Pedri blijft Doku voor en wint prestigieuze Kopa Trophy

95 stemmen
Pedri blijft Doku voor en wint prestigieuze Kopa Trophy

In Parijs vindt vanavond de Gouden Bal-verkiezing plaats. Tijdens de ceremonie worden ook tal van andere prijzen uitgereikt. Zo wordt sinds 2018 de Kopa Trophy gegeven aan de beste speler onder de 21 jaar. De winnaar was geen verrassing. 


Zo werd Pedri voor de tweede keer in twee weken verkozen tot beste jongere ter wereld. Vorige week gebeurde dat door middel van de Golden Boy Award, en vanavond gebeurde hetzelfde bij de Kopa Trophy. De 19-jarige Spanjaard brak vorig seizoen volledig door bij FC Barçelona en de nationale ploeg van Spanje, en ziet zijn prestaties dus al snel beloond worden. Hij kwam dus als eerste uit de bus uit een prestigieus lijstje van jonge voetbaltalenten. Volgens het gerenommeerde Transfermarkt bezit de Spanjaard al een marktwaarde van maar liefst 80 miljoen euro. 

In het lijstje van genomineerden was er met Jérémy Doku ook plaats voor één Belg. Hij kreeg een plaatsje gegund tussen andere toptalenten als Bellingham, Gravenberch, Musiala, Reyna, Greenwood, Mendes, Wirtz en Saka. De Rode Duivel werd uiteindelijk negende in de eindstand, met evenveel punten als Reyna. 

Blessure door overtal aan wedstrijden

In zijn jaar van de doorbraak werd Pedri amper rust gegund. De jonge Spanjaard kwam vorig seizoen maar liefst 73 (!) keer in actie, en moest dat nadien ook bekopen. Na de start van het seizoen lag de jonge middenvelder al snel in de lappenmand vanwege een aanhoudend spierprobleem. Er is echter wel goed nieuws op komst, want volgens de Spaanse media is Pedri inmiddels bijna speelklaar. 

LEES OOK: Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

🚀

Terechte winnaar?

Meest recent

Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

30
30
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

45
45
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

25
25
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

29
29
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

29
29
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

96
96
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

102
102
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

388
388
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

73
73
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

144
144
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

299
299
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

63
63
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

887
887
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

490
490
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

31
31
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

182
182
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

904
904
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

156
156
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

429
429
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

814
814
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

562
562
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

351
351
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

578
578
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

156
156

Meer sportnieuws