Dodelijk efficiënt Anderlecht recht knap de rug in Charleroi

door
Dodelijk efficiënt Anderlecht recht knap de rug in Charleroi

Na een reeks mindere prestaties heeft Anderlecht vanavond knap de rug gerecht bij de moeilijke verplaatsing naar Charleroi. Het team van Kompany voetbalde volwassen en pakte op de juiste momenten dodelijk efficiënt uit. De Zebra's missen de kans om een prima zaak te doen bovenin, waardoor iedereen stilaan op een zakdoek van mekaar staat.

Er stond stevig wat druk op Anderlecht voor de verplaatsing naar Charleroi vanavond. Het team van Kompany had absoluut nood aan drie punten om de crisis buiten te houden uit het Lotto Park. Coach Kompany koos deze keer wel voor de ervaring van Refaelov, ook Amuzu kreeg zijn kans vanaf de aftrap. De Zebra's konden voorlopig dan weer naar de tweede plek wippen.
Refaelov slaat op slag van rust toe
De thuisploeg nam meteen het initiatief in handen en Morioka dwong doelman Van Crombrugge tot een eerste redding. De wedstrijd ging nadien stevig op slot en beide ploegen slaagden er amper in om een kans af te dwingen. Zowel Kouamé als Nicholson kwamen rond het halfuur in een kansrijke positie maar verprutsten het allebei met een matige controle. Pas op slag van rust was er eindelijk een prima kans: Refaelov haalde stevig uit maar de bal likte de lat. Het was wel het startsein van een betere fase bij Anderlecht, even later verspeelde Kayembe domweg de bal en Refaelov profiteerde met een raak schot in de benedenhoek: 0-1 voor Paars-Wit halfweg.

Refaelov mag eindelijk nog eens starten en bekroont dat met een mooie doelpunt.
Dodelijk efficiënt Anderlecht trekt zege over de streep
De Zebra's zochten naar een opening na de rust maar vonden die voorlopig niet. Halfweg de tweede helft sloeg Anderlecht nogmaals dodelijk toe: Gomez slingerde een vrije trap voor doel en de bal verdween door een bos van benen (en die van doelman Koffi) in doel: 0-2. Charleroi kwam nu toch met een reactie maar Van Crombrugge stond pal bij een mogelijkheid voor Zaroury en deed dat even later nog eens bij de kopbal van Nicholson. Even later was de bezoekende doelman dan toch geklopt bij een prima afstandsschot van Ilaimaharitra, plots hadden we terug een wedstrijd. Aan de overzijde pakte ook Koffi uit met een straffe redding op een kopbal van Kouamé, zo mocht Charleroi blijven hopen op een gelijkspel. Die hoop was van korte duur, een paar minuten later was er een lichte fout op Verschaeren, scheidsrechter Lambrechts bleef na tussenkomst van de VAR bij zijn beslissing om een elf meter te geven en de strafschop werd keurig omgezet door Gomez: 1-3. In de absolute slotfase leek het nog 2-3 te worden maar het doelpunt van Andreou werd afgekeurd vanwege een duwfout. Zo werd het uiteindelijk een deugddoende zege voor alles wie Paars-Wit lief is.
Scoreverloop:
0-1 (41') Refaelov, 0-2 (68') Gomez, 1-2 (77') Ilaimaharitra, 1-3 (87') Gomez

LEES OOK: Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Was de strafschop terecht?

Meest recent

Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

13
13
'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

41
41
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

74
74
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

42
42
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

191
191
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

118
118
Mignolet vreest einde: zware klap komt hard aan

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

155
155
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

105
105
‘Anderlecht verrast: oude bekende duikt plots op’

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

120
120
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

174
174
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

48
48
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

844
844
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

69
69
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

81
81
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

359
359
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

94
94
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

388
388
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

393
393
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

67
67
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

200
200
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

157
157
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

91
91
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

41
41
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

282
282
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

58
58

Meer sportnieuws