Lang out: Club ontdekt nieuwe goudklomp

door
Lang out: Club ontdekt nieuwe goudklomp

Noa Lang loopt de laatste tijd niet gelukkig rond bij Club Brugge. Zijn individuele prestaties zijn ondermaats en ook de ploeg draait niet naar behoren. De Nederlander zoekt weldra andere oorden op en Club Brugge heeft reeds een vervanger geïdentificeerd.


WIE VERVANGT LANG?

Tijdens de voorbije dagen kwamen er veel bezorgdheden en interne verzuchtingen naar boven bij Club Brugge. Philippe Clement krijgt dit seizoen de motor niet meer aan de gang, hij lijkt zijn spelersgroep minder te kunnen begeesteren en hij pakt te vaak uit met ‘innovatieve’ ideeën die nooit helemaal aanslaan. En dat met de zelfverklaarde beste spelersgroep van het land. Tijd voor verandering, zo klinkt het in de media. De positie van Clement staat onder druk maar ook een verfrissing in de spelerskern zou weleens wonderen kunnen doen.

Noa Lang wordt bijvoorbeeld al een tijdje genoemd als grootste vertrekker bij Club Brugge. De Nederlandse aanvaller startte veelbelovend aan het huidige seizoen met enkele sterke prestaties tegen Paris Saint-Germain (thuis) en RB Leipzig (uit). Maar daarna was de ster van Lang in Europa en België tanende. Met een Lang in bloedvorm hoopte Club Brugge op de jackpot van 30 miljoen euro maar met een Lang in zijn huidige doen, valt er ook weinig mee aan te vangen.



In elk geval lijkt Lang binnenkort het Jan Breydelstadion te verlaten. Is het niet in de aankomende wintermercato, dan zal er volgend jaar ongetwijfeld wel een zomerdeal volgen. Club Brugge heeft zelfs al een één-op-één vervanger op het oog voor de Nederlander. De Venezolaanse journalist Mario Sanchez weet namelijk dat de huidige Belgische landskampioen het grote talent Yerson ‘Ronaldo’ Chacón op de voet volgt. En wij kunnen alvast begrijpen waarom. Op termijn zou het 18-jarige rastalent weleens een echt goudklompje kunnen worden.

TOPTALENT

Chacón is zonder twijfel één van de grootste en veelbelovendste talenten uit het Venezolaanse voetbal. Op 18-jarige leeftijd is hij de sterspeler van Deportivo Táchira en is hij één van de meest beslissende spelers van de lokale Primera Division. Chacón scoorde dit seizoen namelijk reeds 9 doelpunten en hij leverde bovendien ook al 7 assists af. Met die straffe gecombineerde cijfers doen er slechts vier andere spelers beter in de Venezolaanse competitie dan hem. En dat is wel indrukwekkend als 18-jarige.



Chacón is een echte topspeler in de Primera Division en daarom wordt hij, naast Club Brugge, ook in het vizier gehouden door verschillende andere Europese clubs. Zijn talent is ook talentscouts en gespecialiseerde media niet ontgaan. Zo dicht de vermaarde Jacek Kulig hem een grote toekomst toe en nomineerde CIES Football Obeservatory de Venezolaan bij de 100 beste tienervoetballers van het moment. Het is dan ook geen verrassing dat Chacón in de voorbije interlandperiode tot de voorselectie behoorde van de nationale ploeg.

ZOALS NOA LANG

Het is zelfs een kwestie van tijd vooraleer de 18-jarige zijn debuut zal maken op het internationale toneel. Chacón, die algemeen bestempeld wordt als de beste Venezolaanse speler van de 2003-generatie, heeft dan ook een erg interessant profiel. De rechtsvoetige aanvaller kan namelijk op verschillende posities uitgespeeld worden zoals aanvallende middenvelder en linker- en rechterflankaanvaller. Vanop links kan Chacón dreigend naar binnen knijpen, een methode die ook Noa Lang doorgaans onderneemt bij Club Brugge.



Chacón heeft zijn groot voetbaltalent alvast van geen vreemde. Yerson treedt als profvoetballer namelijk in de voetsporen van zijn vader Gerzón, die in zijn actieve jaren een bekende voetballer was in Venezuela en zelfs 26 A-caps telde voor de nationale ploeg. Op basis van Yersons grote en veelbelovende kwaliteiten lijdt het geen twijfel dat hij de carrière van vaderlief, die momenteel werkzaam is als technisch directeur bij de club van Yerson, zal evenaren en ooit zelfs zal overvleugelen.

RUWE DIAMANT

Chacón kan gezien worden als een gelijkaardig type zoals Lang. De Venezolaan is niet traag, beschikt over een goede dribbel en hij is technisch zeer onderlegd. Daarnaast is Chacón ook een beslissende speler, getuige zijn hoog aantal doelpunten en assists, met voldoende doelgerichtheid. Met zijn snelle voetjes en goed overzicht bewijst hij zijn ploeg ook grote verdiensten in het opbouwend spelbeeld. Anderzijds is zijn snelheid niet van het hoogste kaliber en door zijn gestalte is hij ook niet van de sterkste. Kortom, een ruwe diamant. Maar daar weten ze in Westkapelle wel raad mee.


LEES OOK: Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Moet Club Brugge Lang straks verkopen?

Meest recent

Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

73
73
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

22
22
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

27
27
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

52
52
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

115
115
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

37
37
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

142
142
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

266
266
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

233
233
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

131
131
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

76
76
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

632
632
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

104
104
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

102
102
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

178
178
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

266
266
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

147
147
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

135
135
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

468
468
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

129
129
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

297
297
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

500
500
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

398
398
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

237
237
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

402
402

Meer sportnieuws