Lang out: Club ontdekt nieuwe goudklomp

door
Lang out: Club ontdekt nieuwe goudklomp

Noa Lang loopt de laatste tijd niet gelukkig rond bij Club Brugge. Zijn individuele prestaties zijn ondermaats en ook de ploeg draait niet naar behoren. De Nederlander zoekt weldra andere oorden op en Club Brugge heeft reeds een vervanger geïdentificeerd.


WIE VERVANGT LANG?

Tijdens de voorbije dagen kwamen er veel bezorgdheden en interne verzuchtingen naar boven bij Club Brugge. Philippe Clement krijgt dit seizoen de motor niet meer aan de gang, hij lijkt zijn spelersgroep minder te kunnen begeesteren en hij pakt te vaak uit met ‘innovatieve’ ideeën die nooit helemaal aanslaan. En dat met de zelfverklaarde beste spelersgroep van het land. Tijd voor verandering, zo klinkt het in de media. De positie van Clement staat onder druk maar ook een verfrissing in de spelerskern zou weleens wonderen kunnen doen.

Noa Lang wordt bijvoorbeeld al een tijdje genoemd als grootste vertrekker bij Club Brugge. De Nederlandse aanvaller startte veelbelovend aan het huidige seizoen met enkele sterke prestaties tegen Paris Saint-Germain (thuis) en RB Leipzig (uit). Maar daarna was de ster van Lang in Europa en België tanende. Met een Lang in bloedvorm hoopte Club Brugge op de jackpot van 30 miljoen euro maar met een Lang in zijn huidige doen, valt er ook weinig mee aan te vangen.



In elk geval lijkt Lang binnenkort het Jan Breydelstadion te verlaten. Is het niet in de aankomende wintermercato, dan zal er volgend jaar ongetwijfeld wel een zomerdeal volgen. Club Brugge heeft zelfs al een één-op-één vervanger op het oog voor de Nederlander. De Venezolaanse journalist Mario Sanchez weet namelijk dat de huidige Belgische landskampioen het grote talent Yerson ‘Ronaldo’ Chacón op de voet volgt. En wij kunnen alvast begrijpen waarom. Op termijn zou het 18-jarige rastalent weleens een echt goudklompje kunnen worden.

TOPTALENT

Chacón is zonder twijfel één van de grootste en veelbelovendste talenten uit het Venezolaanse voetbal. Op 18-jarige leeftijd is hij de sterspeler van Deportivo Táchira en is hij één van de meest beslissende spelers van de lokale Primera Division. Chacón scoorde dit seizoen namelijk reeds 9 doelpunten en hij leverde bovendien ook al 7 assists af. Met die straffe gecombineerde cijfers doen er slechts vier andere spelers beter in de Venezolaanse competitie dan hem. En dat is wel indrukwekkend als 18-jarige.



Chacón is een echte topspeler in de Primera Division en daarom wordt hij, naast Club Brugge, ook in het vizier gehouden door verschillende andere Europese clubs. Zijn talent is ook talentscouts en gespecialiseerde media niet ontgaan. Zo dicht de vermaarde Jacek Kulig hem een grote toekomst toe en nomineerde CIES Football Obeservatory de Venezolaan bij de 100 beste tienervoetballers van het moment. Het is dan ook geen verrassing dat Chacón in de voorbije interlandperiode tot de voorselectie behoorde van de nationale ploeg.

ZOALS NOA LANG

Het is zelfs een kwestie van tijd vooraleer de 18-jarige zijn debuut zal maken op het internationale toneel. Chacón, die algemeen bestempeld wordt als de beste Venezolaanse speler van de 2003-generatie, heeft dan ook een erg interessant profiel. De rechtsvoetige aanvaller kan namelijk op verschillende posities uitgespeeld worden zoals aanvallende middenvelder en linker- en rechterflankaanvaller. Vanop links kan Chacón dreigend naar binnen knijpen, een methode die ook Noa Lang doorgaans onderneemt bij Club Brugge.



Chacón heeft zijn groot voetbaltalent alvast van geen vreemde. Yerson treedt als profvoetballer namelijk in de voetsporen van zijn vader Gerzón, die in zijn actieve jaren een bekende voetballer was in Venezuela en zelfs 26 A-caps telde voor de nationale ploeg. Op basis van Yersons grote en veelbelovende kwaliteiten lijdt het geen twijfel dat hij de carrière van vaderlief, die momenteel werkzaam is als technisch directeur bij de club van Yerson, zal evenaren en ooit zelfs zal overvleugelen.

RUWE DIAMANT

Chacón kan gezien worden als een gelijkaardig type zoals Lang. De Venezolaan is niet traag, beschikt over een goede dribbel en hij is technisch zeer onderlegd. Daarnaast is Chacón ook een beslissende speler, getuige zijn hoog aantal doelpunten en assists, met voldoende doelgerichtheid. Met zijn snelle voetjes en goed overzicht bewijst hij zijn ploeg ook grote verdiensten in het opbouwend spelbeeld. Anderzijds is zijn snelheid niet van het hoogste kaliber en door zijn gestalte is hij ook niet van de sterkste. Kortom, een ruwe diamant. Maar daar weten ze in Westkapelle wel raad mee.


LEES OOK: Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

Moet Club Brugge Lang straks verkopen?

Meest recent

Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

18
18
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

15
15
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

40
40
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

76
76
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

22
22
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

124
124
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

168
168
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

64
64
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

926
926
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

116
116
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

269
269
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

346
346
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

187
187
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

256
256
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

100
100
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

86
86
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

497
497
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

82
82
Man City naar droomfinale, Inter blijft op treble-koers

Net zoals in België stond woensdagavond ook elders in Europa bekervoetbal op het programma. Zo ...

41
41
Nieuwe superstunt Club? "Dán wordt het hapje voor Atlético"

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

273
273
Alles open in Croky Cup: Union met kopzorgen huiswaarts

In de eerste halve finale van de Croky Cup ligt na de heenwedstrijd nog alles open. Landskampioen ...

164
164
Transfer Oh rond: Besiktas maakt exacte prijs bekend

Daags nadat de transfermarkt in België weer achter slot en grendel ging, heeft KRC Genk toch ...

144
144
WK-selectie Rode Duivels: 6 potentiële JPL-verrassingen

Nog 127 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt officieel op gang getrapt. Bondscoach ...

459
459
'Club vol aan de bak: eerste zomertransfer staat al vast'

De winterse transferperiode zit er nog maar net op, maar bij heel wat ploegen zal de knop snel ...

604
604
Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Hangt er een sensationele samenwerking in de lucht tussen een notoir STVV-fan en een voormalig ...

52
52

Meer sportnieuws