Lang out: Club ontdekt nieuwe goudklomp

door
Lang out: Club ontdekt nieuwe goudklomp

Noa Lang loopt de laatste tijd niet gelukkig rond bij Club Brugge. Zijn individuele prestaties zijn ondermaats en ook de ploeg draait niet naar behoren. De Nederlander zoekt weldra andere oorden op en Club Brugge heeft reeds een vervanger geïdentificeerd.


WIE VERVANGT LANG?

Tijdens de voorbije dagen kwamen er veel bezorgdheden en interne verzuchtingen naar boven bij Club Brugge. Philippe Clement krijgt dit seizoen de motor niet meer aan de gang, hij lijkt zijn spelersgroep minder te kunnen begeesteren en hij pakt te vaak uit met ‘innovatieve’ ideeën die nooit helemaal aanslaan. En dat met de zelfverklaarde beste spelersgroep van het land. Tijd voor verandering, zo klinkt het in de media. De positie van Clement staat onder druk maar ook een verfrissing in de spelerskern zou weleens wonderen kunnen doen.

Noa Lang wordt bijvoorbeeld al een tijdje genoemd als grootste vertrekker bij Club Brugge. De Nederlandse aanvaller startte veelbelovend aan het huidige seizoen met enkele sterke prestaties tegen Paris Saint-Germain (thuis) en RB Leipzig (uit). Maar daarna was de ster van Lang in Europa en België tanende. Met een Lang in bloedvorm hoopte Club Brugge op de jackpot van 30 miljoen euro maar met een Lang in zijn huidige doen, valt er ook weinig mee aan te vangen.



In elk geval lijkt Lang binnenkort het Jan Breydelstadion te verlaten. Is het niet in de aankomende wintermercato, dan zal er volgend jaar ongetwijfeld wel een zomerdeal volgen. Club Brugge heeft zelfs al een één-op-één vervanger op het oog voor de Nederlander. De Venezolaanse journalist Mario Sanchez weet namelijk dat de huidige Belgische landskampioen het grote talent Yerson ‘Ronaldo’ Chacón op de voet volgt. En wij kunnen alvast begrijpen waarom. Op termijn zou het 18-jarige rastalent weleens een echt goudklompje kunnen worden.

TOPTALENT

Chacón is zonder twijfel één van de grootste en veelbelovendste talenten uit het Venezolaanse voetbal. Op 18-jarige leeftijd is hij de sterspeler van Deportivo Táchira en is hij één van de meest beslissende spelers van de lokale Primera Division. Chacón scoorde dit seizoen namelijk reeds 9 doelpunten en hij leverde bovendien ook al 7 assists af. Met die straffe gecombineerde cijfers doen er slechts vier andere spelers beter in de Venezolaanse competitie dan hem. En dat is wel indrukwekkend als 18-jarige.



Chacón is een echte topspeler in de Primera Division en daarom wordt hij, naast Club Brugge, ook in het vizier gehouden door verschillende andere Europese clubs. Zijn talent is ook talentscouts en gespecialiseerde media niet ontgaan. Zo dicht de vermaarde Jacek Kulig hem een grote toekomst toe en nomineerde CIES Football Obeservatory de Venezolaan bij de 100 beste tienervoetballers van het moment. Het is dan ook geen verrassing dat Chacón in de voorbije interlandperiode tot de voorselectie behoorde van de nationale ploeg.

ZOALS NOA LANG

Het is zelfs een kwestie van tijd vooraleer de 18-jarige zijn debuut zal maken op het internationale toneel. Chacón, die algemeen bestempeld wordt als de beste Venezolaanse speler van de 2003-generatie, heeft dan ook een erg interessant profiel. De rechtsvoetige aanvaller kan namelijk op verschillende posities uitgespeeld worden zoals aanvallende middenvelder en linker- en rechterflankaanvaller. Vanop links kan Chacón dreigend naar binnen knijpen, een methode die ook Noa Lang doorgaans onderneemt bij Club Brugge.



Chacón heeft zijn groot voetbaltalent alvast van geen vreemde. Yerson treedt als profvoetballer namelijk in de voetsporen van zijn vader Gerzón, die in zijn actieve jaren een bekende voetballer was in Venezuela en zelfs 26 A-caps telde voor de nationale ploeg. Op basis van Yersons grote en veelbelovende kwaliteiten lijdt het geen twijfel dat hij de carrière van vaderlief, die momenteel werkzaam is als technisch directeur bij de club van Yerson, zal evenaren en ooit zelfs zal overvleugelen.

RUWE DIAMANT

Chacón kan gezien worden als een gelijkaardig type zoals Lang. De Venezolaan is niet traag, beschikt over een goede dribbel en hij is technisch zeer onderlegd. Daarnaast is Chacón ook een beslissende speler, getuige zijn hoog aantal doelpunten en assists, met voldoende doelgerichtheid. Met zijn snelle voetjes en goed overzicht bewijst hij zijn ploeg ook grote verdiensten in het opbouwend spelbeeld. Anderzijds is zijn snelheid niet van het hoogste kaliber en door zijn gestalte is hij ook niet van de sterkste. Kortom, een ruwe diamant. Maar daar weten ze in Westkapelle wel raad mee.


LEES OOK: TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

Moet Club Brugge Lang straks verkopen?

Meest recent

'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

13
13
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

131
131
Unieke beelden: camera's leggen zege-speech De Mil vast

Rik De Mil heeft zijn grootste succes tot dusver geboekt als hoofdcoach van KAA Gent. Zondag nam hij ...

57
57
"Pak je boeltje" - Fans Anderlecht duiden zondebok aan

RSC Anderlecht heeft geen gepast vervolg kunnen breien aan de bekertriomf van afgelopen donderdag. ...

252
252
Bayern-sterren onthullen: dít zei Kompany in kleedkamer na rothelft

Bayern München heeft zaterdagavond andermaal een statement gemaakt in de Bundesliga. Zo ging de ...

181
181
AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

182
182
Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

134
134
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

127
127
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

483
483
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

266
266
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

78
78
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

63
63
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

843
843
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

138
138
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

352
352
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

345
345
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

57
57
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

227
227
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

75
75
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

144
144
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

169
169
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

328
328
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

220
220
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

385
385
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

199
199

Meer sportnieuws