Moeskroen houdt strijdend Lierse af en rukt op in 1B

door
Moeskroen houdt strijdend Lierse af en rukt op in 1B

Moeskroen steekt in een uitstekende vorm. De degradant uit de Jupiler Pro League stond lange tijd laatste in 1B maar na het ontslag van Enzo Scifo gaat het crescendo voor Les Hurlus. Na de zege tegen een strijdend Lierse, komt Moeskroen op één punt van de derde plek.

Westerlo freewheelde naar de titel in 1B, zo leek het wel na een nieuwe zege van de Kemphanen gisteren. Daarachter was alles mogelijk voor de tweede promotieplek (die recht geeft op een barrageduel), zowat alle ploegen stonden op een zakdoek van mekaar, zo ook Moeskroen en Lierse. Les Hurlus verkeerden in zware financiële problemen maar vonden na een knappe comeback wel aansluiting bij de ploegen boven hun.
Moeskroen staat halfweg eerder gelukkig op voorsprong
Het werd een lange studieronde op Le Cannonier maar na dik tien minuten spelen kreeg Abdallah een prima schietkans, Gillekens pakte prima. Lierse bleef de betere kansen afdwingen, na een vrije trap van Maes devieerde Lepoint de bal bijna in eigen doel. Moeskroen scoorde wel bij zijn eerste echte mogelijkheid, halfweg de eerste helft trapte Ribeiro van aan de rand van de zestien meter en via de voet van Schuermans ging de bal voorbij De Smet. De Pallieters waren nauwelijks aangeslagen en bleven ook nadien de betere kansen afdwingen: zowel Abdallah als Limbombe hadden pech dat hun pogingen niet in doel verdwenen. Halfweg had Moeskroen een kleine voorsprong te pakken, al was Lierse eigenlijk de betere ploeg.

De bezoekers domineerden maar stonden halfweg wel op achterstand.
Lierse realiseert bijna knappe comeback
Na de pauze controleerde Moeskroen en iets voorbij het uur verlengde Poelmans een scherpe voorzet van Myny in eigen doel: 2-0 en de wedstrijd leek in een definitieve plooi te liggen. Dat was echter buiten de veerkracht van Lierse gerekend, tien minuten later maakte Van Acker het weer spannend met een knap doelpunt: 2-1. De bezoekers domineerden nu volledig maar Gillekens hield zijn elftal voorlopig overeind. In de slotfase verdienden de Pallieters absoluut de gelijkmaker maar ze kregen die uiteindelijk niet. Zo heeft Moeskroen de degradatiezorgen plots volledig achter zich gelaten.
Scoreverloop:
1-0 (21') Ribeiro, 2-0 (64') ed Poelmans, 2-1 (72') Van Acker

LEES OOK: SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

Komt het ook financieel goed met Moeskroen?

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

26
26
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

16
16
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

53
53
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

82
82
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

269
269
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

263
263
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

174
174
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

206
206
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

188
188
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

111
111
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

123
123
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

60
60
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

174
174
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

445
445
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

379
379
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

280
280
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

138
138
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

427
427
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

95
95
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

813
813
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

288
288
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

231
231
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

179
179
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

431
431
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

159
159

Meer sportnieuws