Moeskroen houdt strijdend Lierse af en rukt op in 1B

70 stemmen
Moeskroen houdt strijdend Lierse af en rukt op in 1B

Moeskroen steekt in een uitstekende vorm. De degradant uit de Jupiler Pro League stond lange tijd laatste in 1B maar na het ontslag van Enzo Scifo gaat het crescendo voor Les Hurlus. Na de zege tegen een strijdend Lierse, komt Moeskroen op één punt van de derde plek.

Westerlo freewheelde naar de titel in 1B, zo leek het wel na een nieuwe zege van de Kemphanen gisteren. Daarachter was alles mogelijk voor de tweede promotieplek (die recht geeft op een barrageduel), zowat alle ploegen stonden op een zakdoek van mekaar, zo ook Moeskroen en Lierse. Les Hurlus verkeerden in zware financiële problemen maar vonden na een knappe comeback wel aansluiting bij de ploegen boven hun.
Moeskroen staat halfweg eerder gelukkig op voorsprong
Het werd een lange studieronde op Le Cannonier maar na dik tien minuten spelen kreeg Abdallah een prima schietkans, Gillekens pakte prima. Lierse bleef de betere kansen afdwingen, na een vrije trap van Maes devieerde Lepoint de bal bijna in eigen doel. Moeskroen scoorde wel bij zijn eerste echte mogelijkheid, halfweg de eerste helft trapte Ribeiro van aan de rand van de zestien meter en via de voet van Schuermans ging de bal voorbij De Smet. De Pallieters waren nauwelijks aangeslagen en bleven ook nadien de betere kansen afdwingen: zowel Abdallah als Limbombe hadden pech dat hun pogingen niet in doel verdwenen. Halfweg had Moeskroen een kleine voorsprong te pakken, al was Lierse eigenlijk de betere ploeg.

De bezoekers domineerden maar stonden halfweg wel op achterstand.
Lierse realiseert bijna knappe comeback
Na de pauze controleerde Moeskroen en iets voorbij het uur verlengde Poelmans een scherpe voorzet van Myny in eigen doel: 2-0 en de wedstrijd leek in een definitieve plooi te liggen. Dat was echter buiten de veerkracht van Lierse gerekend, tien minuten later maakte Van Acker het weer spannend met een knap doelpunt: 2-1. De bezoekers domineerden nu volledig maar Gillekens hield zijn elftal voorlopig overeind. In de slotfase verdienden de Pallieters absoluut de gelijkmaker maar ze kregen die uiteindelijk niet. Zo heeft Moeskroen de degradatiezorgen plots volledig achter zich gelaten.
Scoreverloop:
1-0 (21') Ribeiro, 2-0 (64') ed Poelmans, 2-1 (72') Van Acker

Komt het ook financieel goed met Moeskroen?

Meest recent

Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

312
312
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

98
98
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

164
164
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

49
49
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

539
539
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

350
350
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

107
107
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

360
360
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

371
371
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

58
58
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

82
82
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

147
147
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

49
49
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

432
432
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

424
424
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

229
229
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

146
146
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

66
66
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

576
576
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

129
129
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

139
139
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

173
173
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

163
163
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

73
73

Meer sportnieuws