Verbazing bij Anderlecht: miscast slaat terug

door
Verbazing bij Anderlecht: miscast slaat terug

Hij werd al snel als een floptransfer omschreven, maar Lisandro Magallan verdient vooralsnog het voordeel van de twijfel. De Argentijn is ondertussen al twee competitiewedstrijden op rij een basisspeler bij Anderlecht en stilaan neemt zijn wedstrijdritme toe. Magallan moet wel objectief worden afgerekend op zijn kernkwaliteiten zijnde duelkracht, soberheid en pure defensieve kunde. En niet zoals bij Ajax, waar men een tweede Mathijs de Ligt verwachtte van hem.


GEEN DROOMPROFIEL

Fact: ware het niet van de langdurige blessure van Hannes Delcroix, dan had Lisandro Magallan nooit een speler van RSC Anderlecht geweest. Peter Verbeke maakte er ook nooit een geheim van dat Magallan in extremis werd gehuurd van Ajax, enkel en alleen door het uitvallen van Delcroix, jeugdproduct én de leider van de paars-witte defensie. Magallan bezit dan ook niet meteen het gedroomde profiel dat Vincent Kompany voor ogen heeft als centrale verdediger.



Zijn positionering is doorgaans niet van een aanvaardbaar niveau, hij is niet explosief op de eerste meters en bovendien is Magallan niet comfortabel met de bal aan de voet. Zijn uitvoetballend vermogen is trouwens echt wel van een bedenkelijk niveau. Dat bewees hij in zijn vorige uitleenbeurten aan Deportivo Alaves en Crotone, die beide geen groot succes waren. Kortom, Magallan is verre van een droomprofiel voor Vincent Kompany en Anderlecht. Zoveel is wel duidelijk.

(NOG) NIET OVERTUIGEND

Maar nood breekt wet. Anderlecht stelt een groot vertrouwen in Taylor Harwood-Bellis en Zeno Debast, maar anderzijds is ervaring en concurrentie ook belangrijk. Enter Lisandro Magallan, de op één na duurste verdediger van Ajax, ex-belofte international van Argentinië en bijna 100 matchen op de teller voor Boca Juniors. “De komst van Lisandro is in dat opzicht een goede zaak”, zei Peter Verbeke. Nadat hij in zijn eerste 9 competitiematchen amper 2 minuten speelde, startte Magallan de laatste twee wedstrijden als basisspeler.



Zowel tegen KV Kortrijk (1-1) als tegen Sporting Charleroi (1-3 winst) maakte Lisandro Magallan de 90 minuten vol. Zijn prestaties waren weliswaar niet hoogstaand of overweldigend, maar de 28-jarige liet wel een sobere en secure indruk na. Tegen KV Kortrijk werd hij wel verrast door Pape Habib Gueye en zaterdag verdedigde hij ook knullig in de fase van Anas Zaroury van Charleroi, maar dat is ook niet vreemd omdat Magallan momenteel nog niet volledig wedstrijdfit is.

STRAFFE STATS

Indien hij die wederkerende foutjes blijft maken, dan heeft Magallan weldegelijk een groot probleem. Maar voorlopig moeten we de robuuste Argentijn het voordeel van de twijfel geven. Magallan had zelfs een belangrijk aandeel in de overwinning tegen de Carolo’s. Hij speelde erg sterk in de één-tegen-één situaties – uitgezonderd de fase met Zaroury natuurlijk. Magallan was daarnaast voetballend secuur en hij nam weinig risico’s. Als voetballer moet je je sterktes kennen maar zeker ook je zwaktes.

Magallan legde zaterdag een hoge passing-zuiverheid aan de dag van maar liefst 92%, wat amper 3 verkeerde passes inhield. Enkel Kristoffer Olsson (95%) en Stefan Knezevic (93%) deden nog beter in dat onderdeel. Magallan legde zelfs een feilloos parcours af bij de lange passes: 4 op 4 kwamen effectief toe bij een ploegmaat. Door weinig risico in te bouwen in zijn passing, vormde Magallan zowaar een betrouwbaar sluitstuk in het opbouwende gedeelte van het spel. Niet slecht voor een centrale verdediger die oncomfortabel is aan de bal.



