Lang out: Club ontdekt nieuwe goudklomp

door
Lang out: Club ontdekt nieuwe goudklomp

Noa Lang loopt de laatste tijd niet gelukkig rond bij Club Brugge. Zijn individuele prestaties zijn ondermaats en ook de ploeg draait niet naar behoren. De Nederlander zoekt weldra andere oorden op en Club Brugge heeft reeds een vervanger geïdentificeerd.


WIE VERVANGT LANG?

Tijdens de voorbije dagen kwamen er veel bezorgdheden en interne verzuchtingen naar boven bij Club Brugge. Philippe Clement krijgt dit seizoen de motor niet meer aan de gang, hij lijkt zijn spelersgroep minder te kunnen begeesteren en hij pakt te vaak uit met ‘innovatieve’ ideeën die nooit helemaal aanslaan. En dat met de zelfverklaarde beste spelersgroep van het land. Tijd voor verandering, zo klinkt het in de media. De positie van Clement staat onder druk maar ook een verfrissing in de spelerskern zou weleens wonderen kunnen doen.

Noa Lang wordt bijvoorbeeld al een tijdje genoemd als grootste vertrekker bij Club Brugge. De Nederlandse aanvaller startte veelbelovend aan het huidige seizoen met enkele sterke prestaties tegen Paris Saint-Germain (thuis) en RB Leipzig (uit). Maar daarna was de ster van Lang in Europa en België tanende. Met een Lang in bloedvorm hoopte Club Brugge op de jackpot van 30 miljoen euro maar met een Lang in zijn huidige doen, valt er ook weinig mee aan te vangen.



In elk geval lijkt Lang binnenkort het Jan Breydelstadion te verlaten. Is het niet in de aankomende wintermercato, dan zal er volgend jaar ongetwijfeld wel een zomerdeal volgen. Club Brugge heeft zelfs al een één-op-één vervanger op het oog voor de Nederlander. De Venezolaanse journalist Mario Sanchez weet namelijk dat de huidige Belgische landskampioen het grote talent Yerson ‘Ronaldo’ Chacón op de voet volgt. En wij kunnen alvast begrijpen waarom. Op termijn zou het 18-jarige rastalent weleens een echt goudklompje kunnen worden.

TOPTALENT

Chacón is zonder twijfel één van de grootste en veelbelovendste talenten uit het Venezolaanse voetbal. Op 18-jarige leeftijd is hij de sterspeler van Deportivo Táchira en is hij één van de meest beslissende spelers van de lokale Primera Division. Chacón scoorde dit seizoen namelijk reeds 9 doelpunten en hij leverde bovendien ook al 7 assists af. Met die straffe gecombineerde cijfers doen er slechts vier andere spelers beter in de Venezolaanse competitie dan hem. En dat is wel indrukwekkend als 18-jarige.



Chacón is een echte topspeler in de Primera Division en daarom wordt hij, naast Club Brugge, ook in het vizier gehouden door verschillende andere Europese clubs. Zijn talent is ook talentscouts en gespecialiseerde media niet ontgaan. Zo dicht de vermaarde Jacek Kulig hem een grote toekomst toe en nomineerde CIES Football Obeservatory de Venezolaan bij de 100 beste tienervoetballers van het moment. Het is dan ook geen verrassing dat Chacón in de voorbije interlandperiode tot de voorselectie behoorde van de nationale ploeg.

ZOALS NOA LANG

Het is zelfs een kwestie van tijd vooraleer de 18-jarige zijn debuut zal maken op het internationale toneel. Chacón, die algemeen bestempeld wordt als de beste Venezolaanse speler van de 2003-generatie, heeft dan ook een erg interessant profiel. De rechtsvoetige aanvaller kan namelijk op verschillende posities uitgespeeld worden zoals aanvallende middenvelder en linker- en rechterflankaanvaller. Vanop links kan Chacón dreigend naar binnen knijpen, een methode die ook Noa Lang doorgaans onderneemt bij Club Brugge.



Chacón heeft zijn groot voetbaltalent alvast van geen vreemde. Yerson treedt als profvoetballer namelijk in de voetsporen van zijn vader Gerzón, die in zijn actieve jaren een bekende voetballer was in Venezuela en zelfs 26 A-caps telde voor de nationale ploeg. Op basis van Yersons grote en veelbelovende kwaliteiten lijdt het geen twijfel dat hij de carrière van vaderlief, die momenteel werkzaam is als technisch directeur bij de club van Yerson, zal evenaren en ooit zelfs zal overvleugelen.

RUWE DIAMANT

Chacón kan gezien worden als een gelijkaardig type zoals Lang. De Venezolaan is niet traag, beschikt over een goede dribbel en hij is technisch zeer onderlegd. Daarnaast is Chacón ook een beslissende speler, getuige zijn hoog aantal doelpunten en assists, met voldoende doelgerichtheid. Met zijn snelle voetjes en goed overzicht bewijst hij zijn ploeg ook grote verdiensten in het opbouwend spelbeeld. Anderzijds is zijn snelheid niet van het hoogste kaliber en door zijn gestalte is hij ook niet van de sterkste. Kortom, een ruwe diamant. Maar daar weten ze in Westkapelle wel raad mee.


LEES OOK: Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Moet Club Brugge Lang straks verkopen?

Meest recent

Antwerp naar bekerfinale? Eén groot struikelblok tegen RSCA

Donderdagavond wordt het tweede ticket voor de bekerfinale uitgedeeld. Antwerp FC beschikt daarbij ...

9
9
Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

90
90
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

116
116
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

69
69
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

13
13
Nieuwe coach gezocht: twee pistes voor Anderlecht

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

371
371
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

397
397
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

38
38
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

35
35
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

72
72
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

99
99
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

1001
1001
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

63
63
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

44
44
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

65
65
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

159
159
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

299
299
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

57
57
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

251
251
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

264
264
Einde van een voetbalgedrocht: Real Madrid stopt ermee

FC Barcelona kondigde vorige week aan dat ze uit de Europese Super League stapten. Deze competitie ...

137
137
Hayen waarschuwt: "Kan anders fataal zijn"

KRC Genk pakte een zes op zes in de Jupiler Pro League, maar de weg naar een ticket voor Play-Off 1 ...

223
223
Taravel komt meteen met zéér goed nieuws voor RSCA

RSC Anderlecht verloor met een zeer gehavend elftal met 2-0 van KRC Genk. Er stond eigenlijk een ...

681
681
'Keita grof wild: 3 clubs in de running voor handtekening'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

78
78
Taravel onthult meteen aanbieding om Anderlecht te verlaten

Anderlecht wil donderdag een ticket voor de bekerfinale pakken, maar dat belooft een zeer lastige ...

449
449

Meer sportnieuws