Sterk Seraing rukt zich helemaal los uit degradatiemoeras

door
Sterk Seraing rukt zich helemaal los uit degradatiemoeras

Seraing is enorm sterk uit de interlandbreak gekomen. De promovendus won vorig weekend verrassend van OHL en vandaag waren ze in eigen huis heer en meester tegen STVV, de ploeg die ook knappe resultaten kon voorleggen de laatste weken. Het team van Condom lijkt geen degradatiekandidaat.

Seraing en STVV kenden beide een prima periode in de competitie: de promovendus pakte thuis een punt tegen AA Gent en ging op de vorige speeldag verrassend winnen bij OHL. De Kanaries van hun kant pakten de scalp van Malinwa en wonnen ook verdiend van Antwerp. Eén van beide ploegen kon vandaag weer een mooie sprong maken in het klassement.
Kanaries zijn mak vogeltje in eerste helft
De thuisploeg kende een droomstart, na amper vijf minuten spelen kon Jallow al draaien en schieten, via een bezoekend been verdween de bal achter een kansloze Schmidt: 1-0 voor Seraing. STVV speelde een belabberd eerste halfuur en ontsnapte op het kwartier al aan een dubbele achterstand toen Mikautadze een dot van een kans naast schoot. Pas op slag van rust creëerden de Kanaries een eerste kans, al kan je dat best met een korrel zout nemen. Na een vrije trap ging Dietsch half de mist in en Konaté trapte vervolgens wild naast. Halfweg leken de Metallo's op weg naar een belangrijke zege, de bezoekers moesten uit een serieus ander vaatje tappen na de pauze.

De bezoekers ontgoochelden voorlopig op alle vlakken.
Seraing pakt 'volwassen' zege
STVV kwam deze keer wel scherp uit de kleedkamer en Hara dwong doelman Dietsch meteen tot een goede redding. Aan de overzijde was het duo Maziz-Mikautadze na tien minuten spelen opnieuw dodelijk efficiënt, die laatste werkte keurig af en zette de thuisploeg op rozen: 2-0. De bezoekers hadden ook nadien zo goed als geen reactie in huis en de Luikse ploeg controleerde betrekkelijk eenvoudig. Op de tegenaanval vergat de thuisploeg via Jallow en Mikautadze een paar keer om het helemaal af te maken. De Kanaries kwamen niet veel verder dan een slap schot van Hara. Uiteindelijk hield het team van Jordi Condom gemakkelijk stand en boekt het een gouden zes op zes onderin.
Scoreverloop:
1-0 (5') Jallow, 2-0 (56') Mikautadze

LEES OOK: ‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Komt dit Seraing nog in de problemen?

Meest recent

Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

3
3
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

31
31
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

77
77
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

30
30
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

62
62
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

89
89
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

273
273
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

245
245
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

64
64
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

161
161
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

351
351
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

211
211
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

364
364
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

330
330
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

107
107
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

105
105
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

460
460
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

256
256
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

327
327
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

681
681
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

281
281
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

470
470
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

647
647
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

674
674
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

683
683

Meer sportnieuws