Rits veegt straf gerucht helemaal van tafel

471 stemmen
Rits veegt straf gerucht helemaal van tafel

Club Brugge zat de laatste weken in mindere doen, met de Champions League-pandoering tegen RB Leipzig als absolute dieptepunt. Logischerwijs kwamen dan ook heel wat verhalen naar buiten over interne strubbelingen. Maar volgens Mats Rits moeten die met een grove korrel zout genomen worden.


Bepaalde media suggereerden dat er binnen de spelersgroep jongens waren die het niet meer echt zagen zitten in de coach Philippe Clement. Dat zijn typische geluiden die de kop opsteken als het wat minder gaat. Clement bevestigde zelf ook dat bepaalde jongens ontevreden waren over hun gebrek aan speelminuten, maar dat is nu eenmaal de gang van zaken bij een topclub.

DEUGDOENDE ZEGE

Rits, die zelf tussen bank en basis schippert, stelt dan ook dat de onvrede bij de spelers zwaar overdreven werd. “Het is nooit fijn als je naast de ploeg valt. Iedereen van ons wilt altijd spelen, maar de coach maakt keuzes. Die moet je respecteren en er staan wanneer het nodig is. Er is de afgelopen tijd heel wat geschreven over de ploeg en de coach, maar vandaag lieten we zien dat er niets van aan is. Anders kwamen we hier niet op deze manier winnen”, aldus de ex-speler van Ajax.

Club Brugge behoort alvast bij de winnaars van het weekend. Union SG verloor en de kloof is zo weer teruggebracht tot vier punten. Club staat voorlopig tweede en zette KRC Genk ook al terug op negen punten. Woensdag moet Blauw-Zwart weer naar Genk in het kader van de 1/8ste finales van de Beker van België. Als het ook die partij weet te winnen, is er van crisis geen sprake en zullen de geluiden over onvrede in de spelerskern helemaal als sneeuw voor de zon verdwijnen.

LEES OOK: Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Gaat Club ook woensdag winnen bij Genk?

Meest recent

Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

27
27
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

36
36
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

11
11
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

34
34
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

186
186
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

26
26
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

100
100
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

103
103
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

48
48
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

119
119
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

195
195
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

35
35
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

52
52
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

62
62
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

113
113
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

89
89
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

36
36
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

189
189
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

214
214
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

479
479
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

234
234
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

356
356
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

35
35
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

48
48
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

193
193

Meer sportnieuws