Haaland viert comeback en schiet Dortmund naar de kop

34 stemmen
Haaland viert comeback en schiet Dortmund naar de kop

Zaterdagnamiddag stond er in de Bundesliga een topper op het programma met een heel stevige Belgische tint. VfL Wolfsburg en Borussia Dortmund eindigden vorig seizoen beiden in de top vier en hebben samen maar liefst zeven Belgen onder contract staan. In hun onderlinge confrontatie was het deze keer Dortmund dat aan het langste eind trok.


Van de zeven mogelijke Belgen waren er slechts vijf aanwezig in de Volkswagen Arena, want Koen Casteels en Thorgan Hazard zijn nog steeds out met corona. Bij de thuisploeg kwamen Aster Vranckx en Dodi Lukebakio aan de aftrap, terwijl Sebastiaan Bornauw vrede moest nemen met een zitje op de bank. Bij Dortmund startte dan weer enkel Thomas Meunier, terwijl Axel Witsel op de bank naast Erling Haaland zat.

Het Noorse fenomeen maakte voor de eerste keer weer zijn opwachting in de selectie bij Dortmund, nadat hij door een blessure iets meer dan een maand aan de kant stond. Na 73 minuten kwam hij het veld op in de plaats van Malen. Op dat moment stond Dortmund 1-2 voor, nadat het een scheve situatie rechtgezet had. Wolfsburg was immers al na twee minuten op voorsprong gekomen via Weghorst, maar een strafschop van Can voor rust en een goal van Malen erna zorgden voor de ommekeer.

ACHT MINUTEN
Dan was het dus aan Haaland, en die deed meteen wat we inmiddels zo van hem gewoon zijn: scoren. Amper acht minuten had hij nodig om zijn eerste goal na zijn rentree te maken en zo de eindstand op 1-3 vast te leggen. Door de overwinning wipt Dortmund voorlopig naar de leiding in de Bundesliga, met twee punten meer dan Bayern München. Dat speelt later op de avond wel nog tegen Bielefeld. Wolfsburg zakt voorlopig naar de zevende plaats.


LEES OOK: 'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Kan Dortmund dit seizoen kampioen worden?

Meest recent

Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

105
105
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

84
84
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

81
81
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

39
39
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

38
38
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

37
37
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

120
120
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

116
116
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

451
451
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

81
81
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

161
161
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

325
325
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

64
64
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

964
964
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

509
509
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

35
35
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

185
185
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

951
951
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

161
161
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

460
460
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

837
837
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

573
573
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

356
356
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

599
599

Meer sportnieuws