Sterk Seraing rukt zich helemaal los uit degradatiemoeras

60
Sterk Seraing rukt zich helemaal los uit degradatiemoeras

Seraing is enorm sterk uit de interlandbreak gekomen. De promovendus won vorig weekend verrassend van OHL en vandaag waren ze in eigen huis heer en meester tegen STVV, de ploeg die ook knappe resultaten kon voorleggen de laatste weken. Het team van Condom lijkt geen degradatiekandidaat.

Seraing en STVV kenden beide een prima periode in de competitie: de promovendus pakte thuis een punt tegen AA Gent en ging op de vorige speeldag verrassend winnen bij OHL. De Kanaries van hun kant pakten de scalp van Malinwa en wonnen ook verdiend van Antwerp. Eén van beide ploegen kon vandaag weer een mooie sprong maken in het klassement.
Kanaries zijn mak vogeltje in eerste helft
De thuisploeg kende een droomstart, na amper vijf minuten spelen kon Jallow al draaien en schieten, via een bezoekend been verdween de bal achter een kansloze Schmidt: 1-0 voor Seraing. STVV speelde een belabberd eerste halfuur en ontsnapte op het kwartier al aan een dubbele achterstand toen Mikautadze een dot van een kans naast schoot. Pas op slag van rust creëerden de Kanaries een eerste kans, al kan je dat best met een korrel zout nemen. Na een vrije trap ging Dietsch half de mist in en Konaté trapte vervolgens wild naast. Halfweg leken de Metallo's op weg naar een belangrijke zege, de bezoekers moesten uit een serieus ander vaatje tappen na de pauze.

De bezoekers ontgoochelden voorlopig op alle vlakken.
Seraing pakt 'volwassen' zege
STVV kwam deze keer wel scherp uit de kleedkamer en Hara dwong doelman Dietsch meteen tot een goede redding. Aan de overzijde was het duo Maziz-Mikautadze na tien minuten spelen opnieuw dodelijk efficiënt, die laatste werkte keurig af en zette de thuisploeg op rozen: 2-0. De bezoekers hadden ook nadien zo goed als geen reactie in huis en de Luikse ploeg controleerde betrekkelijk eenvoudig. Op de tegenaanval vergat de thuisploeg via Jallow en Mikautadze een paar keer om het helemaal af te maken. De Kanaries kwamen niet veel verder dan een slap schot van Hara. Uiteindelijk hield het team van Jordi Condom gemakkelijk stand en boekt het een gouden zes op zes onderin.
Scoreverloop:
1-0 (5') Jallow, 2-0 (56') Mikautadze

LEES OOK: 'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Komt dit Seraing nog in de problemen?

Meest recent

Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

1
1
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

51
51
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

35
35
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

136
136
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

129
129
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

203
203
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

164
164
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

207
207
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

356
356
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

169
169
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

177
177
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

152
152
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

135
135
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

75
75
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

43
43
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

204
204
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

128
128
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

61
61
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

74
74
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

33
33
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

18
18
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

311
311
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

84
84
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

134
134
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

122
122

Meer sportnieuws