Andreas Pereira grijpt net naast Copa Libertadores

door
Andreas Pereira grijpt net naast Copa Libertadores

In de Champions League is de groepsfase nog niet eens afgelopen, maar in de Zuid-Amerikaanse tegenhanger werd zaterdagavond al de finale afgewerkt. Die leverde een Braziliaans onderonsje op tussen Palmeiras en het Flamengo van de Braziliaanse Belg Andreas Pereira. Die heeft echter geen trofee in zijn prijzenkast kunnen bijzetten.


Het was immers Palmeiras dat na verlengingen aan het langste eind trok en zo zijn titel wist te verlengen. Het was hun derde eindzege, want naast vorig jaar hadden ze ook in 1999 al eens de Copa gewonnen. Flamengo won in 2019 voor de tweede keer, maar grijpt nu naast een derde trofee na een wedstrijd die pas in het slot beslist werd.

Palmeiras was immers wel al na vijf minuten op voorsprong gekomen via Veiga, maar diep in de tweede helft bracht Gabriel Barbosa de bezoekers alsnog langszij. Daardoor gingen we naar verlengingen, waarin Deyverson al na vijf minuten de winnende treffer wist aan te tekenen. Pereira werd bij Flamengo na 111 minuten gewisseld.

TOEKOMST?
De 25-jarige middenvelder heeft zijn Braziliaanse passage dus (nog) niet kunnen bekronen met een prijs. Hij speelt sinds de zomer voor Flamengo, dat hem tot eind juni 2022 huurt van Manchester United. Ze beschikken ook over een aankoopoptie, die wel rond de 20 miljoen euro zou bedragen. Op Old Trafford heeft de gewezen Belgische jeugdinternational, die één cap voor het Braziliaanse A-elftal achter zijn naam heeft, nog een contract tot 2023.

LEES OOK: 'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Zal Pereira volgend seizoen weer in Europa spelen?

Meest recent

‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

8
8
Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Galatasaray. De Turkse landskampioen is de grote ...

22
22
'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

106
106
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

181
181
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

123
123
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

195
195
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

462
462
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

322
322
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

283
283
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

307
307
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

201
201
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

315
315
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

267
267
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

517
517
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

567
567
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

379
379
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

526
526
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

331
331
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

358
358
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

83
83
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

372
372
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

301
301
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

235
235
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

395
395
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

150
150

Meer sportnieuws