Rits veegt straf gerucht helemaal van tafel

471
Rits veegt straf gerucht helemaal van tafel

Club Brugge zat de laatste weken in mindere doen, met de Champions League-pandoering tegen RB Leipzig als absolute dieptepunt. Logischerwijs kwamen dan ook heel wat verhalen naar buiten over interne strubbelingen. Maar volgens Mats Rits moeten die met een grove korrel zout genomen worden.


Bepaalde media suggereerden dat er binnen de spelersgroep jongens waren die het niet meer echt zagen zitten in de coach Philippe Clement. Dat zijn typische geluiden die de kop opsteken als het wat minder gaat. Clement bevestigde zelf ook dat bepaalde jongens ontevreden waren over hun gebrek aan speelminuten, maar dat is nu eenmaal de gang van zaken bij een topclub.

DEUGDOENDE ZEGE

Rits, die zelf tussen bank en basis schippert, stelt dan ook dat de onvrede bij de spelers zwaar overdreven werd. “Het is nooit fijn als je naast de ploeg valt. Iedereen van ons wilt altijd spelen, maar de coach maakt keuzes. Die moet je respecteren en er staan wanneer het nodig is. Er is de afgelopen tijd heel wat geschreven over de ploeg en de coach, maar vandaag lieten we zien dat er niets van aan is. Anders kwamen we hier niet op deze manier winnen”, aldus de ex-speler van Ajax.

Club Brugge behoort alvast bij de winnaars van het weekend. Union SG verloor en de kloof is zo weer teruggebracht tot vier punten. Club staat voorlopig tweede en zette KRC Genk ook al terug op negen punten. Woensdag moet Blauw-Zwart weer naar Genk in het kader van de 1/8ste finales van de Beker van België. Als het ook die partij weet te winnen, is er van crisis geen sprake en zullen de geluiden over onvrede in de spelerskern helemaal als sneeuw voor de zon verdwijnen.

LEES OOK: Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

Gaat Club ook woensdag winnen bij Genk?

Meest recent

KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

2
2
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

10
10
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

34
34
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

48
48
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

26
26
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

22
22
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

37
37
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

47
47
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

246
246
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

50
50
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

44
44
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

110
110
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

79
79
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

131
131
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

166
166
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

57
57
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

65
65
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

349
349
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

896
896
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

96
96
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

29
29
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

188
188
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

86
86
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

179
179
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

226
226

Meer sportnieuws