Lang out: Club ontdekt nieuwe goudklomp

1446
Lang out: Club ontdekt nieuwe goudklomp

Noa Lang loopt de laatste tijd niet gelukkig rond bij Club Brugge. Zijn individuele prestaties zijn ondermaats en ook de ploeg draait niet naar behoren. De Nederlander zoekt weldra andere oorden op en Club Brugge heeft reeds een vervanger geïdentificeerd.


WIE VERVANGT LANG?

Tijdens de voorbije dagen kwamen er veel bezorgdheden en interne verzuchtingen naar boven bij Club Brugge. Philippe Clement krijgt dit seizoen de motor niet meer aan de gang, hij lijkt zijn spelersgroep minder te kunnen begeesteren en hij pakt te vaak uit met ‘innovatieve’ ideeën die nooit helemaal aanslaan. En dat met de zelfverklaarde beste spelersgroep van het land. Tijd voor verandering, zo klinkt het in de media. De positie van Clement staat onder druk maar ook een verfrissing in de spelerskern zou weleens wonderen kunnen doen.

Noa Lang wordt bijvoorbeeld al een tijdje genoemd als grootste vertrekker bij Club Brugge. De Nederlandse aanvaller startte veelbelovend aan het huidige seizoen met enkele sterke prestaties tegen Paris Saint-Germain (thuis) en RB Leipzig (uit). Maar daarna was de ster van Lang in Europa en België tanende. Met een Lang in bloedvorm hoopte Club Brugge op de jackpot van 30 miljoen euro maar met een Lang in zijn huidige doen, valt er ook weinig mee aan te vangen.



In elk geval lijkt Lang binnenkort het Jan Breydelstadion te verlaten. Is het niet in de aankomende wintermercato, dan zal er volgend jaar ongetwijfeld wel een zomerdeal volgen. Club Brugge heeft zelfs al een één-op-één vervanger op het oog voor de Nederlander. De Venezolaanse journalist Mario Sanchez weet namelijk dat de huidige Belgische landskampioen het grote talent Yerson ‘Ronaldo’ Chacón op de voet volgt. En wij kunnen alvast begrijpen waarom. Op termijn zou het 18-jarige rastalent weleens een echt goudklompje kunnen worden.

TOPTALENT

Chacón is zonder twijfel één van de grootste en veelbelovendste talenten uit het Venezolaanse voetbal. Op 18-jarige leeftijd is hij de sterspeler van Deportivo Táchira en is hij één van de meest beslissende spelers van de lokale Primera Division. Chacón scoorde dit seizoen namelijk reeds 9 doelpunten en hij leverde bovendien ook al 7 assists af. Met die straffe gecombineerde cijfers doen er slechts vier andere spelers beter in de Venezolaanse competitie dan hem. En dat is wel indrukwekkend als 18-jarige.



Chacón is een echte topspeler in de Primera Division en daarom wordt hij, naast Club Brugge, ook in het vizier gehouden door verschillende andere Europese clubs. Zijn talent is ook talentscouts en gespecialiseerde media niet ontgaan. Zo dicht de vermaarde Jacek Kulig hem een grote toekomst toe en nomineerde CIES Football Obeservatory de Venezolaan bij de 100 beste tienervoetballers van het moment. Het is dan ook geen verrassing dat Chacón in de voorbije interlandperiode tot de voorselectie behoorde van de nationale ploeg.

ZOALS NOA LANG

Het is zelfs een kwestie van tijd vooraleer de 18-jarige zijn debuut zal maken op het internationale toneel. Chacón, die algemeen bestempeld wordt als de beste Venezolaanse speler van de 2003-generatie, heeft dan ook een erg interessant profiel. De rechtsvoetige aanvaller kan namelijk op verschillende posities uitgespeeld worden zoals aanvallende middenvelder en linker- en rechterflankaanvaller. Vanop links kan Chacón dreigend naar binnen knijpen, een methode die ook Noa Lang doorgaans onderneemt bij Club Brugge.



Chacón heeft zijn groot voetbaltalent alvast van geen vreemde. Yerson treedt als profvoetballer namelijk in de voetsporen van zijn vader Gerzón, die in zijn actieve jaren een bekende voetballer was in Venezuela en zelfs 26 A-caps telde voor de nationale ploeg. Op basis van Yersons grote en veelbelovende kwaliteiten lijdt het geen twijfel dat hij de carrière van vaderlief, die momenteel werkzaam is als technisch directeur bij de club van Yerson, zal evenaren en ooit zelfs zal overvleugelen.

RUWE DIAMANT

Chacón kan gezien worden als een gelijkaardig type zoals Lang. De Venezolaan is niet traag, beschikt over een goede dribbel en hij is technisch zeer onderlegd. Daarnaast is Chacón ook een beslissende speler, getuige zijn hoog aantal doelpunten en assists, met voldoende doelgerichtheid. Met zijn snelle voetjes en goed overzicht bewijst hij zijn ploeg ook grote verdiensten in het opbouwend spelbeeld. Anderzijds is zijn snelheid niet van het hoogste kaliber en door zijn gestalte is hij ook niet van de sterkste. Kortom, een ruwe diamant. Maar daar weten ze in Westkapelle wel raad mee.


LEES OOK: Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

Moet Club Brugge Lang straks verkopen?

Meest recent

Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

3
3
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

4
4
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

50
50
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

82
82
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

180
180
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

200
200
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

32
32
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

225
225
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

51
51
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

30
30
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

126
126
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

122
122
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

69
69
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

52
52
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

56
56
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

60
60
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

347
347
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

63
63
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

54
54
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

147
147
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

93
93
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

153
153
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

183
183
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

69
69
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

82
82

Meer sportnieuws