Rits veegt straf gerucht helemaal van tafel

door
Rits veegt straf gerucht helemaal van tafel

Club Brugge zat de laatste weken in mindere doen, met de Champions League-pandoering tegen RB Leipzig als absolute dieptepunt. Logischerwijs kwamen dan ook heel wat verhalen naar buiten over interne strubbelingen. Maar volgens Mats Rits moeten die met een grove korrel zout genomen worden.


Bepaalde media suggereerden dat er binnen de spelersgroep jongens waren die het niet meer echt zagen zitten in de coach Philippe Clement. Dat zijn typische geluiden die de kop opsteken als het wat minder gaat. Clement bevestigde zelf ook dat bepaalde jongens ontevreden waren over hun gebrek aan speelminuten, maar dat is nu eenmaal de gang van zaken bij een topclub.

DEUGDOENDE ZEGE

Rits, die zelf tussen bank en basis schippert, stelt dan ook dat de onvrede bij de spelers zwaar overdreven werd. “Het is nooit fijn als je naast de ploeg valt. Iedereen van ons wilt altijd spelen, maar de coach maakt keuzes. Die moet je respecteren en er staan wanneer het nodig is. Er is de afgelopen tijd heel wat geschreven over de ploeg en de coach, maar vandaag lieten we zien dat er niets van aan is. Anders kwamen we hier niet op deze manier winnen”, aldus de ex-speler van Ajax.

Club Brugge behoort alvast bij de winnaars van het weekend. Union SG verloor en de kloof is zo weer teruggebracht tot vier punten. Club staat voorlopig tweede en zette KRC Genk ook al terug op negen punten. Woensdag moet Blauw-Zwart weer naar Genk in het kader van de 1/8ste finales van de Beker van België. Als het ook die partij weet te winnen, is er van crisis geen sprake en zullen de geluiden over onvrede in de spelerskern helemaal als sneeuw voor de zon verdwijnen.

LEES OOK: TD Westerlo onthult: "Club of Anderlecht? Niet gezien"

Gaat Club ook woensdag winnen bij Genk?

Meest recent

Anderlecht in terugmatch op Antwerp toch met rode Diarra?

Anderlecht heeft donderdagavond alweer averij opgelopen. Het ging in eigen stadion met 0-1 onderuit ...

1
1
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing bij Anderlecht, nog transfer Dimata'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

95
95
Sunderland stelt Angulo voor: meteen veel druk

De transfer was al een tijdje geleden aangekondigd, maar nu heeft Sunderland Nilson Angulo ook ...

44
44
Janssen steekt Antwerp-ploegmakker hart onder de riem

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht in de heenwedstrijd van de halve finale ...

65
65
Renard op weg naar exit? “Situatie is onhoudbaar”

Het is storm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit zoekt naar een nieuwe coach na het ontslag van Besnik ...

216
216
Andy Peelman haalt vlammend uit richting Anderlecht

Andy Peelman, kennen we vooral als acteur, presentator en voormalig politieagent. De man werd de ...

201
201
Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Dante Vanzeir maakte in het verleden het mooie weer bij Union SG en in de MLS, maar zijn avontuur ...

226
226
Anderlecht krijgt klappen: ‘Twee coaches weigeren resoluut’

RSC Anderlecht zit in de hoek waar de klappen vallen. Paars-Wit koos ervoor om Besnik Hasi te ...

399
399
Oosting verrast met lof voor opvallende Antwerp-uitblinker

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht. The Great Old heeft zo een goede ...

130
130
'Beerschot slaat alsnog toe en haalt derde Japanner'

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook merken op het vlak van ...

79
79
'Besiktas strikt na Oh ook oude Anderlecht-bekende'

In een handvol landen is de transfermarkt nog steeds open, waaronder ook in Turkije. Daar is onder ...

38
38
TD Westerlo onthult: "Club of Anderlecht? Niet gezien"

Westerlo beleefde een zeer drukke wintermercato. Daarin moest het ook weer een aantal smaakmakers ...

78
78
Renard onder vuur: Vandenbempt haalt criticasters neer

De voorbije weken is Anderlecht nog maar eens in een diepe crisis beland. Trainer Besnik Hasi werd ...

313
313
Kiki Vanrafelghem schiet dubbel raak: supporters smullen

Goed een jaar geleden maakte Keano 'Kiki' Vanrafelghem de overstap vanuit Patro naar KV Mechelen. ...

85
85
Godts weigert knaltransfer: makelaar onthult reden

Voor Mika Godts is dit het seizoen van de grote doorbraak geworden. De 20-jarige flankaanvaller ...

90
90
Ronaldo-soap escaleert: Saudi's halen snoeihard uit

Cristiano Ronaldo vierde deze week zijn 41ste verjaardag, maar dat gebeurde toch een beetje in ...

91
91
Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Karl Vannieuwkerke staat bekend om zijn scherpe pen en vaste stem, maar deze week klonk er iets ...

70
70
Pakt La Louvière uit met icoon als opvolger Frutos?

Voor La Louvière zijn het woelige maanden geweest. De promovendus zag op enkele weken tijd ...

62
62
Onterechte rode kaart voor Anderlecht? De Cat sust

De zwakke reeks van Anderlecht werd donderdag verdergezet met een thuisnederlaag tegen Antwerp. ...

258
258
‘Club Brugge zet druk: Genk-topper is doelwit’

Club Brugge zet de druk erop: komende zomer wil blauw-zwart een nieuwe nummer zes binnenhalen. En ...

396
396
Union baalt: sterkhouder hint naar vertrek

Union is alweer bezig aan een straf seizoen. Het zag vorige zomer na het veroveren van de titel ...

87
87
Anderlecht op rand van afgrond? Coosemans reageert

Het ontslag van Besnik Hasi bracht donderdagavond nog geen zoden aan de dijk voor Anderlecht. Ook ...

229
229
Riemer duikt plots op bij Anderlecht: dit is de echte reden

Anderlecht is er donderdagavond niet in geslaagd om zich tegen Antwerp te herpakken. Het leed een ...

188
188
Ondanks zege: unanieme ontgoocheling bij Antwerp

Antwerp heeft donderdagavond een uitstekende uitgangspositie gepakt in de halve finale van de Croky ...

220
220
"Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Indien het alsnog de bekerfinale wil halen, zal RSC Anderlecht volgende zwaar aan de bak moeten. Het ...

518
518

Meer sportnieuws