Dodelijk efficiënt Anderlecht recht knap de rug in Charleroi

254
Dodelijk efficiënt Anderlecht recht knap de rug in Charleroi

Na een reeks mindere prestaties heeft Anderlecht vanavond knap de rug gerecht bij de moeilijke verplaatsing naar Charleroi. Het team van Kompany voetbalde volwassen en pakte op de juiste momenten dodelijk efficiënt uit. De Zebra's missen de kans om een prima zaak te doen bovenin, waardoor iedereen stilaan op een zakdoek van mekaar staat.

Er stond stevig wat druk op Anderlecht voor de verplaatsing naar Charleroi vanavond. Het team van Kompany had absoluut nood aan drie punten om de crisis buiten te houden uit het Lotto Park. Coach Kompany koos deze keer wel voor de ervaring van Refaelov, ook Amuzu kreeg zijn kans vanaf de aftrap. De Zebra's konden voorlopig dan weer naar de tweede plek wippen.
Refaelov slaat op slag van rust toe
De thuisploeg nam meteen het initiatief in handen en Morioka dwong doelman Van Crombrugge tot een eerste redding. De wedstrijd ging nadien stevig op slot en beide ploegen slaagden er amper in om een kans af te dwingen. Zowel Kouamé als Nicholson kwamen rond het halfuur in een kansrijke positie maar verprutsten het allebei met een matige controle. Pas op slag van rust was er eindelijk een prima kans: Refaelov haalde stevig uit maar de bal likte de lat. Het was wel het startsein van een betere fase bij Anderlecht, even later verspeelde Kayembe domweg de bal en Refaelov profiteerde met een raak schot in de benedenhoek: 0-1 voor Paars-Wit halfweg.

Refaelov mag eindelijk nog eens starten en bekroont dat met een mooie doelpunt.
Dodelijk efficiënt Anderlecht trekt zege over de streep
De Zebra's zochten naar een opening na de rust maar vonden die voorlopig niet. Halfweg de tweede helft sloeg Anderlecht nogmaals dodelijk toe: Gomez slingerde een vrije trap voor doel en de bal verdween door een bos van benen (en die van doelman Koffi) in doel: 0-2. Charleroi kwam nu toch met een reactie maar Van Crombrugge stond pal bij een mogelijkheid voor Zaroury en deed dat even later nog eens bij de kopbal van Nicholson. Even later was de bezoekende doelman dan toch geklopt bij een prima afstandsschot van Ilaimaharitra, plots hadden we terug een wedstrijd. Aan de overzijde pakte ook Koffi uit met een straffe redding op een kopbal van Kouamé, zo mocht Charleroi blijven hopen op een gelijkspel. Die hoop was van korte duur, een paar minuten later was er een lichte fout op Verschaeren, scheidsrechter Lambrechts bleef na tussenkomst van de VAR bij zijn beslissing om een elf meter te geven en de strafschop werd keurig omgezet door Gomez: 1-3. In de absolute slotfase leek het nog 2-3 te worden maar het doelpunt van Andreou werd afgekeurd vanwege een duwfout. Zo werd het uiteindelijk een deugddoende zege voor alles wie Paars-Wit lief is.
Scoreverloop:
0-1 (41') Refaelov, 0-2 (68') Gomez, 1-2 (77') Ilaimaharitra, 1-3 (87') Gomez

LEES OOK: Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Was de strafschop terecht?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

15
15
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

135
135
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

29
29
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

33
33
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

54
54
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

66
66
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

104
104
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

126
126
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

48
48
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

56
56
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

294
294
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

661
661
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

83
83
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

158
158
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

82
82
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

159
159
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

190
190
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

359
359
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

674
674
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

252
252
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

203
203
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

597
597
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

106
106

Meer sportnieuws