Verbazing bij Anderlecht: miscast slaat terug

door
Verbazing bij Anderlecht: miscast slaat terug

Hij werd al snel als een floptransfer omschreven, maar Lisandro Magallan verdient vooralsnog het voordeel van de twijfel. De Argentijn is ondertussen al twee competitiewedstrijden op rij een basisspeler bij Anderlecht en stilaan neemt zijn wedstrijdritme toe. Magallan moet wel objectief worden afgerekend op zijn kernkwaliteiten zijnde duelkracht, soberheid en pure defensieve kunde. En niet zoals bij Ajax, waar men een tweede Mathijs de Ligt verwachtte van hem.


GEEN DROOMPROFIEL

Fact: ware het niet van de langdurige blessure van Hannes Delcroix, dan had Lisandro Magallan nooit een speler van RSC Anderlecht geweest. Peter Verbeke maakte er ook nooit een geheim van dat Magallan in extremis werd gehuurd van Ajax, enkel en alleen door het uitvallen van Delcroix, jeugdproduct én de leider van de paars-witte defensie. Magallan bezit dan ook niet meteen het gedroomde profiel dat Vincent Kompany voor ogen heeft als centrale verdediger.



Zijn positionering is doorgaans niet van een aanvaardbaar niveau, hij is niet explosief op de eerste meters en bovendien is Magallan niet comfortabel met de bal aan de voet. Zijn uitvoetballend vermogen is trouwens echt wel van een bedenkelijk niveau. Dat bewees hij in zijn vorige uitleenbeurten aan Deportivo Alaves en Crotone, die beide geen groot succes waren. Kortom, Magallan is verre van een droomprofiel voor Vincent Kompany en Anderlecht. Zoveel is wel duidelijk.

(NOG) NIET OVERTUIGEND

Maar nood breekt wet. Anderlecht stelt een groot vertrouwen in Taylor Harwood-Bellis en Zeno Debast, maar anderzijds is ervaring en concurrentie ook belangrijk. Enter Lisandro Magallan, de op één na duurste verdediger van Ajax, ex-belofte international van Argentinië en bijna 100 matchen op de teller voor Boca Juniors. “De komst van Lisandro is in dat opzicht een goede zaak”, zei Peter Verbeke. Nadat hij in zijn eerste 9 competitiematchen amper 2 minuten speelde, startte Magallan de laatste twee wedstrijden als basisspeler.



Zowel tegen KV Kortrijk (1-1) als tegen Sporting Charleroi (1-3 winst) maakte Lisandro Magallan de 90 minuten vol. Zijn prestaties waren weliswaar niet hoogstaand of overweldigend, maar de 28-jarige liet wel een sobere en secure indruk na. Tegen KV Kortrijk werd hij wel verrast door Pape Habib Gueye en zaterdag verdedigde hij ook knullig in de fase van Anas Zaroury van Charleroi, maar dat is ook niet vreemd omdat Magallan momenteel nog niet volledig wedstrijdfit is.

STRAFFE STATS

Indien hij die wederkerende foutjes blijft maken, dan heeft Magallan weldegelijk een groot probleem. Maar voorlopig moeten we de robuuste Argentijn het voordeel van de twijfel geven. Magallan had zelfs een belangrijk aandeel in de overwinning tegen de Carolo’s. Hij speelde erg sterk in de één-tegen-één situaties – uitgezonderd de fase met Zaroury natuurlijk. Magallan was daarnaast voetballend secuur en hij nam weinig risico’s. Als voetballer moet je je sterktes kennen maar zeker ook je zwaktes.

Magallan legde zaterdag een hoge passing-zuiverheid aan de dag van maar liefst 92%, wat amper 3 verkeerde passes inhield. Enkel Kristoffer Olsson (95%) en Stefan Knezevic (93%) deden nog beter in dat onderdeel. Magallan legde zelfs een feilloos parcours af bij de lange passes: 4 op 4 kwamen effectief toe bij een ploegmaat. Door weinig risico in te bouwen in zijn passing, vormde Magallan zowaar een betrouwbaar sluitstuk in het opbouwende gedeelte van het spel. Niet slecht voor een centrale verdediger die oncomfortabel is aan de bal.



“Spelers die ze in Nederland niet meer moeten hebben, pakken ze binnen bij Anderlecht. Magallan, Hoedt en Miazga doen bij de Nederlandse topclubs niet meer mee.” Aad de Mos schoot er niet naast in Het Laatste Nieuws. Magallan is inderdaad geen wereldvoetballer, maar zijn fysiek spel maakt veel goed. Hij won tegen Charleroi 9 duels en hij verloor er slechts 2. Met een verhouding van 82% geslaagde duels was Magallan de best presterende speler op het veld zaterdagavond. Niemand won ook meer dan zijn 3 geslaagde luchtduels.

DE WAARDE VAN MAGALLAN

Lisandro Magallan wordt bij onze Noorderburen omschreven als een speler van de tweede garnituur en dat heeft vooral te maken omdat Ajax in 2019 maar liefst 9 miljoen euro betaalde voor hem. We weten uiteraard niet wat de oorspronkelijke verwachtingen waren in Amsterdam rond Magallan, maar een typische Ajax-voetballer is hij dus duidelijk nooit geweest. De Argentijn is geen verfijnde voetballer maar veeleer een fysiek sterke en no-nonsense verdediger. En dan moet je hem ook afrekenen op die kwaliteiten.

Bij Anderlecht begint Magallan stilaan zijn draai te vinden, al moeten zijn wederkerende foutjes nog tot een minimum beperkt worden. De sterke verdediger, steeds met het shirt keurig in de broek, acteert wel sterk op het puur defensieve vlak. En die kwaliteit kan ook een grote meerwaarde betekenen voor Anderlecht. Dit seizoen slikt Sporting gemiddeld 1,26 tegendoelpunt per wedstrijd, terwijl dat gemiddelde vorig seizoen nog op 1,05 lag. Dat houdt een stijging in van maar liefst 20%.



Wat extra defensieve zekerheid is dus geen overbodige luxe in het Lotto Park, en dat is een meerwaarde die Lisandro Magallan duidelijk kan brengen. De eerste tekenen op dat vlak zijn alvast veelbelovend, maar de Argentijn heeft uiteraard nog alles te bewijzen en vervolgens te bevestigen. Maar als Magallan er niet in slaagt om zich profileren op het puur defensieve vlak, dan lijkt zijn rol al vroeg uitgespeeld te zijn in het shirt van Anderlecht …

LEES OOK: 'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Kan u de pure defensieve kwaliteiten van Magallan appreciëren?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

54
54
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

17
17
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

204
204
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

83
83
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

190
190
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

123
123
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

135
135
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

337
337
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

225
225
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

115
115
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

266
266
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

58
58
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

146
146
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

133
133
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

74
74
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

267
267
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

263
263
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

417
417
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

63
63
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

205
205
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

96
96
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

330
330
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

152
152
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

548
548

Meer sportnieuws