Dodelijk efficiënt Anderlecht recht knap de rug in Charleroi

door
Dodelijk efficiënt Anderlecht recht knap de rug in Charleroi

Na een reeks mindere prestaties heeft Anderlecht vanavond knap de rug gerecht bij de moeilijke verplaatsing naar Charleroi. Het team van Kompany voetbalde volwassen en pakte op de juiste momenten dodelijk efficiënt uit. De Zebra's missen de kans om een prima zaak te doen bovenin, waardoor iedereen stilaan op een zakdoek van mekaar staat.

Er stond stevig wat druk op Anderlecht voor de verplaatsing naar Charleroi vanavond. Het team van Kompany had absoluut nood aan drie punten om de crisis buiten te houden uit het Lotto Park. Coach Kompany koos deze keer wel voor de ervaring van Refaelov, ook Amuzu kreeg zijn kans vanaf de aftrap. De Zebra's konden voorlopig dan weer naar de tweede plek wippen.
Refaelov slaat op slag van rust toe
De thuisploeg nam meteen het initiatief in handen en Morioka dwong doelman Van Crombrugge tot een eerste redding. De wedstrijd ging nadien stevig op slot en beide ploegen slaagden er amper in om een kans af te dwingen. Zowel Kouamé als Nicholson kwamen rond het halfuur in een kansrijke positie maar verprutsten het allebei met een matige controle. Pas op slag van rust was er eindelijk een prima kans: Refaelov haalde stevig uit maar de bal likte de lat. Het was wel het startsein van een betere fase bij Anderlecht, even later verspeelde Kayembe domweg de bal en Refaelov profiteerde met een raak schot in de benedenhoek: 0-1 voor Paars-Wit halfweg.

Refaelov mag eindelijk nog eens starten en bekroont dat met een mooie doelpunt.
Dodelijk efficiënt Anderlecht trekt zege over de streep
De Zebra's zochten naar een opening na de rust maar vonden die voorlopig niet. Halfweg de tweede helft sloeg Anderlecht nogmaals dodelijk toe: Gomez slingerde een vrije trap voor doel en de bal verdween door een bos van benen (en die van doelman Koffi) in doel: 0-2. Charleroi kwam nu toch met een reactie maar Van Crombrugge stond pal bij een mogelijkheid voor Zaroury en deed dat even later nog eens bij de kopbal van Nicholson. Even later was de bezoekende doelman dan toch geklopt bij een prima afstandsschot van Ilaimaharitra, plots hadden we terug een wedstrijd. Aan de overzijde pakte ook Koffi uit met een straffe redding op een kopbal van Kouamé, zo mocht Charleroi blijven hopen op een gelijkspel. Die hoop was van korte duur, een paar minuten later was er een lichte fout op Verschaeren, scheidsrechter Lambrechts bleef na tussenkomst van de VAR bij zijn beslissing om een elf meter te geven en de strafschop werd keurig omgezet door Gomez: 1-3. In de absolute slotfase leek het nog 2-3 te worden maar het doelpunt van Andreou werd afgekeurd vanwege een duwfout. Zo werd het uiteindelijk een deugddoende zege voor alles wie Paars-Wit lief is.
Scoreverloop:
0-1 (41') Refaelov, 0-2 (68') Gomez, 1-2 (77') Ilaimaharitra, 1-3 (87') Gomez

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Was de strafschop terecht?

Meest recent

'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

156
156
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

25
25
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

70
70
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

19
19
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

282
282
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

195
195
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

138
138
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

130
130
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

124
124
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

93
93
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

383
383
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

82
82
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

334
334
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

126
126
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

793
793
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

436
436
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

124
124
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

551
551
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

689
689
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

1015
1015
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

170
170
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

118
118
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

145
145
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

180
180
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

213
213

Meer sportnieuws