'Strijd om Sergio Gomez barst los'

door
'Strijd om Sergio Gomez barst los'

Bij Anderlecht loerde de crisis vorige week om de hoek, maar die werd zaterdagavond bezworen met een 1-3-overwinning op het veld van Charleroi. Daarmee doet Paars-Wit een uitstekende zaak in het klassement, want het sluipt weer drie punten dichter bij de top vier. Niet voor het eerst dit seizoen mocht het daarvoor Sergio Gomez dankbaar zijn.


De 21-jarige Spanjaard is zonder twijfel dé meest succesvolle transfer van de voorbije zomer. Anderlecht betaalde 2,25 miljoen euro om de polyvalente middenvelder over te nemen van Borussia Dortmund en Gomez bleek tot dusver elke cent dubbel en dik waard. Kompany speelt hem uit als linksachter, maar ondanks die defensieve rol staat zijn teller dit seizoen al op vijf goals en acht assists in 21 wedstrijden.

BUITENLANDSE INTERESSE

Daar komt ook nog eens bij dat Gomez de voorbije maanden schitterde bij de Spaanse U21, waar hij vier goals en drie assists liet optekenen in amper vijf matchen. Het hoeft dan ook niet te verbazen dat hij in de kijker loopt bij buitenlandse clubs. Heel wat buitenlandse clubs zagen Gomez zaterdag al uitblinken op Mambourg en nu zou ook de eerste gegadigde zich gemeld hebben.

Volgens Jeunes Footeux wil Olympique Marseille immers een poging wagen om Gomez in januari binnen te halen. De Franse traditieclub ziet straks wellicht met Jordan Amavi zijn linksachter vertrekken en technisch directeur Pablo Longoria - een landgenoot van Gomez - zou het goudhaantje van Anderlecht als vervanger willen. Dan zal er wel een stevige transfersom op tafel moeten komen, want Paars-Wit zal hem zeker niet zomaar zo snel laten vertrekken.


LEES OOK: 'Topcoach klopt op tafel: eerste wintervertrekker Anderlecht'

Zou Marseille een stap vooruit zijn voor Gomez?

Meest recent

Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

25
25
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

519
519
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

77
77
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

121
121
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

381
381
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

55
55
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

108
108
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

73
73
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

64
64
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

59
59
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

13
13
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

123
123
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

138
138
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

137
137
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

195
195
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

104
104
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

279
279
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

98
98
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

194
194
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

139
139
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

80
80
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

254
254
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

228
228
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

206
206
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

593
593

Meer sportnieuws