Verbazing bij Anderlecht: miscast slaat terug

476 stemmen
Verbazing bij Anderlecht: miscast slaat terug

Hij werd al snel als een floptransfer omschreven, maar Lisandro Magallan verdient vooralsnog het voordeel van de twijfel. De Argentijn is ondertussen al twee competitiewedstrijden op rij een basisspeler bij Anderlecht en stilaan neemt zijn wedstrijdritme toe. Magallan moet wel objectief worden afgerekend op zijn kernkwaliteiten zijnde duelkracht, soberheid en pure defensieve kunde. En niet zoals bij Ajax, waar men een tweede Mathijs de Ligt verwachtte van hem.


GEEN DROOMPROFIEL

Fact: ware het niet van de langdurige blessure van Hannes Delcroix, dan had Lisandro Magallan nooit een speler van RSC Anderlecht geweest. Peter Verbeke maakte er ook nooit een geheim van dat Magallan in extremis werd gehuurd van Ajax, enkel en alleen door het uitvallen van Delcroix, jeugdproduct én de leider van de paars-witte defensie. Magallan bezit dan ook niet meteen het gedroomde profiel dat Vincent Kompany voor ogen heeft als centrale verdediger.



Zijn positionering is doorgaans niet van een aanvaardbaar niveau, hij is niet explosief op de eerste meters en bovendien is Magallan niet comfortabel met de bal aan de voet. Zijn uitvoetballend vermogen is trouwens echt wel van een bedenkelijk niveau. Dat bewees hij in zijn vorige uitleenbeurten aan Deportivo Alaves en Crotone, die beide geen groot succes waren. Kortom, Magallan is verre van een droomprofiel voor Vincent Kompany en Anderlecht. Zoveel is wel duidelijk.

(NOG) NIET OVERTUIGEND

Maar nood breekt wet. Anderlecht stelt een groot vertrouwen in Taylor Harwood-Bellis en Zeno Debast, maar anderzijds is ervaring en concurrentie ook belangrijk. Enter Lisandro Magallan, de op één na duurste verdediger van Ajax, ex-belofte international van Argentinië en bijna 100 matchen op de teller voor Boca Juniors. “De komst van Lisandro is in dat opzicht een goede zaak”, zei Peter Verbeke. Nadat hij in zijn eerste 9 competitiematchen amper 2 minuten speelde, startte Magallan de laatste twee wedstrijden als basisspeler.



Zowel tegen KV Kortrijk (1-1) als tegen Sporting Charleroi (1-3 winst) maakte Lisandro Magallan de 90 minuten vol. Zijn prestaties waren weliswaar niet hoogstaand of overweldigend, maar de 28-jarige liet wel een sobere en secure indruk na. Tegen KV Kortrijk werd hij wel verrast door Pape Habib Gueye en zaterdag verdedigde hij ook knullig in de fase van Anas Zaroury van Charleroi, maar dat is ook niet vreemd omdat Magallan momenteel nog niet volledig wedstrijdfit is.

STRAFFE STATS

Indien hij die wederkerende foutjes blijft maken, dan heeft Magallan weldegelijk een groot probleem. Maar voorlopig moeten we de robuuste Argentijn het voordeel van de twijfel geven. Magallan had zelfs een belangrijk aandeel in de overwinning tegen de Carolo’s. Hij speelde erg sterk in de één-tegen-één situaties – uitgezonderd de fase met Zaroury natuurlijk. Magallan was daarnaast voetballend secuur en hij nam weinig risico’s. Als voetballer moet je je sterktes kennen maar zeker ook je zwaktes.

Magallan legde zaterdag een hoge passing-zuiverheid aan de dag van maar liefst 92%, wat amper 3 verkeerde passes inhield. Enkel Kristoffer Olsson (95%) en Stefan Knezevic (93%) deden nog beter in dat onderdeel. Magallan legde zelfs een feilloos parcours af bij de lange passes: 4 op 4 kwamen effectief toe bij een ploegmaat. Door weinig risico in te bouwen in zijn passing, vormde Magallan zowaar een betrouwbaar sluitstuk in het opbouwende gedeelte van het spel. Niet slecht voor een centrale verdediger die oncomfortabel is aan de bal.



“Spelers die ze in Nederland niet meer moeten hebben, pakken ze binnen bij Anderlecht. Magallan, Hoedt en Miazga doen bij de Nederlandse topclubs niet meer mee.” Aad de Mos schoot er niet naast in Het Laatste Nieuws. Magallan is inderdaad geen wereldvoetballer, maar zijn fysiek spel maakt veel goed. Hij won tegen Charleroi 9 duels en hij verloor er slechts 2. Met een verhouding van 82% geslaagde duels was Magallan de best presterende speler op het veld zaterdagavond. Niemand won ook meer dan zijn 3 geslaagde luchtduels.

DE WAARDE VAN MAGALLAN

Lisandro Magallan wordt bij onze Noorderburen omschreven als een speler van de tweede garnituur en dat heeft vooral te maken omdat Ajax in 2019 maar liefst 9 miljoen euro betaalde voor hem. We weten uiteraard niet wat de oorspronkelijke verwachtingen waren in Amsterdam rond Magallan, maar een typische Ajax-voetballer is hij dus duidelijk nooit geweest. De Argentijn is geen verfijnde voetballer maar veeleer een fysiek sterke en no-nonsense verdediger. En dan moet je hem ook afrekenen op die kwaliteiten.

Bij Anderlecht begint Magallan stilaan zijn draai te vinden, al moeten zijn wederkerende foutjes nog tot een minimum beperkt worden. De sterke verdediger, steeds met het shirt keurig in de broek, acteert wel sterk op het puur defensieve vlak. En die kwaliteit kan ook een grote meerwaarde betekenen voor Anderlecht. Dit seizoen slikt Sporting gemiddeld 1,26 tegendoelpunt per wedstrijd, terwijl dat gemiddelde vorig seizoen nog op 1,05 lag. Dat houdt een stijging in van maar liefst 20%.



Wat extra defensieve zekerheid is dus geen overbodige luxe in het Lotto Park, en dat is een meerwaarde die Lisandro Magallan duidelijk kan brengen. De eerste tekenen op dat vlak zijn alvast veelbelovend, maar de Argentijn heeft uiteraard nog alles te bewijzen en vervolgens te bevestigen. Maar als Magallan er niet in slaagt om zich profileren op het puur defensieve vlak, dan lijkt zijn rol al vroeg uitgespeeld te zijn in het shirt van Anderlecht …

LEES OOK: Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Kan u de pure defensieve kwaliteiten van Magallan appreciëren?

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

133
133
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

204
204
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

51
51
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

153
153
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

86
86
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

73
73
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

159
159
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

258
258
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

364
364
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

189
189
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

549
549
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

61
61
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

343
343
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

251
251
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

376
376
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

253
253
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

175
175
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

224
224
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

173
173
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

67
67
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

656
656
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

103
103
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

52
52
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

295
295
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

113
113

Meer sportnieuws