Dodelijk efficiënt Anderlecht recht knap de rug in Charleroi

254
Dodelijk efficiënt Anderlecht recht knap de rug in Charleroi

Na een reeks mindere prestaties heeft Anderlecht vanavond knap de rug gerecht bij de moeilijke verplaatsing naar Charleroi. Het team van Kompany voetbalde volwassen en pakte op de juiste momenten dodelijk efficiënt uit. De Zebra's missen de kans om een prima zaak te doen bovenin, waardoor iedereen stilaan op een zakdoek van mekaar staat.

Er stond stevig wat druk op Anderlecht voor de verplaatsing naar Charleroi vanavond. Het team van Kompany had absoluut nood aan drie punten om de crisis buiten te houden uit het Lotto Park. Coach Kompany koos deze keer wel voor de ervaring van Refaelov, ook Amuzu kreeg zijn kans vanaf de aftrap. De Zebra's konden voorlopig dan weer naar de tweede plek wippen.
Refaelov slaat op slag van rust toe
De thuisploeg nam meteen het initiatief in handen en Morioka dwong doelman Van Crombrugge tot een eerste redding. De wedstrijd ging nadien stevig op slot en beide ploegen slaagden er amper in om een kans af te dwingen. Zowel Kouamé als Nicholson kwamen rond het halfuur in een kansrijke positie maar verprutsten het allebei met een matige controle. Pas op slag van rust was er eindelijk een prima kans: Refaelov haalde stevig uit maar de bal likte de lat. Het was wel het startsein van een betere fase bij Anderlecht, even later verspeelde Kayembe domweg de bal en Refaelov profiteerde met een raak schot in de benedenhoek: 0-1 voor Paars-Wit halfweg.

Refaelov mag eindelijk nog eens starten en bekroont dat met een mooie doelpunt.
Dodelijk efficiënt Anderlecht trekt zege over de streep
De Zebra's zochten naar een opening na de rust maar vonden die voorlopig niet. Halfweg de tweede helft sloeg Anderlecht nogmaals dodelijk toe: Gomez slingerde een vrije trap voor doel en de bal verdween door een bos van benen (en die van doelman Koffi) in doel: 0-2. Charleroi kwam nu toch met een reactie maar Van Crombrugge stond pal bij een mogelijkheid voor Zaroury en deed dat even later nog eens bij de kopbal van Nicholson. Even later was de bezoekende doelman dan toch geklopt bij een prima afstandsschot van Ilaimaharitra, plots hadden we terug een wedstrijd. Aan de overzijde pakte ook Koffi uit met een straffe redding op een kopbal van Kouamé, zo mocht Charleroi blijven hopen op een gelijkspel. Die hoop was van korte duur, een paar minuten later was er een lichte fout op Verschaeren, scheidsrechter Lambrechts bleef na tussenkomst van de VAR bij zijn beslissing om een elf meter te geven en de strafschop werd keurig omgezet door Gomez: 1-3. In de absolute slotfase leek het nog 2-3 te worden maar het doelpunt van Andreou werd afgekeurd vanwege een duwfout. Zo werd het uiteindelijk een deugddoende zege voor alles wie Paars-Wit lief is.
Scoreverloop:
0-1 (41') Refaelov, 0-2 (68') Gomez, 1-2 (77') Ilaimaharitra, 1-3 (87') Gomez

LEES OOK: Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Was de strafschop terecht?

Meest recent

Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

23
23
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

91
91
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

303
303
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

313
313
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

7
7
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

46
46
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

227
227
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

76
76
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

163
163
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

1065
1065
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

79
79
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

329
329
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

206
206
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

111
111
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

175
175
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

114
114
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

233
233
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

255
255
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

192
192
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

84
84
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

483
483
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

165
165
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

464
464
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

96
96
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

318
318

Meer sportnieuws