“Spelers die ze in Nederland niet meer moeten hebben, pakken ze binnen bij Anderlecht. Magallan, Hoedt en Miazga doen bij de Nederlandse topclubs niet meer mee.” Aad de Mos schoot er niet naast in Het Laatste Nieuws. Magallan is inderdaad geen wereldvoetballer, maar zijn fysiek spel maakt veel goed. Hij won tegen Charleroi 9 duels en hij verloor er slechts 2. Met een verhouding van 82% geslaagde duels was Magallan de best presterende speler op het veld zaterdagavond. Niemand won ook meer dan zijn 3 geslaagde luchtduels.

DE WAARDE VAN MAGALLAN

Lisandro Magallan wordt bij onze Noorderburen omschreven als een speler van de tweede garnituur en dat heeft vooral te maken omdat Ajax in 2019 maar liefst 9 miljoen euro betaalde voor hem. We weten uiteraard niet wat de oorspronkelijke verwachtingen waren in Amsterdam rond Magallan, maar een typische Ajax-voetballer is hij dus duidelijk nooit geweest. De Argentijn is geen verfijnde voetballer maar veeleer een fysiek sterke en no-nonsense verdediger. En dan moet je hem ook afrekenen op die kwaliteiten.

Bij Anderlecht begint Magallan stilaan zijn draai te vinden, al moeten zijn wederkerende foutjes nog tot een minimum beperkt worden. De sterke verdediger, steeds met het shirt keurig in de broek, acteert wel sterk op het puur defensieve vlak. En die kwaliteit kan ook een grote meerwaarde betekenen voor Anderlecht. Dit seizoen slikt Sporting gemiddeld 1,26 tegendoelpunt per wedstrijd, terwijl dat gemiddelde vorig seizoen nog op 1,05 lag. Dat houdt een stijging in van maar liefst 20%.



Wat extra defensieve zekerheid is dus geen overbodige luxe in het Lotto Park, en dat is een meerwaarde die Lisandro Magallan duidelijk kan brengen. De eerste tekenen op dat vlak zijn alvast veelbelovend, maar de Argentijn heeft uiteraard nog alles te bewijzen en vervolgens te bevestigen. Maar als Magallan er niet in slaagt om zich profileren op het puur defensieve vlak, dan lijkt zijn rol al vroeg uitgespeeld te zijn in het shirt van Anderlecht …

LEES OOK: Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

Kan u de pure defensieve kwaliteiten van Magallan appreciëren?

Meest recent

'FIFA geeft groen licht: uitvalsbasis Duivels op WK bekend'

De Rode Duivels weten nu helemaal waar ze aan toe zijn voor het WK van komende zomer. Vrijdag werd ...

7
7
Argentijnse peper bezorgt Union late opluchting tegen AA Gent

Het zijn moeizame weken voor de landskampioen. Na de nederlaag bij rivaal Anderlecht en de moeizame ...

18
18
STVV - Club Brugge: Hayen geeft 'banneling' basisplaats

Club Brugge moet na de nederlaag tegen Royal Antwerp FC vanavond de rug rechten op het veld van ...

95
95
Crisis bij Cercle, Standard veert recht: "Is frustrerend"

Standard heeft een zeer belangrijke zege geboekt op het veld van Cercle Brugge. De Rouches wonnen ...

48
48
Alderweireld over WK van België: "Daar ben ik niet bang voor"

De Rode Duivels spelen op het WK tegen Iran, Nieuw-Zeeland en Egypte. Een héél goede ...

30
30
Rode Duivels kennen WK-schema: dit zijn de data en uren

De Rode Duivels weten sinds vrijdag dat ze op het WK 2026 aan de bak moeten tegen Iran, Egypte en ...

164
164
PSV blijft met volgende zege doorrazen in Eredivisie

Wie stopt PSV in de Eredivisie? De Eindhovenaren zijn bezig aan een straf seizoen, zowel in ...

19
19
Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Lierse SK heeft zaterdag een derde opeenvolgende overwinning geboekt. In eigen huis klopten de ...

17
17
Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Standard heeft op het veld van Cercle Brugge een knappe en bijzonder efficiënte zege geboekt. ...

62
62
Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

In de Premier League hoopte Manchester City om 16u te profiteren van de nederlaag van Arsenal. Ze ...

24
24
Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

55
55
Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

39
39
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

112
112
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

58
58
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

181
181
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

194
194
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

77
77
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

112
112
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

120
120
Vormer breekt de stilte: het echte verhaal komt uit

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

89
89
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

206
206
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

179
179
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

270
270
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

444
444
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

150
150

Meer sportnieuws