Pedri blijft Doku voor en wint prestigieuze Kopa Trophy

95
Pedri blijft Doku voor en wint prestigieuze Kopa Trophy

In Parijs vindt vanavond de Gouden Bal-verkiezing plaats. Tijdens de ceremonie worden ook tal van andere prijzen uitgereikt. Zo wordt sinds 2018 de Kopa Trophy gegeven aan de beste speler onder de 21 jaar. De winnaar was geen verrassing. 


Zo werd Pedri voor de tweede keer in twee weken verkozen tot beste jongere ter wereld. Vorige week gebeurde dat door middel van de Golden Boy Award, en vanavond gebeurde hetzelfde bij de Kopa Trophy. De 19-jarige Spanjaard brak vorig seizoen volledig door bij FC Barçelona en de nationale ploeg van Spanje, en ziet zijn prestaties dus al snel beloond worden. Hij kwam dus als eerste uit de bus uit een prestigieus lijstje van jonge voetbaltalenten. Volgens het gerenommeerde Transfermarkt bezit de Spanjaard al een marktwaarde van maar liefst 80 miljoen euro. 

In het lijstje van genomineerden was er met Jérémy Doku ook plaats voor één Belg. Hij kreeg een plaatsje gegund tussen andere toptalenten als Bellingham, Gravenberch, Musiala, Reyna, Greenwood, Mendes, Wirtz en Saka. De Rode Duivel werd uiteindelijk negende in de eindstand, met evenveel punten als Reyna. 

Blessure door overtal aan wedstrijden

In zijn jaar van de doorbraak werd Pedri amper rust gegund. De jonge Spanjaard kwam vorig seizoen maar liefst 73 (!) keer in actie, en moest dat nadien ook bekopen. Na de start van het seizoen lag de jonge middenvelder al snel in de lappenmand vanwege een aanhoudend spierprobleem. Er is echter wel goed nieuws op komst, want volgens de Spaanse media is Pedri inmiddels bijna speelklaar. 

LEES OOK: Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

Terechte winnaar?

Meest recent

Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

0
0
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

14
14
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

58
58
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

22
22
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

30
30
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

161
161
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

151
151
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

96
96
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

696
696
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

255
255
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

91
91
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

179
179
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

74
74
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

202
202
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

251
251
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

511
511
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

257
257
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

253
253
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

73
73
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

327
327
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

183
183
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

52
52
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

34
34
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

56
56
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

41
41

Meer sportnieuws