen in Taylor Harwood-Bellis en Zeno Debast, maar anderzijds is ervaring en concurrentie ook belangrijk. Enter Lisandro Magallan, de op één na duurste verdediger van Ajax, ex-belofte international van Argentinië en bijna 100 matchen op de teller voor Boca Juniors. “De komst van Lisandro is in dat opzicht een goede zaak”, zei Peter Verbeke. Nadat hij in zijn eerste 9 competitiematchen amper 2 minuten speelde, startte Magallan de laatste twee wedstrijden als basisspeler.



Zowel tegen KV Kortrijk (1-1) als tegen Sporting Charleroi (1-3 winst) maakte Lisandro Magallan de 90 minuten vol. Zijn prestaties waren weliswaar niet hoogstaand of overweldigend, maar de 28-jarige liet wel een sobere en secure indruk na. Tegen KV Kortrijk werd hij wel verrast door Pape Habib Gueye en zaterdag verdedigde hij ook knullig in de fase van Anas Zaroury van Charleroi, maar dat is ook niet vreemd omdat Magallan momenteel nog niet volledig wedstrijdfit is.

STRAFFE STATS

Indien hij die wederkerende foutjes blijft maken, dan heeft Magallan weldegelijk een groot probleem. Maar voorlopig moeten we de robuuste Argentijn het voordeel van de twijfel geven. Magallan had zelfs een belangrijk aandeel in de overwinning tegen de Carolo’s. Hij speelde erg sterk in de één-tegen-één situaties – uitgezonderd de fase met Zaroury natuurlijk. Magallan was daarnaast voetballend secuur en hij nam weinig risico’s. Als voetballer moet je je sterktes kennen maar zeker ook je zwaktes.

Magallan legde zaterdag een hoge passing-zuiverheid aan de dag van maar liefst 92%, wat amper 3 verkeerde passes inhield. Enkel Kristoffer Olsson (95%) en Stefan Knezevic (93%) deden nog beter in dat onderdeel. Magallan legde zelfs een feilloos parcours af bij de lange passes: 4 op 4 kwamen effectief toe bij een ploegmaat. Door weinig risico in te bouwen in zijn passing, vormde Magallan zowaar een betrouwbaar sluitstuk in het opbouwende gedeelte van het spel. Niet slecht voor een centrale verdediger die oncomfortabel is aan de bal.



“Spelers die ze in Nederland niet meer moeten hebben, pakken ze binnen bij Anderlecht. Magallan, Hoedt en Miazga doen bij de Nederlandse topclubs niet meer mee.” Aad de Mos schoot er niet naast in Het Laatste Nieuws. Magallan is inderdaad geen wereldvoetballer, maar zijn fysiek spel maakt veel goed. Hij won tegen Charleroi 9 duels en hij verloor er slechts 2. Met een verhouding van 82% geslaagde duels was Magallan de best presterende speler op het veld zaterdagavond. Niemand won ook meer dan zijn 3 geslaagde luchtduels.

DE WAARDE VAN MAGALLAN

Lisandro Magallan wordt bij onze Noorderburen omschreven als een speler van de tweede garnituur en dat heeft vooral te maken omdat Ajax in 2019 maar liefst 9 miljoen euro betaalde voor hem. We weten uiteraard niet wat de oorspronkelijke verwachtingen waren in Amsterdam rond Magallan, maar een typische Ajax-voetballer is hij dus duidelijk nooit geweest. De Argentijn is geen verfijnde voetballer maar veeleer een fysiek sterke en no-nonsense verdediger. En dan moet je hem ook afrekenen op die kwaliteiten.

Bij Anderlecht begint Magallan stilaan zijn draai te vinden, al moeten zijn wederkerende foutjes nog tot een minimum beperkt worden. De sterke verdediger, steeds met het shirt keurig in de broek, acteert wel sterk op het puur defensieve vlak. En die kwaliteit kan ook een grote meerwaarde betekenen voor Anderlecht. Dit seizoen slikt Sporting gemiddeld 1,26 tegendoelpunt per wedstrijd, terwijl dat gemiddelde vorig seizoen nog op 1,05 lag. Dat houdt een stijging in van maar liefst 20%.



Wat extra defensieve zekerheid is dus geen overbodige luxe in het Lotto Park, en dat is een meerwaarde die Lisandro Magallan duidelijk kan brengen. De eerste tekenen op dat vlak zijn alvast veelbelovend, maar de Argentijn heeft uiteraard nog alles te bewijzen en vervolgens te bevestigen. Maar als Magallan er niet in slaagt om zich profileren op het puur defensieve vlak, dan lijkt zijn rol al vroeg uitgespeeld te zijn in het shirt van Anderlecht …

LEES OOK: 'Anderlecht schakelt door: ervaren hoofdtrainer in aantocht'

Kan u de pure defensieve kwaliteiten van Magallan appreciëren?

