Broos neemt Kompany in bescherming en ziet een groot probleem

door
Broos neemt Kompany in bescherming en ziet een groot probleem

Vincent Kompany krijgt de volle laag, maar krijgt ook steun van heel wat mensen. Onder meer Hugo Broos is van mening dat Kompany zeker niet de grote oorzaak is voor het wisselvallig presteren van RSC Anderlecht.


Broos is kritisch voor Kompany vanwege het feit dat hij nog wat te vaak wisselt van tactiek en spelers. Toch is Broos van mening dat er verzachtende omstandigheden zijn. Zo heeft Anderlecht een degelijke kern, maar zeker geen kern waardoor RSCA zomaar zijn plaats kan opeisen in de top drie.

Spelersverloop

In La Capitale laat Broos ook weten dat Anderlecht het afgelopen jaar zijn drie beste spelers zag vertrekken. “Het is te gemakkelijk om Vincent neer te sabelen. Het is niet hun schuld dat de club de beste jonge talenten (Lokonga, Doku) moest verkopen en Nmecha niet kon behouden. Het is ook niet zijn schuld dat de club vier jaar lang van richting en strategie is veranderd, evenals van het shirt. Dit duurt al vier jaar. In de afgelopen tien jaar kan ik me niet herinneren dat een wissel van de coach het tij bij Anderlecht heeft weten te keren."

Anderlecht moest tot afgelopen zomer verkopen om financieel overeind te blijven. Doku en Lokonga leverden zo 45 miljoen euro op, en dat bedrag kan door bonussen nog oplopen. Nmecha verkoos VfL Wolfsburg boven Anderlecht en doet het zeer goed in de Bundesliga. Hij werd ondertussen zelfs Duits international en Lokonga en Doku Rode Duivel. Dat zijn drie spelers bij de wereldtop inzake landen… De vervangers zijn degelijk, maar (nog) niet van hetzelfde niveau.

LEES OOK: Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

Eens met Broos?

Meest recent

'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

0
0
Union op toerental: derde winteraanwinst voorgesteld

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

17
17
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

138
138
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

216
216
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

72
72
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

118
118
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

40
40
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

77
77
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

143
143
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

258
258
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

53
53
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

99
99
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

144
144
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

328
328
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

304
304
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

75
75
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

184
184
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

432
432
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

275
275
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

398
398
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

388
388
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

118
118
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

121
121
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

508
508
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

279
279

Meer sportnieuws