Rits veegt straf gerucht helemaal van tafel

door
Rits veegt straf gerucht helemaal van tafel

Club Brugge zat de laatste weken in mindere doen, met de Champions League-pandoering tegen RB Leipzig als absolute dieptepunt. Logischerwijs kwamen dan ook heel wat verhalen naar buiten over interne strubbelingen. Maar volgens Mats Rits moeten die met een grove korrel zout genomen worden.


Bepaalde media suggereerden dat er binnen de spelersgroep jongens waren die het niet meer echt zagen zitten in de coach Philippe Clement. Dat zijn typische geluiden die de kop opsteken als het wat minder gaat. Clement bevestigde zelf ook dat bepaalde jongens ontevreden waren over hun gebrek aan speelminuten, maar dat is nu eenmaal de gang van zaken bij een topclub.

DEUGDOENDE ZEGE

Rits, die zelf tussen bank en basis schippert, stelt dan ook dat de onvrede bij de spelers zwaar overdreven werd. “Het is nooit fijn als je naast de ploeg valt. Iedereen van ons wilt altijd spelen, maar de coach maakt keuzes. Die moet je respecteren en er staan wanneer het nodig is. Er is de afgelopen tijd heel wat geschreven over de ploeg en de coach, maar vandaag lieten we zien dat er niets van aan is. Anders kwamen we hier niet op deze manier winnen”, aldus de ex-speler van Ajax.

Club Brugge behoort alvast bij de winnaars van het weekend. Union SG verloor en de kloof is zo weer teruggebracht tot vier punten. Club staat voorlopig tweede en zette KRC Genk ook al terug op negen punten. Woensdag moet Blauw-Zwart weer naar Genk in het kader van de 1/8ste finales van de Beker van België. Als het ook die partij weet te winnen, is er van crisis geen sprake en zullen de geluiden over onvrede in de spelerskern helemaal als sneeuw voor de zon verdwijnen.

LEES OOK: 'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Gaat Club ook woensdag winnen bij Genk?

Meest recent

Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

0
0
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

9
9
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

16
16
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

85
85
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

211
211
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

98
98
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

75
75
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

302
302
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

354
354
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

93
93
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

56
56
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

217
217
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

423
423
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

233
233
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

396
396
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

198
198
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

145
145
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

231
231
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

402
402
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

150
150
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

620
620
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

233
233
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

191
191
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

186
186
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

390
390

Meer sportnieuws