Meest recent

'Anderlecht schakelt door: ervaren hoofdtrainer in aantocht'

Nu het seizoen erop zit, kan het echte werk beginnen bij RSC Anderlecht. Zo zal de sportieve leiding ...

16
16
Vossen gewaarschuwd voor Vormer-stunt: "Doe het vooral niet"

Jelle Vossen kan plots voor een heel opvallend laatste hoofdstuk kiezen. Ruud Vormer droomt bij ...

132
132
Club stinkend rijk: bijna 100 miljoen voor drie titelhelden

Het behalen van de 20ste landstitel werd maandag nog eens uitgebreid gevierd bij Club Brugge. Nu de ...

78
78
City-fans worden wild: Kompany-schok op afscheid Guardiola

In Manchester werd maandagavond groot feest gevierd. Zo werd Pep Guardiola in de bloemetjes gezet ...

71
71
'Sibierski verrast: Anderlecht all-in voor target Renard'

Het aantal bouwstenen in de huidige kleedkamer valt haast op één hand te tellen, en ...

175
175
'Transferitis bij Club Brugge: afwezige op titelviering'

Het feestje houdt maar niet op voor Club Brugge. Na de galawedstrijd tegen AA Gent stonden er ...

391
391
Profvoetballer van het Jaar: winnaar 2025/26 bekend

Bij het einde van het seizoen hoort traditiegetrouw uiteraard ook een awardshow om de smaakmakers ...

209
209
Pro League Awards: Club Brugge valt in de prijzen

Maandagavond vinden in Antwerpen de Pro League Awards plaats. Wie de hoofdvogel afschiet valt ...

135
135
Van Gucht doet opmerkelijke onthulling rond Blanka Vlasić

Ruben Van Gucht trekt andermaal alle aandacht naar zich toe. Terwijl hij binnenkort een dochter ...

330
330
Transferuitspraak Tzolis doet Club Brugge-fans dromen

Club Brugge werd maandagavond nog eens serieus in de bloemetjes gezet voor het behalen van de ...

301
301
Lardot fileert Play-Offs: slechts twéé arbitrage-fouten

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten er sinds afgelopen weekend op. En dus kan ook de ...

191
191
Transfervuurwerk Anderlecht: Bornauw gooit kaarten open

RSC Anderlecht heeft zondag een punt gezet achter een toch wel teleurstellend seizoen. De ...

588
588
Drama Milan doet koppen rollen: Allegri én directie op straat

AC Milan heeft zondagavond op dramatische wijze naast een Champions League-ticket gegrepen. En dat ...

139
139
Topdoelman opvolger Mignolet: "Contract van twee jaar"

Club Brugge nam zondagavond op pakkende wijze afscheid van Simon Mignolet. De vraag is nu hoe de ...

1015
1015
Anderlecht ruikt JPL-stunt van 6 miljoen: “Wat een beer”

Anderlecht zoekt deze zomer naar meer slagkracht in de aanval en komt uit bij een opvallende naam ...

640
640
‘KV Mechelen baalt: onheilspellende toekomstvisie’

KV Mechelen was euforisch nadat het een ticket voor de Champions Play-Offs wist te bemachtigen. ...

386
386
Conte zet Napoli-voorzitter stevig op zijn plek na clash

Het rommelde dit seizoen ferm bij Napoli. Vorig seizoen won Antonio Conte de Scudetto, maar dit ...

113
113
Deze Duivels starten nú al WK-kamp: nieuws over Lukaku

Het seizoen is in de meeste competities voorbij en ook in België zijn de Play-Offs afgelopen. ...

93
93
‘STVV krijgt klappen met leegloop: zes sterkhouders weg’

Sint-Truiden VV kende een ongelooflijk seizoen en mag volgend seizoen Play-Offs van de Europa League ...

405
405
Wouter Vrancken wéér getipt bij zoekend Anderlecht

Wouter Vrancken neemt afscheid bij Sint-Truiden VV. De succescoach loodste de Kanaries naar een ...

418
418
‘Code rood op Bosuil: Overmars grijpt hard in bij Antwerp’

Royal Antwerp FC kende een desastreus seizoen. Europees voetbal werd wéér niet gehaald ...

567
567
Weldra buitenlandse investeerders bij Hasselt?

De Challenger Pro League zal tevreden zijn dat Sporting Hasselt volgend seizoen in de reeks speelt. ...

149
149
Antwerp plukt zeer groot talent weg bij Club Brugge

De 'war on talent' is énorm hevig. Het lijkt met het jaar steviger te worden, nu Belgische ...

546
546
Bayern-spelers dol op Kompany: "Nog nooit zoveel geleerd"

In Anderlecht maakte Wouter Vandenhaute misschien wel de grootste blunder in de clubgeschiedenis ...

269
269
De Bilde komt met héél straf transfernieuws bij Union SG

Union SG gaat deze zomer weer heel wat spelers de club zien verlaten. De Brusselaars weten dat een ...

197
197

Meer sportnieuws