Pedri blijft Doku voor en wint prestigieuze Kopa Trophy

door
Pedri blijft Doku voor en wint prestigieuze Kopa Trophy

In Parijs vindt vanavond de Gouden Bal-verkiezing plaats. Tijdens de ceremonie worden ook tal van andere prijzen uitgereikt. Zo wordt sinds 2018 de Kopa Trophy gegeven aan de beste speler onder de 21 jaar. De winnaar was geen verrassing. 


Zo werd Pedri voor de tweede keer in twee weken verkozen tot beste jongere ter wereld. Vorige week gebeurde dat door middel van de Golden Boy Award, en vanavond gebeurde hetzelfde bij de Kopa Trophy. De 19-jarige Spanjaard brak vorig seizoen volledig door bij FC Barçelona en de nationale ploeg van Spanje, en ziet zijn prestaties dus al snel beloond worden. Hij kwam dus als eerste uit de bus uit een prestigieus lijstje van jonge voetbaltalenten. Volgens het gerenommeerde Transfermarkt bezit de Spanjaard al een marktwaarde van maar liefst 80 miljoen euro. 

In het lijstje van genomineerden was er met Jérémy Doku ook plaats voor één Belg. Hij kreeg een plaatsje gegund tussen andere toptalenten als Bellingham, Gravenberch, Musiala, Reyna, Greenwood, Mendes, Wirtz en Saka. De Rode Duivel werd uiteindelijk negende in de eindstand, met evenveel punten als Reyna. 

Blessure door overtal aan wedstrijden

In zijn jaar van de doorbraak werd Pedri amper rust gegund. De jonge Spanjaard kwam vorig seizoen maar liefst 73 (!) keer in actie, en moest dat nadien ook bekopen. Na de start van het seizoen lag de jonge middenvelder al snel in de lappenmand vanwege een aanhoudend spierprobleem. Er is echter wel goed nieuws op komst, want volgens de Spaanse media is Pedri inmiddels bijna speelklaar. 

LEES OOK: UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

Terechte winnaar?

Meest recent

Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

8
8
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

209
209
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

108
108
KRC Genk houdt poot stijf en zegt ‘nee’ tegen topclubs

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

31
31
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

15
15
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

92
92
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

18
18
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

444
444
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

144
144
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

103
103
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

51
51
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

228
228
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

316
316
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

89
89
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

184
184
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

545
545
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

124
124
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

80
80
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

242
242
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

419
419
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

214
214
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

71
71
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

276
276
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

32
32
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

287
287

Meer sportnieuws